Połącz się z nami

News Chicago

8-osobowa rodzina, która od maja mieszkała w minivanie w Austin, nareszcie ma mieszkanie

Opublikowano

dnia

Po miesiącach spędzonych w minivanie w dzielnicy Austin w Chicago, ośmioosobowa rodzina z sześciorgiem dzieci, wreszcie ma dach nad głową. Dzięki wsparciu wielu osób rodzina została umieszczona w mieszkaniu z czterema sypialniami w dzielnicy North Lawndale.

To był trudny rok dla Alicii, jej partnera i ich dzieci. Zanim minivan stał się ich domem, rodzina mieszkała z ojcem kobiety.

Ale w maju tego roku, po śmierci ojca Alicii, zostali zmuszeni do opuszczenia jego mieszkania – kobieta, jej partner i sześcioro dzieci w wieku od 1 do 14 lat zamieszkali w samochodzie zaparkowanym na pustym parkingu w South Austin. O ich sytuacji pisaliśmy 30 sierpnia.

Partner Alicii i ojciec dzieci pracował na pełny etat w lokalnej restauracji. Ale to nie wystarczało na czynsz, a wyżywienie dzieci było codzienną walką.

Mieszkanie w 8 osób w samochodzie nie było wygodne, zwłaszcza w nocy, ale Alicia stwierdziła, że była to ich jedyna możliwość, jeśli chcieli zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo.

Stacja NBC Chicago po raz pierwszy spotkała się z rodziną po otrzymaniu wiadomości od Kongresmena Illinois La Shawna Forda. Po wyemitowaniu materiału wiele lokalnych organizacji skontaktowało się, oferując pomoc. Burmistrz Broadview, Katrina Thompson, zapłaciła nawet za 10-dniowy pobyt rodziny w hotelu.

Kongresmen Ford utworzył także dla rodziny stronę GoFundMe, zbierając ponad 26 000 dolarów. Jednakże, chociaż zapewniano im wsparcie finansowe, rodzina napotykała liczne przeszkody, próbując ubiegać się o mieszkanie – okazało się, że jest to trudny proces dla osoby bezdomnej.

Po miesiącach poszukiwań lokalny właściciel ostatecznie przyjął ich wniosek z pomocą organizacji Chicago Low Income Housing Trust Fund, znanej jako CLIHTF i działającej w Chicago od ponad 35 lat.

CLIHTF wspiera rodziny, które mogą mieć dochód, ale może to nie wystarczyć na pokrycie codziennych wydatków.

Dzięki CLIHTF Alicia i jej rodzina mają teraz gdzie mieszkać. Mieszkanie nie jest jeszcze w pełni umeblowane. Rodzina śpi na dmuchanych materacach, czekając na meble podarowane przez inną lokalną organizację.

Ale na razie jest to nieopisana zmiana w porównaniu z warunkami, w jakich żyli kilka miesięcy temu. Nie mogliby być bardziej wdzięczni wszystkim, którzy zechcieli im pomóc.

„Postrzegam to jako błogosławieństwo, wiedząc, skąd pochodzę i co się wydarzyło, to niewiarygodne” – powiedziała Alicia. „Jestem naprawdę wdzięczna wam wszystkim. Gdyby nie wy, nie byłoby mnie tutaj. Dziękuję za pomoc mnie i mojej rodzinie”.

 

Źródło: nbc
Foto: GoFundMe, YouTube

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu