Połącz się z nami

News Chicago

Obiad na dachu zimą? Czemu nie – w lokalach w Chicago na pewno nie zmarzniesz

Opublikowano

dnia

Sezon na bary na dachu w Chicago trwa przez cały rok, a zimowe przestrzenie są idealnym miejscem na posiłek, zapewniając swoim gościom ciepło i przytulność. Można tu popijać świąteczne koktajle lub piec pianki nad ogniskiem. Jeśli chcesz wypróbować pomyśl o tym teraz — zimowe dachy znikną, gdy zrobi się cieplej.

Zimowa Kraina Czarów w I/O Godfrey

I|O Godfrey, całoroczny bar na dachu hotelu Godfrey w River North, jest gospodarzem corocznej imprezy o nazwie Winter Wonderland. W tej wyjątkowo świątecznej przestrzeni znajdują się popularne podgrzewane igloo, w których goście mogą cieszyć się przytulnością bez względu na pogodę.

Klienci mogą delektować się zimowymi koktajlami, podziwiając migoczące światła i wspaniały widok na miasto. Małe igloo może pomieścić do 6 osób, a duże igloo do 10. Rezerwacje można robić do 17 lutego 2024 r.

The Gwen

W tym zimowym sezonie zimowy taras baru The Gwen powrócił ze specjalnym motywem Willy’ego Wonki. Na dachu na piątym piętrze znajduje się sztuczne lodowisko do curlingu, na którym goście mogą grać do 50 minut, delektując się charakterystycznymi koktajlami i słodyczami w czasie gry.

Na tarasie na dachu znajdują się także miejsca na ognisko, przy których można odpocząć i delektować się daniami i napojami z baru The Gwen. Rezerwacje są przyjmowane do 12 lutego 2024 r.

Ogród zimowy w Château Carbide

Château Carbide, salon i bar na dachu hotelu Pendry Chicago, mieszczący się na szczycie kultowego budynku Carbide and Carbon Building w Loop, oferuje swoim gościom magiczny Ogród Zimowy. Klienci znajdą tu prywatne domki dla maksymalnie 6 osób, każdy wyposażony w przytulne koce i osobisty kominek.

Zimowe menu składa się z małych przekąsek i sezonowych koktajli inspirowanych absyntem, a wszystko to jest podawane z widokiem na zaśnieżone miasto.

Stone’s Throw Curling w The Emily

Hotel Emily w West Loop oferuje popularne miejsce do gry w curling na dachu, o nazwie Stone’s Throw. W ramach atrakcji na świeżym powietrzu dostępne są tu cztery tory do curlingu, a także wybrane menu składające się z zimowych przekąsek i świątecznych napojów, takich jak koktajle, wino i piwo.

Rezerwacje są dostępne dla grup dwuosobowych lub czteroosobowych na jedną godzinę. Rezerwacje są dostępne do 17 marca 2024 r.

Zimowe igloo w hotelu Kennedy

Popularny lokal na dachu w Wicker Park, The Kennedy, słynie ze spektakularnych widoków na panoramę miasta ze szczytu Hyatt Place Chicago/Wicker Park. Goście mogą tu wybrać jedną z dwóch opcji serwisu butelkowego, Pakiet Miłośnika Wina lub zamówienie z menu a la carte.

Igloo może pomieścić do sześciu osób. Rezerwacje można składać do 31 marca 2024 r.

Offshore Rooftop & Bar

Zlokalizowany na Navy Pier, Offshore to największy bar na dachu na świecie, który tą zimą przekształcił się w największą na świecie śnieżną kulę. Szklana przestrzeń, czynna przy każdej pogodzie, jest ozdobiona migoczącymi światłami i serwuje sezonowe specjały kulinarne oraz ciepłe koktajle. To idealne miejsce, aby podziwiać pokryte śniegiem wody Michigan, jak jezioro zamarznie.

Rezerwacje są możliwe do 29 lutego.

J. Parker

J. Parker, całoroczny dach hotelu Lincoln, oferuje przepiękne widoki na mroźny park Lincolna i jezioro Michigan. Miejsca do siedzenia na świeżym powietrzu mają szklany, rozsuwany dach i okna sięgające od podłogi do sufitu, dzięki czemu goście czują się tu jak w wysokiej do nieba śnieżnej kuli.

 

Źródło: Choose Chicago
Foto: YouTube, Pendry Hotels, kennedy-rooftop

News USA

Google inwestuje 40 miliardów dolarów w nowe centra danych w Teksasie

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Google, należąca do Alphabet, ogłosiła, że do 2027 roku zainwestuje 40 miliardów dolarów w budowę nowych centrów danych w stanie Teksas. Jak poinformowano w piątek, jedna z inwestycji powstanie w powiecie Armstrong w regionie Texas Panhandle, a dwie kolejne w powiecie Haskell w Zachodnim Teksasie, w pobliżu Abilene.

Tysiące nowych miejsc pracy i inwestycje w kompetencje

W oświadczeniu przekazanym agencji Reuters prezes Alphabet i Google, Sundar Pichai, podkreślił znaczenie nowego projektu dla lokalnych społeczności: „Ta inwestycja stworzy tysiące miejsc pracy, zapewni szkolenia dla studentów i stażystów branży elektrycznej oraz przyspieszy działania na rzecz przystępności cenowej energii w całym Teksasie”.

Firma działa w Teksasie od 15 lat, a obecny projekt jest jedną z największych inwestycji infrastrukturalnych w historii spółki.

Rosnąca rywalizacja w sektorze sztucznej inteligencji

Według przedstawicieli Google projekt stanowi odpowiedź na intensyfikującą się konkurencję na rynku sztucznej inteligencji i usług chmurowych. Wyspecjalizowana infrastruktura jest niezbędna do obsługi zaawansowanych modeli AI, których zapotrzebowanie na moc obliczeniową rośnie z każdym rokiem.

Do inwestorów budujących podobne obiekty należą także OpenAI, Microsoft, Meta Platforms oraz Amazon — wszystkie te firmy wydają obecnie miliardy dolarów na rozbudowę zaplecza technologicznego.

Wsparcie władz stanowych

Gubernator Teksasu, Greg Abbott, podczas wydarzenia w Midlothian 14 listopada 2025, podkreślił znaczenie decyzji firmy Google, zaznaczając, że Teksas staje się największym beneficjentem działań Google w całym kraju, wspierając jednocześnie efektywność energetyczną i rozwój kompetencji zawodowych”.

Rosnące obawy społeczności lokalnych

Wraz z rosnącą liczbą inwestycji w centra danych, w różnych częściach USA pojawiają się jednak obawy dotyczące wpływu takich obiektów na lokalne zasoby.

W wrześniu mieszkańcy Tarboro w Karolinie Północnej prosili radę miasta o odrzucenie projektu 50-akrowego, 300-megawatowego kompleksu energetycznego, obawiając się nadmiernego zużycia wody i prądu oraz podwyżek stawek.

Podobne wątpliwości zgłaszali mieszkańcy Menomonie w stanie Wisconsin w związku z planowanym  centrum danych anonimowej firmy, które miało kosztować 1,6-miliarda.

centyrum danych

W stronę nowych standardów technologicznych

Gigantyczna inwestycja Google w Teksasie potwierdza, że rozwój sztucznej inteligencji wymusza gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury obliczeniowej. W najbliższych latach podobne projekty będą prawdopodobnie pojawiać się w kolejnych powiatach, ponieważ globalny wyścig o dominację w sektorze AI wciąż nabiera tempa.

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Oselote/
Czytaj dalej

News Chicago

Little Caesars uruchamia pierwszy w USA samoobsługowy lokal właśnie w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich sieci pizzerii otwarła zupełnie nowy, pilotażowy koncept restauracji — i to właśnie w Illinois. W sobotę Little Caesars świętowała oficjalne uruchomienie swojego pierwszego w kraju lokalu w pełni samoobsługowego, zlokalizowanego przy 3134 11th St. w Rockford.

Choć obiekt o powierzchni 2 280 stóp kwadratowych działa od 24 października, oficjalna uroczystość otwarcia miała miejsce 15 listopada, przynosząc klientom dodatkowe atrakcje, w tym darmowe porcje pizzy oraz oprawę muzyczną na żywo.

Nowy standard obsługi: szybkość, wygoda i pełna bezkontaktowość

Koncept wdrażany w Rockford ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na szybkie i proste rozwiązania sprzedażowe. Lokal nie posiada tradycyjnej lady obsługowej — cały proces zamówienia, odbioru i płatności odbywa się bez kontaktu z personelem.

Klienci składający zamówienia przez aplikację Little Caesars lub stronę internetową odbiorą gotowe produkty w specjalnie wydzielonej strefie Mobile Order Pickup Zone.

Sieć zadbała także o osoby odwiedzające punkt bez wcześniejszego zamówienia. W samoobsługowych stacjach Hot-N-Ready dostępne będą przygotowane wcześniej klasyczne pozycje z menu, m.in. pizze, Crazy Bread i inne popularne produkty.

Płatność również przebiega w trybie samoobsługowym. Klienci skanują wybrane artykuły i finalizują zakup przy stanowiskach self-checkout, co — jak podkreśla firma — pozwala skrócić czas obsługi do absolutnego minimum.

Godziny otwarcia

Lokal w Rockford działa od niedzieli do czwartku w godzinach 10:30AM–11:00PM, natomiast w piątki i soboty od 10:30AM do północy.

Nowy format Little Caesars ma stanowić test rozwiązania, które w przyszłości może zostać wdrożone w kolejnych lokalizacjach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Yard House otwiera lokal w Naperville: Ponad 90 piw i międzynarodowe menu

Opublikowano

dnia

Autor:

Yard House

23 listopada mieszkańcy Naperville będą mogli odwiedzić nową restaurację Yard House, która oficjalnie otworzy swoje drzwi przy 412 S. Route 59, tuż obok Fox Valley Mall. To czwarta lokalizacja tej popularnej sieci w rejonie Chicago, po Glenview, Lombard i Vernon Hills. Klienci mogą tu liczyć na wielki wybór piw i pyszne steki.

Nowy lokal będzie czynny codziennie od 11:00AM do 11:00PM, a w piątki i soboty do 11:30PM. Goście mogą liczyć na popularne happy hour, dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 3:00–6:00PM, podczas którego przystawki kosztują połowę ceny, a piwo, koktajle i wino są tańsze nawet o 1–4 dolary.

Specjalne menu na Święto Dziękczynienia

Restauracja pozostanie otwarta także w Dzień Dziękczynienia, oferując klientom limitowane świąteczne dania z indyka – w tym smażonego indyka w stylu Nashville, klasyczne plastry indyka z sosem, tradycyjne dodatki oraz deser.

Piwny raj: ponad 90 rodzajów piwa z nalewaka

Yard House słynie z imponującej, rekordowej oferty piw. Każda restauracja serwuje ponad 90 piw z nalewaka, w tym cenione amerykańskie rzemieślnicze browary, piwa importowane oraz specjalne edycje sezonowe.

Serce restauracji stanowi przeszklone pomieszczenie chłodnicze wielkości 800 stóp kwadratowych, w którym przechowywane są setki beczek – łącznie nawet 4 tysiące galonów świeżego, schłodzonego do 36°F piwa. Z magazynu do baru piwo trafia dzięki milom przewodów biegnących nad głowami gości.

Oferta napojów obejmuje również autorskie koktajle oraz bogaty wybór win.

Yard House

Kuchnia inspirowana całym światem

Menu Yard House to mieszanka kuchni międzynarodowych – od amerykańskich klasyków, po dania inspirowane Azją, Meksykiem i śródziemnomorskimi smakami.

Rosnąca sieć o ogólnokrajowej renomie

Założony w 1996 roku w Long Beach w Kalifornii, Yard House działa dziś w ponad 90 lokalizacjach w 23 stanach. Więcej informacji można znaleźć na yardhouse.com.

Nowa restauracja w Naperville zapowiada się jako jedno z najciekawszych miejsc na kulinarnej mapie przedmieść – zarówno dla miłośników piwa, jak i dla osób szukających świetnej atmosfery i różnorodnej kuchni.

Źródło: dailyherald
Foto: Yard House
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu