Połącz się z nami

News Chicago

Dane dotyczące migrantów w Chicago będą prawdopodobnie upubliczniane

Opublikowano

dnia

17 kwietnia Rada Miasta Chicago ma głosować nad rozporządzeniem wzywającym do regularnego przedstawiania danych na temat liczby migrantów eksmitowanych ze schronisk miejskich. Zawierałaby one takie szczegóły jak wiek, płeć, kraj pochodzenia i czas pobytu każdej osoby w schronisku.

Dane będą udostępniane mieszkańcom gmin i społeczności co tydzień i przedstawiać będą całkowitą liczbę migrantów poproszonych o opuszczenie schronisk oraz liczbę przypadającą na jedno schronisko. Dane te będą także przesyłane miejskiemu Wydziałowi Usług Rodzinnych i Wsparcia.

Rozporządzenie zostało przyjęte przez Komisję Praw Imigrantów, Migrantów i Uchodźców w czwartek rano. Zostanie teraz poddane głosowaniu Rady Miasta na następnym pełnym posiedzeniu, które odbędzie się 17 kwietnia.

Według Radnego Andre Vasqueza (40. Okręg), przewodniczącego komisji, zarządzenie ma na celu wspieranie „przejrzystości, odpowiedzialności i dostępności” w odniesieniu do sposobu, w jaki miasto radzi sobie z eksmisją ze schronisk.

Vasquez jest jednym z nielicznych mieszkańców, którzy poprosili miasto o ponowne rozważenie limitu 60-dniowego pobytu w schronisku, z których eksmisja rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.

Według danych Biura Zarządzania Kryzysowego i Łączności, do czwartkowego poranka 24 osoby opuściły schroniska w związku z kończącym się ich 60-dniowym pobytem. Wyjątki są stosowane z powodu okoliczności zdrowotnych lub ciąży, oraz dla osób będących w trakcie zabezpieczania mieszkania lub opuszczających Chicago. Rodziny z dziećmi także mogą pozostać w schroniskach do lata.

Rozporządzenie nakładałoby również na miasto obowiązek publikowania co dwa tygodnie danych na temat skarg zgłoszonych na schroniska, w tym liczby i rodzaju skarg oraz ich wyniku lub rozwiązania. Migranci wielokrotnie zgłaszali złe warunki mieszkalne i infrastrukturę w schroniskach, a także złe traktowanie ze strony personelu.

Uwzględnione zostaną również dane dotyczące liczby osób powracających do schronisk po pierwszym pobycie.

Radny Vasquez chce stworzyć coś w rodzaju portalu lub pulpitu nawigacyjnego, aby udostępniać informacje społeczeństwu, ale szczegóły muszą jeszcze zostać uzgodnione z Departamentem Technologii i Innowacji.

Jeśli rozporządzenie przejdzie, urzędnicy miejscy rozpoczną cotygodniowe raporty 17 maja. Dane będą również dostępne na stronie internetowej Komisji Praw Imigrantów, Migrantów i Uchodźców: Welcometochicago.org.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube

News Chicago

„Wiosna nadeszła!” Festiwal Tulipanów na farmie Richardsona rusza w sobotę

Opublikowano

dnia

Autor:

Cieplejsza pogoda w tym tygodniu pobudziła zakwitanie tulipanów na farmie Richardson, a właściciele zdecydowali, że nadszedł już czas na otwarcie Festiwalu Tulipanów w 2024 roku. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 20 kwietnia.

„Wiosna nadeszła!” powiedział George Richardson, który prowadzi gospodarstwo wraz z żoną Wendy, bratem Robertem, żoną Roberta Carol, synem George’a Ryanem i żoną Ryana Kristen. „Cieplejsza pogoda w tym tygodniu naprawdę popchnęła tulipany do przodu w ich cyklu życiowym”.

Do połowy tygodnia zakwitło ponad 150 000 tulipanów z około miliona tych roślin oraz 50 000 żonkili – napisał Richardson w biuletynie farmy, dodając, że ciągu najbliższych kilku dni zakwitnie ich znacznie więcej.

Wendy Richardson przestrzegła, że biorąc pod uwagę niedawne deszcze, rozsądnym rozwiązaniem będzie założenie odpowiednich butów by wyjść na pola tulipanów w ten weekend. Na terenie festiwalu nad jeziorem pojawią się food trucki wraz z koncesjami na piwo i wino.

Otwarty również zostanie sklep z pamiątkami. Budynek, w którym się znajduje oferuje nowoczesne, ogrzewane toalety, a także bar z degustacją win, kawę, gorącą czekoladę i wiele upominków z wiosennymi dekoracjami i motywami tulipanów.

