Połącz się z nami

News Chicago

Najwspanialsze dynie znajdziecie na farmach niedaleko Chicago. Gdzie się wybrać?

Opublikowano

dnia

Niedaleko od Chicago możesz znaleźć dla siebie i własnoręcznie zerwać tą najpiękniejszą dynię. Farmy oferują grządki z dyniami, a na wielu z nich znajdują się także labirynty kukurydziane, zbiór jabłek i zabawa na sianie dla dzieci. Jeśli szukasz jednodniowej wycieczki z Chicago, zapoznaj się z listą kolejnych ciekawych miejsc z dyniami niedaleko Wietrznego Miasta, które warto odwiedzić by celebrować jesień.

Uwaga: pamiętaj, aby sprawdzić strony internetowe, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje dotyczące danego miejsca i kupić bilety z wyprzedzeniem.

Patch 22

Znajdziesz tu tysiące różnorodnych i egzotycznych dyń, a także małą farmę, przejażdżki na kucykach i sianie. Są tu także bele słomy i siana, tykwy, kukurydza ozdobna i jabłka w toffi. Sprawdź ich stronę na Facebooku, stronę internetową lub zadzwoń pod numer 847-336-0120, aby uzyskać więcej informacji.

Adres: 15900 Kelly Road, Wadsworth, IL 60083 (północno-zachodni róg autostrady 41 i Kelly Road)

Odległość od Chicago: około 49 mil na północ od Chicago (około 1 godz. czasu jazdy)

Daty: 1 – 30 października (tylko soboty i niedziele)

Godziny otwarcia: od 10:00AM do 5:00PM

Koszt: Opłata za parking wynosi 10 USD, która obejmuje wjazd samochodu na teren farmy.

Goebbert’s Pumpkin Patch

Goebbert’s Pumpkin Patch to rodzinne gospodarstwo rolne działające od 1985 roku, dobrze znane z corocznego jesiennego festiwalu i pola dyń.

Goebbert’s oferuje wiele jesiennych atrakcji dla rodzin, w tym nawiedzony dom, krainę zabaw dla dzieci, labirynt ze słomy, śpiewające kurczaki, dyniowy pociąg ekspresowy, wielką zjeżdżalnię dyniową, dinozaura jedzącego dynie, armatę dyniową, gokarty na pedały, karuzelę, górę opon, wyścigi świń oraz Krainę Zwierząt z rodziną świń, stodołą żyraf i budynkiem Pierzastych Przyjaciół. Zwierzęta trafiają do Gospodarstwa w połowie września.

Oferują również zbieranie jabłek. W kawiarni serwowane są wypieki i posiłki, pączki z jabłkiem i domowe jabłka w karmelu. Sprawdź ich stronę na Facebooku i stronę internetową, aby uzyskać aktualne aktualizacje.

Adres: 42W813 Reinking Road, Pingree Grove, Illinois 60140

Odległość od Chicago: 49 mil na północny zachód od centrum Chicago (około 50 minut jazdy samochodem)

Daty: od 26 sierpnia do 31 października

Godziny otwarcia: Codziennie od 9:00AM do 6:00PM.

Koszt: Wstęp kosztuje 18 dolarów w dni powszednie i 22 dolary w weekendy. Seniorzy płacą 14 dolarów. Dzieci do 2. roku życia nie płacą. Obowiązują bilety on-line, kliknij tutaj, żeby je kupić.

Heaps Giant Pumpkin Farm

Heaps Giant Pumpkin Farm ma 25-akrowe pole dyni, pełne 90 różnych odmian. Specjalizują się w gigantycznych dyniach – ich największa dynia została wyhodowana w 2013 roku i ważyła 731,5 funta. Inne atrakcje obejmują gigantyczny interaktywny labirynt kukurydziany, labirynt fasolowy, zamek na placu zabaw, zabawną stodołę i przejażdżki na sianie.

Adres: 4853 US Highway 52, Minooka, IL 60447

Odległość od Chicago: około 52 mile na południowy zachód od Chicago (1 godzina czasu jazdy)

Daty otwarcia: 24 września – 31 października.

Godziny otwarcia: Pumpkin Patch jest otwarty od 10:00AM do 6:30PM w weekendy (jeśli pozwala na to pogoda, sprawdź ich stronę na Facebooku, aby uzyskać aktualizacje). Sprawdź na ich stronie internetowej daty i godziny innych atrakcji.

Dollinger Family Farm

Dollinger Family Farm, działające gospodarstwo rodzinne, obejmuje grządkę dyni, labirynt kukurydziany o powierzchni 4 akrów, pasiekę, zwierzęta hodowlane i plac zabaw. W gospodarstwie mile widziane są dobrze wychowane psy na smyczy. Sprawdź ich stronę na Facebooku, lub stronę internetową aby uzyskać aktualizacje.

Adres: 7420 E. Hansel Road, Channahon, IL

Odległość od Chicago: 54 mile na południowy zachód od Chicago (około 70 minut jazdy)

Daty: 11 września – 30 października 2023 r.

Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00AM do 6:30PM.

Koszt: Bezpłatny wstęp na farmę, ceny dyń wahają się od 75 centów do 25 dolarów, w zależności od wielkości. 4,50 USD za osobę za labirynt kukurydziany. Dzieci do lat 2 wchodzą bezpłatnie.

Kuipers Family Farm

W Kuipers Family Farm oprócz dyń znajduje się labirynt kukurydziany z zakrętami i grami o powierzchni 5 akrów. Są tu także przejażdżki na sianie, zwierzęta hodowlane, nawiedzony las, góra opon traktorowych, derby traktorów pedałowych, możliwość spacerów przyrodniczych, poduszki do skakania i wiele innych atrakcji.

Można tu także zbierać jabłka, a piekarnia oferuje świeże pączki z jabłkiem, domowe ciasta, krówki, pasteryzowany cydr jabłkowy i ręcznie upieczone jabłka w karmelu.

Sprawdź ich stronę na Facebooku, stronę internetową lub zadzwoń pod numer 815-827-5200, aby uzyskać więcej informacji.

Adres: 1N318 Watson Road, Maple Park, Illinois

Odległość od Chicago: 56 mil na zachód od Chicago (1 godzina czasu jazdy)

Daty: od 16 września do 31 października

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty: 9:00AM – 6:00PM i niedziela: 10:00AM – 6:00PM.

Koszt: Ceny są różne. Dzieci do lat 2 wchodzą bezpłatnie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć ceny i kupić bilety online z wyprzedzeniem.

All Seasons Orchard

All Seasons Orchard ma tysiące dyń do wyboru, niezależnie od tego, czy chcesz wybrać własną, czy wziąć już wybraną dynię z farmy dyni. To także jeden z największych sadów jabłoniowych typu „u-pick” w Illinois, obejmujący ponad 15 000 jabłoni i dwa sady jabłoniowe.

Znajduje się tu także podwórko z ponad 30 atrakcjami dla rodzin, w tym małe zoo i labirynt kukurydziany. Sprawdź ich stronę na Facebooku i lub zadzwoń pod numer (815) 338-5637, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje.

Adres: 14510 IL Route 176, Woodstock, Illinois 60098

Odległość od Chicago: 60 mil na północny zachód od Chicago (około 1 godziny)

Daty otawrcia: Festiwal jesienny trwa od 27 sierpnia do 30 października.

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek od 10:00AM – 5:00PM; w weekendy i święta 10:00AM – 6:00PM.

Koszt: Wstęp na pole dyni wymaga biletu Barnyard (17 USD za osobę i dzieci do 2. roku życia nie płacą), a dynie są dodatkowo płatne. Za wstęp na teren wiejskiej kuchni i targu rolnego nie jest pobierana żadna opłata, ale za zbieranie jabłek i zajęcia na podwórku pobierane są opłaty. Zobacz ich stronę internetową, aby zapoznać się z cenami.

Stade’s Farm and Market

Na Stade’s Farm and Market uprawia się wiele różnych odmian dyń o masie od 1 funta do 200 funtów w różnych kolorach. Wybierz się na przejażdżkę na sianie i odwiedź ich 33-akrową grządkę dyni. Farma cieszy się również popularnością wśród miłośników samodzielnego zbioru innych owoców i warzyw, w tym cukinii, truskawek, malin, pomidorów, groszku cukrowego, papryki, fasolki szparagowej i dyni.

Znajduje się tu także dwuakrowy labirynt kukurydziany z 12 ukrytymi pytaniami dla wszystkich grup wiekowych i 33-akrowa grządka dyni. Więcej informacji znajdziesz na ich stronie na Facebooku.

Adres: 3709 Miller Road, McHenry, Illinois 60051

Odległość od Chicago: około 63 mile na północny zachód od centrum Chicago (1,5 godziny jazdy)

Daty: Otwarte od 2 września do 29 października 2023 r. (tylko piątki, soboty i niedziele)

Godziny otwarcia: 10:00AM – 6:00PM

Koszt: 8 dolarów za sztukę za dowolną wielkość dyni na grządce dyni. Wstęp ogólny na oferowane atrakcje zaczyna się od 20 USD, sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe ceny. Dzieci do lat 2 – wstęp bezpłatny.

Jonamac Orchard

Jonamac Orchard to trzypokoleniowe gospodarstwo rodzinne, prowadzone od 1984 roku. Oferuje ogromny wybór dyń, które możesz sam wybrać z ogromnej działki o powierzchni 12 akrów, na której znajdują się tysiące tych warzyw o różnych kształtach i rozmiarach. W sadzie jabłoniowym rośnie ponad 20 000 jabłoni. Store & Bakery oraz Cider House oferują pączki, wypieki i cydr jabłkowy.

Jest tu także dzienny labirynt kukurydziany dla wszystkich grup wiekowych i nawiedzony nocny labirynt kukurydziany (zalecany dla osób w wieku od 13 lat). Na farmie znajduje się także małe zoo i plac zabaw w stodole (zjeżdżalnie, fort dla dzieci i drewniany labirynt, traktor do zabawy, wyścigi kaczek, tor trójkołowców, pajęcza sieć, stodoła dla dzieci, stos bel słomy).

Adres: 19412 Shabbona Road, Malta, IL 60150

Odległość od Chicago: 70 mil na zachód od Chicago (około 70-90 minut jazdy)

Daty: 26 sierpnia – 29 października (nawiedzony labirynt kukurydziany jest otwarty tylko w piątkowe i sobotnie wieczory w październiku)

Godziny otwarcia: Godziny otwarcia labiryntu kukurydzianego w ciągu dnia to 9:00AM– 5:30PM w sobotę i niedzielę. Labirynt Nawiedzony Jonamac jest otwarty w piątkowe i sobotnie wieczory od 6:30PM do 10:30PM. Sprawdź ich stronę internetową, aby zobaczyć godziny innych zajęć w gospodarstwie.

Koszt: Wstęp jest bezpłatny w dni powszednie, ale w jesienne dni świąteczne i weekendowe pobierana jest ogólna opłata za wstęp w wysokości 9,00 USD za osobę. Dzieci do 2. roku życia wchodzą bezpłatnie. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe ceny i kupić bilety wstępu ogólnego z wyprzedzeniem

Royal Oak Farm

Royal Oak Farm ma nowe pole dyni, w którym znajdują się zarówno dynie typu U-Pick, jak i dynie wstępnie zebrane. Jest tu także sad o powierzchni 160 akrów, w którym rośnie 20 000 jabłoni ponad 30 odmian. Znajduje się tu także Amaze 'N Apples, jedyny w kraju labirynt jabłoni z 1,5 milowym szlakiem pieszym i 9 odmianami jabłek do zbioru, 3 obszarami do zabawy, centralną wieżą wspinaczkową i grami.

Royal Oak oferuje wiele rodzinnych atrakcji i rozrywek, w tym pociąg, karuzelę, przejażdżki na sianie, małe zoo i plac zabaw. Po zerwaniu jabłek koniecznie wstąp do piekarni na świeże krówki, ręcznie maczane jabłka w karmelu, domowe ciasta i słynne pączki z jabłkiem. W wiejskiej kuchni możesz zamówić domowe paszteciki z kurczaka i ręcznie panierowane polędwiczki z kurczaka.

Sprawdź ich stronę na Facebooku i stronę internetową lub zadzwoń pod numer (815) 648-4141, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje.

Adres: 15908 Hebron Rd. Harvard, IL 60033

Odległość od Chicago: 77 mil na północny zachód od Chicago (około 1 godziny 30 minut)

Daty otwarcia: Zbiór dyni rozpoczyna się 24 września i jest dostępny tylko w weekendy. Sezon zbioru jabłek rozpoczął się 20 sierpnia.

Koszt: Koszt zbierania dyni wynosi 8 USD/osobę dla wszystkich w wieku 4 lat i starszych i obejmuje wybranie dowolnego rozmiaru dyni z pola.

 

Źródło: thetravelsisters
Foto: Stade’s Farm and Market, Royal Oak Farm, Jonamac Orchard, All Saesons Orchard, Kuipers Family Farm, Heaps Giant Pumpkin Farm, Dollinger Family Farm, Goebbert’s Pumpkin Patch, Patch 22, istock/MNStudio/

News Chicago

Błąd sprzedawcy z Michigan okazał się wielką wygraną dla gracza na loterii z Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

60-letni Michael Sopejstal dostał znacznie więcej, niż prosił, kupując los na loterię na stacji benzynowej GoLo, w New Buffalo w Michigan. Mieszkaniec Illinois kupił tam we wrześniu los na loterię i wygrał dzięki pomyłce sprzedawcy.

Michael Sopejstal co kilka tygodni jeździ do Michigan, aby zjeść obiad w swojej ulubionej restauracji i zazwyczaj podczas pobytu w mieście kupuje los na loterię Lucky For Life.

„Poprosiłem sprzedawcę o bilet na 10 losowań, ale on przypadkowo wydrukował mi los z 10 typowaniami na jedno losowanie. Powiedziałem mu, że i tak wezmę – dodaje. Jak się okazało, była to dobra decyzja” – powiedział Sopejstal urzędnikom loterii.

Okazało się, że los ten ostatecznie odpowiadał pięciu białym kulom wylosowanym 17 września – czyli o numerach 11, 15, 17, 24 i 48 – co pozwoliło mu zarobić dożywotnio sumę 25 000 dolarów rocznie.

Zwycięzca mógł także skorzystać z opcji ryczałtu w wysokości 390 000 dolarów zamiast dożywotniej renty i  Michael Sopejstal tą opcję właśnie wybrał. Wygraną 60-latek planuje przeznaczyć na podróże, ale część pieniędzy chce zaoszczędzić.

Jak tłumaczy strona Michigan Lottery Connect za 2 dolary obstawiający „Lucky For Life” mają szansę wygrania głównej nagrody – tysiąca dolarów dziennie na resztę życia – muszą jednak trafić pięć zwycięskich liczb z zakresu od 1 do 48 oraz Lucky Ball z zakresu od 1 do 18.

Gracze, którzy trafią pięć zwycięskich liczb, ale nie trafią Lucky Ball, tak jak Michael Sopejstal, wygrywają 25 tys. dolarów rocznie do końca życia.

 

Źródło: nbc
Foto: Michigan Lottery, Google Maps, istock/RAUL RODRIGUEZ/
Czytaj dalej

News Chicago

Dwa nowe schroniska dla imigrantów w Chicago sfinansuje stan wykładając 65 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Urzędnicy stanowi wydadzą 65 milionów dolarów na budowę zimowego obozu w Brighton Park i przekształcenie pustej apteki CVS w Little Village w schronisko. Te miejsca zapewnią schronienie tysiącom migrantów, którym grozi ryzyko śmierci na ulicach Chicago teraz, gdy zapanowała zimowa pogoda. Plan wydatków ogłosiło w poniedziałek biuro gubernatora J.B. Pritzkera.

Urzędnicy twierdzą, że te dwa schroniska będą w stanie pomieścić w sumie aż 2200 migrantów. Budowa obu schronów ma się rozpocząć w tym tygodniu, a pierwsi ludzie będą mogli się do nich wprowadzić już w przyszłym tygodniu.

Według danych miejskich do poniedziałkowego poranka po raz pierwszy od miesięcy na komisariatach policji w całym mieście przebywa mniej niż 1200 migrantów, a kolejnych 165 osób koczuje na międzynarodowym lotnisku O’Hare.

Urzędnicy stanowi twierdzą, że łóżka w nowych schroniskach będą priorytetowo przeznaczone dla rodzin i osób niepełnosprawnych, które obecnie śpią na świeżym powietrzu, na komisariatach policji i na O’Hare.

Choć miejsca te będą częścią miejskiego systemu schronisk, na ich budowę i świadczenie usług zostaną wykorzystane fundusze stanowe. Obecnie w schroniskach prowadzonych przez miasta znajduje się prawie 12 800 migrantów, co jest najwyższym wynikiem w historii Chicago.

J.B. Pritzker ogłosił 16 listopada, że stan wyda dodatkowe 160 milionów dolarów na opiekę nad migrantami, legalnie przebywających w kraju po złożeniu wniosku o azyl. W sumie ponad 22 600 mężczyzn, kobiet i dzieci wysłano do Chicago autobusami opłaconymi przez gubernatora Teksasu Grega Abbotta.

Zimowy obóz namiotowy w Brighton Park ma zostać otwarty pomimo sprzeciwu Radnej Julii Ramirez (12. Okręg), wg której zanieczyszczenie środowiska odkryte na tym terenie sprawia, że wykorzystywanie go jako schronienia dla migrantów jest niebezpieczne. Cały czas protestują także okoliczni mieszkańcy.

Ale rzecznik Brandona Johnsona, Ronnie Reese twierdzi, że władze miasta są „pewne, że nieruchomość będzie nadawać się do celu, do jakiego będzie wykorzystana”. W nadchodzących dniach urzędnicy udostępnią więcej informacji na temat oceny oddziaływania obiektu na środowisko.

Urzędnicy stanowi zapowiedzieli, że migranci nie wprowadzą się do obozu w Brighton Park „dopóki nie zostaną rozwiązane wszystkie kwestie związane z ochroną środowiska”.

Miasto będzie płacić właścicielom działek przy 38th Street i California Avenue 91 400 dolarów miesięcznie za dzierżawę gruntu, zgodnie z warunkami porozumienia osiągniętego w październiku.

W obozie w Brighton Park będą znajdować się oddzielne namioty do spania, obsługi spraw, posiłków, pryszniców i toalet. Urzędnicy podają, że początkowo pomieści on 500 osób, a następnie zostanie powiększony do 2000 osób. Oczekuje się, że drugi obóz namiotowy dla migrantów zostanie zbudowany przy ulicach 115. i Halsted – podają władze.

Po uruchomieniu nowych schronisk większość osób, które się do nich wprowadzą, będzie mogła przebywać w nich nie dłużej niż 60 dni, zgodnie z nowymi zasadami ogłoszonymi przez Brandona Johnsona.

Finansowany przez państwo program oferujący migrantom sześciomiesięczną pomoc w wynajmie nie jest już dostępny, co budzi obawy, że nowe limity zasobów dla migrantów zaostrzą problem bezdomności w Chicago i narażą te osoby na surowe warunki zimowe oraz ryzyko stania się ofiarą przestępstwa lub przemocy.

Drugie miejsce dla imigrantów to pusty budynek dawnej apteki CVS przy 26th Street i Pulaski Road. Propozycja jego wykorzystania była od miesięcy źródłem napięć między urzędnikami stanowymi i miejskimi. Wg urzędników stanowych władze miasta odrzuciły ich ofertę otwarcia schroniska w aptece znajdującej się niedaleko centrum Little Village, często postrzeganej jako centrum kultury latynoskiej w Chicago.

Urzędnicy miejscy zaprzeczyli temu, składając winę za opóźnienie kwestii schroniska przejściu od administracji Lightfoot do administracji Johnsona i problemowi własności nieruchomości.

Oprócz 65 milionów dolarów, które stan Illinois wyda na budowę i eksploatację dwóch nowych schronów, urzędnicy stanowi wydadzą dodatkowe 65 milionów dolarów na pomoc migrantom w ubieganiu się o pozwolenia na pracę, w uzyskaniu pomocy mieszkaniowej i przeprowadzce do stałego miejsca zamieszkania.

Pozostałe 30 milionów dolarów zostanie wykorzystane na utworzenie stanowego ośrodka przyjmowania imigrantów, który będzie zajmował się przyjmowaniem migrantów po ich przybyciu do Chicago, a następnie wysyłał ich na komisariat policji.

Umożliwi to urzędnikom pomoc tym, którzy nie chcą pozostać w mieście, w dotarciu do miejsca docelowego, przy jednoczesnym lepszym monitorowaniu tych, którzy chcą pozostać w Chicago.

Urzędnicy stanowi podali, że pomiędzy sierpniem 2022 r., kiedy przyjechały pierwsze autobusy z Teksasu, a 15 listopada, stan wydał na opiekę nad migrantami 478 mln dolarów.

Natomiast Rada Miasta Chicago wydała 56 milionów dolarów z funduszy miejskich na opiekę nad migrantami w 2023 roku i przeznaczyła dodatkowe 150 milionów dolarów w ramach planu wydatków na 2024 rok.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube, Google Maps
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek wieczorem na kampusie Northwestern University w Chicago padły strzały

Opublikowano

dnia

Autor:

Krótko po godzinie 9:00PM Northwestern University opublikował na swojej stronie internetowej informację, że policja chicagowska i policja Northwestern odpowiedziały na doniesienia o strzałach oddanych na terenie kampusu Streeterville. Do strzelaniny rzekomo doszło przed Wieboldt Hall przy Chicago Avenue. Nikogo nie aresztowano.

Około 9:30PM Northwestern opublikował aktualizację, z której wynika, że sytuacja na kampusie „została zabezpieczona”. Uczelnia nie podała żadnych dalszych informacji w sprawie incydentu.

Wg zeznań świadka, około 9:06PM na ulicy 300 East Chicago Avenue rozpoczęła się duża bójka, kiedy kobieta wyciągnęła pistolet i oddała strzały. Według chicagowskiej policji tłum następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

We wcześniejszym ostrzeżeniu skierowanym do społeczności Northwestern nakazano mieszkańcom kampusu schronić się, „zamknąć i/lub zabarykadować drzwi” oraz „uciekać, ukrywać się, walczyć” (“Run, Hide, Fight”) ze względu na „aktywne zagrożenie”.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Policja w Chicago kontynuuje dochodzenie.

Dalsze informacje dotyczące zdarzenia nie są dostępne.

 

Źródło: nbc, suntimes
Foto: istock/Daniel Tadevosyan/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu