Połącz się z nami

News Chicago

Orkiestra Symfoniczna DuPage zaprasza na fletowy koncert z wirtuozem tego instrumentu

Opublikowano

dnia

11 lutego Orkiestra Symfoniczna DuPage zaprezentuje koncert pt. „Reflections of the Rus”, z rzadkim, finezyjnym programem z udziałem kompozytorów z Europy Wschodniej. Wystąpi podczas niego prawdziwy mistrz fletu, Adam Sadberry, wschodząca gwiazda światowej muzyki klasycznej.

W czasie koncertu „Reflections of the Rus”, publiczność usłyszy: III Symfonię „Polską” Czajkowskiego, rzadko słyszany klejnot klasycznego repertuaru, a także ognisty Koncert fletowy Chaczaturiana, porywający utwór pierwotnie skomponowany na skrzypce.

Te pełne energii arcydzieła charakteryzują się wspaniałymi harmoniami i błyskotliwymi melodiami, w tym tradycyjnymi melodiami polskimi i ormiańskimi, tworzącymi kulturową syntezę muzyki ludowej i klasycznej.

Goście będą mieli okazję zobaczyć wielokrotnie nagradzaną DuPage Symphony w akcji pod okiem Maestry Barbary Schubert. Koncert rozpocznie się o godzinie 3:00PM w Wentz Concert Hall,  przy 171 E. Chicago Ave. w Naperville.

Natomiast West Suburban Flute Orchestra porwie publiczność przed koncertem i w przerwie wyjątkowymi dźwiękami zespołu składającego się wyłącznie z fletów.

Aby zapewnić więcej wrażeń gościom w każdym wieku, Windy City Flutes zaprezentuje spotkanie z pokazem instrumentów muzycznych – z szeroką gamą doskonale wykonanych fletów.

Ponieważ DuPage Symphony jest niezmiennie zaangażowana w edukację i społeczność, bezpłatna otwarta próba koncertu „Reflections of the Rus” została zaplanowana na piątek, 9 lutego, od 7:30PM do 9:00PM, także w Wentz Concert Hall.

Próba obejmie także sesję pytań i odpowiedzi z flecistą Adamem Sadberry, a także pokaz fletów. Zapewnione będą także bezpłatne desery od My Chef Catering.

Bilety na koncert „Reflections of the Rus” można kupić online na stronie www.dupagesymphony.org lub w kasie pod numerem (630) 778-1003, w godzinach 10:00AM–3:00PM, od wtorku do piątku. Bilety można również kupić w kasie North Central College pod adresem Northcentral.vbotickets.com/events.

Dla chcących dowiedzieć się więcej o muzyce, program „Connect with Music” oferuje specjalnie tworzone filmy edukacyjne i przewodniki  pod adresem www.dupagesymphony.org/for-music-enthusiasts/, zaprojektowane z myślą o szerokiej publiczności, aby mogła zaangażować się w sezon, w którym orkiestra obchodzi swoją 70. rocznicę.

Założona w 1954 roku Orkiestra Symfoniczna DuPage jest orkiestrą społeczną, składającą się wyłącznie z wolontariuszy, której celem jest wzbogacanie krajobrazu kulturalnego powiatu DuPage i nie tylko.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Orkiestra Symfoniczna DuPage

News Chicago

Od dzisiaj do niedzieli w Chicago króluje muzyka naszego Fryderyka Szopena

Opublikowano

dnia

Autor:

Fundacja Sounds and Notes już po raz ósmy zaprasza na doroczny festiwal „Chopin In the City”, który odbędzie się w dniach 22-25 lutego. Wydarzenie zaprezentuje różnorodne, wielokulturowe występy uznanych muzyków, wokalistów i artystów, w tym specjalną uroczystość upamiętniającą urodziny Fryderyka Szopena przypadające 1 marca.

Uroczysta inauguracja VIII festiwalu „Chopin in the City” odbędzie się w Konsulacie Generalnym RP w Chicago w czwartek, 22 lutego  o godz. 6.30 wieczorem. Wydarzenie odbywające się w różnych miejscach miasta potrwa do niedzieli.

Harmonogram festiwalu:

Czwartek, 22.02.2024, 6:30PM | Noc otwarcia

Konsulat Polski w Chicago | 1530 Lake Shore Drive | Chicago, Illinois
Joshua Mhoon – fortepian
Bazyli Siwek – fortepian
Wstęp tylko z zaproszeniem

Piątek 02.23.2024, godz. 8:00PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
SOUL MESSAGE BAND
Chris Forman – organy Hammonda 3
Greg Rockingham – perkusja
Dave Miller – gitara
Bilety w cenie 30 dolarów można kupić przy wejściu.

Sobota 02.24.2024, godz. 10:00AM

Centrum Edukacyjne Forest View 2121 South Goebbert Rd. | Arlington Heights, Illinois
Michał Drewnowski – fortepian
3 wiolonczele: Sara Wollan, Margaret Daly, Elizabeth Anderson
Koncert bezpłatny.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, istock/Bartosz Zielinski/
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatnie dni by złapać bilet na niepowtarzalny „Golden Girls: The Laughs Continuous”

Opublikowano

dnia

Autor:

Czterech przebojowych mężczyzn przebiera się w kostiumy, aby wcielić się w kultowe kobiety. Spektakl sceniczny rozpoczyna się w miejscu zakończenia serialu i jest odpowiednikiem dwóch półgodzinnych odcinków telewizyjnych. „Golden Girls: The Laughs Continuous”, parodia napisana przez Roberta Leleux i wyreżyserowana przez Erica Swansona, będzie grana w Chicago do 25 lutego.

W obsadzie znajdują się Ryan Bernier jako Dorothy, Adam Graber jako Rose i Christopher Kamm jako Sophia. Aktor Vince Kelley wciela się w niezapomnianą Rue McClanahan, która zmarła w 2010 roku, w roli Blanche.

Fabuła spektaklu została zaktualizowana, aby dopasować ją do czasów współczesnych. Obecnie Sophia jest na wolności za kaucją po prowadzeniu siatki narkotykowej, Blanche i Rose założyły CreakN, dobrze prosperującą aplikację erotyczną dla seniorów, a Dorothy spotyka się z młodym kochankiem.

Kelley, mający na swoim koncie ponad 30-letnie doświadczenie sceniczne, wystąpił między innymi w produkcjach „Hedwig and the Angry Inch” i „The Boys in the Band”. Jest nie tylko utalentowanym aktorem, który gra, śpiewa i tańczy – projektuje także kostiumy sceniczne.

Spektakl jest hołdem dla kultowego serialu, którego aktorzy oglądali będąc dziećmi. „Golden Girls: The Laughs Continuous” pozwala widzom ponownie przeżyć serdeczną wesołość czterech pań, które nigdy nie przestały być najlepszymi przyjaciółkami.

Sztukę napisał Robert Leleux, autor „Wspomnień pięknego chłopca” i „Żywego końca”. Jego prace ukazywały się także w The New York Times i The New York Times Magazine, a inne jego sztuki wystawiano w całym kraju.

Spektakl wyreżyserował Eric Swanson, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy The Detroit Actors’ Theatre Company.

Spektakl „Golden Girls: The Laughs Continuous” grany jest w Broadway Playhouse w Water Tower Place do 25 lutego. Przedstawienie trwa 1 godzinę i 40 minut z jedną 20-minutową przerwą.

Bilety są do nabycia tutaj.

„Golden Girls” to amerykański sitcom, którego światowa premiera odbyła się 14 września 1985 roku na antenie telewizji NBC. Był emitowany w telewizji NBC przez siedem sezonów jako pierwszy w swoim rodzaju serial skupiający się na czterech kobietach, nadał ton późniejszym serialom komediowym.

Ostatni, 180. odcinek serii wyemitowano 9 maja 1992.

Serial został wyróżniony licznymi nagrodami, wliczając w to przyznaną dwukrotnie nagrodę Emmy w kategorii najlepszy serial komediowy oraz trzykrotny Złoty Glob dla najlepszego serialu komediowego lub musicalu. Ponadto każda z głównych bohaterek otrzymała Emmy.

To usytuowało produkcję wśród 10 najchętniej oglądanych programów telewizyjnych przez 6 z 7 sezonów.

 

Źródło: Windy City Times, Broadway in Chicago
Foto: YouTube, goldengirlstour.com
Czytaj dalej

Kultura

„Gąskę” Teatru Nasz możemy zobaczyć w najbliższy weekend na scenie Art Gallery Kafe

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy Teatr Nasz ponownie wystawi spektakl pt. „Gąska”. Aż 5 przedstawień w nowej odsłonie zaplanowanych jest na luty i marzec, więc mamy wiele możliwości by ją zobaczyć. Sztuka, entuzjastycznie przyjęta w zeszłym roku przez publiczność w Chicago, opowiada historię artystów, żyjących w mieście bez perspektyw, którzy bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście.

„Gąska” to komedia, która nie wszystkich bawi, ponieważ ta refleksja nad zawodem aktora jest alegorią życia i trudnych wyborów, które musimy podejmować w obliczu radykalnych zmian. Jej bohaterowie muszą pogodzić się z przemijaniem, a także okazać swoje skrywane uczucia i pragnienia.

Jak my sami postąpilibyśmy w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu życiowych dróg? Jak ocenić wybory postaci spektaklu „Gąska”? Przyjdźcie, zobaczcie i zastanówcie się sami.

Reżyseria Andrzej Krukowski, charakteryzacja Anna Chilinski. Obsada: Elżbieta Kasińska, Bartosz Kasza, Tomasz Maternowski, Aldona Olchowska, Lilianna Totten, Mariusz Skowroński, Iwona Szewczyk.

Spektakl będzie grany w Art Gallery Kafe, przy 127 Front St, Wood Dale, IL 60191, oraz w Janosik Banquets, przy 9126 S. Roberts Road, Hickory Hills, IL 60457.

Bilety w cenie 40 dolarów można kupić pod numerem telefonu 872-262-6050 oraz przed spektaklem.

Serdecznie Zapraszamy!

Teatr Nasz powstał z prawdziwej miłości i pasji do tworzenia teatralnej iluzji. Jak informuje na swojej stronie internetowej, tworzy sztuki oparte na najlepszych tradycjach teatru awangardowego w Polsce, ale w swoim repertuarze ma również klasykę teatru polskiego i bajkę dla dzieci.

Teatr Nasz skupia uwagę na dogłębnej i świeżej interpretacji, nie poddając się popularnym trendom, idąc własną drogą. Tworzy spektakle organicznie, w niecodziennych przestrzeniach i nie bojąc się wyzwań.

Źródło: teatr nasz
Foto: teatr nasz

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Popularne w tym miesiącu