Połącz się z nami

News Chicago

Po 46 latach przewidywania pogody w WGN Tom Skilling prognozuje swoją emeryturę

Opublikowano

dnia

Popularny chicagowski meteorolog Tom Skilling, ogłosił swoje odejście z redakcji stacji telewizyjnej WGN Chicago. Dziennikarz twierdzi, że istnieje 100% prawdopodobieństwo, że na początku przyszłego roku przejdzie na emeryturę. Jego ostatnim dniem pracy będzie 28 lutego, co oznacza koniec 46-letniej podróży z WGN-Channel 9.

71-letni Skilling ogłosił swoją decyzję w czwartek w „WGN Evening News”.

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu współpracowników, z którymi pracowałem, widzów, których poznałem i historii, które opisałem. Uradowany i wdzięczny. Nie zamieniłbym ani jednej minuty tego na nic innego.”– stwierdził meteorolog.

Od rozpoczęcia kariery w wieku 14 lat w WKKD, nieistniejącej już stacji radiowej AM w Aurorze, Skilling zyskał reputację wiarygodnego prognostyka pogody i wytrawnego eksperta meteorologicznego. Na jego karierę nałożyły się także przełomowe osiągnięcia w meteorologii.

„Był czas, gdy prognozowanie pogody było postrzegane jako zawód niepoważny” – powiedział Dominick Stasi, dyrektor informacji WGN-TV.

„Ale Tom przeniósł to na znacznie wyższy poziom. Starannie wyjaśnia złożone koncepcje meteorologiczne w przystępny sposób, popierając je grafiką, często przedstawiającą izobary i mapy górnych warstw powietrza. Kiedy on zaczynał, nikt tego nie robił. Podsumowując, zawsze traktował publiczność z ogromnym szacunkiem”.

Tom Skilling urodził się w Pittsburghu. Dwa lata później przeniósł się z rodziną do New Jersey, a następnie do Aurory pod Chicago. Studiował meteorologię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wisconsin-Madison. Do stacji telewizyjnej WGN dołączył w sierpniu 1978 r.

Przełomowy okres w jego karierze nastąpił po kilku latach pracy w WGN. Skilling otrzymał kuszącą ofertę pracy z byłej stacji telewizyjnej w Milwaukee. Zdecydował się pozostać w Chicago. Przekonał kierownictwo WGN do skomputeryzowania grafik pogodowych.

Dzięki temu pomógł zmienić sposób przedstawiania pogody. Pokazywał w stacji WGN animowane zdjęcia satelitarne i radary. Sam animował własne mapy pogodowe, których tworzenie na potrzeby programu informacyjnego zajmowało wiele godzin.

Meteorolog nie potrafi wskazać powodu, dlaczego w młodym wieku pogoda wzbudziła jego zainteresowanie. „Dorastając, zawsze kochałem pogodę” – powiedział.

„Uważam, że pogoda jest ściśle powiązana z naszym życiem” – dodał Skilling. „Wpływa na to jak się czujemy, wpływa na naszą psychikę, wpływa na działanie nawet leków. I oczywiście w dzisiejszych czasach, w obliczu naszej troski o zmiany klimatyczne, nabrało to sensu znacznie wykraczającego poza wszystko, co istniało wcześniej”.

Do monumentalnych wydarzeń pogodowych, które miały miejsce na przestrzeni lat, a szczególnie zapadły mu w pamięć, należy między innymi niesławna burza śnieżna podczas prawyborów burmistrza w 1979 r., która rzuciła światło na miejską nieskuteczność odśnieżania. To prawdopodobnie kosztowało urzędującego wówczas Michaela Bilandica utratę stanowiska.

Pamięta także katastrofę upałów w 1995 r., deszcz w Aurorze, który miał 17-cali, czy tornado kategorii F-5 w Plainfield, w którym w 1990 r. zginęło 29 osób, a około 350 zostało rannych. W tych czasach nie było jeszcze pogodowych ostrzeżeń.

Tom Skilling nigdy się nie ożenił i nie ma dzieci. Na emeryturze zamierza cieszyć się wolnym czasem. Będzie dużo podróżował. Jak dodał, nie planuje opuszczać Chicago. Mieszka w dzielnicy Edgewater w wysokim wieżowcu East Malibu. Z jego apartamentu na 19 piętrze rozpościera się piękny widok jeziora Michigan.

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu