Połącz się z nami

News Chicago

Śnieg z chicagowskich chodników będzie sprzątany przyszłej zimy w ramach pilotażu

Opublikowano

dnia

W czasie przyszłej zimy chodniki w Chicago będą uprzątane ze śniegu i lodu w czterech strefach, ilekroć w ciągu 24 godzin zgromadzi się go co najmniej dwa cale – w ramach programu pilotażowego zaprezentowanego w piątek na posiedzeniu Rady Miasta. Projekt skrytykował Radny Marty Quinn (13. Okręg) jako zbyt kosztowny.

Eksperyment w zakresie odśnieżania chodników zaplanowano w czterech obszarach pilotażowych, z których każdy ma powierzchnię 1,5 mili kwadratowej.

Strefa West Side obejmowałaby Belmont Cragin i dzielnicę Austin burmistrza Brandona Johnsona. Strefa południowo-zachodnia obejmowałaby Brighton Park i Gage Park. Englewood zdominuje strefę South Side. A po północnej stronie będą to chodniki w Uptown i Lincoln Square.

Te cztery strefy zostaną podzielone pomiędzy władze miejskie i prywatnych wykonawców po przetargu publicznym. Chodniki zostaną oczyszczone za każdym razem, gdy w ciągu 24 godzin zgromadzi się 2 cale lub więcej śniegu i lodu, przez maksymalnie siedem okresów opadów śniegu lub okres jednego roku – w zależności od tego, jak będzie wyglądała zimowa aura.

W tym celu miasto potraktuje priorytetowo wykorzystanie ciągników wielofunkcyjnych oraz sprzętu i materiałów, które minimalizują zakłócenia związane z hałasem i zagrożeniem dla środowiska. Śnieg i lód zostaną usunięte z chodników w sposób, który nie utrudnia ruchu pieszych i pojazdów ani dostępu do ważnych punktów lub infrastruktury.

Radny Marty Quinn (13. Okręg), który zapewnia odśnieżanie chodników przy 760 domach seniorów swojego okręgu w Southwest Side, ocenił projekt jako zbyt kosztowny. Powiedział, że aby zrobić to dobrze w całym mieście, potrzeba co najmniej 750 sztuk sprzętu i 2300 operatorów. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować według niego miliony dolarów.

Na pilotaż, który zaplanowano na przyszłą zimę, Chicago przeznaczy do 3,5 miliona dolarów.

Orędownikiem odśnieżania chodników w Chicago jest z kolei Radny Gilbert Villegas (36. Okręg), Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego. Stanowczo zaprzeczył on, że nowa usługa obciąży chicagowskich podatników kosztami, na które nie mogą sobie pozwolić.

Villegas zauważył, że Toronto od 10 lat odśnieża chodniki na koszt miasta.

„Jako miasto światowej klasy musimy dysponować infrastrukturą, która umożliwi osobom niepełnosprawnym, seniorom i młodym rodzinom z wózkami dotarcie do sklepu na rogu, bez przeszkód” – powiedział Villegas.

Polityka Chicago i odśnieżanie są ze sobą nierozerwalnie powiązane od czasu zamieci śnieżnej z 1979 r., która skutecznie zamknęła miasto, zrzucając w sumie 21 cali śniegu w ciągu dwóch dni. Za powolną reakcję miasta na wyniszczającą burzę publicznie obwiniono Burmistrza, Michaela Bilandica.

Dodatkowo, w ramach prób uporania się z burzą, Bilandic nakazał pociągom „L” w Chicago omijać wiele przystanków pośrednich, co szczególnie dotknęło czarne dzielnice w południowej części miasta i rozgniewało tę dużą bazę wyborców.

Śnieg niemal dosłownie pogrzebał szanse Bilandica na kolejną kadencję  na stanowisku burmistrza. Od tego czasu burmistrzowie i radni Chicago żyją w strachu przed śniegiem.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu