Połącz się z nami

News Chicago

On, ona i ..króliki. Tak randkuje się w Lakeview, dzięki Cuddle Bunny

Opublikowano

dnia

Jednym z najpopularniejszych miejsc na randki w Lakeview nie jest bar ani restauracja. Nie podaje się tu nawet żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi, ale oferuje gościom gałązki kolendry, którymi można karmić ..króliki. To Cuddle Bunny.

Cuddle Bunny, firma oferująca interakcje na żywo z królikami domowymi, została otwarta latem 2020 roku pod adresem 2901 N. Clark St. i od tego momentu stała się popularnym miejscem pierwszych randek.

Cuddle Bunny oferuje klientom możliwość rezerwacji godzinnych sesji spotkań z królikami, podczas których małe grupy lub pojedyncze osoby poruszają się pomiędzy trzema przestronnymi kojcami, w których znajduje się jeden lub dwa króliki. Firma organizuje również króliczą jogę jako specjalne wydarzenie raz w miesiącu.

Choć klienci to nie wyłącznie ludzie szukający miłości, ale mała firma przyciąga randkowiczów. Króliki są urocze, a muzyka i głosy są ciche, aby nie spłoszyć królików, dzięki czemu łatwiej jest tu rozmawiać niż w barze. Zwierzęta mogą również pomóc wypełnić luki w rozmowach i ułatwić przełamanie pierwszych lodów.

Spotkania te są nie tylko zabawą, ale mogą mieć także charakter terapeutyczny. Według właścicielki, Barbary Burdick, Cuddle Bunny odwiedziło już wiele osób ze spektrum autyzmu lub zmagających się z zespołem stresu pourazowego.

Raz przyszła nawet kobieta cierpiąca na zoofobię, czyli strach przed zwierzętami, w ramach swojej terapii. Obserwowała śpiące króliki, a po jakimś czasie była nawet w stanie je pogłaskać.

Obecnie mieszka tu 12 zaszczepionych i wysterylizowanych królików różnych ras, w tym dwa króliki ogromnych rozmiarów. Wszystkie z wyjątkiem jednego, zostały uratowane. Większość pochodzi ze schronisk lub od ludzi, którzy szukali dla nich nowego domu.

Cuddle Bunny nie jest jednak organizacją ratującą zwierzęta i nie jest w stanie przyjąć każdego królika. Firma oferuje także usługi internatu dla królików domowych, a zwierzęta te nie mają kontaktu z jej klientami.

Personel Cuddle Bunny zmienia króliki, które maja stały dom w piwnicy firmy, aby zwierzęta mogły odpocząć od spotkań z ludźmi. Goście mogą je głaskać, ale nie mogą ich trzymać na rękach. W przeciwieństwie do swoich dzikich odpowiedników, króliki domowe są stworzeniami społecznymi, które wymagają uwagi, ale czasem potrzebują przerwy.

Rezerwacji wizyt w Cuddle Bunny można dokonywać telefonicznie pod nr 773.687.9253, lub za pomocą maila cuddlebunnyinfo@gmail.com.

Źródło: blockclubchicago
Foto: Cuddle Bunny, istock/Vanessa Nunes/

News USA

Dziś za dom w USA płacimy aż 47,1% więcej niż na początku 2020 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny domów w Stanach Zjednoczonych wzrosły od początku 2020 r. o kosmiczne 47,1%, co z łatwością przewyższyło zwyżki cen obserwowane w ostatnich dziesięcioleciach. Tak wynika z niedawnej analizy przeprowadzonej przez ResiClub, dotyczącej krajowego indeksu cen domów Case-Shiller, która wykazała, że ceny domów w latach 90-tych i 2010-tych wzrosły odpowiednio o 30,1% i 44,7%.

Co więcej, nowa analiza pokazuje, że dotychczasowy wzrost cen domów w tej dekadzie jest bliski przekroczenia całej podwyżki odnotowanej w XXI wieku.

Za gwałtownym wzrostem cen stoi wiele czynników, w tym niedobór domów na krajowym rynku, który zaostrzył się przez szybki wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych i drogie materiały budowlane.

Jak wynika z osobnego raportu opublikowanego przez Realtor.com, dostępna podaż domów pozostaje niższa o oszałamiające 34,3% w porównaniu z typową liczbą ofert sprzed wybuchu pandemii Covid-19 na początku 2020 roku.

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w ciągu ostatnich 3 lat wywołało efekt „złotych kajdanek” na rynku mieszkaniowym. Właściciele, którzy na początku pandemii ustalili rekordowo niską stopę oprocentowania kredytów hipotecznych na poziomie 3% lub mniej, niechętnie sprzedają domy, jeszcze bardziej ograniczając podaż i pozostawiając niewiele opcji chętnym potencjalnym nabywcom.

Ekonomiści przewidują, że oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2024 r. pozostanie wysokie, a zacznie spadać dopiero, gdy Rezerwa Federalna zacznie obniżać stopy procentowe. Nawet wtedy jest jednak mało prawdopodobne, aby stopy powróciły do minimów obserwowanych podczas pandemii.

Co więcej, inwestorzy stają się coraz bardziej sceptyczni co do szans na obniżkę stóp procentowych Fed w tym roku, biorąc pod uwagę serię gorętszych niż oczekiwano raportów o inflacji na początku roku.

Według Freddie Mac średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego w zeszłym tygodniu spadło do 7,09%. Chociaż jest to spadek w stosunku do szczytowego poziomu 7,79%, który miał miejsce jesienią 2023 r., pozostaje znacznie wyższy niż najniższy poziom z czasów pandemii wynoszący zaledwie 3%.

Jak wynika z odrębnego badania Zillow, większość właścicieli domów twierdzi, że jest prawie dwukrotnie bardziej skłonna do sprzedaży domu, jeśli ich oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 5% lub więcej. Jednak obecnie około 80% posiadaczy kredytów hipotecznych ma stopę poniżej 5%.

Oddzielne badanie przeprowadzone przez Redfin pokazuje, że połączenie wysokiego oprocentowania kredytów hipotecznych i podwyższonych cen domów spowodowało, że średnia miesięczna spłata za mieszkanie osiągnęła rekordowy poziom 2775 dolarów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/jaturonoofer/ Chalirmpoj Pimpisarn/gorodenkoff/
Czytaj dalej

News USA

Walmart zwalnia setki pracowników biurowych w całym kraju. Innych przenosi do Arkansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Zwolnienia w Walmart związane są z przeniesieniem wielu pracowników do siedziby w Arkansas. Sprzedawca potwierdził zwolnienia i przeniesienia w notatce wysłanej do pracowników we wtorek.

Dyrektor ds. kadr, Donna Morris, stwierdziła w notatce, że posunięcie to ma na celu sprowadzenie większej liczby pracowników z powrotem do biura po pandemii Covid-19. Firma przywróciła pracowników biurowych z powrotem do swojej siedziby w Bentonville w stanie Arkansas w lutym 2022 r.

Teraz Walmart idzie o krok dalej. Część pracowników pracujących zdalnie oraz w biurach w Dallas, Atlancie i Toronto została poproszona o przeniesienie. Większość zostanie przeniesiona do siedziby firmy w Arkansas, ale niektórzy zostaną również przeniesieni do biur w rejonie Zatoki San Francisco lub w Hoboken w stanie New Jersey.

Morris zapowiedziała także zmiany w niektórych obszarach działalności, które spowodują redukcję kilkuset stanowisk pracy. Nie podano ilu dokładnie osób dotknęły cięcia.

Wiadomość o zwolnieniach pojawiła się tuż przed czwartkowym, długo oczekiwanym raportem, o wynikach Walmartu.

Zwolnienia to ostatnia próba obniżenia kosztów sieci. Pod koniec kwietnia Walmart ogłosił, że zamknie 51 przychodni zdrowia w Arkansas, na Florydzie, w Georgii, Illinois i Teksasie. O tej decyzji informowaliśmy tutaj.

Nowe kliniki oferujące wizyty lekarskie, dentystyczne i terapeutyczne były częścią Walmart Health, szeroko zakrojonego przedsięwzięcia mającego na celu obniżenie cen w branży opieki zdrowotnej. Sieć otworzyła przychodnie lekarskie obok swoich dużych sklepów, ale okazało się, że działalność ta nie jest stabilna finansowo.

Walmart to największy prywatny pracodawca w kraju, zatrudniający około 1,6 miliona pracowników, z których większość pracuje w sklepach sieci na terenie całego kraju.

Sieć ma obecnie jeszcze jeden powód, aby zatrudnić więcej pracowników w Bentonville: buduje tam kampus o powierzchni prawie 350 akrów. Najważniejsza inwestycja, która jest już na zaawansowanym etapie, obejmuje 12 budynków biurowych wraz z parkingami, hotelem i innymi udogodnieniami.

Otwarto już kilka pierwszych budynków kampusu, w tym centrum fitness i opiekę dzienną dla dzieci.

 

Źródło: cnbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Macy’s już niedługo pokaże nowe oblicze w Bloomingdale Court

Opublikowano

dnia

Autor:

Z zapowiedzi wynika, że 25 maja Macy’s otworzy sklep „nowego formatu” w Bloomingdale Court na przedmieściach Chicago. Ogłoszenie nadeszło po tym, jak dom towarowy oznajmił, że planuje zamknąć niektóre swoje tradycyjne domy towarowe, a jednocześnie planuje otworzyć 30 mniejszych sklepów w centrach handlowych na terenie całego kraju.

Zgodnie z zapowiedzią sklepy nowego formatu przypominają typowy dom towarowy Macy’s i obejmują szereg działów obejmujących modę męską, damską i dziecięcą, a także kosmetyki, zabawki, bagaże, prezenty i nie tylko.

Klienci mogą także korzystać z kart kredytowych Macy’s w mniejszych sklepach, korzystać z funkcji „kupuj online i odbieraj w sklepie” i nie tylko.

Uroczyste otwarcie Macy’s w Bloomingdale Court wraz z przecięciem wstęgi nastąpi w sobotę, 25 maja o godzinie 9:45AM. W centrum handlowym znajdują się m.in. sklepy: Bath & Body Works, Dick’s Sporting Goods, Joann Fabrics i Ulta Beauty, jak podaje strona internetowa centrum handlowego.

Dwa miesiące temu inne centrum, niegdyś tętniące życiem w Bloomingdale, Stratford Square Mall, ogłosiło, że zamknie swoje podwoje na dobre.

Otwarte w 1981 roku centrum handlowe było prowadzone przez firmy: Sears, Marshall Fields i Carson Pirie Scott. Podobnie jak inne centra w całym kraju, stanęło przed wieloma wyzwaniami, próbując dotrzymać kroku zmieniającemu się krajobrazowi handlu detalicznego, wzrostowi zakupów online i zwalniającej gospodarce.

O jego zamknięciu informowaliśmy 2 kwietnia. Władze Bloomingdale planują rozpocząć w jego miejscu budowę nowego osiedla.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/AndreaAstes/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu