Połącz się z nami

News Chicago

Schroniska w Chicago są przepełnione a zwierzęta usypiane. W tym roku może paść kolejny smutny rekord

Opublikowano

dnia

Ciągły wzrost liczby bezdomnych zwierząt trafiających do schronisk w Chicago, oraz niewystarczająca liczba adopcji spowodowała, że ​​w okresie od stycznia do kwietnia 2024 r. w mieście odnotowano 16% wzrost liczby eutanazji – o 94 zwierzęta więcej poddano eutanazji w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, według do danych miejskich.

Miejskie schronisko Chicago jest obecnie na dobrej drodze do przekroczenia zeszłorocznej rekordowej liczby przypadków eutanazji i przyjmowania bezdomnych zwierząt, ponieważ w dalszym ciągu boryka się z problemem nadmiernej liczby zwierząt. Tylko od stycznia do kwietnia tego roku uśpiono 669 zwierząt – wynika z danych miejskich.

W obliczu spodziewanego pracowitego lata liderzy miejskiego schroniska i jego partnerzy nawołują mieszkańców, aby rozważyli adopcję lub opiekę nad zwierzakiem, zwłaszcza dużymi psami, dla których najtrudniej jest znaleźć dom.

Pracownicy zajmujący się dobrostanem zwierząt desperacko próbują znaleźć miejsca dla zwierząt, ale dostrzegają bariery, które również utrudniają ludziom adopcję, wychowywanie, a nawet trzymanie zwierząt w domu. Obejmują one brak środków na opłacenie kosztów opieki nad zwierzęciem ze względu na inflację oraz niektóre zasady mieszkaniowe, takie jak zakaz posiadania zwierząt i inne ograniczenia ze względu na rodzaj, rasę, wielkość i wagę zwierzęcia.

W zeszłym roku liczba eutanazji w miejskich schroniskach dla zwierząt wzrosła o 25% do października. Do końca 2023 r. w schronisku poddano eutanazji ponad 2100 zwierząt, co przekroczyło liczbę sprzed pandemii.

Dane te odnoszą się do zwierząt znajdujących się pod opieką Chicago Animal Care and Control, które są poddawane eutanazji ze względów związanych ze zdrowiem, zachowaniem i/lub możliwościami schroniska. Nie obejmują eutanazji przeprowadzanych na prośbę właściciela.

Spośród zwierząt poddanych eutanazji w tym roku w schronisku większość – 69% – to psy. Koty stanowiły 17%.

Dyrektor generalna PAWS Chicago, Susanna Wickham, której misją jest położenie kresu eutanazji bezdomnych psów i kotów w schronisku miejskim, uważa, że ​​rozwiązanie problemów, które wyszły na pierwszy plan od czasu pandemii, takie jak mniejsza liczba adopcji i liczba lekarzy weterynarii, może zająć lata.

Mimo że w 2020 r. w miejskim schronisku odnotowano niski poziom bezdomnych zwierząt, obecne przegęszczenie można częściowo powiązać z blokadą związaną z pandemią, kiedy nastąpił wzrost liczby hodowli przydomowych i bardziej ograniczony dostęp do klinik weterynaryjnych w celu sterylizacji i kastracji zwierząt.

Te czynniki przyczyniają się do kryzysu, który obserwujemy w całym kraju, a także w Chicago, polegającego na porzucaniu zwierząt domowych i narodzinach bezdomnych zwierząt, według Wickham.

Według danych miejskich, liczba bezdomnych zwierząt przyjętych do schroniska miejskiego w tym roku do kwietnia wzrosła o około 450, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Do kwietnia tego roku schronisko przyjęło nieco ponad 3200 bezdomnych zwierząt w porównaniu z prawie 2750 bezdomnymi zwierzętami w tym samym czasie w zeszłym roku.

PAWS Chicago, główny partner miasta w zakresie transferu zwierząt, rozszerzył swoje usługi w zakresie sterylizacji i kastracji, aby pomóc uporać się z przegęszczeniem zwierząt. Kolejnym problemem, którym PAWS Chicago ma nadzieję się zająć, jest zmniejszenie liczby zwierząt przenoszonych ze schronisk miejskich przez partnerów nieposiadających własnego personelu weterynaryjnego.

Organizacja uruchomiła niedawno program o nazwie „Rescue Ready”. Umożliwia on partnerom ratowniczym przyprowadzanie do PAWS psów i kotów ze schroniska miejskiego w celu poddania ich badaniu weterynaryjnemu, operacji sterylizacji lub kastracji, wszczepieniu mikrochipu i podania szczepionek niezbędnych do przygotowania zwierzęcia do adopcji.

Partnerzy ratujący psy i koty płacą ryczałtową stawkę w wysokości 65 dolarów za zwierzę, za usługi PAWS Chicago, które według organizacji zwykle kosztują setki dolarów lub więcej w gabinecie weterynaryjnym.

Chociaż od czasu pandemii liczba adopcji w schroniskach miejskich wzrosła – a także zazwyczaj wzrasta w miesiącach letnich – znacznie przewyższa ją liczba bezdomnych zwierząt przyjmowanych przez schronisko.

Jak wynika z danych miejskich, w 2023 r. adoptowano ponad 2300 zwierząt, a liczba przyjęć bezpańskich zwierząt osiągnęła prawie 10 000.

Kliknij tutaj, aby uzyskać informacje od PAWS Chicago na temat odpowiedzialnego posiadania zwierząt domowych.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube, Chicago Animal Care and Control

News Chicago

Były policjant z Chicago zginął w samo południe w strzelaninie w zachodniej części miasta

Opublikowano

dnia

Autor:

Emerytowany funkcjonariusz policji w Chicago, 73-letni Larry Neuman, zginął w czwartkowej strzelaninie w zachodniej części miasta. Był najdłużej pracującym technikiem ds. bomb w CPD, zanim w 2010 r., po 28 latach pracy w policji, został specjalistą ds. materiałów wybuchowych dla Administracji Bezpieczeństwa Transportu TSA.

Policja podała, że ​​około 11:30AM Larry Neuman został kilkakrotnie postrzelony przy 4300 West Monroe Street w West Garfield Park. Do strzelaniny mogło dojść podczas próby napadu. Były policjant został zabrany do szpitala Stroger w stanie krytycznym, gdzie później stwierdzono jego zgon.

Policja i przyjaciele rodziny przekazali, że w czwartek Neuman i jego żona pracowali pod domem kosząc trawnik, gdy podeszło do nich trzech młodych mężczyzn. Żona byłego policjanta właśnie weszła do domu, gdy usłyszała padające strzały.

Larry Neuman był jednym z pierwszych afroamerykańskich techników zajmujących się bombami w historii wydziału. Przez dziesięciolecia chronił West Side i służył jako pastor kilka kroków od domu swojej rodziny w pobliżu Monroe i Kildare, w którym mieszkał około pół wieku.

Rozpoczął pracę w policji w Chicago w 1982 r., a w 2010 r. przeszedł na emeryturę. Obecnie pracował jako specjalista ds. materiałów wybuchowych dla TSA, na lotniskach O’Hare, jak i Midway.

Według rzecznika TSA, Neuman przeszkolił wielu pracowników kontroli bezpieczeństwa na obu lotniskach w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych i innych potencjalnych zagrożeń.

Był także wyświęconym kaznodzieją i weteranem piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, który służył podczas wojny w Wietnamie.

Larry Neuman

Procesja pod przewodnictwem policji opuściła szpital Stroger około 3:30PM. Radiowozy i ciężarówki zajmujące się techniką bombową prowadziły ambulans przewożący ciało emerytowanego policjanta. Zwłoki Larry’ego Neumana było eskortowane krótką drogą do Biura Lekarza Sądowego Powiatu Cook przez kilka osób, z którymi służył przez dziesięciolecia.

Za wszelkie informacje prowadzące do aresztowania i skazania w związku z morderstwem Neumana wyznaczono nagrodę w wysokości 25 000 dolarów – ogłosiła w czwartek wieczorem Chicago Police Memorial Foundation.

Anonimowe wskazówki można przesyłać na stronie CPDTip.com lub dzwoniąc do organizacji przeciwdziałających przestępstwom pod numer 1-800-535-STOP. Obecnie nikt nie przebywa w areszcie w związku z zabójstwem. Dochodzenie prowadzi chicagowska policja.

 

Źródło: abc7, gunmemorial
Foto: X, gunmemorial
Czytaj dalej

News Chicago

1 lipca w Illinois zaczną obowiązywać nowe przepisy. Poznaj te najważniejsze

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas gdy większość nowych przepisów stanu Illinois wchodzi w życie z początkiem roku kalendarzowego, inne akty prawne zaczynają obowiązywać w połowie roku. Co najmniej 9 ustaw przynajmniej częściowo wejdzie w życie 1 lipca, a kilka z nich może mieć wpływ na tysiące mieszkańców stanu. Które warto znać?

HB 3882 – Prawa jazdy dla nielegalnych imigrantów

Od 1 lipca nieudokumentowani imigranci będą mogli uzyskać prawo jazdy stanu Illinois. Zastąpi ono obecne prawo jazdy dla tymczasowych gości – Temporary Visitors Driver’s License TVDL, które obecnie posiada ponad 300 000 osób w Illinois.

Zgodnie z tekstem projektu, osoby ubiegające się o prawo jazdy muszą zdać egzamin na prawo jazdy, posiadać ważne ubezpieczenie samochodu, przedstawić dowód tożsamości w celu uzyskania prawa jazdy oraz udokumentować co najmniej roczny pobyt na terenie stanu Illinois.

Według prawodawców stanu Illinois, licencje będą zgodne z wymogami określonymi w federalnej ustawie o REAL ID. Tym samym Illinois dołączy do wielu stanów o podobnej procedurze, w tym Kalifornii, Maryland, New Jersey, Nowego Jorku, Oregonu i Kolorado.

HB 1122 – Ustawa o ochronie pracowników kontraktowych

1 lipca w Illinois wejdą w życie także zwiększone zabezpieczenia pracowników kontraktowych.

Przede wszystkim ustawa zobowiązuje firmy do płacenia im w terminie lub przed terminem płatności ustalonym w umowie. Jeżeli w umowach nie określono terminu płatności, odszkodowanie należy się najpóźniej w terminie 30 dni od zakończenia pracy.

Ustawa zwiększa także ochronę niezależnych pracowników przed groźbami, zastraszaniem, dyscypliną, molestowaniem i dyskryminacją, a także kodyfikuje sposoby zgłaszania naruszeń ustawy Departamentowi Pracy stanu Illinois.

SB 1782 – Prawo pracy dla dzieci – gwiazdy mediów społecznościowych

Ustawa dotyczy szczególnie dzieci, które pojawiły się w treściach zamieszczanych w mediach społecznościowych, a nie dziecięcych aktorów i muzyków.

Umożliwi dzieciom poniżej 16 roku życia otrzymanie części ich zarobków brutto, a rodzice będą zobowiązani do prowadzenia rejestrów dotyczących pojawiania się ich dzieci w treściach w mediach społecznościowych. Zgodnie z przepisami zarobki te muszą być odkładane na rachunkach powierniczych do czasu osiągnięcia przez dzieci 18. roku życia.

Ponadto projekt ustawy umożliwia obecnie osobom, które ukończyły 18 lat, podjęcie kroków prawnych, jeśli jako dzieci pojawiły się w filmach generujących przychody w mediach społecznościowych i nie otrzymywały wówczas odpowiedniego wynagrodzenia.

SB 1993 — Zmiana kodeksu szkolnego dotyczącego przeprowadzania testów oceniających

Ustawa ta nakłada na rady szkolne obowiązek przeprowadzania publicznych głosowań przed zatwierdzeniem nowych umów na przeprowadzanie egzaminów oceniających przeprowadzanych przez okręgi. Zgodnie z tekstem przepisów spotkania te muszą być zapowiadane i odbywać się w otwartej przestrzeni.

Minimalna płaca i urlopy w Chicago

Od 1 lipca minimalna stawka godzinowa w Chicago wzrośnie z 15,80 dolarów do 16,20 dolarów za godzinę dla firm zatrudniających 21 lub więcej pracowników. Dla osób zatrudniających 20 lub mniej pracowników płaca minimalna także wzrośnie do 16,20 dolara.

Pracownicy Chicago będą również uprawnieni do dwóch rodzajów płatnego urlopu począwszy od 1 lipca, przy czym wszyscy pracownicy, którzy przepracują co najmniej 80 godzin w ciągu 120 dni, będą uprawnieni do maksymalnie 5 dni płatnego urlopu i 5 dni płatnego zwolnienia chorobowego.

Szczegółowo o nowej płacy minimalnej w Chicago i prawie do urlopu pisaliśmy 10 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/FabrikaCr/DragonImages/AndreyPopov/
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko operatorowi Chicago Skyway zarzuca zawyżanie opłat za przejazd drogą

Opublikowano

dnia

Autor:

Wykonawca robót budowlanych z Wilmette, Rocky Rowe, który korzysta z Chicago Skyway od 20 lat jest jedynym wymienionym z nazwiska powodem w zbiorowym pozwie przeciwko operatorowi drogi z związku z zawyżonymi opłatami za przejazd. Sprawa została złożona we wtorek w sądzie okręgowym powiatu Cook.

W pozwie zarzuca się spółce obsługującej Chicago Skyway nadmierne obciążanie użytkowników, którzy płacą za dużo od 10 centów do 1,20 dolara za podróż, w zależności od wielkości pojazdu. Zawyżone opłaty wyniosły szacunkowo 3 miliony dolarów w okresie 5 lat kończącym się w marcu. O styczniowej podwyżce opłat za przejazd pisaliśmy tutaj.

Chicago Skyway została sprzedana w 2022 roku po raz drugi w ciągu 7 lat.

Sprzedaż dwóch trzecich udziałów, należących do Ontario Teachers’ Pension Plan, za 2 miliardy dolarów australijskiej spółce Atlas Arteria Ltd., wygenerowała dla miasta opłaty transakcyjne w wysokości 25 milionów dolarów. Ontario Teachers’ Pension Plan zachował własność pozostałej jednej trzeciej udziałów.

Oskarżonymi w pozwie są Skyway Concession, a także Atlas Arteria, Ontario Teachers’ Pension Plan i Calumet Concession Partners Inc., właściciel Skyway Concession.

Nieżyjący już założyciel firmy Krislov & Associates, Clint Krislov, spędził lata na krucjacie przeciwko szaleństwu prywatyzacyjnemu, które rozpoczęło się od Skyway i trwało dalej, wraz ze sprzedażą parkometrów i parkingów w centrum Chicago.

Były burmistrz Richard M. Daley kierował pierwotną sprzedażą Skyway, co stało się znane w ratuszu jako Wielka Wyprzedaż Chicago („Great Chicago Sell-Off”).

Umowa Skyway umożliwiła operatorom regularne podwyższanie opłat. Stawka dla samochodów na skrócie z Chicago do Indiany wynosi obecnie 7,20 dolara, natomiast stawki są znacznie wyższe w przypadku pojazdów o więcej niż dwóch osiach. Kierowcy samochodów płacili 2 dolary w 2004 roku.

Dzięki większemu ruchowi i wzrostowi opłat sprywatyzowany Chicago Skyway wygenerował 120 mln dolarów przychodów w 2022 r., czyli roku ostatniej podsumowanej sprzedaży, w porównaniu z 114,3 mln dolarów rok wcześniej, jak wykazał audyt Skyway za 2022 r.

To znacznie ponad 92 miliony dolarów rocznych przychodów Skyway w 2019 roku.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube. Skyway Concession Company
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu