Połącz się z nami

News Chicago

COPA bada agresywne zachowanie policji wobec protestujących pod Instytutem Sztuki

Opublikowano

dnia

Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji COPA wszczęło wstępne dochodzenie w sprawie skarg dotyczących nadmiernej siły. Jest ono skierowane wobec funkcjonariuszy policji z Chicago, którzy byli obecni podczas propalestyńskiego protestu w pobliżu Instytutu Sztuki w Chicago w sobotę.

COPA wszczęło wstępne dochodzenie, aby ustalić, czy to ono, czy Biuro Spraw Wewnętrznych Departamentu Policji w Chicago przejmie dochodzenie w sprawie zachowania funkcjonariuszy.

Reporter Sun-Times nagrał w sobotę wideo przedstawiające policję i protestujących, którzy trzymali linię barykady, podczas gdy policja próbowała przenieść protestujących z West Monroe Street z powrotem na chodnik South Michigan Avenue.

Film opublikowany w serwisie X, formalnie znanym jako Twitter, przedstawia funkcjonariusza w ciemnym mundurze uderzającego otwartą dłonią protestującego w głowę, a następnie robi to samo innemu protestującemu, który właśnie został odepchnięty przez funkcjonariusza w jasnoniebieskim mundurze, rozpoczynając kilkusekundową szarpaninę między nimi.

Następnie protestujący podnosi ręce, podczas gdy funkcjonariusz w jaśniejszym mundurze popycha trzeciego protestującego, po czym obiema rękami sięga ponad barykadę i wielokrotnie odpycha drugiego protestującego.

W tym czasie trzeci funkcjonariusz ciągnie funkcjonariusza w ciemnym mundurze za innymi funkcjonariuszami policji, po czym krzyczy do funkcjonariusza w jaśniejszym mundurze i odciąga go również od protestujących. Co najmniej sześciu innych funkcjonariuszy stoi w pobliżu, pchając barykadę lub obserwując, co się dzieje.

Wytyczne dotyczące użycia siły w przypadku CPD wymagają od członków używania wyłącznie siły, która jest „obiektywnie rozsądna, konieczna i proporcjonalna w celu zapewnienia bezpieczeństwa członka lub osoby trzeciej, powstrzymania ataku, dokonania aresztowania, kontrolowania obiektu lub zapobieżenia ucieczce. ”

Miało to miejsce na kilka godzin przed oczyszczeniem obozu przez policję, która na wniosek muzeum aresztowała 68 osób w związku z zarzutami wtargnięcia na teren placówki.

Przedstawiciele People’s Art Institute, jednej z grup tworzących obóz, powiedzieli, że po przeszukaniu obozu co najmniej pięciu protestujących, w tym dwóch aresztowanych, zostało zabranych do szpitali.

Oskarżyli oni przedstawicieli organów ścigania o ciągnięcie ludzi za włosy, duszenie i bicie pałkami i metalowymi elementami podczas protestu przed bramą; oprócz bicia, dawania z łokcia i rzucania protestujących o ziemię, a także deptania ich podczas aresztowań.

„Niepotrzebna przemoc i agresja były normą” – stwierdziła grupa w poniedziałkowym oświadczeniu. „Wiele aresztowanych osób zostało rannych, a dwóch aresztowanych studentów trzeba było zabrać na ostry dyżur”.

W piątek Burmistrz Brandon Johnson i Komendant CPD, Larry Snelling, powiedzieli, że nie chcą niepotrzebnie eskalować protestów.

W zeszłym miesiącu Rada Miejska zatwierdziła ugodę w wysokości 750 000 dolarów na rzecz mężczyzny, który ma złamaną nogę i naderwane więzadło krzyżowe w wyniku uderzenia go pałką przez policję podczas demonstracji po morderstwie George’a Floyda w 2020 roku.

W marcu miasto zatwierdziło ugody o łącznej wysokości 52,75 mln dolarów w związku z nadużyciami i wykroczeniami policji, w tym ugodę w wysokości 45 mln dolarów dla 15-letniego chłopca, Nathena Jonesa, który doznał urazu mózgu w wyniku nieuprawnionego pościgu policyjnego, o czym informowaliśmy 21 marca.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Za rok licealiści z Illinois przystapią do egzaminu ACT, a nie SAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Uczniowie szkół średnich w całym stanie Illinois będą zdawać egzamin ACT wiosną przyszłego roku w ramach wymagań ukończenia szkoły. Urzędnicy stanowi ds. edukacji przyznali organizacji egzaminacyjnej nowy kontrakt w tym tygodniu.

Rada Edukacji Stanu Illinois przyznała w środę sześcioletni kontrakt o wartości 53 milionów dolarów organizacji ACT, Inc., co oznacza, że ​​uczniowie szkół średnich w całym stanie powrócą do zdawania egzaminu ACT po zdawaniu egzaminów SAT przez większą część ostatniej dekady.

Stanowy Kurator Edukacji, Tony Sanders, wyjaśnił tę decyzję w cotygodniowym komunikacie publikowanym w Internecie, twierdząc, że egzamin ACT jest zgodny ze standardami nauczania stanu Illinois i zapewnia uczniom „bezpieczne testowanie online”, zmniejszając jednocześnie obciążenie administracyjne okręgów szkolnych.

Egzamin ACT składa się z czterech testów wielokrotnego wyboru obejmujących język angielski, matematykę, czytanie i przedmioty ścisłe. Ocenia się go w 36-punktowej skali. Egzamin SAT składa się z dwóch części, angielskiej i matematycznej, z wynikami w zakresie od 400 do 1600 punktów.

Illinois stosowało wcześniej egzamin ACT jako wymóg egzaminacyjny przez 15 lat, aż w 2016 r. przeszło na egzaminy SAT.

Rada Edukacji Stanu Illinois stwierdziła, że ​​jej celem jest sfinalizowanie umowy przed rozpoczęciem roku podatkowego 1 lipca, aby do 15 lipca mogła wdrożyć plan wsparcia przejściowego.

Rzecznik Chicagowskich Szkół Publicznych CPS powiedział, że okręg poinformuje uczniów i rodziny o wszystkich potencjalnych zmianach do końca bieżącego roku szkolnego.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/panitan punpuang/
Czytaj dalej

News Chicago

Kamala Harris w Chicago: „Walczymy o coś”. Dokładnie o prawo do zabijania dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas czwartkowej wizyty w rejonie Chicago wiceprezydent Kamala Harris starała się zgromadzić Demokratów i zebrać pieniądze na nadchodzące wybory. „Czas zakasać rękawy” – powiedziała grupie około 100 osób podczas zbiórki pieniędzy w Glencoe na północnych przedmieściach. „Nie walczymy z niczym, walczymy o coś”.

W czasie spotkania w Glencoe Kamala Harris przemawiała przez około 15 minut, poruszając głównie kwestię praw do aborcji jako decydującej stawki w nadchodzących wyborach.

Według Lauren Rosenthal, przewodniczącej Invest to Elect Illinois, która zorganizowała wydarzenie, jej występ zebrał ponad 670 000 dolarów na rzecz funduszu Biden Victory Fund.

Duet Biden-Harris ma zostać nominowany podczas Narodowej Konwencji Demokratów tego lata w Chicago. Podczas przemówień Harris nie użyła nazwiska domniemanego kandydata Partii Republikańskiej, byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego Biden pokonał w 2020 r., nawiązała jednak do „chaosu” czterech lat Trumpa w Białym Domu.

Gospodarzami wydarzenia byli Karen Citow, członkini Invest to Elect Illinois, i jej mąż, Jonathan Citow, w ich domu w Glencoe. Goście jedli przekąski wegetariańskie i kebaby na zadaszonym tarasie z widokiem na jezioro Michigan.

Kamala Harris przedstawiła optymistyczną dla siebie perspektywę wyborów w 2024 r. „Wygrywamy” – powtarzała wielokrotnie, powołując się na sukcesy na rzecz praw reprodukcyjnych w wyborach stanowych. Prawo do aborcji było główną osią spotkania.

Uczestnicy zapłacili od 1500 do 50 000 dolarów za udział w wydarzeniu.

W czwartek rano, przed postojem w Glencoe, Harris była w Milwaukee, gdzie rozmawiała z właścicielami małych firm w ramach swojej Economic Opportunity Tour.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

19 kościołów katolickich na przedmieściach Chicago może zostać zamknięta

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka miesięcy po ogłoszeniu przez diecezję Joliet zamknięcia 5 kościołów katolickich i 2 szkół katolickich w rejonie miasteczka, miejscowy biskup zasygnalizował, że kolejnym 19 parafiom na zachodnich i południowo-zachodnich przedmieściach oraz poza nimi, grozi zamknięcie lub fuzja.

Biuro biskupa Rona Hicksa poinformowało, że restrukturyzacja w diecezji jest konieczna z różnych powodów, w tym z powodu braku księży i ​​„kwestii budżetowych”.

Biskup Ron Hicks

Jednakże urzędnicy kościelni nie chcieli rozmawiać o tym, czy i w jaki sposób trwający od kilkudziesięciu lat skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym dzieci, który doprowadził do wielomilionowych wypłat prawnych, wpłynął na ich wyzwania finansowe.

Na stronie internetowej diecezji znajduje się lista ponad 70 wiarygodnie oskarżonych duchownych, przy czym diecezja Joliet była niegdyś jednym z epicentrów kryzysu, który dotknął księży w całym kraju.

Urzędnicy diecezji twierdzą, że niektóre z 19 kościołów można zamknąć, a niektóre połączyć w ramach trwającego procesu restrukturyzacji.

Zagrożone kościoły:

 • Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace
 • Christ the King w Lombard
 • St. Alexander w Villa Park
 • St. John the Apostle w Villa Park
 • Christ the Servant w Woodridge
 • St. Luke w Carol Stream
 • St. Mark w Wheaton
 • Assumption w Coal City
 • Immaculate Conception w Braidwood
 • Sacred Heart w Kinsman
 • St. Boniface w Monee
 • St. Lawrence w South Wilmington
 • St. Lawrence O’Toole Chapel w Essex
 • St. Liborius w Steger
 • St. Mary w Park Forest
 • St. Mary Mission w Reddick
 • St. Patrick (Wilton Center) w Manhattan
 • St. Paul the Apostlew Peotone
 • St. Rose w Wilmington

Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace

Urzędnik kościelny, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, ale jest zaznajomiony z planami zamknięcia kościołów, powiedział, że jest „rozczarowany” sposobem, w jaki biskup Ron Hicks prowadzi działalność kościelną.

„Biskup zawiera układy, a ci, którzy w rezultacie cierpią, to ludzie, ponieważ to nie biskup zbudował te kościoły i nie są nimi także księża, tylko ludzie” – powiedział urzędnik.

Christ the King w Lombard

W 2023 r. diecezja rozpoczęła ocenę 16 parafii w Joliet i jej okolicach, a na początku tego roku ogłosiła zamknięcie 5 kościołów i 2 szkół podstawowych.

Od 2022 r. Archidiecezja Chicago zamknęła 26 parafii, z czego dwie w tym roku.

 

Źródło: suntimes
Foto: Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace, Christ the King w Lombard, Diecezja Joliet, St. Mark w Wheaton
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu