Połącz się z nami

News Chicago

Festiwal Jesienny w Centrum Jeździeckim Danada to pełne atrakcji święto koni i ich miłośników

Opublikowano

dnia

Ośrodek Jeździecki Danada w Wheaton zaprasza miłośników koni na coroczny Festiwal Jesienny, swoje największe wydarzenie w roku, które odbędzie się w sobotę i niedzielę, 7–8 października. Odbędą się tu występy jeździeckie i pokazy na świeżym powietrzu, przejażdżki wozami, zajęcia dla dzieci, wycieczki po stajni i wiele innych atrakcji.

Odwiedzający mogą spotkać Nicka Malującego Konia należącego do Danady i kupić jego dzieła w sklepie z pamiątkami; mogą zwiedzać stajnię, w której kiedyś mieszkał zwycięzca Kentucky Derby Lucky Debonair; oraz dowiedzieć się o tym jak pielęgnować konia. Mogą także wybrać się na przejażdżkę wozem konnym po jesiennym lesie.

Dzieci mogą ozdobić własne papierowe koniki, a następnie galopować po specjalnym słomianym torze i po głównej arenie, zwiedzać praktyczną wystawę przyrodniczą i cieszyć się interaktywną rozrywką muzyczną.

Nominowani do nagrody Grammy Wendy and DB z Chicago będą grać w obydwa dni, wykonując oryginalną muzykę bluesową z albumu „Into the Little Blue House”.

W sobotę Firefly Family Theatre pobudzi wyobraźnię młodych ludzi podczas interaktywnego przedstawienia „Harvest Moon” z oryginalną muzyką, lalkami i ruchem. Odbędzie się również pokaz gigantycznych baniek mydlanych.

Dodatkowo w niedzielę, podczas przerw w programie jeździeckim, będzie można posłuchać muzyki na żywo autorstwa lokalnej artystki nagrywającej muzykę bluegrass, Ashley Lewis.

W obydwa dni w Danada House będą miały stoiska partnerskie sieci Bird Conservation Network i DuPage Birding Club, a także „Danada Nature Art and Photo Show” – konkurs z udziałem lokalnych artystów.

W sobotę na stoiskach Muzeum Dziecięcego DuPage i Okręgu Przyjaciół Rezerwatu Leśnego powiatu DuPage będzie można uzyskać pomoc w budowie mat do węszenia dla zwierząt przebywających w Willowbrook Wildlife Center oraz zbierać przedmioty z listy życzeń ośrodka.

Jedzenie i napoje będzie można kupić u lokalnych sprzedawców, w tym Bojos, La Cochina De Maria i Motochef.

Wydarzenie dla wszystkich grup wiekowych potrwa od 11:00AM do 5:00PM, w obydwa dni, w ośrodku mieszczącym się przy 3S507 Naperville Road. Wstęp i parking są bezpłatne, ale za niektóre atrakcje pobierane są niewielkie opłaty. Rejestracja nie jest wymagana.

Więcej informacji i pełny harmonogram występów można znaleźć na stronach dupageforest.org/fall-festival.

Centrum Jeździeckie Danada promuje bezpieczne, humanitarne praktyki obchodzenia się z końmi i opieki nad nimi, poprawiając relacje między ludźmi i ich końskimi towarzyszami.

Każdy, kto ukończył 12 lat, może tu zdobyć praktyczne doświadczenie w pielęgnacji, siodłaniu i jeździe konnej podczas lekcji grupowych lub indywidualnych.

Danada oferuje również programy zapoznające poszczególne osoby z końmi, ich zachowaniami, opieką przez całe życie i towarzystwem. Chociaż programy te są związane z końmi, dopiero obozy letnie i Odznaka Jeździecka dają możliwość jazdy na koniach ośrodka.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Forest Preserve District of DuPage County, ilpresenters, wendyanddb

News Chicago

Pamiętacie o zimowym zakazie parkowania w centrum? Powraca już w tym tygodniu

Opublikowano

dnia

Autor:

Nocny zimowy zakaz parkowania w Chicago zacznie obowiązywać już w nocy z czwartku na piątek, co oznacza, że samochody zaparkowane na trasach autobusowych i głównych drogach będą odholowywane niezależnie od tego czy pada śnieg czy nie. Jeśli o nim zapomnicie rano możecie mieć przykrą niespodziankę.

Ogólnomiejski zakaz dotyczy 107 mil ulic i będzie obowiązywać w godzinach nocnych od 3.00AM do 7.00Am aż do 1 kwietnia. Kierowcy mogą odwiedzić stronę chicagoshovels.org, aby sprawdzić, których tras dokładnie dotyczy.

Wg Komisarza Streets and Sanitation, Cole’a Stallarda, zakaz wynika z kwestii bezpieczeństwa. Dzięki niemu trasy są przejezdne dla pojazdów uprzywilejowanych, transportu publicznego i pługów odśnieżających, które w innym przypadku nie są w stanie w pełni odśnieżyć dróg i posypać ich solą.

Niemal 500 000 osób korzysta z linii autobusowych CTA, a kolejne 300 000 pociągami CTA – do miasta przyjeżdża prawie milion osób tygodniowo, to ważne by utrzymać ruch pojazdów uprzywilejowanych na głównych ulicach.

Samochody zaparkowane na wyznaczonych ulicach, na których znajdują się stałe znaki ostrzegające kierowców o zakazie, zostaną odholowane albo do Pound 2 pod adresem 10301 S. Doty Ave., albo do Pound 6 pod adresem 701 N. Sacramento Ave.

Osoby naruszające przepis otrzymają mandat o wartości 60 USD i będą musieli zapłacić za holowanie co najmniej 150 USD oraz za przechowywanie auta na parkingu – 25 USD za dzień.

Co roku, w ciągu pierwszych kilku nocy obowiązywania zakazu odholowywanych jest średnio około 65 pojazdów.

Na ulicach objętych zakazem umieszczono stałe oznakowanie, a urzędnicy Streets and Sanitation umieszczają także ulotki na samochodach zaparkowanych wzdłuż tras, aby przypomnieć o ograniczeniach przed ich wprowadzeniem.

Oto, co zrobić, jeśli obudzisz się 1 grudnia i Twojego samochodu nie będzie tam, gdzie go zostawiłeś:

— Zadzwoń pod numer 311 lub wyszukaj w Internecie na stronie chicagoshovels.org, aby sprawdzić, czy Twój samochód został odholowany, a jeśli tak, to gdzie został zabrany.

— Przygotuj portfel na czekające Cię opłaty.

— Udaj się na parking, aby odebrać samochód: Pound 2, 10301 S. Doty Ave. lub Pound 6, 701 N. Sacramento Ave.

Odrębny, ale rzadko stosowany tzw. „zakaz parkowania 2 cali” obowiązuje na dodatkowych 500 milach ulic, ilekroć na ulicy spadnie co najmniej 2 cale śniegu, bez względu na porę dnia i datę kalendarzową. Kierowcy mogą otrzymać mandat jeśli nie przeparkują pojazdu w inne miejsce.

Zimowe zakazy parkowania w Chicago zostały wprowadzone po zamieciach z 1967 i 1979 r.

W styczniu tego roku zorganizowano konkurs na imiona dla pługów śnieżnych. Mrs. O’Leary’s Plow, Da Plow, Salter Payton i inne maszyny będą tej zimy dbać o drogi w Chicago a nowy konkurs na kolejne oryginalne nazwy odbędzie się już wkrótce.

Źródło: suntimes, wttw
Foto: City of Chicago, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Szczęśliwy zwycięzca wygrał milion dolarów w zdrapce kupionej w Romeoville

Opublikowano

dnia

Autor:

Zwycięski kupon Cash Celebration wartości 1 miliona dolarów został zakupiony na stacji benzynowej Thornton’s, zlokalizowanej pod adresem 400 N. Independence Boulevard w Romeoville. Kto jest tym szczęśliwcem?

Deborah Sparkiewicz, menedżerka w Thorntons, była bardzo zaskoczona wygraną. Zazwyczaj stali bywalcy sklepu powracają tu z wiadomością o wygranej, ale tym razem nikt się nie pokazał.

Wg Sparkiewicz w pobliżu jest rafineria ropy naftowej, która zatrudnia setki pracowników z całego kraju, którzy spędzają tu miesiące. Osoby te często zatrzymują się w sklepie by kupić niezbędne artykuły. Teraz ukończyli już pracę i wrócili do swoich rodzinnych stanów – być może któryś z nich zabrał do domu zwycięski bilet.

Thorntons otrzyma jednoprocentową premię od kwoty nagrody, o wartości 10 000 dolarów. Menedżerka sklepu planuje wykorzystać premię na jego ulepszenie, np. modernizację części sprzętu, z którego korzystają tutejsi pracownicy.

Loteria Illinois oferuje obecnie ponad 50 różnych gier z biletami typu „instant” w ponad 7000 punktach sprzedaży detalicznej w całym stanie.

Zwycięzcy powinni odwiedzić stronę IllinoisLottery.com/winning, aby uzyskać więcej informacji na temat odbioru nagród.

Do tej pory w tym roku sprzedano ponad 57 milionów zwycięskich biletów „instant” na loterię Illinois, co dało nagrody o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów.

 

Źródło: fox32, patch
Foto: Illinois Lottery
Czytaj dalej

News Chicago

Projekcja Charlesa Atlasa powraca na ART on THE MART. Zobaczcie „Geometry of Thought”

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 16 listopada możemy w Chicago podziwiać zimowy program zatytułowany „Season of Light” w ramach pokazów ART on THE MART. Ale w dniach 28 listopada do 5 grudnia powraca tu projekcja Charlesa Atlasa – „Geometry of Thought”, z okazji wystawy w Instytucie Sztuki w Chicago.

Od 2 grudnia do wiosny 2024 r. w stałych galeriach Instytutu Sztuki w Chicago będzie można oglądać niedawno nabyte przez muzeum dzieło Charlesa Atlasa zatytułowane The Years (2018). Sześciokanałowa instalacja wideo przedstawia przewijane fragmenty filmów artysty, odtwarzane jednocześnie.

Projekcje ART on THE MART wyświetlane są co wieczór o 7:30PM

W zimowym programie „Season of Light” ART on THE MART współpracuje ze School of the Art Institute of Chicago SAIC. W programie jest pokaz Yorgo Alexopoulosa, absolwenta SAIC znanego z wciągających prac związanych z ruchomymi obrazami, oraz nowa, wspólna praca wykonana przez obecnych studentów Instytutu.

Cyfrowa animacja Yorgo Alexopoulosa, pt. „Out of the Sea Came Eternity”, zabiera widzów w podróż przez serię odrębnych rozdziałów wizualnych, które badają nasze zbiorowe połączenie z naturą, mitami i magią.

Wspólna praca zatytułowana „Analog” wykonana jest przez studentów studiów licencjackich i magisterskich z kursów SAIC Digital Light Projections i Analog Synthesis, którzy połączyli siły, aby stworzyć 13 różnych projekcji.

Pokaz został stworzony pod kierunkiem absolwenta ART on THE MART, Jana Tichy’ego, oraz Judda Morrisseya i Austen Brown – profesorów uczelni.

Program ART on THE MART jest prezentowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych miasta Chicago (DCASE) i jest bezpłatny dla wszystkich widzów.

Projekcje najlepiej są widoczne z molo Chicago Riverwalk na Wacker Drive pomiędzy Wells Street i Franklin Street, gdzie można również usłyszeć towarzyszący im dźwięk.

Więcej informacji na temat sezonu 2023 można znaleźć na stronie artonthemart.com.

 

Źródło: choosechicago, Art on the Mart
Foto: YouTube, loopchicago
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu