Nasza UNIA
Rozpoczęła się doroczna akcja “Świąteczny Uśmiech Dziecka” 2023

Już po raz dziesiąty została zorganizowana wspólna dobroczynna akcja Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – “Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Tegoroczna, jubileuszowa edycja rozpoczęła się 24 listopada i potrwa do końca roku.
Beneficjentami organizowanej od dziesięciu lat akcji “Świąteczny Uśmiech Dziecka” tym razem są trzy polskie hospicja: Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, Via Spei Hospicjum w Tarnowie, Betania Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze w Przemyślu oraz nowojorska Children’s Smile Foundation.
Celem tej świątecznej, charytatywnej zbiorki jest zgromadzenie funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych.
Okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jest idealnym czasem do niesienia pomocy i przekazywania podarunków. Dzięki hojności członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – bowiem wśród nich jest przeprowadzana zbiórka – można w bardzo prosty i łatwy sposób wywołać, a nawet przywrócić uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.
Żeby to zrobić wystarczy dokonać wpłaty na wybrane przez siebie konto. W sumie Children’s Smile Foundation założyła w tym celu, w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, cztery niezależne konta, z których po zakończeniu akcji wszystkie zebrane fundusze – bez jakichkolwiek opłat i potrąceń – zostaną przekazane poszczególnym beneficjentom.
Donacje można przelać bezpośrednio ze swojego konta na wybrane hospicjum lub polonijną fundację pomagającą chorym i potrzebującym dzieciom. W tym celu podczas dokonywania transakcji w jednym z oddziałów PSFCU znajdującym się w czterech stanach (Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania) należy wskazać nazwę danej organizacji lub instytucji, albo odpowiadający im numer konta:
- Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, nr konta: 1524663
- Via Spei Hospicjum w Tarnowie, nr konta: 1524669
- Betania Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze w Przemyślu, nr konta: 1524684
- Children’s Smile Foundation w Nowym Jorku, nr konta: 1524798
Donacje mogą też być przekazywane poprzez bankowość internetową oraz mobilną aplikację Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Wówczas w rubryce, w której podaje się nazwisko odbiorcy należy wpisać “CSF”.
W związku z tym, że Children’s Smile Foundation jest organizacją charytatywną (not-for-profit) zarejestrowaną zgodnie z paragrafem 501(c)(3) Kodeksu Podatkowego USA wszystkie donacje można sobie odliczyć od podatków. W tym celu prosimy o kontakt z polonijną fundacją (tel.: (718) 894 6443) lub ze swoim doradcą podatkowym.
Wspólna akcja Children’s Smile Foundation oraz Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – “Świąteczny Uśmiech Dziecka” organizowana jest od 2014 roku.
W sumie podczas jej dziewięciu dotychczasowych edycji, członkowie PSFCU wpłacili 1,132,518 dolarów, które trafiły do 22 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Children’s Smile Foundation, która zebrane fundusze w całości przeznacza dla ciężko chorych i potrzebujących polonijnych dzieci.
Zachęcamy do składania donacji i serdeczne dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.
Autor: Monika Adamski/ Radio Rampa
Źródło: PR Children’s Smile Foundation
Foto: YouTube, PSFCU
Galeria
Uroczyste rozdanie Stypendiów Naszej Unii PSFCU 2025 w Nowym Jorku, 11 czerwca
Galeria
Wielkie Otwarcie 8. Oddziału PSFCU w stanie Illinois w Bolingbrook, 13 czerwca
Nasza UNIA
25. Edycja Programu Stypendialnego PSFCU 2025: W sobotę uroczystość w Muzeum Polskim w Ameryce

Od momentu powstania w 2001 r. „Program stypendialny PSFCU” przyznał ponad 8 milionów dolarów stypendiów studenckich ponad 7500 studentom. Tylko w tym roku PSFCU przyznało łącznie 615 000 dolarów 580 studentom z całego kraju. Celem programu jest wspieranie celów edukacyjnych młodych Amerykanów polskiego pochodzenia oraz nagradzanie wybitnych osiągnięć naukowych i służby społecznej.
Kryteria
Program stypendialny skierowany do maturzystów i studentów studiów wyższych, którzy są członkami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Stypendia przyznawane są w oparciu o wyniki w nauce, a także zaangażowanie w różne działania społeczne, organizacje polonijne, parafie, szkoły sobotnie i kluby zrzeszające Polaków.
Laureaci
Łącznie pomiędzy 580 studentów ze stanów: AK, AL, AZ, FL, IL, IN, MD, MI, NY, NJ, CT, PA, SC, TX rozdzielono kwotę 615 000 dolarów. Stypendia zostaną wykorzystane na kontynuację edukacji na studiach wyższych.
W tym roku wśród zwycięzców znalazło się 181 studentów college’u i 386 uczniów ostatnich klas szkół średnich.
Ponadto 12 studentów weźmie udział w Letnim Stażu – program jest organizowany we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i obejmuje krótki letni staż w Polsce.
Stypendium „Wschodzącej Gwiazdy PSFCU” jest kolejnym elementem Programu Stypendialnego. Stypendium zostało przyznane w tym roku 1 osobie, która ma wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie sportu na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Nagrody stypendialne
Studenci college’ów otrzymują stypendia w wysokości od 1000 do 5000 dolarów każdy. Dwóch studentów otrzymało najwyższą kwotę stypendium, 5000 dolarów, a pozostali stypendyści otrzymali stypendia w wysokości: 3000, 2000 i 1000 dolarów. Absolwenci szkół średnich otrzymują stypendia w wysokości od 500 do 1000 dolarów każdy.
19 uczniów ostatnich klas szkół średnich otrzymało dodatkowe stypendia od Stowarzyszenia Unii Kredytowych w Nowym Jorku (NCUA). W ramach dodatkowego stypendium od NCUA 3 studentów otrzymało najwyższą kwotę, 1000 dolarów, a pozostali stypendyści otrzymali stypendia w wysokości: 750, 500 i 250 dolarów.
Stażyści programu letniego otrzymują po 1000 dolarów na cele edukacyjne. Odbiorca stypendium „Wschodzącej Gwiazdy PSFCU” otrzymuje 5000 dolarów.
Komitet
Program stypendialny PSFCU 2025 był nadzorowany przez członków Komitetu Stypendialnego; Iwona Korga, Przewodnicząca Komitetu, Bogdan Ogórek, Członek Komitetu i Henryk Walentowicz, Członek Komitetu.
Uroczystości
Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii wręczenia nagród w następujący sposób:
- Środa, 11 czerwca 2025 r., godz. 18:30 – Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, Irving Plaza, 17 Irving Place, Nowy Jork, NY.
- Sobota, 14 czerwca 2025 r., godz. 12:00 – Muzeum Polskie w Ameryce, 984 N Milwaukee Ave., Chicago IL.
Więcej informacji: Menedżer ds. marketingu PSFCU – Mariusz Moryl, tel. 973-808-3240, np. 6132, e-mail: mmoryl@psfcu.net.
Źródło: informacja własna
Foto: PSFCU
-
Polonia Amerykańska4 tygodnie temu
Polonia ma wielkie serca: Pomagamy pani Ewie spod Jarosławia, cioci Moniki Doroty
-
Polonia Amerykańska4 tygodnie temu
W wieku 53 lat zmarł Marcin Więcław były wiceprezes oraz działacz Wisłoki Chicago
-
News USA4 tygodnie temu
Administracja Trumpa wycofuje federalne wytyczne dla aborcji ratujących życie
-
News USA4 tygodnie temu
ICE przekroczył 100 tys. aresztowań nielegalnych imigrantów w czasie drugiej kadencji Trumpa
-
Polonia Amerykańska1 tydzień temu
Dominika Żak z Chicago została uhonorowana tytułem Miss Piękna z Przesłaniem
-
News USA3 tygodnie temu
Polowanie na ojca oskarżonego o zamordowanie trzech córek przejęły władze federalne
-
News Chicago4 tygodnie temu
Uwaga: Chicago ma obecnie jedną z najgorszych jakości powietrza na świecie
-
Kościół2 tygodnie temu
Kościół św. Wojciecha oficjalnie zabytkiem. Obrońcy historycznej świątyni zwyciężyli