Połącz się z nami

NEWS Florida

Mieszkańcy Florydy mogą kupować wielkie butle wina. Na zdrowie!

Opublikowano

dnia

W czwartek Gubernator Ron DeSantis podpisał przepisy zezwalające na sprzedaż gigantycznych butelek wina w sklepach na Florydzie, eliminując starsze prawo, które tego zabraniało.

Ustawa HB 583, sponsorowana przez Kongresmena Chipa LaMarca, zwiększa legalną wielkość butelki wina dostępnego w sprzedaży na Florydzie do 15 litrów, czyli prawie 4 galonów.

DeSantis podpisał ustawę w małym sklepie z winami w Fort Lauderdale, otoczonym wielkimi butelkami wina.

„Na Florydzie zawsze szukamy sposobów na ograniczenie przepisów i poprawę jakości życia naszych mieszkańców” – powiedział Gubernator. „Jeśli mieszkańcy Florydy mogą kupić przez Internet dużą butelkę wina z innego stanu, powinni mieć możliwość zakupu jej w lokalnym sklepie z winami lub w sklepie spożywczym”.

Zgodnie z nowym prawem w Sunshine State będzie można kupić następujące wina:

  • Methuselah (6 litrów)
  • Salmanazar (9 litrów)
  • Balthazar (12 litrów)
  • Nebuchadnezzar (15 litrów)

„Przez ostatnie pięć lat to ustawodawstwo było dla mnie priorytetem, ponieważ nigdy nie uważałem za dobrą politykę publiczną kryminalizację sprzedaży wina na podstawie wielkości opakowania w wolnym stanie Floryda” – powiedział Kongresmen Chip LaMarca. „Nadszedł czas by uwolnić winogrona!”

Źródło: fox13
Foto: fb, istock/sergeyryzhov/

News Chicago

Pijany kierowca oskarżony o zabicie weterana piechoty morskiej, który zmieniał oponę na I-55

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec Chicago został oskarżony o to, że jechał pod wpływem alkoholu, kiedy w niedzielę potrącił i zabił weterana piechoty morskiej, który zmieniał oponę na autostradzie międzystanowej nr 55. Nikolas Hutto z Tampy mieszkał w Tinley Park od listopada zeszłego roku.

40-letni Octavio Lara Chavez został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu ze skutkiem śmiertelnym i poważnymi obrażeniami ciała w wypadku, który miał miejsce około 6:40PM na prawym poboczu pasów w kierunku południowym I-55 w pobliżu Cicero Avenue w Garfield Ridge.

28-letni Nikolas Hutto, były żołnierz piechoty morskiej, opuścił w niedzielę mecz Chicago Blackhawks z przyjaciółmi i musiał zatrzymać się, aby zmienić oponę w Garfield Ridge.

Hutto i jego przyjaciele wysiedli z samochodu, aby zmienić przednią oponę po stronie pasażera, kiedy Lara Chavez wjechał w nich swoim pickupem. Nikolas Hutto zginął od uderzenia, a jego przyjaciel, 28-letni mężczyzna, doznał złamania nogi i był leczony w szpitalu Stroger.

Octavio Lara Chavez trafił do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. Z protokołu aresztowania wynika, że podczas badania półtorej godziny po wypadku jego poziom alkoholu we krwi wynosił 0,162%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż dopuszczalny limit.

Nikolas Hutto z dziewczyną, Monicą Czajkowski

Hutto przeprowadził się z Tampa na Florydzie do Tinley Park w listopadzie po zakupie domu ze swoją dziewczyną.

Dołączył do piechoty morskiej w 2015 roku po ukończeniu szkoły średniej i służył przez kilka miesięcy na Bliskim Wschodzie. W 2020 roku został honorowo zwolniony w stopniu sierżanta. Trójka z sześciorga jego młodszego rodzeństwa również służyła w wojsku.

W środę sędzia nakazał aresztowanie Lary Chaveza w oczekiwaniu na proces. Następną datę rozprawy wyznaczył na 30 kwietnia.

Octavio Lara Chavez

Przyjaciel Nikolasa Hutto, Matthew Kahl, założył GoFundMe, aby pomóc rodzinie pokryć koszty podróży i pogrzebu.

Zródło: suntimes
Foto: Hutto family
Czytaj dalej

NEWS Florida

Największa na świecie stacja ładowania Tesli powstanie w powiecie Osceola

Opublikowano

dnia

Autor:

Wkrótce kierowcy Tesli, którzy będą chcieli jechać ze środkowej Florydy na południową Florydę, będą mieli możliwość zatrzymania się i naładowania baterii. Tesla planuje budowę ogromnej stacji doładowania wzdłuż autostrady Turnpike na Florydzie w powiecie Osceola.

Nowa stacja ładowania Tesli jest zapowiadana jako największa na świecie. Grupa GPD, firma inżynieryjna, opublikowała wizualizację projektu. Tesla zbuduje 200 stanowisk do ładowania przy zjeździe 193, czyli zjeździe Yeehaw Junction.

Obecnie wzdłuż autostrady znajduje się tylko 7 punktów ładowania Tesli z 64 stanowiskami ładowania.

Yeehaw Junction położony jest wzdłuż 3 autostrad łączących południową i środkową Florydę, a także wybrzeże. Dzięki temu miejsce jest strategicznie zlokalizowane pod kątem stacji ładowania, a Tesla inwestuje w projekt dużą sumę.

Obecnie w tej lokalizacji znajduje się jedynie przystanek dla ciężarówek ze sklepem Dunkin i Metro. Prawdopodobnie ogromna stacja ładowania pomoże w zapewnieniu większej liczby udogodnień w tym miejscu dla kierowców i pasażerów oczekujących na pełne baterie.

Ale nowa stacja przyniesie korzyści nie tylko kierowcom Tesli. Niedawno firma Elona Muska zaczął udostępniać swoje stacje innym markom pojazdów elektrycznych, takim jak Ford i Rivian.

Nieco ponad miesiąc temu Tesla ogłosiła plan budowę nowej stacji ładowania ze 164 stanowiskami w Kalifornii.

Źródło: fox35, electrek
Foto: Tesla
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkanka Florydy spędzi miesiąc w więzieniu za kradzież pamiętnika Ashley Biden

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek mieszkanka Florydy została skazana na miesiąc więzienia i trzy miesiące aresztu domowego za kradzież i sprzedaż pamiętnika córki prezydenta Joe Bidena konserwatywnej grupie Project Veritas. Do zdarzenia doszło cztery lata temu.

Aimee Harris została skazana w sądzie federalnym na Manhattanie przez sędzinę Laurę Taylor Swain, która nazwała działania kobiety w Palm Beach na Florydzie „nikczemnymi”.

W sierpniu 2022 r. Harris przyznała się do zarzutów o spisek, przyznając, że otrzymała 20 000 dolarów z 40 000 dolarów zapłaconych przez Project Veritas za rzeczy osobiste należące do córki prezydenta, Ashley Biden.

Project Veritas, założony w 2010 roku, identyfikuje się jako organizacja informacyjna. Najbardziej znana jest z nagrań ukrytą kamerą, które zawstydzały serwisy informacyjne, organizacje związkowe i polityków Demokratów.

Zapłakana Aimee Harris przeprosiła za umożliwienie sprzedaży prywatnych pism Ashley Biden po tym, jak znalazła pamiętnik i inne przedmioty w domu przyjaciółki w Delray Beach na Florydzie w 2020 r. Ashley Biden, która tymczasowo przebywała tam w wiosną 2020, uważała, że jej przedmioty są bezpiecznie przechowywane.

„Nie sądzę, że jestem ponad prawem” – powiedziała Harris po tym, jak prokurator nalegał na skazanie jej na więzienie w związku z niestawieniem się na liczne terminy sądowe, co kobieta uzasadniała tym, że była pochłonięta opieką nad dwójką swoich dzieci w wieku 8 i 6 lat.

„Jestem ofiarą długotrwałej przemocy domowej i traumy seksualnej” – powiedziała Harris sędzinie i przeprosiła córkę prezydenta, mówiąc, że żałuje upublicznienia osobistych szczegółów jej dzieciństwa i życia.

Ogłaszając wyrok, sędzina Swain zauważyła, że Harris i współoskarżony Robert Kurlander z pobliskiego Jupiter na Florydzie najpierw bezskutecznie próbowali sprzedać rzeczy Ashley Biden na rzecz kampanii prezydenckiej ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa w 2020 roku.

Sędzina stwierdziła, że Aimee Harris nie tylko kierowała się chciwością, ale miała nadzieję wpłynąć na krajobraz polityczny kraju.

Kurlander, który nie został jeszcze skazany, oraz Harris przyznali się do udziału w spisku mającym na celu transport skradzionego mienia przez granice stanu.

Obrońca kobiety, Anthony Cecutti, nalegał, aby nie nakładać na nią kary więzienia, powołując się na traumatyczne życie swojej klientki i jej wysiłki, by opiekować się dziećmi w czasie własnej rekonwalescencji po molestowaniu i przemocy.

Aimee Harris ma zgłosić się do odbycia kary w więzienia w lipcu.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu