Połącz się z nami

News Chicago

Wiosenna migracja. Miliony ptaków przelatuje teraz przez obszar Illinois

Opublikowano

dnia

Eksperci ostrzegają mieszkańców przed dużą liczbą migrujących ptaków w tym tygodniu i wzywają do podjęcia środków ostrożności w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Ważne jest wygaszenie świateł w mieszkaniach lub zasłonięcie okien nocą.

Według Birdcast oczekuje się, że ponad 333 miliony ptaków migrujących przeleci nad Stanami Zjednoczonymi w ciągu jednej nocy, z wtorku na środę, a na Środkowym Zachodzie w tym czasie odnotuje się jedne z najwyższych koncentracji ptaków. Szacuje się, że we wtorek wieczorem nad Illinois przeleci około 17,4 miliona ptaków.

Każdego roku tysiące ptaków ginie w wyniku uderzenia w budynki i linie energetyczne, a eksperci wzywają społeczeństwo do podjęcia kroków w celu ochrony ich bezpieczeństwa.

Kroki te obejmują wyłączenie wszystkich nieistotnych świateł między godziną 11:00PM a 6.00 rano, szczególnie w obszarach miejskich o większym zagęszczeniu. Jasne światła mogą przyciągać i dezorientować ptaki migrujące nocą, powodując śmiertelne kolizje z budynkami.

Jesienią zeszłego roku tylko jednej nocy prawie 1000 ptaków przyciąganych przez światła zginęło po uderzeniu w duże okna McCormick Place Lakeside Centre, które znajduje się pośrodku ważnego szlaku migracji ptaków.

Mieszkańcy proszeni są również o pozostawienie kotów w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ zwierzęta są bardziej aktywne w nocy, polując na zdobycz.

Według Birdcast oczekuje się, że w Illinois nadal będą obserwowane miliony migrujących ptaków również w środowe i czwartkowe wieczory.

Z badania przeprowadzonego w 2014 r. wynika, że w całym kraju co roku niemal miliard ptaków ginie po uderzeniu w okno.

Zmniejszenie liczby tych zgonów pomogłoby powstrzymać spadek populacji ptaków.

Z raportu czasopisma Science z 2019 r. wynika, że w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest o 2,9 miliarda ptaków mniej niż w 1970 r., co oznacza redukcję o 29%.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/leadenpork/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu