Połącz się z nami

News USA

Znowu nikt nie miał szczęścia w Powerball. W sobotę bijemy się już o 1,4 mld USD!

Opublikowano

dnia

Jackpot Powerball wzrósł do szacunkowej kwoty 1,4 miliarda dolarów, która będzie czekała na szczęśliwego zwycięzcę w sobotę. Astronomiczna kwota jest już trzecią co do wielkości kumulacją w historii gry – po tym, jak w losowaniu w środę wieczorem nadal nie wyłoniono zwycięzcy nagrody głównej.

Nagroda do zgarnięcia w sobotę będzie także piątym co do wielkości jackpot w historii amerykańskiej loterii, jak podaje Powerball.

Jeśli w sobotę ktoś wytypuje wszystkie sześć liczb, posiadacz szczęśliwego losu będzie miał wybór między nagrodą wypłacaną ratalnie o wartości szacunkowej 1,4 miliarda dolarów a kwotą ryczałtową, którą może odebrać w gotówce, szacowaną na 643,7 miliona dolarów. Podane wielkości dotyczą kwot przed opodatkowaniem.

Loteria Powerball nie miała zwycięzcy głównej nagrody od 19 lipca, kiedy to pojedynczy los sprzedany w Kalifornii wygrał jackpot o wartości 1,08 miliarda dolarów.

Środowe losowanie Powerball było 33. z rzędu, w którym nie padła żadna główna wygrana. Wylosowane liczby to 9, 35, 54, 63, 64 i Powerball 1.

Siedem kuponów sprzedanych w Kalifornii (2), Kolorado, Nowym Jorku, Pensylwanii i Teksasie (2) pasowało do wszystkich pięciu białych kul i wygrywało nagrody podstawowe o wartości 1 miliona dolarów. Obydwa losy sprzedane w Kalifornii będą warte ponad 1,2 miliona dolarów każdy, ponieważ nagrody w tym stanie różnią się w zależności od liczby sprzedanych biletów i liczby zwycięzców.

Kolejne trzy losy, zakupione w Kentucky, Pensylwanii i Teksasie pasowały do wszystkich pięciu białych kul i wygrywały po 2 miliony dolarów za każdy, ponieważ ich posiadacze aktywowali mnożnik „power play”, poinformowała loteria Powerball.

Według loterii szanse na wygranie nagrody Powerball dowolnej kwoty wynoszą 1 do 24,9. Jednak szanse na wygranie nagrody głównej są wyjątkowo małe i wynoszą 1 do 292,2 miliona.

Największą wygraną w Powerball była nagroda o wartości 2,04 miliarda dolarów wygrana w listopadzie 2022 roku w Kalifornii, a następnie nagroda o wartości 1,586 miliarda dolarów wygrana w styczniu 2016 roku.

10 największych jackpotów Powerball i Mega Millions w historii kraju, według powerball.com:

  1. 2,04 miliarda dolarów, Powerball – 7 listopada 2022 r.; Kalifornia.
  2. 1,586 miliarda dolarów, Powerball — 13 stycznia 2016 r.; Kalifornia, Floryda, Tennessee.
  3. 1,58 mln dolarów, Mega Millions – 8 sierpnia 2023 r.; Floryda.
  4. 1,537 miliarda dolarów, Mega Millions — 23 października 2018 r.; Karolina Południowa.
  5. 1,35 miliarda dolarów, Mega Millions – 13 stycznia 2023 r.; Maine.
  6. 1,337 miliarda dolarów, Mega Millions – 29 lipca 2022 r.; Illinois.
  7. 1,20 miliarda dolarów, Powerball – 4 października 2023 r.; TBA.
  8. 1,08 miliarda dolarów, Powerball – 19 lipca 2023 r.; Kalifornia.
  9. 1,05 miliarda dolarów, Mega Millions – 22 stycznia 2021 r.; Michigan.
  10. 768,4 mln dolarów, Powerball – 27 marca 2019 r.; Wisconsin.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube

News Chicago

Szczęśliwy zwycięzca wygrał milion dolarów w zdrapce kupionej w Romeoville

Opublikowano

dnia

Autor:

Zwycięski kupon Cash Celebration wartości 1 miliona dolarów został zakupiony na stacji benzynowej Thornton’s, zlokalizowanej pod adresem 400 N. Independence Boulevard w Romeoville. Kto jest tym szczęśliwcem?

Deborah Sparkiewicz, menedżerka w Thorntons, była bardzo zaskoczona wygraną. Zazwyczaj stali bywalcy sklepu powracają tu z wiadomością o wygranej, ale tym razem nikt się nie pokazał.

Wg Sparkiewicz w pobliżu jest rafineria ropy naftowej, która zatrudnia setki pracowników z całego kraju, którzy spędzają tu miesiące. Osoby te często zatrzymują się w sklepie by kupić niezbędne artykuły. Teraz ukończyli już pracę i wrócili do swoich rodzinnych stanów – być może któryś z nich zabrał do domu zwycięski bilet.

Thorntons otrzyma jednoprocentową premię od kwoty nagrody, o wartości 10 000 dolarów. Menedżerka sklepu planuje wykorzystać premię na jego ulepszenie, np. modernizację części sprzętu, z którego korzystają tutejsi pracownicy.

Loteria Illinois oferuje obecnie ponad 50 różnych gier z biletami typu „instant” w ponad 7000 punktach sprzedaży detalicznej w całym stanie.

Zwycięzcy powinni odwiedzić stronę IllinoisLottery.com/winning, aby uzyskać więcej informacji na temat odbioru nagród.

Do tej pory w tym roku sprzedano ponad 57 milionów zwycięskich biletów „instant” na loterię Illinois, co dało nagrody o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów.

 

Źródło: fox32, patch
Foto: Illinois Lottery
Czytaj dalej

News USA

Butelka z listem chłopca z Massachusetts dotarła do Francji 26 lat po rzuceniu w ocean

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec Francji natknął się na odręczną wiadomość zamkniętą w butelce, która została wyrzucona na plażę na zachodnim wybrzeżu kraju – 26 lat po tym, jak przygotował ją piątoklasista z Massachusetts. Jak się okazało list datowany na październik 1997 r. został napisany w ramach zespołu naukowego zajmującego się prądami oceanicznymi, kierowanego przez nauczyciela Frederica Hemmilę.

Wyblakły list, zaadresowany „Drogi Beachcomberze”, został napisany przez Benjamina Lyonsa, ucznia piątej klasy w szkole Forestdale School w Sandwich. Zajęcia dotyczące prądów i pływów oceanicznych miały naocznie pokazać dzieciom, ich działanie.

W listach uczniowie podali swoje imiona i nazwiska, datę napisania listów oraz nazwę swojej szkoły w Sandwich.

Benjamin Lyons zawarł w liście podziękowanie znalazcy za to, że był „na tyle miły” i podniósł butelkę. Wyjaśnił także, że jego klasa bada prądy i że butelka została wyrzucona w morze w Nantucket Sound – mając nadzieję, że ktokolwiek je znajdzie i odpowie na kilka pytań.

Co roku przyjaciel nauczyciela zabierał butelki przygotowane przez uczniów i wrzucał je do oceanu ze swojej łodzi. Tę praktykę zawieszono kilka lat później, aby nie przyczyniać się do zaśmiecania mórz, ale w 1997 był to ekscytujący eksperyment dla dzieci, które oczekiwały, że ktoś znajdzie i zwróci ich butelkę.

W swoim liście Benjamin zamieścił również kilka pytań na wypadek, gdyby ktoś w końcu go znalazł: „Gdzie znalazłeś butelkę? W jakim była stanie? Czy wokół butelki było coś oprócz wody i kamieni? Jak ją znalazłeś ?”

Niestety próby skontaktowania się przez Fox News Digital z chłopcem, który teraz ma już ponad 30 lat, zakończyły się niepowodzeniem.

Ponieważ butelki były dobrze zabezpieczone woskiem nie dostawała się do nich woda. Butelka znaleziona po 26 latach we Francji była w przyzwoitym stanie.

W zeszłym miesiącu do Forestdale School w Sandwich dotarła brązowa paczka zaadresowana do „pana Benjamina Lyonsa”. Niestety władze szkolne nie potrafiły nawiązać kontaktu z Benjaminem i paczka została otwarta. W środku znajdowała się notatka napisana po francusku.

Z listu wynikało, że w sierpniu 2023 r. 71-letni rybak Hubert Eriau zbierał śmieci na plaży, gdy natknął się na starą butelkę, która została wyrzucona na brzeg. Otworzył ją i zrobił dokładnie to, o co prosił nadawca.

„Witam. Butelka znaleziona na piaszczystej plaży w Les Sables-d’Olonne w Vendée we Francji 19 sierpnia 2023 r.” – czytamy w liście. Paczka zawierała zdjęcie Eriau, a także oryginalny list z Lyonu.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Błąd sprzedawcy z Michigan okazał się wielką wygraną dla gracza na loterii z Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

60-letni Michael Sopejstal dostał znacznie więcej, niż prosił, kupując los na loterię na stacji benzynowej GoLo, w New Buffalo w Michigan. Mieszkaniec Illinois kupił tam we wrześniu los na loterię i wygrał dzięki pomyłce sprzedawcy.

Michael Sopejstal co kilka tygodni jeździ do Michigan, aby zjeść obiad w swojej ulubionej restauracji i zazwyczaj podczas pobytu w mieście kupuje los na loterię Lucky For Life.

„Poprosiłem sprzedawcę o bilet na 10 losowań, ale on przypadkowo wydrukował mi los z 10 typowaniami na jedno losowanie. Powiedziałem mu, że i tak wezmę – dodaje. Jak się okazało, była to dobra decyzja” – powiedział Sopejstal urzędnikom loterii.

Okazało się, że los ten ostatecznie odpowiadał pięciu białym kulom wylosowanym 17 września – czyli o numerach 11, 15, 17, 24 i 48 – co pozwoliło mu zarobić dożywotnio sumę 25 000 dolarów rocznie.

Zwycięzca mógł także skorzystać z opcji ryczałtu w wysokości 390 000 dolarów zamiast dożywotniej renty i  Michael Sopejstal tą opcję właśnie wybrał. Wygraną 60-latek planuje przeznaczyć na podróże, ale część pieniędzy chce zaoszczędzić.

Jak tłumaczy strona Michigan Lottery Connect za 2 dolary obstawiający „Lucky For Life” mają szansę wygrania głównej nagrody – tysiąca dolarów dziennie na resztę życia – muszą jednak trafić pięć zwycięskich liczb z zakresu od 1 do 48 oraz Lucky Ball z zakresu od 1 do 18.

Gracze, którzy trafią pięć zwycięskich liczb, ale nie trafią Lucky Ball, tak jak Michael Sopejstal, wygrywają 25 tys. dolarów rocznie do końca życia.

 

Źródło: nbc
Foto: Michigan Lottery, Google Maps, istock/RAUL RODRIGUEZ/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu