Połącz się z nami

News Chicago

Bożonarodzeniowy film powstaje w historycznym w Long Grove pod Chicago

Opublikowano

dnia

Mario Lopez, jego żona Courtney i ich syn Nico spędzili ostatnie kilka tygodni na historycznych przedmieściach Long Grove w stanie Illinois, kręcąc bożonarodzeniowy film zatytułowany “My Grown-Up Christmas Wish.”

W filmie Mario Lopez gra Briana Ortegę, ukochanego burmistrza „idyllicznej społeczności Long Grove” – jak głosi opis filmu. „Podczas dekorowania świąt Bożego Narodzenia z mieszkańcami, Brian odkrywa swoją świąteczną listę życzeń z dzieciństwa, która w magiczny sposób zaczyna się spełniać, przypominając Brianowi o duchu i radości świąt”.

Na Boże Narodzenie do miasta wraca przyjaciółka burmistrza, Nina.

„Kiedy życzenia Briana się spełniają, inspiruje on miasto do zaprezentowania swojej ciepłej kultury i wartości, aby powstrzymać współczesny świat przed stłumieniem uroku i serca Long Grove” – czytamy dalej w opisie.

Według urzędników Long Grove to już czwarty film świąteczny nakręcony w urokliwym miasteczku w ciągu ostatnich czterech lat. W filmie pojawia się kilka lokalnych firm, w tym Vintage Charm Homestead.

Nie zabraknie także kultowego miejskiego Sock Monkey Museum, które niedawno zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa za największą kolekcję zabytkowych zabawek zrobionych ze skarpetek. O jego rekordzie informowaliśmy 16 sierpnia.

Według producenta, film planuje zachować nie tylko nazwy firm, ale także nazwę samego miasteczka. Choć scenariusz nie został napisany specjalnie dla Long Grove, gdy filmowcy zobaczyli miasteczko zmienili wymyśloną na potrzeby filmu nazwę na autentyczną.

Część lokalnych kupców wraz z mieszkańcami pojawi się w filmie jako statyści.

Od marca Mario Lopez publikuje w mediach społecznościowych posty z Chicago i planu zdjęciowego w Long Grove. W jednym filmie opublikowanym na Instagramie na początku tego miesiąca pogoda, stwierdził, że stworzyła idealne tło dla filmu, gdy w kwietniu spadł śnieg.

Lopez i jego rodzina byli także w okolicy podczas całkowitego zaćmienia słońca 8 kwietnia. Podczas pobytu w mieście rodzina jedli posiłki w lokalnych restauracjach i spędzali czas z mieszkańcami. Rodzina doświadczyła także wszystkiego, co Chicago ma do zaoferowania.

Film „My Grown-Up Christmas Wish” będzie miał premierę w listopadzie.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

Polonia Amerykańska

“Mężczyzna Idealny” na bis. Świetną komedię Teatru Scena Polonia zobaczymy w Art Gallery

Opublikowano

dnia

Autor:

Czy udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek? Czy gender jest niebezpieczny i czy można go oswoić? Na te i wiele innych pytań odpowiada przezabawna komedia “Mężczyzna Idealny” w wykonaniu Teatru Scena Polonia. Spektakl odkrywa przed publicznością tajniki relacji damsko-męskich i serwuje solidną porcję śmiechu. Będziemy go jeszcze mogli zobaczyć 11 i 13 kwietnia w Art Gallery Kafe.

O tym, dlaczego warto zobaczyć ten spektakl i czego mogą się z niego nauczyć panowie, w studiu Radia Deon Chicago opowiadały jego reżyserka Kinga Modjeska oraz aktorka Julitta Mroczkowska. Obie panie wcielają się w sztuce w… straszne teściowe!

Spektakl, który bawi i edukuje

Mężczyzna Idealny” to arcyzabawna komedia dla dorosłych, która z przymrużeniem oka przygląda się różnicom między płciami. To przedstawienie to niemal poradnik dla panów, który może okazać się kluczem do sukcesu w relacjach damsko-męskich!

“Panowie wyjdą wzbogaceni o nową wiedzę, która jest im niezwykle potrzebna” – zapewnia Kinga Modjeska. Ze sceny padają teksty, których warto się nauczyć na pamięć i wdrożyć w życie.

Historia oparta na tekście niemieckiego dramatopisarza Johna von Düffela opowiada o Sebku i Helenie, którzy żyją w pozornie harmonijnym związku… dopóki na horyzoncie nie pojawiają się teściowe.

Nowa obsada, nowe doznania

Choć “Mężczyzna Idealny” zadebiutował w repertuarze Teatru Scena Polonia już w 2017 roku, tegoroczna odsłona przynosi świeże spojrzenie, nowe sytuacje, choreografię i teksty. W oryginalnej obsadzie w roli teściowej błyszczała Elżbieta Kochanowska.

“Jeżeli chodzi o Sebka, kreował go wtedy Grzegorz Chiliński, ale w 2025 mamy Marcina Kowalika, którego można jeść po prostu łyżkami” zapewnia Kinga Modjeska. Natomiast Julitta Mroczkowska, która grała w niej 8 lat temu, wystąpi także w tym roku.

Kinga Modjeska i Julitta Mroczkowska

Gdzie i kiedy zobaczymy “Mężczyznę Idealnego”?

Spektakl zostanie wystawiony w Art Gallery Kafe przy 127 E Front St, Wood Dale, IL, United States, Illinois 60191 w dniach: piątek 11 kwietnia o 8.00PM i w niedzielę, 13 kwietnia, o 5.ooPM.

Bilety w cenie 45 dolarów można nabyć pod numerami telefonów: 630 201 8821, 630 825 5825, a także na stronie internetowej www.scenapolonia.net.

Obsada:

  • Reżyseria: Kinga Modjeska
  • Występują: Kinga Modjeska, Julitta Mroczkowska, Edyta Luckos, Marcin Kowalik
  • Obsługa techniczna: Małgorzata Adamczyk
  • Świata: Oskar Łukacz
  • Organizacja widowni: Małgorzata Zielinski-Pys

Przyjdźcie przekonać się, czy “Mężczyzna Idealny” naprawdę istnieje!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Teatr Scena Polonia, StelmachLens
Czytaj dalej

News Chicago

Bilety na trasę koncertową “Mayhem Ball” Lady Gagi już są w sprzedaży

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj w południe rusza oficjalna sprzedaż publiczna wejściówek na koncerty Lady Gagi w ramach trasy “Mayham Ball”. 14-krotna zdobywczyni nagrody Grammy wystąpi na scenie United Center w Chicago dwukrotnie – w poniedziałek 15 września oraz środę 17 września. Trasa będzie promować jej najnowszy album “Mayhem”.

„Ten występ ma być teatralnym i elektryzującym doświadczeniem, które ożywi Mayhem dokładnie tak, jak sobie to wyobrażam” – napisała Lady Gaga w poście na Instagramie.

“Trasa Mayhem Ball oficjalnie zmierza w waszą stronę. Do zobaczenia wkrótce, potwory!” – dodała gwiazda.

Trasa “Mayhem Ball” obejmie ponad tuzin lokalizacji w USA i Europie. Oto pełna lista dat i miejsc koncertów:

Stany Zjednoczone:

  • 16, 18 lipca – Las Vegas, NV (T-Mobile Arena)
  • 6, 7 sierpnia – Seattle, WA (Climate Pledge Arena)
  • 22, 23, 26 sierpnia – Nowy Jork, NY (Madison Square Garden)
  • 31 sierpnia, 1 września – Miami, FL (Kaseya Center)
  • 10, 11 września – Toronto, Kanada (Scotiabank Arena)
  • 15, 17 września – Chicago, IL (United Center)

Europa:

  • 29, 30 września, 2 października – Londyn, Wielka Brytania (The O2)
  • 7 października – Manchester, Wielka Brytania (Co-Op Live)
  • 12, 13 października – Sztokholm, Szwecja (Avicii Arena)
  • 19, 20 października – Mediolan, Włochy (Unipol Forum)
  • 28, 29 października – Barcelona, Hiszpania (Palau Sant Jordi)
  • 4, 5 listopada – Berlin, Niemcy (Uber Arena)
  • 9 listopada – Amsterdam, Holandia (Ziggo Dome)
  • 11 listopada – Antwerpia, Belgia (Sportpaleis Arena)
  • 13, 14 listopada – Lyon, Francja (LDLC Arena)
  • 17, 18, 20 listopada – Paryż, Francja (Accor Arena)

Sprzedaż biletów

Oficjalna sprzedaż publiczna rozpocznie się w czwartek, 3 kwietnia o godzinie 12:00PM. Więcej informacji o zakupie biletów można znaleźć na oficjalnej stronie Lady Gagi.

Nie przegap szansy na niezapomniane widowisko! Lady Gaga ponownie udowodni, że jest jedną z najbardziej ekscytujących artystek sceny muzycznej.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Kalpesh Patel, proacguy1
Czytaj dalej

News USA

Zmarł Val Kilmer – aktor, gwiazda „Top Gun” i „The Doors”, buntownik z Hollywood

Opublikowano

dnia

Autor:

Val Kilmer, niezapomniany aktor znany z roli Icemana w „Top Gun”, Batmana w „Batman Forever” oraz Jima Morrisona w „The Doors”, zmarł w wieku 65 lat. Odszedł we wtorek wieczorem w Los Angeles, otoczony rodziną i przyjaciółmi, w tym córką Mercedes Kilmer, jak poinformowano w oświadczeniu przesłanym do Associated Press.

Val Kilmer zmagał się z problemami zdrowotnymi od lat. W 2014 roku zdiagnozowano u niego raka gardła, co wymusiło przeprowadzenie dwóch tracheostomii. Choć wyzdrowiał, we wtorek zmarł na zapalenie płuc.

„Zachowywałem się odważnie. Zachowywałem się dziwnie wobec niektórych. Nie zaprzeczam temu i nie żałuję, ponieważ straciłem i odnalazłem części siebie, o których istnieniu nie wiedziałem” – mówił w dokumencie „Val” z 2021 roku, podsumowującym jego karierę.

Od komedii po dramat – droga na szczyt

Val Kilmer był najmłodszym aktorem przyjętym do prestiżowej szkoły Juilliard. Jego filmowa kariera rozpoczęła się w 1984 roku od roli w parodii szpiegowskiej „Top Secret!”, a następnie w komedii „Real Genius” (1985).

Mimo początkowych ról komediowych, jego talent objawił się w pełni w latach 90., gdy wystąpił w takich produkcjach jak „Tombstone” (1993), „Prawdziwy romans” (1993) czy „Gorączka” (1995) u boku Ala Pacino i Roberta De Niro.

Jego aktorstwo było pełne poświęcenia. Grając Doca Hollidaya w „Tombstone”, Kilmer wypełnił swoje łóżko lodem, aby lepiej oddać agonię bohatera. Podczas pracy nad „The Doors” przez rok nosił skórzane spodnie i domagał się, by nazywano go Jimem Morrisonem.

Kontrowersje i wyobcowanie w Hollywood

Choć talent Kilmera był niezaprzeczalny, jego intensywny styl pracy przysporzył mu opinii trudnego współpracownika. Sam podkreślał, że jego nieustępliwość wynikała z troski o jakość artystyczną.

„W próbie wzmocnienia pozycji reżyserów i aktorów, aby szanowali prawdę i istotę każdego projektu, zostałem szanowany, ale też poważnie wyobcowany” – napisał w autobiografii „I’m Your Huckleberry”.

Jedną z najbardziej pamiętnych ról Kilmera był Iceman w „Top Gun”. Początkowo nie chciał jej przyjąć, jednak zmienił zdanie, gdy zapewniono go, że jego postać zostanie lepiej rozwinięta. Po niemal czterdziestu latach powrócił do tej roli w „Top Gun: Maverick” (2022).

Jako Batman w „Batman Forever” spotkał się z mieszanym odbiorem. Roger Ebert uznał go za „całkowicie akceptowalnego” następcę Michaela Keatona, jednak sam Kilmer twierdził, że kostium ograniczał jego aktorstwo.

„Ledwo mogłem się ruszać, ludzie musieli mi pomagać wstawać i siadać” – wspominał w dokumencie „Val”.

Trudne lata i refleksja nad karierą

Jego późniejsze role obejmowały filmy „Święty” (1997) oraz „Wyspa doktora Moreau” (1996), której produkcja była pełna chaosu i konfliktów. W 1996 roku magazyn „Entertainment Weekly” opublikował artykuł pat.„Człowiek, którego Hollywood uwielbia nienawidzić”, opisując jego trudny charakter na planie.

Z biegiem lat Val Kilmer skupił się na mniejszych, ale ambitnych projektach, jak „Spartan” (2004) czy „Wonderland” (2003). Poświęcił się także monodramowi „Obywatel Twain”, w którym wcielił się w Marka Twaina.

Życie prywatne i dziedzictwo

Kilmer dorastał w Los Angeles i uczęszczał do Chatsworth High School, gdzie jego rówieśnikami byli Kevin Spacey i Mare Winningham. Jego młodszy brat, Wesley, zmarł w wieku 15 lat, co mocno wpłynęło na aktora.

„Tęsknię za nim. Mam jego sztukę. Lubię myśleć o tym, co by stworzył. Nadal mnie inspiruje” – mówił w rozmowie z „Times”.

Był autorem dwóch tomików poezji i nominowany do nagrody Grammy za album spoken word „The Mark of Zorro”. Był w związku z wieloma kobietami, m.in. z Cher, a jego żoną była aktorka Joanne Whalley, z którą miał dwoje dzieci – Mercedes i Jacka.

Val Kilmer w 2005 roku

Val Kilmer pozostawił po sobie niezatarte ślady w kinematografii. Jego niezwykłe role, pasja i poświęcenie dla sztuki uczyniły go jednym z najbardziej fascynujących aktorów swojego pokolenia.

 

Źródło: AP
Foto: YouTube, Georges Biard

 

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu

08:10 PM