Godziny Festiwalu Tulipanów to: od 11:00AM do 6:30PM od wtorku do niedzieli, w poniedziałki zamknięte. Sklep z pamiątkami będzie otwarty do godziny 7:00PM. Wstęp wynosi 16 USD za osobę, w każdym wieku, od wtorku do piątku oraz 19 USD w soboty i niedziele dla osób w wieku 13 lat i starszych.

Wstęp dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat w soboty i niedziele kosztuje 16 dolarów. Dzieci do 3. roku życia mają wstęp bezpłatny.

Wszyscy płacący goście otrzymują jednego bezpłatnego tulipana, a bilet obejmuje również wstęp na pola kwiatowe, dostęp do obszaru piknikowego wokół jeziora, obszaru aktywnego z Giant Jenga i innymi grami na świeżym powietrzu i nie tylko.

Bilety można kupić w przedsprzedaży na stronie richardsonfarm.com.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem Festiwalu Tulipanów 2024 na Richardson Farm zachęcamy do zapisania się do newslettera. Wystarczy wejść na stronę richardsonfarm.com, kliknąć zdjęcie z Festiwalu Tulipanów, a następnie kliknąć „Dołącz do naszego newslettera” w menu „Kontakt”.

Osoby zapisane jako jedne z pierwszych dowiadują się o wszelkich aktualizacjach festiwalu, w tym o przewidywanym czasie jego otwarcia.

Farma Richardsonów znajduje się pod adresem 909 English Prairie Road w Spring Grove.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Richardson Farm, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook daje Chicago 70 mln dolarów na wyżywienie migrantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Rada Komisarzy Powiatu Cook jednomyślnie zatwierdziła przekazanie miastu Chicago do 70 milionów dolarów. Miasto planuje wykorzystać pieniądze do zapewnienia żywności migrantom.

Od sierpnia 2022 r. do Chicago przybyło ponad 39 000 migrantów. Prawdopodobnie jeszcze więcej migrantów zostanie wysłanych do Chicago z granicy z Teksasem, gdy miasto przygotowuje się do organizacji Narodowej Konwencji Demokratów w sierpniu. Chicago jest epicentrum zapewniania migrantom schronienia i innych usług.

W czwartek nie było debaty nad przekazanie funduszy. Jednak dzień wcześniej podczas przesłuchania w komisji niektórzy komisarze z większościowego zarządu Demokratów zaapelowali o większy nadzór nad sposobem wykorzystania pieniędzy przez miasto.

Obawiali się także reakcji wyborców i reprezentowanych przez nich mieszkańców, biorąc pod uwagę napięcie związane z reakcją na pomoc migrantom, zwłaszcza w społecznościach, które od dawna borykają się z trudnościami.

Miasto ma obowiązek przedstawiać miesięczne sprawozdania zawierające szczegółowe informacje na temat sposobu wydatkowania pieniędzy.

70 milionów dolarów pochodzi z nowego funduszu reagowania na klęski żywiołowe i odbudowy powiatu Cook, o wartości 100 milionów dolarów. Wcześniej przeznaczono je na pokrycie kosztów leczenia migrantów, ale teraz przywódcy okręgów twierdzą, że znajdą te pieniądze w swoim budżecie.

Publiczny system opieki zdrowotnej w powiecie Cook jest głównym podmiotem świadczącym opiekę zdrowotną dla nowo przybyłych osób.

W piątek Rada Miejska ma debatować nad zatwierdzeniem 70 milionów dolarów z rezerw budżetowych Chicago na pomoc dla migrantów.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Protestujący żądali zwolnienia funkcjonariuszy, którzy zastrzelili Dextera Reeda

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek 18 kwietnia, około 200 osób zebrało się przed główną siedzibą policji w Chicago przy 3510 S. Michigan, aby wziąć udział w proteście prowadzonym przez aktywistów Dextera Reeda.

Celem demonstracji było zwrócenie uwagi na palące problemy brutalności policji, rasizmu systemowego i potrzeby reformy policji w Chicago. Protestujący skandowali hasła, trzymali transparenty i dzielili się osobistymi historiami o spotkaniach z brutalnością policji.

Demonstranci domagali się sprawiedliwości dla ofiar przemocy policyjnej, wzywali do wdrożenia inicjatyw policyjnych kierowanych przez społeczność i wzywali miasto do zajęcia się problemami systemowymi, które utrwalają dysproporcje rasowe w egzekwowaniu prawa.

Protest miał spokojny przebieg.

W miarę jak napięcia między organami ścigania a społecznością wciąż maleją, aktywiści tacy jak obrońcy Dextera Reeda nadal angażują się w działania na rzecz znaczących zmian i bardziej sprawiedliwej przyszłości dla wszystkich.

O zastrzeleniu Dextera Reeda pisaliśmy 10 kwietnia.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu