Połącz się z nami

News USA

Dzisiaj Truth Social zadebiutuje na giełdzie a Trump się wzbogaci

Opublikowano

dnia

Dzisiaj platforma Truth Social, należąca do Trump Media & Technology Group, zadebiutuje na giełdzie, po latach przeszkód prawnych i regulacyjnych. Szacuje się, że to posunięcie podwoi majątek netto Donalda Trumpa, a były prezydent już wskoczył na listę 500 najbogatszych ludzi świata według indeksu miliarderów Bloomberga.

Akcjonariusze Digital World Acquisition Corp., notowanej na giełdzie spółki, w piątkowym głosowaniu zatwierdzili umowę o połączeniu z biznesem medialnym Trumpa, umożliwiając Truth Social wejście na giełdę. Były prezydent jest prezesem i dominującym akcjonariuszem nowej spółki.

Notowania nowej spółki pod symbolem giełdowym „DJT” na giełdzie Nasdaq mają się rozpocząć we wtorek.

Po tym ogłoszeniu Bloomberg oszacował, że majątek Donalda Trumpa wzrósł tylko w poniedziałek o 4 miliardy dolarów, co dało mu łączną fortunę o wysokości 6,5 miliarda dolarów.

Piątkowa wiadomość o zakończeniu fuzji spowodowała wzrost akcji Digital World o 21%. Zakupy były kontynuowane w poniedziałkowe popołudnie, zwiększając tego dnia wartość Digital World o 39%, do około 51 dolarów.

Przy obecnych cenach udziały Trumpa wyceniane są na około 4 miliardy dolarów. Istnieją jednak ograniczenia, które prawdopodobnie uniemożliwiałyby byłemu prezydentowi sprzedaż lub nawet zaciąganie pożyczek o wartości tych akcji przez wiele miesięcy.

Devin Nunes, dyrektor generalny połączonej firmy, poinformował w oświadczeniu, że firma zamierza „odzyskać Internet spod cenzorów Big Tech”.

Eksperci ostrzegają jednak, wycena spółki Donalda Trumpa zarówno przed, jak i po fuzji jest mocno zawyżona w stosunku do rzeczywistych wyników. Niektórzy wręcz uważają, że to „ewidentna bańka”, a żaden inwestor nie wejdzie w nią długoterminowo.

Trump Media wygenerowała zaledwie 3,4 miliona dolarów przychodów w ciągu pierwszych 9 miesięcy ubiegłego roku. W tym okresie firma odnotowała stratę netto w wysokości 49 milionów dolarów.

Tymczasem baza użytkowników Truth Social kurczy się – bardziej niż platformy X, firmy znanej wcześniej jako Twitter.

Według danych Likeweb udostępnionych na początku tego miesiąca liczba aktywnych użytkowników Truth Social w USA, na iOS i Androidzie, spadła o 39% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Trump Media i Digital World po raz pierwszy ogłosiły swoje plany fuzji w październiku 2021 r. Oprócz dochodzenia federalnego, transakcja była przedmiotem szeregu procesów sądowych poprzedzających piątkowe głosowanie.

Platforma Truth Social została uruchomiona w lutym 2022 r., rok po tym, jak konto Donalda Trumpa zostało zawieszone na głównych platformach społecznościowych, w tym na Facebooku i Twitterze – platformie obecnie znanej jako X – w następstwie zamieszek 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

Od tego czasu konto byłego prezydenta przywrócono, ale Trump nadal pozostaje przy Truth Social gdzie publikuje swoje przesłania.

Donald Trump promował Truth Social w poście w mediach społecznościowych w czwartkowy wieczór, pisząc: „TRUTH SOCIAL TO MÓJ GŁOS I PRAWDZIWY GŁOS AMERYKI!!! MAGA2024!!!”

Źródło: cnn
Foto: YouTube

News USA

Od dzisiaj i przez cały rok w piątki Wendy’s rozdaje darmowe frytki

Opublikowano

dnia

Autor:

Sieć fast foodów, Wendy’s ,ogłosiła, że w tym tygodniu zadebiutuje z piątkową promocją, która zapewni klientom bezpłatne zamówienie frytek.

Dzięki aplikacji i kontu Wendy’s klienci będą mieli dostęp do oferty bezpłatnych frytek w piątki, gdy kupią coś innego. Kwalifikują się tu wszystkie rozmiary porcji frytek Wendy’s. Promocja będzie trwała przez cały rok.

Z oferty można skorzystać podczas składania zamówienia mobilnego lub w restauracji, doładowując ofertę na kartę przed zeskanowaniem w kasie, w uczestniczących lokalizacjach w Ameryce – podała sieć fast foodów.

Firma z siedzibą w Ohio pracuje nad rozszerzeniem cyfrowej strony swojej działalności. Pod koniec 2023 r. w całych Stanach Zjednoczonych działalność prowadziło ponad 6000 lokalizacji Wendy’s.

W październiku zeszłego roku konkurencyjny McDonald’s rozpoczął podobną transakcję dla swoich klientów. W swojej aplikacji mobilnej oferował bezpłatne średnie frytki za 1 dolara klientom, którzy podjęli określone kroki w 2023 r.

Ze strony internetowej wynika, że firma przedłużyła tę ofertę do 2024 roku.

Źródło: foxbusiness
Foto: Wendy’s, istock/M. Suhail/
Czytaj dalej

News Chicago

Wielkie gastronomiczne targi w Chicago. Nie przegapcie wydarzenia w dniach 18-21 maja

Opublikowano

dnia

Autor:

National Restaurants Association Show czyli gastronomiczne targi organizowane corocznie w McCormick Place w Chicago, to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów z branży gastronomicznej na całym świecie. W maju 2024 r. targi po raz kolejny zgromadzą liderów branży, innowatorów i entuzjastów podczas czterech dni eksploracji, edukacji i nawiązywania kontaktów.

Ponad 1300 wystawców zaprezentuje najnowsze produkty, usługi i technologie. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć nowe trendy i innowacje w branży. Od żywności rzemieślniczej po najnowocześniejszy sprzęt – wystawa oferuje szeroką gamę eksponatów odpowiadających różnorodnym zainteresowaniom i potrzebom.

Poza wystawą targi oferują kompleksowy program edukacyjny, obejmujący pokazy kulinarne, warsztaty i seminaria prowadzone przez uznanych szefów kuchni oraz ekspertów. Tematyka sięga od opracowywania menu i odżywiania po marketing i zrównoważony rozwój, zapewniając uczestnikom cenne spostrzeżenia i praktyczną wiedzę.

Expo oferuje także platformę do nawiązywania kontaktów, umożliwiającą nawiązanie kontaktu z rówieśnikami, mentorami i ikonami branży. Niezależnie od tego, czy chodzi o formalne wydarzenia, czy o swobodne rozmowy, uczestnicy mogą budować znaczące relacje i poszerzać swoje sieci zawodowe.

Oprócz wystaw i zajęć edukacyjnych na wystawie odbywają się specjalne wydarzenia i pokazy sztuki kulinarnej. Na przykład Międzynarodowy Konkurs Hors d’Oeuvre prezentuje kreatywność i umiejętności szefów kuchni z całego świata.

Jako największe zgromadzenie profesjonalistów z branży gastronomicznej na świecie, wystawa National Restaurant Association Expo w McCormick Place w Chicago w 2024 roku zapowiada się na niezapomniane przeżycie.

Dzięki różnorodnym wystawom, ofercie edukacyjnej i możliwościom nawiązywania kontaktów targi są wydarzeniem obowiązkowym dla każdego pasjonata branży gastronomicznej.

Więcej informacji na stronie https://www.nationalrestaurantshow.com

Autor: Daniel Boczarski
Zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz pomysł na własny biznes? Postaraj się o 5 tys. USD i wsparcie profesjonalistów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcy okolic Chicago, którzy chcą uzyskać dotacje na przekształcenie swoich pomysłów biznesowych w rzeczywistość, mogą już składać wnioski. Heartland Forward, Builders + Backers i Ford Motor Company Fund wspólnie ogłosiły tę inicjatywę 9 kwietnia. Do aplikowania zachęcają zwłaszcza osoby zainteresowane innowacyjnymi rozwiązaniami wyzwań stojących przed społecznością.

Program Builders + Backers Accelerator Program, obsługiwany przez Heartland Forward, ma na celu ułatwienie eksperymentowania w zakresie przedsiębiorczości. Wnioskodawcy nie są zobowiązani do przedstawienia biznesplanu ani prezentacji.

Inicjatywa ta skierowana jest do grupy 10 osób w Chicago w ramach zobowiązania Heartland Forward do wsparcia ponad 1000 osób w całym Heartland do końca 2024 r. Priorytetowo będą traktowani mieszkańcy południowej części miasta.

Wnioski można składać tutaj. Termin składania wniosków upływa 12 maja 2024 r. Wybrani kandydaci z obiecującymi pomysłami wezmą udział w 90-dniowym programie wirtualnym rozpoczynającym się 3 czerwca 2024 r.

Sercem programu Builders + Backers są cztery filary:

Akcelerator pomysłów: ten program obejmuje 45-dniowy obóz Builder Bootcamp, podczas którego uczestnicy uczą się, jak wdrażać pomysły w życie, po którym następuje 45 dni aktywnego wdrażania pomysłów w ramach jednego eksperymentu.

Fundusz Pebble: wszystkie osoby otrzymują wsparcie Pebble Grant o wartości 5000 dolarów na testowanie swoich pomysłów. Uczestnicy są pod opieką Builders in Residence przez cały czas trwania programu.

Opowiadanie historii: kompleksowy program medialny, który gromadzi i rozpowszechnia historie dotyczące Buildership™, zarówno w ramach programów, jak i wśród społeczności na całym świecie. Poprzez filmy, historie pisane, media społecznościowe i partnerstwa medialne program inspiruje ludzi do działania.

• Warsztaty Buildership™: warsztaty i inne wydarzenia wprowadzają ludzi w idee Buildership™ i pokazują, że każdy może generować kreatywne rozwiązania poprzez przedsiębiorcze eksperymenty, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju społeczności.

Program pilotażowy po raz pierwszy przeprowadzono w Tulsa w stanie Oklahoma i Oksfordzie w stanie Mississippi latem 2021 r. Od tego czasu w 13 społecznościach w sercu kraju w programie wzięło udział ponad 864 osób. Aby dowiedzieć się więcej o Builders, odwiedź stronę internetową.

 

Źródło: chicagocrusaders
Foto: YouTube, istock/Rawpixel/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu