Połącz się z nami

News USA

Diane Hendricks z Wisconsin została najbogatszą kobietą Ameryki siódmy raz z rzędu

Opublikowano

dnia

77-letnia Diane Hendricks, która dorastała na farmie mlecznej w Osseo w stanie Wisconsin ma majątek szacowany na 20,9 miliarda dolarów – prawie dwukrotnie więcej niż zaledwie dwa lata temu. Już siódmy rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce na najnowszej liście najbogatszych amerykańskich kobiet magazynu Forbes.

Majątek Diane Hendricks w dużej mierze pochodzi z dostaw pokryć dachowych firmy ABC Supply. Hendricks wraz ze swoim zmarłym mężem założyła firmę z siedzibą w Beloit w stanie Wisconsin w 1982 roku i obecnie jest jej prezesem. Jak podaje strona internetowa firmy, jest ona właścicielem 100% udziałów w firmie.

Według „Forbesa” ABC Supply przyniosło w zeszłym roku przychody w wysokości 20,4 miliarda dolarów i ma ponad 900 oddziałów.

W wieku 10 lat Diane wyjrzała przez okno i pomyślała: „Nie chcę być rolnikiem i nie chcę wychodzić za rolnika” – jak powiedziała miliarderka w zeszłym roku magazynowi „Forbes”. Zamiast tego wyobrażała sobie siebie w „niebieskim garniturze, ładnym samochodzie i niezależną”.

To objawienie w połączeniu z obserwowaniem, jak jej rodzice pracują na farmie, sprawiło, że zamarzyła o własnej karierze, ale w wieku 17 lat zaszła w ciążę i ukończyła ostatnią klasę liceum, mieszkając w domu.

3 lata później Diane Hendricks złożyła pozew o rozwód ze swoim ukochanym ze szkoły średniej i jako samotna matka radziła sobie z szeregiem dorywczych prac – nawet pracując jako kelnerka w Playboy Bunny – jednocześnie budując karierę w branży nieruchomości.

Po tym, jak w latach 70-tych poznała i poślubiła wykonawcę dachów Kena Hendricksa, duet założył ABC Supply. Według strony internetowej firmy w 1998 roku po raz pierwszy osiągnięto roczną sprzedaż na poziomie 1 miliarda dolarów.

Sukces nie przyszedł bez kontrowersji. W 2016 r., kiedy to Diane Hendricks po raz pierwszy znalazła się na szczycie amerykańskiej listy najbogatszych kobiet, które dorobiły się samodzielnie, „Milwaukee Journal Sentinel” doniósł, że nie zapłaciła ani grosza stanowego podatku dochodowego w latach 2012–2014. Według serwisu informacyjnego nie była też zadłużona z tytułu podatków stanowych za 2010 rok.

Hendricks nadal ma siedzibę w pobliżu Beloit, które liczy mniej niż 37 000 mieszkańców. Według „Forbesa” kupiła i przekształciła kilka historycznych budynków i starszych firm w mieście, a także wydała miliony dolarów na lokalne projekty mające na celu odbudowę opuszczonych nieruchomości i przyciągnięcie do stanu nowych przedsiębiorstw.

W 2017 roku Diane Hendricks otworzyła lokalne centrum kariery, w którym organizuje warsztaty umiejętności dla uczniów gimnazjów i szkół średnich na takie tematy jak kodowanie i konstruowanie.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News USA

Dom legendarnej tenisistki Sereny Williams w Los Angeles jest na sprzedaż za 13,5 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Dom o powierzchni 6100 stóp kwadratowych, który kiedyś należał do byłej tenisistki Sereny Williams, jest do wzięcia w Los Angeles. Jak wynika z ogłoszenia biura maklerskiego Sotheby’s International Realty’s Beverly Hills Brokerage, cenę wywoławczą ustalono na 13,5 miliona dolarów. Dom w stylu śródziemnomorskim wybudowanym w 1935 roku.

Nieruchomość stoi na rozległej podwójnej działce w Bel-Air, słynnej luksusowej dzielnicy na zachód od centrum Los Angeles. Według Realtor.com w maju mediana cen wywoławczych domów w Bel-Air wyniosła 7,8 mln dolarów. Mediana cen sprzedaży wyniosła 3,3 miliona dolarów.

Pośrednicy opisali nieruchomość należącą wcześniej do Sereny Williams  jako „idealne miejsce na odpoczynek od miasta, z dużą ilością miejsca zarówno na rozrywkę, jak i na codzienne czynności”. W domu znajduje się sześć sypialni i tyle samo w pełni wyposażonych łazienek.

Jak wynika z ogłoszenia, wiele pokoi „ma francuskie drzwi z przezroczystego szkła, które otwierają się na zielony dziedziniec”. Jego przyszli właściciele będą mieli także mnóstwo sposobów na rozrywkę, dzięki takim udogodnieniom, jak biblioteka i kino domowe. Jest tu także basen.

Obecny sprzedawca – projektant wnętrz – nie kupił nieruchomości od Williams. Dom był w posiadaniu gwiazdy tenisa od 2006 do 2019 roku. Kiedy go sprzedała, transakcja podobno przyniosła jej 8,1 miliona dolarów.

W swojej niezwykle udanej karierze tenisowej Serena Williams zdobyła 23 tytuły Wielkiego Szlema. Według „Forbesa” Serena dorobiła się na tenisie i innych przedsięwzięciach sporej fortuny. W maju oszacowano jej majątek na 340 milionów dolarów.

Dzięki Serena Ventures, była tenisistka zainwestowała między innymi w takie marki, jak Wheels Up, Liquid IV, Billie, Noom i Master Class.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Gavin Cater for Sotheby’s International Realty
Czytaj dalej

News USA

Ponad połowa Amerykanów pracuje w czasie wakacji i ma poczucie winy, że bierze wolne

Opublikowano

dnia

Autor:

Większość Amerykanów nie jest w stanie całkowicie oderwać się od pracy – nawet jeśli biorą wolne. W nowym badaniu Movchan Agency 54% z 2000 ankietowanych dorosłych w USA stwierdziło, że pracuje na wakacjach, a mniej więcej połowa stwierdziła, że ​​czuje się winna będąc na wakacjach, niezależnie od tego, czy pracuje, czy nie.

Nadya Movchan, założycielka i dyrektor generalna firmy komunikacyjnej Movchan Agency, stwierdziła, uzyskane ​​statystyki są w rzeczywistości niższe niż te publikowane w poprzednich latach, które wskazywały, że aż dwie trzecie Amerykanów pracowało podczas wakacji.

W przeprowadzonym badaniu 86% respondentów stwierdziło, że podczas wakacji odbiera telefony i wiadomości od kolegów z pracy, 63% stwierdziło, że odczuwa niepokój, jeśli nie sprawdzi wiadomości związanych z pracą podczas wakacji, a 59% osób ma trudności z oderwaniem się od pracy w trakcie czasu wolnego.

Z ustaleń wynika także, że ​​70% ludzi doświadczyło problemów związanych ze zdrowiem psychicznym z powodu przepracowania, 43% cierpi na stany lękowe, a 1 na 8 osób sięga po szkodliwe substancje. Tymczasem 34% osób decyduje się na pracę podczas wakacji, ponieważ kocha swoją pracę, a 29% robi to ze strachu przed jej utratą.

Przedstawiając wyniki ankiety, Roger Hall – psycholog biznesu, który współpracował z przedsiębiorcami, firmami z listy Fortune 20 i profesjonalistami, takimi jak prawnicy, planiści finansowi i sprzedawcy, aby pomóc wielu z nich odnaleźć się w stresującym środowisku pracy – wskazał na zmiany w charakterze pracy na przestrzeni lat.

„Droga z pracy do domu była logiczną linią oddzielającą stres w pracy od spokoju w domu. W ciągu tych 15–30 minut pracownicy słuchali radia i odstresowywali się po pracy” – według Halla.

Wraz z pojawieniem się nowoczesnej technologii ta linia podziału została całkowicie wyeliminowana. Teraz pracownicy w drodze do domu wykonują jeszcze kilka rozmów telefonicznych związanych z pracą. Tak naprawdę zamiast iść do biura, mogą pracować jeszcze będąc w swojej sypialni.

„Ludzki mózg potrzebuje czasu na odpoczynek i ciszę, aby się zregenerować. Naprawy te wymagają czasu, ciszy i snu. Nasza era cyfrowa ogranicza te wszystkie rzeczy. W rezultacie, chociaż myślimy więcej, nie myślimy jaśniej” twierdzi Roger Hall.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/nd3000/Cunaplus_M.Faba/
Czytaj dalej

News Chicago

1000M, wieżowiec z luksusowymi mieszkaniami przy Michigan Avenue, został oficjalnie ukończony

Opublikowano

dnia

Autor:

Najnowszy dodatek do panoramy Chicago – 73-piętrowy luksusowy wieżowiec przy Michigan Avenue – jest już otwarty a lokale, które oferuje cieszą się powodzeniem i są wynajmowane szybciej niż oczekiwano. 13 czerwca deweloperzy – Time Equities Inc., JK Equities i Oak Capitals przecięli wstęgę wielopiętrowego apartamentowca naprzeciwko Grant Park.

Uroczyste otwarcie wieżowca zwanego 1000M było ważnym kamieniem milowym dla deweloperów, których prawie dziesięcioletni projekt stanął w obliczu impasu w czasie pandemii Covid-19.

Wraz z ochłodzeniem się rynku mieszkań, projekt przekształcono z kondominium w apartamenty, po czym pandemia wstrzymała budowę na ponad rok. Prace wznowiono pod koniec 2021 r., po tym jak deweloperzy otrzymali od Goldman Sachs kredyt budowlany o wartości 304,5 mln dolarów.

Inwestycja kosztowała 435 milionów dolarów. Mieszkańcy zaczęli się tu przeprowadzać 1 maja, a nieruchomość licząca 738 mieszkań jest już wynajęta w około 30%.

Według strony internetowej budynku ceny wahają się od około 2 000 dolarów za studio do 15 785 dolarów za mieszkanie z czterema sypialniami o powierzchni 3156 stóp kwadratowych. Zgodnie z rozporządzeniem Chicago w sprawie Affordable Housing Ordinance, około 25 mieszkań jest oznaczonych jako przystępne cenowo.

Budynek ma także ponad 80 000 stóp kwadratowych powierzchni rekreacyjnej.

Udogodnienia obejmują galerię sztuki, salon coworkingowy, pokój gier, salon z fortepianem, dwupiętrowy klub fitness, taras z basenem i ogród zen. W klubie fitness codziennie odbywać się będą zajęcia fitness, a na każdą niedzielę w salonie z fortepianem zaplanowano brunche.

1000M to jeden z ostatnich budynków w Chicago zaprojektowany przez miejscowego architekta o międzynarodowej sławie, Helmuta Jahna, który zmarł w 2021 r. Inne jego projekty w Chicago obejmują terminal United Airlines w O’Hare i Thompson Center, które jest obecnie przebudowywane przez Google.

Wnętrza apartamentów zaprojektowała Kara Mann. Generalnym wykonawcą była firma McHugh Construction.

 

Źródło: suntimes
Foto: 1000M
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu