Połącz się z nami

News Chicago

Robert Crimo III nadal będzie przebywał na oddziale o zaostrzonym rygorze

Opublikowano

dnia

W niedzielę potwierdzono, że oskarżony o masową strzelaninę podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Highland Park w 2022 r. spędzi kolejne dwa miesiące w oddzielnym oddziale więziennym za naruszenie zasad więziennych.

Zastępca szefa szeryfa powiatu Lake, Christopher Covelli, poinformował, że 21 grudnia Robert Crimo III użył numeru PIN innego więźnia, aby zadzwonić do swojej matki, po zawieszeniu jego uprawnień telefonicznych.

„Czasami więźniowie próbują ominąć system, wykorzystując cudze dane uwierzytelniające do wykonania połączenia telefonicznego – co wydaje się mieć miejsce w tej sytuacji” – przekazał Covelli.

W rezultacie podejrzany spędzi dodatkowy czas w odosobnionej jednostce administracyjnej więzienia, gdzie osadzeni są przydzielani do pojedynczych cel. Covelli powiedział, że oczekuje się, że podejrzany powróci do normalnego bloku więziennego 3 marca, o ile nie wystąpią dalsze problemy dyscyplinarne.

Urzędnicy podali, że Robert Crimo III był już umieszczany w odosobnionym oddziale o zaostrzonym rygorze po tym, jak groził funkcjonariuszom więziennym, o czym pisaliśmy 18 grudnia. Miał zostać zwolniony z tego oddziału 4 stycznia.

23-letniemu podejrzanemu postawiono 21 zarzutów morderstwa pierwszego stopnia i dziesiątki innych zarzutów wynikających ze strzelaniny z 4 lipca 2022 r., w której zginęło 7 osób, a 48 zostało rannych.

W piątek Crimo III zwrócił się do sędziego o ponowne powołanie obrońców publicznych, których sam zwolnił w grudniu i przychylono się do jego prośby.

Robert Crimo III ma ponownie stawić się w sądzie w środę, kiedy być może odbędzie się dyskusja na temat daty rozprawy i jej możliwego przesunięcia.

 

Źródło: dailyherald, suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

St. Charles poszukuje wolontariuszy na 40. doroczny Scarecrow Weekend

Opublikowano

dnia

Autor:

St. Charles Business Alliance zaprasza mieszkańców i sympatyków miasta do zaangażowania się w 40. edycję Scarecrow Weekend, organizowaną przez St. Charles Chrysler Dodge Jeep Ram. Tegoroczny festiwal odbędzie się w centrum St. Charles od piątku 10 października do niedzieli 12 października. Przedłużono termin zgłoszeń do Konkursu Strachów na Wróble – można je składać do piątku.

Wolontariusze są kluczowym elementem sukcesu tego wielokrotnie nagradzanego festiwalu. Organizatorzy poszukują osób, które pomogą m.in. przy:

  • obsłudze punktów informacyjnych w Lincoln Park i budynku miejskim,
  • nadzorowaniu Strefy Aktywności przy Riverside Avenue.

Każdy wolontariusz otrzyma pamiątkową koszulkę „40th Annual Scarecrow Weekend”. Zgłoszenia i szczegóły dostępne są online: scarecrowfest.com/volunteer.

St. Charles przedłuża zgłoszenia do Konkursu Strachów na Wróble 2025

St. Charles Business Alliance ogłosił przedłużenie terminu zgłoszeń do Konkursu Strachów na Wróble, organizowanego w ramach Scarecrow Weekend 2025. Firmy, szkoły, organizacje non-profit, kluby oraz osoby prywatne mają czas do piątku, 19 września, aby przesłać formularz zgłoszeniowy. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Jak zgłosić stracha?

Formularze dostępne są online na stronie scarecrowfest.com/scarecrowcontestapplication – zarówno w wersji elektronicznej, jak i PDF do wydruku. Wypełnione zgłoszenia można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do St. Charles Business Alliance (2 E. Main St., St. Charles, IL 60174).

Kategorie i nagrody

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie:

  • Mega/Mechaniczna – otwarta dla wszystkich uczestników.
  • Kluby/organizacje non-profit/szkoły.
  • Indywidualna – dla osób prywatnych i rodzin.
  • Biznesowa – dla firm.

W każdej kategorii przyznane zostaną nagrody pieniężne:

  • Mega/Mechaniczna: 1. miejsce – 500 USD, 2. miejsce – 350 USD, 3. miejsce – 250 USD.
  • Pozostałe kategorie: 1. miejsce – 200 USD, 2. miejsce – 150 USD, 3. miejsce – 100 USD.

Więcej informacji

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie scarecrowfest.com. Dodatkowe pytania można kierować do St. Charles Business Alliance pod numerem (630) 443-3967.

Źródło: dailyherald
Foto: St. Charles Business Alliance
Czytaj dalej

News Chicago

Jesień w Chicago: Kiedy liście pokażą swoje najpiękniejsze barwy?

Opublikowano

dnia

Autor:

jesien-chicago

Powietrze staje się rześkie, a pierwsze liście zaczynają nieśmiało zmieniać kolor – to znak, że jesień zbliża się do Chicago wielkimi krokami. Wielu mieszkańców i turystów zastanawia się jednak, kiedy dokładnie miasto rozbłyśnie pełnią złotych, czerwonych i pomarańczowych odcieni. Interaktywna mapa przewiduje szczyt kolorów, którymi możemy się cieszyć.

Serwis SmokyMountains.com przygotował interaktywną mapę, która pozwala śledzić postępy zmian w liściach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Proces został podzielony na siedem faz – od zielonej „brak zmian” po najbardziej wyczekiwany „szczyt sezonu”.

Dzięki mapie użytkownicy mogą sprawdzić, kiedy w ich regionie przypada najlepszy moment na jesienne spacery, wycieczki czy fotograficzne plenery.

Kalendarz jesieni w Chicago

Według prognozy Chicago pozostaje jeszcze w fazie „bez zmian”, która utrzyma się przez większą część września. Dopiero pod koniec miesiąca w parkach i na ulicach pojawią się pierwsze plamy żółci i czerwieni.

Najpiękniejsze barwy mają nadejść w drugiej połowie października. Mapa wskazuje, że szczyt jesiennego kolorytu w Chicago przypadnie na 20 października. Ten wyjątkowy okres nie potrwa jednak długo – do około 27 października.

Idealny czas na jesienny spacer

Dla miłośników jesieni oznacza to jedno: jeśli planujesz spacer po parku, weekendowy wypad za miasto albo sesję fotograficzną wśród złotych liści – koniec października będzie najlepszym momentem.

Sprawdź interaktywną mapę SmokyMountains.com i zaplanuj idealny jesienny dzień w Chicago.

Zródło: secretchicago
Foto: istock/ Sean Pavone/
Czytaj dalej

News USA

Trump wysyła Gwardię Narodową do Memphis. Chicago następne w kolejce?

Opublikowano

dnia

Autor:

Prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek memorandum o wysłaniu Gwardii Narodowej do Memphis. Decyzja ta stanowi kolejną próbę rozszerzenia uprawnień władzy federalnej poprzez bezpośrednie zaangażowanie sił militarnych w życie amerykańskich miast.

Podczas spotkania w Gabinecie Owalnym z Gubernatorem Tennessee, Billem Lee, Donald Trump ogłosił, że wojska dołączą do nowo utworzonej grupy zadaniowej. W jej skład wejdą przedstawiciele różnych agencji federalnych, m.in. FBI, DEA, ICE i Służby Marszałkowskiej Stanów Zjednoczonych. Prezydent zapewnił, że operacja będzie oparta na modelu zastosowanym wcześniej w Dystrykcie Kolumbii.

“Ta grupa zadaniowa będzie repliką naszych niezwykle skutecznych działań w Waszyngtonie. Zobaczycie, że efekty będą podobne” – powiedział Trump.

Podpisane memorandum nie określa jednak, kiedy i w jakiej liczbie wojska pojawią się w Memphis. Rzeczniczka Gubernatora Lee, poinformowała, że dopiero trwają prace nad planem i koordynacją działań z partnerami federalnymi oraz lokalnymi.

Dokument przewiduje także możliwość wsparcia z sąsiednich stanów – zarówno ze strony policji stanowej, jak i Gwardii Narodowej.

Dane o przestępczości

Biały Dom uzasadnia interwencję wysokim wskaźnikiem przestępczości w Memphis, podkreślając, że problem narasta wbrew ogólnokrajowym trendom. Tymczasem dane lokalnej policji wskazują na spadek liczby przestępstw – w pierwszych ośmiu miesiącach 2025 roku zanotowano ich najmniej od 25 lat, a liczba zabójstw była najniższa od sześciu lat.

Mimo to Memphis wciąż zmaga się z wysokim poziomem przemocy z użyciem broni palnej. W 2023 roku miasto odnotowało rekordowe 390 zabójstw.

Polityczne podziały

Decyzja Trumpa spotkała się z mieszanym przyjęciem. Gubernator Lee oraz republikańscy senatorowie Marsha Blackburn i Bill Hagerty poparli wysłanie wojsk, argumentując, że przestępczość hamuje rozwój miasta.

Inaczej ocenia sytuację Burmistrz Memphis, Paul Young, który stanowczo sprzeciwił się interwencji federalnej. – “Nie prosiłem o Gwardię Narodową i nie sądzę, żeby to był sposób na ograniczenie przestępczości” – powiedział w piątek, przypominając, że miasto mimo problemów odnotowuje postęp.

Kolejne miasto na liście?

Prezydent Trump zasugerował również, że wkrótce podobne działania mogą zostać podjęte w Chicago, mimo sprzeciwu władz stanowych i lokalnych. “To w ogóle nie będzie miało dla nas znaczenia – odpowiedział, pytany, czy potrzebuje zgody gubernatora i burmistrza Illinois.

Źródło: AP
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu