Połącz się z nami

News Chicago

Hyper Gala 2023, czyli szyk na parkiecie i pot na ringu – już w tą sobotę

Opublikowano

dnia

Już w tą sobotę, 18 listopada, parkiet Allegra Banquets w Shiller Park zapełni się pięknymi sukniami i eleganckimi garniturami, a w przygotowanych na to wydarzenie ringach z bokserów spłynie prawdziwy pot. To wszystko w połączeniu ze świetną muzyką i wyśmienitym jedzeniem złoży się na wyjątkową Hyper Galę, organizowaną już po raz piąty przez Bogdana Maciejczyka. Bilety szybko się wyprzedały, ale imprezę będzie można zobaczyć na żywo poprzez streaming.

W studiu Radia Deon Chicago trener bokserski i właściciel klubu Hyper Fight Fitness zapowiadał to niepowtarzalne wydarzenie. Jakie zmiany czekają na gości Hyper Gali 2023?

Jak mówił Bogdan Maciejczyk przygotowanie gali nie jest takie łatwe, biorąc pod uwagą chociażby konieczne pozwolenia od komisji zajmującej się boksem zawodowym. To jedna z czekających gości różnic – na Hyper Gali 2023 nie zobaczymy pojedynków amatorskich, tylko boks zawodowy.

„Niestety tu także się zdarza, że zawodnicy odpadają z gry przez kontuzje”, mówi Gość Radia Deon Chicago. I to spotkało jednego z bokserów, który miał walczyć 18 listopada – zawodnik pochodzący z Polski doznał urazu łokcia.

Hyper Gala to wydarzenie, które doskonale łączy ze sobą dwa, wydawałoby się różne światy. Przychodzą panowie zainteresowani twardym pojedynkiem bokserskim, ale w towarzystwie pięknych pań, których zazwyczaj walka nie emocjonuje. Mimo wszystko wszyscy świetnie się bawią.

„Nie jest to zwykły event bokserski” podkreśla Bogdan Maciejczyk.

Pierwsza Hyper Gala odbyła się 4 lata temu z okazji jubileuszu 10-lecia klubu Hyper Fight Fitness. „Była to koncepcja elegancji połączonej ze sportem i entertainment”, która w kolejnych latach zaczęła się rozrastać.

Nowością w tym roku będzie także skrzypaczka grająca przed galą, w czasie cocktail hour, kiedy będzie można porozmawiać z gośćmi i zrobić sobie zdjęcia na media wall. Po tym czasie rozpocznie się prawdziwe show, jak zapowiada nasz Gość.

Poza walkami bokserskimi zaplanowane jest wręczenie statuetek, zwanych „Hypersami”, która to nazwa pojawiła się już na gali w zeszłym roku.

Od początku organizowania tego wydarzenia osobom należącym do klubu, które aktywnie działają i wybijają się na arenie sportowej uczestnicząc w zawodach, przyznawane są nagrody, jak wyjaśnia Bogdan Maciejczyk.

W czasie Hyper Gali 2023 zaplanowanych jest 5 walk bokserskich. Po nich rozpocznie się impreza taneczna. Do DJ-a dołączy przygrywająca wcześniej skrzypaczka i razem będą miksować muzykę. „Będziemy mogli się fajnie pobawić, celebrować to wszystko razem z naszymi gośćmi” zapewnia organizator wydarzenia.

Hyper Gala po raz kolejny będzie miała miejsce w Allegra Banquets w Shiller Park, przy 5035 N. River Rd, IL60176.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć lub nie dostały już biletów, jest przewidziana relacja w postaci life streamu na stronie https://hypergala.com.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Hyper Gala

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu