Połącz się z nami

News Chicago

Biznesmen James T. Weiss dostał 5,5 roku więzienia za łapówki dla prawodawców

Opublikowano

dnia

W środę sędzia federalny nazwał korupcję w sektorze publicznym „wstydem dla wielkiego miasta Chicago” i skazał biznesmena Jamesa T. Weissa na 5 i pół roku więzienia za przekupienie dwóch prawodawców ze stanu Illinois i okłamanie FBI.

„Panie Weiss, dodał pan kolejną gwiazdę do ścieżki wstydu Chicago na chodniku korupcji” – powiedział sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Steven Seeger pod koniec prawie pięciogodzinnej rozprawy w sądzie federalnym Dirksen.

44-letni James T. Weiss, zięć byłego asesora powiatu Cook, Josepha Berriosa, zapłacił 32 500 dolarów łapówek ówczesnemu kongresmenowi Luisowi Arroyo i 5000 dolarów ówczesnemu senatorowi stanu Terry’emu Linkowi, któremu planował zapłacić jeszcze 25 000 dolarów.

Celem przekupstwa było doprowadzenie do zmiany prawa stanowego, które przyniosłoby korzyść jego firmie.

W czerwcu ława przysięgłych skazała Weissa za oszustwa w zakresie usług świadczonych drogą elektroniczną i pocztową, przekupstwo i okłamywanie FBI. Jego proces trwał siedem dni i wzięło w nim udział 15 świadków, w tym czterech sprawujących funkcje wybieralne.

Środowe przemówienie sędziego Seegera przeciwko korupcji w społeczeństwie nie było zaskakujące, biorąc pod uwagę jego uwagi w zeszłym roku, kiedy skazał Luisa Arroyo na prawie pięć lat więzienia za rolę w tej sprawie. Jednak w środę sędzia powiedział, że uważa Weissa za bardziej odpowiedzialnego za program przekupstwa.

Najnowsze komentarze sędziego pojawiają się w kontekście niezwykłej serii publicznych procesów o korupcję w sądzie Dirksen w Chicago’s Loop.

James T. Weiss jest jedną z siedmiu osób skazanych tutaj w tym roku, w wyniku śledztwa dotyczącego korupcji w sektorze publicznym. Jego wyrok skazujący zapadł w czerwcu, miesiąc po skazaniu czterech innych osób za odrębny program przekupstwa, który miał miejsce na Kapitolu stanu Illinois.

W lipcu, na dwa miesiące więzienia za składanie fałszywych zeznań podatkowych, został skazany Alex Acevedo, syn byłego kongresmena Illinois, Edwarda „Eddiego” Acevedo. Z dokumentów wynika, że przebywa już w areszcie i ma zostać zwolniony w przyszłym miesiącu.

Steven Seeger spędził część środowego przesłuchania, rozmawiając z prawnikami obu stron na temat utrzymującego się problemu korupcji w sektorze publicznym w Chicago. W pewnym momencie zapytał prokurator USA Christine O’Neill: „Dlaczego wciąż ma miejsce korupcja w społeczeństwie?” Powiedziała mu, że jest „bardzo trudna do wykrycia” i „trudna do wykorzenienia”.

Postępowanie Weissa dotyczyło nieuregulowanych prawnie urządzeń hazardowych, zwanych automatami do gier losowych, które mogą wyglądać jak automaty wideo, ale oferują użytkownikom opcje „darmowej gry” i kupony.

Arroyo zgodził się głosować za ustawodawstwem dotyczącym ich zatwierdzenia i promować je w Springfield w zamian za łapówki Weissa. Kiedy jednak w 2019 r. Zgromadzenie Ogólne stanu Illinois przyjęło przepisy dotyczące hazardu, które nie obejmowały tej kwestii, mężczyźni zwrócili się do Linka.

Okazało się, że Terry Link potajemnie współpracował z FBI i nagrał rozmowę. Arroyo wręczył mu czek na 2500 dolarów wystawiony przez firmę Weissa, Collage LLC, a FBI odkryło inny czek Collage na tę samą kwotę w skrytce pocztowej Linka.

Linkowi nadal grozi wyrok za własne przestępstwa podatkowe.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/TrongNguyen/

News Chicago

LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

16 lipca LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness – 9 lokalizacji w Chicago przechodzi dzisiaj pod inny zarząd. Członkowie XSport otrzymali tę wiadomość pod koniec zeszłego tygodnia w postaci maila od Capital Fitness Inc., spółki-matki XSport.

Jak wynika z przesłanych wiadomości, LA Fitness będzie honorować członkostwo w XSport i pobierać składki „w tej samej kwocie co poprzednio”. Członkostwo z dostępem do jednego klubu pozostanie niezmienione, natomiast członkowie z dostępem do wielu klubów będą mogli również korzystać z dowolnego klubu LA Fitness w całym kraju.

W ogłoszeniu nie określono, czy którekolwiek siłownie zostaną zamknięte. XSport prowadzi 9 siłowni w Chicago, a LA Fitness 10.

Niektórzy członkowie XSport obawiają się, że przejęcie może skutkować skróceniem godzin pracy. Lokalizacje XSport w Chicago działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy lokalne siłownie LA Fitness są zamykane między 9:00PM a 11:00PM w dni powszednie i wcześniej w weekendy.

Przejęcie klubu w Chicago oznacza, że ​​LA Fitness kontynuuje swoją ekspansję w branży fitness.

W ramach transakcji o wartości 153 milionów dolarów w 2011 roku firma nabyła 171 klubów, w tym 27 w Illinois, od Bally Total Fitness z siedzibą w Chicago. W następnym roku LA Fitness nabyła dwa mniejsze kluby, Urban Active i Lifestyle Family Fitness Clubs.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: XSport Fitness
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś rusza letnie kino w Millennium Park. Filmy możemy oglądać z Great Lawn

Opublikowano

dnia

Autor:

Popularna letnia seria filmowa w parku będzie emitowana we wtorki od 16 lipca do 20 sierpnia, o godzinie 8.00PM. Według miasta pojawią się tu takie hity kinowe, takie jak „Barbie”, „Coco” i „Park Jurajski”. Filmy będą wyświetlane na ekranie LED szerokości 40 stóp, a widzowie będą oglądać je z trawnika Great Lawn.

Letnia seria filmów Millennium Park

6:30PM wtorki 16 lipca – 20 sierpnia 

 • 16 lipca: „E.T. the Extra-Terrestrial” i „Park Jurajski”
 • 23 lipca: „Coco”
 • 30 lipca: „Barbie”
 • 6 sierpnia: „American fiction”
 • 13 sierpnia: „Wonka”
 • 20 sierpnia: „Ferris Bueller’s Day Off”

Ale ciepłe letnie noce to także muzyka na żywo i festiwale w Millennium Park, przy 201 E. Randolph St.

Letni cykl muzyczny zaplanowany jest na poniedziałki i czwartki od 1 lipca do 8 sierpnia, w pawilonie Jaya Pritzkera. Wśród wykonawców są Corinne Bailey Rae, Terrace Martin, Charlie Musselwhite, Buscabulla i inni.

Miłośnicy fitnessu mogą również uczestniczyć w letnich treningach Millennium Park w większość sobót w okresie od 18 maja do 31 sierpnia. Według miasta bezpłatne treningi na Great Lawn obejmują pilates, jogę, kickboxing cardio i zumbę.

W tym roku słynny chicagowski park obchodzi także swoje 20. urodziny, organizując specjalne weekendowe obchody w dniach 18–21 lipca.

Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Letnie treningi w Millennium Park

Większość sobót od 18 maja do sierpnia 31:

 • 8–8:45AM: Pilates
 • 9–9:45AM: Joga
 • 10.00–10.45AM: Cardio Kickboxing
 • 11:00–11:45AM: Zumba

Festiwal Muzyczny w Grant Park (GPMF)

 • 12 czerwca – 17 sierpnia 

Letnia seria muzyczna w Millennium Park

6.30PM – 9.00PM w poniedziałki i czwartki 1 lipca – 8 sierpnia

 • 29 lipca: GZA, Yaya Bey
 • 5 sierpnia: Protoje, Madison McFerrin
 • 8 sierpnia: Corinne Bailey Rae, Terrace Martin z Jamesem Fauntleroyem

Bezpłatny letni koncert Broadway w Chicago

 • 6:15PM 12 sierpnia

Collaboraction i Teatro Vista prezentują „La Havana Madrid” Sandry Delgado

 • 6:00PM 23 sierpnia

Lyric Opera „Niedziela w parku z Lyric”

 • 7:00PM 25 sierpnia

Projekt Chicago Black Dance Legacy: „Wróżbiarstwo: tańczące dusze czarnego ludu”

 • 5:45PM 24 sierpnia

Festiwal Jazzowy w Chicago

 • 29 sierpnia – 1 września

Selena Tribute Concert

 • 6:00PM 6 września

Vocalo prezentuje: Letni finał z udziałem Pivot Gang, Marquis Hill, KAINA i nie tylko

 • 6:00PM–9:00PM 20 września

Old Town School of Folk Music: Global Carnival

 • 6:00PM–9:00PM 22 września

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: Choose Chicago, Department of Cultural Affairs and Special Events / Terry Evans, Millenium Park
Czytaj dalej

News Chicago

McCormick Place Lakeside Center okleja swoje okna by nie uderzały w nie ptaki

Opublikowano

dnia

Autor:

McCormick Place Lakeside Center jest w trakcie modernizacji, której ludzie mogą nie zauważyć, ale ptaki tak. Na okiennej powierzchni wielkości około dwóch boisk piłkarskich instalowana jest przyjazna ptakom folia. Prace nad wartym 1,2 miliona dolarów projektem rozpoczęły się na początku czerwca i mają potrwać około trzech miesięcy.

Wzór drobnych białych kropek na oknach zapewni ptakom wizualną wskazówkę, że na ich drodze znajduje się przeszkoda, w przeciwieństwie do przezroczystego lub odblaskowego szkła, które wprowadza ptaki w błąd, powodując dla nich śmiertelną pułapkę.

Instalacja folii okiennej w Lakeside Center to sukces działaczy na rzecz ptaków w Chicago, którzy przez lata naciskali, aby ograniczyć śmiertelne kolizje ptaków o centrum kongresowe nad jeziorem.

Sprawa osiągnęła punkt krytyczny jesienią ubiegłego roku, kiedy o budynek Lakeside Center w ciągu jednego dnia zabiło się prawie 1000 ptaków – te obrazy nie tylko zszokowały mieszkańców Chicago, ale także trafiły na pierwsze strony gazet na całym świecie.

Zwolennicy różnych organizacji zajmujących się ptakami pojawili się na posiedzeniu zarządu budynku w październiku 2023 r. i zażądali podjęcia działań.

Dwa najważniejsze wprowadzane ulepszenia to przyjazna dla ptaków folia okienna i automatyczne zasłony/żaluzje, które można zamknąć, aby światło nie myliło ptaków przelatujących w nocy (zasłony w ośrodku są obecnie obsługiwane ręcznie).

W marcu kontrakt na folię okienną przyznano firmie NGS Films & Graphics, która wykorzystuje produkty Feather Friendly przetestowane przez American Bird Conservancy. W sezonach migracji ptaków, administratorzy budynku będą także współpracować z Field Museum w celu codziennego monitorowania i śledzenia kolizji.

Ptaki, które poniosły śmierć w zderzeniu z Lakeside Center w 2023 r.

Chociaż Lakeside Center jest jednym z najbardziej śmiercionośnych dla ptaków budynków w Chicago, nie jest dla nich jedynym zagrożeniem w mieście. Ornitolodzy i miłośnicy ptaków w dalszym ciągu nawołują do wprowadzenia wytycznych dotyczących budownictwa przyjaznego ptakom, ale ruch ten od kilku lat utknął w politycznym zawieszeniu.

Aby w dalszym ciągu podnosić świadomość istniejącego problemu, Chicago Bird Alliance ogłosiło niedawno swoje wsparcie dla zakrojonego na szeroką skalę projektu obywatelskiegoBird Collisions in the Anthropocene.

Chętni mogą wziąć udział w serii bezpłatnych warsztatów, których celem jest wykonanie replik każdego z ponad 10 000 ptaków zabitych w Chicago w 2023 r. – według organizatorów wystarczającej do stworzenia „czerwonego dywanu” o długości futbolowego boiska.

 

Źródło: wttw
Foto: Choose Chicago, Daryl Coldren / Field Museum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu