Połącz się z nami

News Chicago

Co w tym roku będzie się działo na Sundays on State? Jest już harmonogram

Opublikowano

dnia

Chicago Loop Alliance ogłosiło pełny skład artystów i wydarzeń na festiwalach Sundays on State. Ciesząca się międzynarodowym uznaniem, wielokrotnie nagradzana uliczna seria zamyka najbardziej kultowe części State Street w Loop dla ruchu samochodowego na dwie niedziele tego lata; 16 czerwca i 14 lipca.

Bezpłatne i otwarte dla publiczności tegoroczne wydarzenia odbędą się na State Street w Dzień Ojca, 16 czerwca i w niedzielę, 14 lipca, w godzinach 11:00AM–6:00PM.

Ci, którzy zarejestrują się, aby wziąć udział w Sundays on State, automatycznie otrzymają szansę na wygranie pakietu pobytowego Loop o wartości 1000 USD. Więcej informacji i rejestracja znajdują się na LoopChicago.com/Sundays.

W czasie Sundays on State sąsiedzi ze wszystkich społeczności Chicago i spoza niej jednoczą się na bezpłatnej, interaktywnej imprezie ulicznej, jednocześnie bezpiecznie ciesząc się sztuką, kulturą, aktywnym wypoczynkiem, jedzeniem, napojami, zakupami i lokalnymi atrakcjami w sercu dzielnicy  – Loop.

Podczas festiwalu wystąpią m.in. The Joffrey Ballet, Trinity Irish Dancers, League of Chicago Theatres, Gio Chamba, Reaganomics, Kalapriya Center for Indian Performing Arts i ponad 20 innych organizacji artystycznych i kulturalnych.

W ramach serii wydarzeń odbędą się także występy takich artystów jak Environmental Encroachment, Ballet Folklorico de Chicago, Paint the City i nie tylko.

Pełną listę wykonawców i wydarzeń można znaleźć tutaj.

Na ulicy dostępne będą zajęcia taneczne, grupowe zajęcia fitness, interaktywne czytanie i nie tylko. Opcje sprzedaży detalicznej obejmują towary ręcznie robione, produkty do higieny osobistej, lokalną sztukę, odzież, akcesoria, książki, przedmioty vintage i niestandardowe doświadczenia uliczne od Macy’s.

W ofercie gastronomicznej znajdzie się ponad 20 lokalnych restauracji i browarów, w tym kultowe lokale Loop: Macy’s Walnut Room, Italian Village Restaurants, The Berghoff Restaurant i Adams Street Brewery.

Wydarzenie obejmuje ulicę State Street od Adams do Lake. Wszystkie ulice wschód-zachód pozostają otwarte dla ruchu samochodowego.

Od samego początku istnienia Sundays on State zgromadził ponad milion uczestników; nie doświadczył żadnych przypadków brutalnych przestępstw i przyciągnął ponad 145 000 osób w samym 2023 r.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Chicago Loop Alliance

Polonia Amerykańska

Znakomita aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft wraca na scenę Chicago jako Marlena Dietrich

Opublikowano

dnia

Autor:

Znakomita rzeszowska aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft wraca na scenę Art Gallery Kafe w Wood Dale. Już jutro wcieli się w rolę Marleny Dietrich w recitalu pod tym samym tytułem. Drugi występ zaplanowany jest na 23 czerwca.

Marlena Dietrich była wielką gwiazdą kina i estrady i fascynującą kobietą, która stała się ikoną mody i królową glamour oraz jedną z największych legend Hollywood. Wystarczyło jedno jej spojrzenie, by rozkochać w sobie każdego. Kochali się w niej Ernest Hemingway, Erich Maria Remargue, Frank Sinatra, Cary Grant, Jean Gabin.

Podczas recitalu w Art Gallery Kafe publiczność usłyszy jej piosenki w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft. Od tych największych przebojów, jak: „Boska Lola”, czy „Błękitny Anioł”, który uczynił z niej z dnia na dzień gwiazdę, po „Lili Marlen”, „Moon River „Świat w kolorach” z repertuaru Edith Piaf czy „Nie opuszczaj mnie” z repertuaru Jacque’a Brela.

Będą też piosenki, które wykonywała w Polsce podczas tournée w 1964 oraz 1966 roku miedzy innymi „Muter hast du mir vergeben” do melodii Czesława Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz”.

Bilety w cenie 25 dolarów na kameralne występy Marioli Łabno-Flaumenhaft jako Marleny Dietrich w Art Gallery Kafe można rezerwować pod nr tel. 630 523 3536. 

Mariola Łabno-Flaumenhaft pochodzi z Tarnowa, ukończyła studia aktorskie we Wrocławiu i od 1994 r. związana jest z rzeszowską sceną teatralną – Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, w którym wcieliła się w wiele znakomitych ról. Od 11 lat prowadzi także swoją grupę: Teatr Bo Tak, którego jest dyrektorką.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe
Czytaj dalej

News Chicago

Oddaj krew a zobaczysz za darmo wystawę „Bloodsuckers: Legends to Leeches” w Field Museum

Opublikowano

dnia

Autor:

Czasową wystawę „Bloodsuckers: Legends to Leeches” w Field Museum możemy oglądać do 2 września. Prezentuje ona różnorodność i ewolucję ponad 30 tys. żywiących się krwią gatunków, a także mity, legendy i ikony popkultury, których powstanie zainspirowali ci krwiopijcy. Dodatkowo, 25 czerwca możemy sami podzielić się krwią w ramach zbiórki Versiti Blood Drive.

Na ekspozycji „Bloodsuckers: Legends to Leeches” w Field Museum można zobaczyć wielkie modele krwiopijców i skamieliny ich przodków, usłyszeć odgłosy roju komarów w Northwoods, a następnie zagrać w grę i odkryć, które repelenty najlepiej chronią nas przed ich ukąszeniami.

Goście mogą także wybrać się w podróż po klasycznych filmach, takich jak Dracula, w minikinie i obejrzeć historyczny zestaw do polowania na wampiry.

Jest tu także odtworzone stanowisko upuszczania krwi przez dawnego fryzjera oraz interaktywne szuflady apteczne opowiadające historię upuszczania krwi w medycynie.

W dniu 25 czerwca w godzinach od 9.00AM do 2.00PM w ramach wystawy będzie zorganizowana zbiórka krwi Versiti Blood Drive w historycznym Stanley Field Hall. Wszyscy, którzy oddadzą krew dostaną darmowy wstęp na wystawę dla siebie i 3 osób towarzyszących.

Rejestracja na to wydarzenie dostępna jest tutaj.

Wystawa „Bloodsuckers: Legends to Leeches” potrwa do 2 września 2024 r. Bilety na nią można kupić tutaj.

Field Museum oferuje mieszkańcom Illinois bezpłatny wstęp oraz zniżki na bilety na wystawę lub obejrzenie filmu 3D w wybranych terminach przez cały rok.

W tym roku, jak ogłosiło muzeum, będą to wszystkie środy.

Bilety na bezpłatne środy są dostępne wyłącznie dla mieszkańców stanu Illinois na miejscu i nie można ich rezerwować z wyprzedzeniem. O ofertę specjalną należy zapytać pracownika Działu Obsługi Turystów i pokazać dokument potwierdzający miejsce zamieszkania w Illinois.

Bezpłatne bilety obejmują wszystkie wystawy wstępu ogólnego, takie jak Evolving Planet, The Ancient Americas i Inside Ancient Egypt. Nie obejmują wystawy „Bloodsuckers: Legends to Leeches”, na którą trzeba kupić osobną wejściówkę.

Nauczyciele w Illinois (klasy od przedszkola do 12) i czynny personel wojskowy mają zapewniony bezpłatny wstęp przez cały rok.

 

Źródło: Field Museum, Choose Chicago
Foto: Field Museum
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Wieczór poetycki w Art Gallery Kafe przedstawi „Oblicza miłości” w tą niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Klub Literacki Forum Poezji Chicago Art zaprasza na wieczór poetycki „Oblicza miłości” według książki „Antologia poetów polskich 2017”.

Wiersze recytować będą aktorzy: Agnieszka Lubowicka, Anna Dolecki, Grzegorz Chiliński. Muzyka: Marcin Kowalik. Przewidziany jest także otwarty mikrofon dla poetów i miłośników poezji.

Wieczór odbędzie się niedzielę, 16 czerwca, w Art Gallery Kafe, przy 127 E Front St, Wood Dale, IL 60191. Wstęp wolny.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe, istock/izzzy71/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu