Połącz się z nami

NEWS Florida

Popadający w ruinę, zabytkowy Jackson House w Tampie, będzie mógł zostać poddany renowacji

Opublikowano

dnia

W czwartek, Rada Miasta Tampa  jednomyślnie zatwierdziła umowę zamiany gruntów położonych przy 717 Parking, która umożliwi rozpoczęcie renowacji historycznego Jackson House w centrum miasta.

Jackson Rooming House, znany również jako Jackson House, to zabytkowy budynek wybudowany w 1901 roku jako pensjonat w mieście Tampa. Zapewniał zakwaterowanie Afroamerykanom i innym podróżnikom pochodzenia afrykańskiego w czasach segregacji rasowej.

Znajduje się na północnym krańcu centrum miasta, pod adresem 851 Zack Street, około jedną przecznicę na zachód od stacji Tampa Union. W dniu 7 marca 2007 r. został dodany do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym Stanów Zjednoczonych (NRHP).

Aby utworzyć wymagany przez miasto bufor przeciwpożarowy o długości 10 stóp pomiędzy granicami nieruchomości, renowacja wymagała zajęcia części 717 Parking, aby zapewnić Jackson House 2100 stóp kwadratowych powierzchni sąsiadujących działek.

W zamian, 717 Parking otrzyma wolne publiczne pierwszeństwo przejazdu o powierzchni 9172 stóp kwadratowych, biegnące za Jackson House i parkingami, a także kolejną sąsiednią działkę o powierzchni 3400 stóp kwadratowych na rogu Nebraska Avenue i Twiggs Street, która jest własnością miasta i Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim zamiana stanie się oficjalna, na przykład wyrażenie zgody przez FDOT na opuszczenie swojej działki. FDOT i miasto prowadzą negocjacje.

W budynku Jackson House o powierzchni 4000 stóp kwadratowych z 24 pokojami zatrzymywali się m.in.: James Brown, Ella Fitzgerald i Cab Calloway, a odwiedził go wielebny Martin Luther King Jr.

Dla zwiedzających zamknięto go w 1989 r. i od tego czasu popadł w taką ruinę, że fundacja obawiała się, że silna burza może go przewrócić.

 

Źródło: tampabay
Foto: wikimedia/TampAGS/

News Chicago

Ogromna projekcja „The Immersive Nutcracker” zaprasza do magicznego świata baśni

Opublikowano

dnia

Autor:

„The Immersive Nutcracker” to idealna rodzinna wycieczka obejmująca 30-minutowe, wciągające doświadczenie z animowanymi postaciami oraz materiałami filmowymi przedstawiającymi profesjonalnych tancerzy baletowych. A wszystko przy akompaniamencie wspaniałej muzyki Czajkowskiego.

Od prawie 130 lat „Dziadek do orzechów” oczarowuje dzieci na całym świecie. Teraz Twoja rodzina może doświadczyć ponadczasowej świątecznej opowieści w nowym, niesamowitym wydaniu – ożywionej na ogromną skalę.

Kultowa opowieść z muzyką Piotra Czajkowskiego, jest złożona z ponad miliona klatek wideo wyświetlanych na przestrzeni 500 000 stóp sześciennych, urzekając widzów od sceny początkowej po epicki finał. Projekcja obejmuje ulubione sceny z klasycznymi partyturami, w tym „Marsz zabawek”, „Taniec cukrowej wróżki” i nie tylko.

„The Immersive Nutcracker: A Winter Miracle” to najnowsza wersja tego klasyka, wykorzystująca najnowszą technologię mapowania projekcyjnego, aby przedstawić opowieść o Marie i jej ukochanym zabawkowym Dziadku do orzechów, który ożywa, by walczyć z Królem Myszy, a następnie zabiera ją na czarującą przygodę przez Krainę Słodyczy.

Twórcami projekcji są autorzy wystawy „The Immersive Van Gogh”.

„The Immersive Nutcracker: A Winter Miracle” będzie wyświetlany do 7 stycznia 2024 r. w Lighthouse ArtSpace Chicago przy 108 W. Germania PI. Chicago, IL 60610. Bilety zaczynają się od 20 dolarów i można je kupić tutaj. Dla grup powyżej 10 osób oferowana jest 20% zniżka.

W Lighthouse ArtSpace goście mogą także skorzystać z sezonowego Baru Humbug o wystroju i tematyce świątecznej.

Źródło: loopchicago
Foto: Immersive Nutcracker
Czytaj dalej

News Chicago

Kultowa historia Dorothy i jej niezwykłych przyjaciół w Chicago. Zobaczcie musical „The Wiz”

Opublikowano

dnia

Autor:

Nagrodzony Tony Award® dla najlepszego musicalu, „The Wiz” odwiedza Chicago podczas zupełnie nowej trasy koncertowej, pierwszej od 40 lat. W Cadillac Palace Theatre będzie grany od 28 listopada do 10 grudnia a bilety na spektakl, który szturmem podbił świat, szybko znikają.

Ta przełomowa opowieść o Czarnoksiężniku z krainy Oz zmieniła oblicze Broadwayu – od kultowej ścieżki dźwiękowej pełnej soulu, gospel, rocka i porywającego funku z lat 70-tych po poruszającą opowieść o podróży Dorothy w poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.

Autorem scenariusza jest William F. Brown, a partytury Charlie Smalls. Musical wyreżyserował Schele Williams a choreografię stworzył JaQuel Knight.

Spektakl jest oczywiście oparty na kultowej książce Lymana Franka Bauma z 1900 roku, pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. „The Wiz” jest dynamicznym połączeniem baletu, jazzu i współczesnego popu, które w niezwykły sposób opowiada słynną historię Dorothy.

Musical będzie grany w Caddilac Palace Theatre od 28 listopada do 10 grudnia. Przedstawienie trwa 2 godziny i 25 minut z jedną przerwą. Bilety w cenie od 76 dolarów można kupić tutaj.

„The Wiz” jest zalecany dla osób w wieku powyżej 8 lat.

Na każdy występ „The Wiz” będzie organizowana cyfrowa loteria z ograniczoną liczbą miejsc w cenie 25 dolarów. Lokalizacja miejsc i liczba losów przyznanych w loterii są zawsze zależne od dostępności. Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły.

Źródło: broadwayinchicago
Foto: broadwayinchicago
Czytaj dalej

News Chicago

Świeżo przystrojone lwy zapraszają do bezpłatnego zwiedzania Instytutu Sztuki w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek pracownicy Art Institute of Chicago przystroili słynne lwy gigantycznymi wieńcami i zawiesili światełka wzdłuż wielkich schodów prowadzących budynku. To już 31. rok dekorowania wieńcami lwów, co stało się tradycją świąteczną w Chicago. Mieszkańcy Illinois mogą zwiedzać muzeum bezpłatnie w niektóre dni od 27 listopada do 22 grudnia.

Bezpłatny dla mieszkańców stanu Illinois jest możliwy w poniedziałki, czwartki i piątki od 27 listopada do 22 grudnia. Aby otrzymać bezpłatne bilety wstępu, mieszkańcy Illinois muszą zarezerwować je online z wyprzedzeniem.

Muzeum jest zawsze bezpłatne dla osób do 18. roku życia, posiadaczy kart Link i WIC, żołnierzy czynnej służby wojskowej oraz nauczycieli stanu Illinois.

Zwiedzający mogą bezpłatnie korzystać z następujących ogólnodostępnych obszarów muzealnych:

 • Centrum edukacyjne Ryan w Modern Wing
 • Ogrody Północne i Południowe (dostępne od Michigan Avenue)
 • The Nichols Bridgeway łączący muzeum z Parkiem Millenium
 • Taras Rodzinny Bluhmów na trzecim piętrze pawilonu zachodniego Modern Wing

W tym miesiącu za darmo można jeszcze odwiedzić Field Museum, 28 listopada oraz Chicago History Museum – 29 listopada.

Bezpłatny wstęp w niektóre dni oferują:

 • Adler Planetarium: środy 4.00PM – 10.00PM
 • The DuSable Black History Museum and Education Center: środy
 • Museum of Conterporary Art Illinois: wtorki
 • Illinois Holocaust Museum: każdy ostatni piątek miesiąca
 • Swedish American Museum: każdy drugi wtorek miesiąca

Zawsze za darmo można zwiedzić w Chicago:

 • National Museum of Mexican Art
 • National Museum Of Puerto Rican Arts & Culture
 • National Veterans Art Museum
 • Chicago Cultural Center
 • Museum of Contemporary Photography
 • Smart Museum of Art
 • Ed Paschke Art Center
 • Clarke-Ford House Museum
 • City Gallery w Historic Water Tower
 • Hyde Park Art Center
 • Jane Addams Hull-House Museum
 • Loyola University Museum of Art
 • Renaissance Society at the University of Chicago

 

Źródło: abc7, nbc, ChooseChicago
Foto: Illinois Holocaust Museum, istock/ smontgom65/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu