Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednak gra w Chicago! Wesprzyjcie 32. finał akcji

Opublikowano

dnia

Wbrew wydanym wcześniejszym oświadczeniom 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra w Chicago. Finał odbędzie się w niedzielę 28 stycznia, kwesta organizowana jest w sobotę 27 stycznia. Finałowy mini-sztab organizowany jest w Art Gallery Kafe, 127 Front St, Wood Dale, IL 60191.

Jak mówi koordynator sztabu WOŚP Chicago 2024 Sergiusz Zgrzębski, Chicago z orkiestrą Jurka Owsiaka gra od samego początku:

“Prowadziłem finał orkiestry jako dziennikarz-konferansjer od roku 2007 – gdy po raz pierwszy kontynuacja akcji stanęła w Chicago pod znakiem zapytania. Jurek Owsiak zawsze przypominał, iż Chicago orkiestruje od samego początku, stąd kiedy Jurek usłyszał, że Chicago może nie zagrać, bo mało czasu na rejestracje sztabu itd. powiedzieliśmy wspólnie, że absolutnie tak być nie może.”

Jak dodaje pochodzący z trójmiasta muzyk, dla którego tegoroczny finał jest 31. finałem na scenie, cel zbiórki w tym roku tym bardziej motywuje do działania: “Wielka Orkiestra to po osobach Papieża-Polaka czy Lecha Wałęsy najbardziej rozpoznawalny znak -Made in Poland-, a dla nas na obczyźnie to rodzaj świeckiej tradycji przypominającej o realnych potrzebach naszych rodzin w Polsce. Po Pandemii Koronawirusa te potrzeby są ogromne i z dumą zbieramy na Płuca Po Pandemii

Chicagowski Mini-sztab organizowany jest przy współpracy Sztabu #7278 Niezależna USA Wallington, którego koordynatorka Iwetta Szubert zapytanie o współpracę przyjęła bez wahania: “Gdy tylko dowiedzieliśmy się o losie Chicago zrobiło sie nam przykro, jednak pojawiło się światełko i to wspaniałe, że wspólnymi siłami udowodnimy, iż orkiestra będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej. Niezmiernie nam miło, że do sukcesu 32. Finału w Chicago przyczyni się WOSP NJ/NY.”

“Nikt inny jak chicagowska Polonia wie jak zorganizować udany finał, a energia tylu osób dobrej woli deklarujących pomoc jest właśnie jak głęboki oddech powietrza w płuca” – dodaje koordynator Chicagowskiego Sztabu, nawiązując do hasła tegorocznego finału.

W ramach Chicagowskiego finału organizowana jest scena muzyczna, program dla dzieci współorganizowany przez Wyspę Dzieci, a wolontariusze z puszkami pojawić się mają – jak co roku – w polonijnych szkołach i sklepach.

Partnerem medialnym 32. Finału WOŚP Chicago jest PolskiFM, a do promocji szczytnego celu zbiórki zapraszane są wszystkie polonijne media.

Organizatorzy akcji zapraszają do uczestnictwa i wspólnej kwesty całymi rodzinami.

Koordynator Sztabu WOŚP Chicago: Sergiusz Zgrzębski tel. 630-935-6135

 

Źródło: WOŚP Chicago
Foto: WOŚP

Polonia Amerykańska

Msza Św. w intencji ofiar stanu wojennego w tą niedzielę w Kościele Św. Trójcy

Opublikowano

dnia

Autor:

Przypominamy, że Stowarzyszenie Historyczne „Koło Solidarność w Chicago” zaprasza na Mszę Św. w intencji 44 rocznicy ofiar stanu wojennego. Nabożeństwo zaplanowano na niedzielę 14 grudnia, o godzinie 9.00AM w Kościele Świętej Trójcy w Chicago.

Zaproszenie

“Dnia 13-ego grudnia br. przypada kolejna już 44. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przez reżim komunistyczny pod kierownictwem junty wojskowej, na czele której stał Wojciech Jaruzelski.

W celu uczczenia tych wydarzeń i upamiętnienia ofiar tamtych czasów, Stowarzyszenie Historyczne pn. „Koło Solidarność w Chicago” zaprasza harcerzy, wszystkie szkoły i organizacje polonijne oraz całą Polonię do wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny Polski, ofiar stanu wojennego i tych, którzy oddali swe życie w obronie jej niepodległości.

Msza zostanie odprawiona dn. 14 grudnia br. o godz. 9:00 rano w Kościele Świętej Trójcy pod adresem 1118 N Noble St, Chicago, IL 60642.”

O tym jak ważna jest pamięć oraz przekazywanie prawdy historycznej mówił w studiu Radia Deon Chicago Bogdan Strumiński, działacz środowisk patriotycznych związany ze Stowarzyszeniem Historycznym Solidarność w Chicago i Kołem Solidarność. Artykuł można przeczytać tutaj.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Wojciech Adamski
Czytaj dalej

Wisloka Chicago

Polonijny klub piłkarski Wisłoka Chicago zaprasza na radosne Christmas Party

Opublikowano

dnia

Autor:

Przypominamy, że polonijny klub sportowy Wisłoka Chicago serdecznie zaprasza wszystkich swoich sympatyków, członków oraz przyjaciół na coroczne, uroczyste spotkanie świąteczne. Christmas Party odbędzie się w sobotę, 20 grudnia, w eleganckiej sali Allegra Banquets w Schiller Park. Miejsca można rezerwować do poniedziałku.

Dotychczasowe przedświąteczne wydarzenia organizowane przez Wisłokę Chicago gromadziły liczne grono uczestników i wyróżniały się ciepłą, rodzinną atmosferą. Tegoroczne spotkanie również ma stanowić wyjątkową okazję do wspólnego świętowania, integracji oraz podsumowania kończącego się roku.

Organizatorzy podkreślają, że obecność każdej osoby związanej z biało-zieloną społecznością jest szczególnie cenna, dlatego liczą na wysoką frekwencję również tym razem.

W ramach programu przewidziano między innymi:

  • świąteczną atmosferę sprzyjającą rozmowom i integracji,
  • wspólne kolędowanie oraz oprawę muzyczną,
  • podsumowanie piłkarskiego roku 2025,
  • tradycyjny moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń,
  • spotkanie w gronie biało-zielonej rodziny Wisłoki,
  • specjalnie przygotowane menu z potrawami świątecznymi.

Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez dostępny formularz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o dokonanie zgłoszenia wyłącznie drogą internetową. Link do rejestracji: https://tinyurl.com/christmaswisloka

Wysokość donacji: 50 USD.

Organizatorzy zachęcają do udziału i podkreślają, że Christmas Party Wisłoki to nie tylko tradycja, lecz także ważny moment na wspólne przeżywanie magii świąt w gronie ludzi, którym bliskie są te same wartości.

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej

Nasza UNIA

Nasza Unia zaprasza do wsparcia corocznej akcji “Świąteczny Uśmiech Dziecka”

Opublikowano

dnia

Autor:

szpital-dziecko

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wraz z Polish-American Heritage Foundation już po raz dwunasty zaprasza do wzięcia udziału we wspólnej świątecznej akcji charytatywnej. Celem akcji jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom w USA oraz dla wybranych hospicjów dla dzieci w Polsce.

Polish-American Heritage Foundation otworzyła w Naszej Unii cztery oddzielne konta, na które można dokonać wpłaty. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarowaną kwotę.

Czas Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem na pomoc i podarunki dla potrzebujących i chorych dzieci. Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa hojności wywołamy świąteczny uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.

W tym roku będziemy zbierać fundusze na rzecz następujących hospicjów dziecięcych w Polsce:

  • Hospicjum Perinatalne JESTEM
  • Fundacja Na Ratunek Dzieciom
  • Społeczne Towarzystwo “Hospicjum Cordis”

Więcej informacji na https://www.psfcu.com/

PSFCU

 

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu