Połącz się z nami

News Chicago

The Magic Parlour to wieczór iluzji w najlepszym wydaniu. Pozwólcie się zaskoczyć

Opublikowano

dnia

Jeśli lubisz dobrą, staromodną sztukę iluzji i sztukę czytania w myślach, spektakl “The Magic Parlour” Dennisa Watkinsa jest idealny. Watkins występuje ze swoim jednoosobowym przedstawieniem od 2011 roku i wciąż zachwyca i zaskakuje publiczność prawdziwą magią.

Dennis Watkins jest mistrzem w swoim rzemiośle –  w samych sztuczkach magicznych, ale także w zabawianiu publiczności. Jest prawdziwym performerem, ale wie też, jak czarować w sposób ciepły i zachęcający.

Iluzjonista dzieli występ na kilka różnych sekcji, a wszystkie inspirowane są oryginalnymi magicznymi sztuczkami jego dziadka. Chowa wiele asów w rękawie wraz z różnymi rekwizytami i kartami do gry.

Jednak “The Magic Parlour” wyraźnie osiąga swój szczyt w drugiej połowie przedstawienia, kiedy Watkins skupia się na czytaniu w myślach. W tej części uczestniczy znaczna część publiczności i jest ona naprawdę oszałamiająca.

Chociaż magiczne sztuczki mogą być znane widzom, którzy byli na poprzednich pokazach magii, Dennis Watkins przedstawia je w swój własny sposób – jest niezwykle charyzmatyczny i skupiony na niespodziankach, jakie odsłania publiczności.

Najdłużej działające widowisko magiczne w Chicago, sąsiadujące z Goodman Theatre, ma nową siedzibę, specjalnie zaprojektowaną tak, aby prezentować magię i czytanie w myślach z bliska.

Zainspirowany historią magii salonowej jako odrębnego gatunku, “The Magic Parlour” Dennisa Watkinsa oferuje intymne pełne magii przeżycie dla zaledwie 60 gości.

Spektakl trwa około 90 minut bez przerwy i jest zalecany dla osób w wieku 12+.

“The Magic Parlour” Dennisa Watkinsa wystawiany jest przy 50 West Randolph we współpracy z Goodman Theatre.

Bilety kosztują 85 dolarów i obejmują występ i bezpłatny napój lub 115 dolarów obejmując występ, bezpłatny napój i 25-minutowe doświadczenie VIP „Encore Room” (z bardziej zachwycającą sztuczką z bliska).

Bilety są już w sprzedaży do marca 2024 r. i dostępne są tutaj.

 

Źródło: Goodman Theatre, broadwayworld
Foto: YouTube, Goodman Theatre

News Chicago

Słynny musical “Hamilton” powraca do Chicago w 2026 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Nagrodzony licznymi wyróżnieniami musical “Hamilton” ponownie zawita do Chicago – ogłosili w poniedziałek przedstawiciele Broadway in Chicago. Spektakl zagości na deskach teatru CIBC przy 18 W. Monroe St., gdzie będzie grany od 3 marca do 26 kwietnia 2026 roku.

Chociaż premiera odbędzie się dopiero za rok, już teraz możliwa jest rezerwacja biletów grupowych dla co najmniej 10 osób, pod numerem telefonu (312) 977-1710. Sprzedaż biletów indywidualnych rozpocznie się pod koniec 2025 roku – poinformowali organizatorzy.

Informacja o powrocie “Hamiltona” do Wietrznego Miasta została po raz pierwszy ogłoszona w niedzielę podczas Chicago Humanities Festival. Pierwotnie musical miał być wystawiony w Kennedy Center w Waszyngtonie, jednak plany te zostały odwołane.

Powodem miały być zmiany w kierownictwie instytucji wprowadzone za kadencji Prezydenta Donalda Trumpa. Spektakl grano tam w 2018 roku, a następnie w 2022, już za prezydentury Joe Bidena. Mimo że planowano kolejne przedstawienia w dniach 3 marca–26 kwietnia 2026 roku, zostały one anulowane zanim bilety trafiły do sprzedaży.

Nowa odsłona musicalu w Chicago przypada na te same daty, co odwołane występy w stolicy.

“Hamilton”, stworzony przez Lin-Manuela Mirandę, to dynamiczna, hip-hopowa biografia Alexandra Hamiltona – pierwszego sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych.

Spektakl zdobył m.in. prestiżową nagrodę Tony za najlepszy nowy musical, Nagrodę Pulitzera za dramat, Grammy oraz Nagrodę Edwarda M. Kennedy’ego za dramat inspirowany historią Ameryki. Miranda otrzymał także stypendium MacArthur Foundation, znane jako „stypendium geniuszy”.

musical hamilton

Producentami musicalu są Jeffrey Seller, Sander Jacobs, Jill Furman oraz The Public Theater. Więcej informacji na temat sprzedaży biletów dostępnych jest na stronie Broadway in Chicago.

Źródło: nbc
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Magia wraca na Magnificent Mile: Luksusowy teatr za 50 mln USD powstanie w dawnej rezydencji McCormicków

Opublikowano

dnia

Autor:

rezydencja McCormicków przy 100 E. Ontario St.

Wiosną 2026 roku Chicago zyska nową atrakcję światowego formatu. W zabytkowej rezydencji McCormicków przy 100 E. Ontario St., nieopodal słynnej Magnificent Mile, powstaje The Hand & The Eye — immersyjny teatr magii o wartości 50 milionów dolarów. To spektakularna inwestycja, która ma odmienić to, jak myślimy o sztuce iluzji.

Projekt zajmie aż 35 000 stóp kwadratowych i obejmie 37 pokoi magicznych połączonych tajnymi przejściami. Goście będą poruszać się w niewielkich, prowadzonych grupach, napotykając na swojej drodze mistrzów magii z całego świata. Wszystko w atmosferze tajemniczości, elegancji i bliskiego kontaktu z artystą.

„To nie jest coś, co się ogląda. To coś, czego się doświadcza i staje się częścią tego świata” — mówi współtwórca projektu, przedsiębiorca Glen Tullman.

Za koncepcję przestrzeni odpowiada światowej sławy architekt David Rockwell, a za warstwę kulinarną — chicagowska firma Levy Restaurants, znana z obsługi gastronomicznej wielu prestiżowych obiektów sportowych i kulturalnych.

Historia, iluzja i ekskluzywność

Rezydencja McCormicków ma swoją własną magiczną historię. Zbudowana w 1889 roku jako dom rodzinny, w kolejnych dekadach była kasynem, a potem lalkowym teatrem operowym Kungsholm. Ostatnie 40 lat służyła jako kultowa restauracja Lawry’s The Prime Rib. Teraz miejsce to przechodzi największą transformację w swojej historii — stanie się mekką dla miłośników iluzji, muzyki i wyrafinowanego stylu.

Siedem teatrów i jazz na żywo

Wewnątrz rezydencji znajdzie się siedem kameralnych teatrów, mieszczących od 25 do 100 widzów, zaprojektowanych specjalnie pod różne typy pokazów: od magii z bliska po średnioformatowe iluzje. Do tego jazz na żywo, butik z pamiątkami i restauracja z ekskluzywnym menu.

Wieczory w The Hand & The Eye będą przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, a obowiązujący dress code wykluczy jeansy i trampki.

W zespole założycielskim znajduje się również Jeff Kaylor, znany iluzjonista i kurator teatralnej magii. Kaylor, twórca projektu Magic Moments, od lat podróżuje po Stanach, prezentując swoją sztukę i inspirując innych.

Bilety tylko dla wtajemniczonych

The Hand & The Eye będzie otwarte siedem dni w tygodniu, ale wejście nie będzie dostępne od ręki. Bilety i członkostwa będzie można zdobyć wyłącznie w ramach ograniczonej przedsprzedaży.

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, Google Maps
Czytaj dalej

News USA

Za rok zobaczymy kontynuację „Pasji” Mela Gibsona: „Zmartwychwstanie Chrystusa”

Opublikowano

dnia

Autor:

Studio Lionsgate oficjalnie dołączyło do realizacji filmu „Zmartwychwstanie Chrystusa” – “The Resurrection of the Christ”, długo wyczekiwanej kontynuacji kontrowersyjnego i kasowego hitu „Pasja” z 2004 roku. Za kamerą ponownie stanie Mel Gibson, a współproducentem projektu jest Bruce Davey z Icon Productions. “Dla jednych będzie to kontynuacja duchowej podróży, dla innych wielkie wydarzenie filmowe, którego nie sposób pominąć” mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.

Wiadomość została ogłoszona 15 maja przez Adama Fogelsona, przewodniczącego Lionsgate Motion Picture Group. „Dla milionów ludzi na całym świecie “Zmartwychwstanie Chrystusa” to najbardziej oczekiwane wydarzenie filmowe pokolenia. To spektakularna, epicka produkcja, która zachwyci widzów na całym globie” – powiedział Fogelson w oficjalnym oświadczeniu.

Dodał również, że dla Mela Gibsona projekt ma głęboko osobisty wymiar i jest doskonałą okazją do zaprezentowania jego kunsztu reżyserskiego.

Mel Gibson nie krył entuzjazmu wobec powrotu do współpracy z Lionsgate po 30 latach, podkreślając profesjonalizm i kreatywność studia.

Zwiastun już dostępny, zdjęcia ruszą latem

Na oficjalnych kanałach społecznościowych projektu opublikowano pierwszy teaser z krótkim, ale znaczącym podpisem: „Zmartwychwstanie Chrystusa – wkrótce”. Według informacji ujawnionych w marcu przez Manuelę Cacciamani, prezes Cinecittà Studios w Rzymie, zdjęcia mają ruszyć w sierpniu we Włoszech.

„Pasja” – film, który podzielił i poruszył

Pierwsza część, czyli „Pasja”, przedstawiała ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa – od modlitwy w Ogrodzie Getsemani po ukrzyżowanie. Obraz wzbudził olbrzymie emocje. Chwalony za realizm i wierność przekazowi ewangelicznemu, był jednocześnie krytykowany za brutalność i kontrowersyjne interpretacje.

Film odniósł jednak ogromny sukces – tylko w USA zarobił ponad 370 milionów dolarów, a wielu ekspertów uważa, że otworzył drzwi dla poważnych produkcji religijnych w Hollywood.

Choć szczegóły fabularne „Zmartwychwstania Chrystusa” wciąż są trzymane w tajemnicy, można spodziewać się kontynuacji realistycznego stylu, który cechował pierwszą część. Gibson zapowiada, że film nie będzie tylko bezpośrednim następstwem „Pasji”, ale duchowym i filmowym wydarzeniem, które ponownie wywoła dyskusje – zarówno wśród wierzących, jak i krytyków.

Źródło: cna
Foto: YouTube, fb
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu