Połącz się z nami

Wisloka Chicago

Wisłoka Chicago po raz pierwszy zagra w US Open Cup! Zapraszamy na mecz w Elmhurst

Opublikowano

dnia

Już w najbliższą sobotę czeka nas historyczne wydarzenie w dziejach naszego klubu. Wisłoka Chicago jako jedyny reprezentant polonijnej piłki ze stanu Illinois wystąpi w tegorocznym Lamar Hunt US Open Cup. Rywalem Biało-Zielonych w drugiej rundzie eliminacji będzie ekipa Chicago House AC, która do niedawna grała jeszcze w lidze zawodowej.

Działacze Wisłoki Chicago podjęli odważną decyzję i zgłosili swój klub do Lamar Hunt U.S. Open Cup, będący odpowiednikiem Pucharu Polski. To kolejna forma promocji polonijnego klubu.

W kwalifikacjach bierze udział 109 drużyn z całego USA, rywalizujących początkowo w swoich regionach.

Po przejściu kilku rund eliminacyjnych zespoły z niższych lig mogą trafić na przedstawicieli Major Soccer League, w której występuje wiele gwiazd światowego formatu. Obrońcą tytułu jest ekipa Orlando City SC.

W poprzedniej edycji pucharu rywal Wisłoki Chicago po pokonaniu Bavarian United oraz Forward Madison w kolejnej rundzie został wyeliminowany przez zespół występujący w MLS Chicago Fire.

Mecz Wisłoki Chicago z drużyną Chicago House AC odbędzie w sobotę, 30 września, o godzinie 2:00 pm na obiekcie Langhorst Field, przy 190 S Prospect Ave. Elmhurst, IL 60126

Biało-Zieloni liczą na wsparcie całej społeczności polonijnej w tej nowej przygodzie i rywalizacji naszego klubu w rozgrywkach Lamar Hunt US Open Cup.

 

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

To był dobry sezon Wisłoki Chicago. W przyszłym roku mamy apetyt na jeszcze więcej

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzeci rok naszej polonijnej drużyny w rozgrywkach półzawodowej Premier Soccer League przyniósł dużo dobrych momentów, potwierdzając, że klub ma potencjał, w który warto inwestować. W studiu Radia Deon prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś, oraz vice prezes, Rafał Nowicki, dziękują za zaangażowanie wszystkim, którzy w tym roku wpierali Biało-Zielonych.

„Cel został zrealizowany, czyli ten plan minimum – play-offy” podsumowuje ten rok Marek Raś. Oczywiście szkoda, że Wisłoka nie zaszła dalej, po raz drugi odpadając w play-offach, ale liga w tym sezonie była bardzo mocna, podkreśla prezes klubu.

„Jestem zadowolony z dobrej postawy zawodników na boisku oraz ogromnej pracy jaką wykonali trenerzy”, mówi Marek Raś.

Ogromny wkład w rozwój Wisłoki Chicago mieli oczywiście sponsorzy, których także przybyło w tym roku, oraz wszyscy sympatycy i kibice dopingujący drużynę podczas meczów.

„Rodzina Biało-Zielonych powiększa się z dnia na dzień – cieszy nas to ogromnie bo bez sponsorów na pewno nie bylibyśmy w tym miejscu w którym teraz jesteśmy” podkreśla prezes klubu, dziękując za zaufanie, jakim drużyna została obdarzona.

Ważną rolę odgrywają także partnerzy medialni – nasze Radio Deon Chicago, oraz gazeta – Dziennik Związkowy, zaznacza Marek Raś. Swoje podziękowania złożył także ciężko pracującym trenerom; Wojciechowi Piotrowskiemu i Sławomirowi Borkowi.

To, że tak naprawdę drużyna Wisłoki Chicago jest wciąż w budowie, zaplanowanej na trzy lata, podkreśla Rafał Nowicki. Vice prezes klubu wierzy w naszych piłkarzy i ma nadzieję, że w kolejnym sezonie drużyna osiągnie plan maksimum.

„Chcielibyśmy podziękować trenerom, zawodników, ale też naszym kibicom” zaznacza vice prezes klubu.

Na ostatni mecz sezonu, spotkanie z Chicago Nation, przyjechało ponad 200 osób, które przywiozły ze sobą jedzenie do przygotowania na grillu i zapewniły wspaniały doping przez całe spotkanie, pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych.

Oczywiście nie do przecenienia jest wkład sponsorów, którym należą się wielkie podziękowania.

Rafał Nowicki dziękuje wszystkim, dzięki którym Wisłoka „rośnie w siłę”. A tej sile ma pomóc także nowa drużyna młodzieżowa U23, czyli piłkarzy do 23 roku życia, która teraz rozpoczyna sezon halowy.

Tym samym klub zamierza stworzyć szkółkę piłkarską i szkolić nowe pokolenia zawodników. „6 grudnia chcemy oficjalnie ogłosić o przyszłości i o powstaniu akademii w Wisłoce Chicago” zapowiada Marek Raś.

My także dziękujemy polonijnej drużynie i wszystkim jej działaczom. Czekamy na przyszły sezon rozgrywek!

Wiosną tego roku, w 9 rozegranych meczach ligi UPSL Midwest Division, Wisłoka Chicago odniosła 7 zwycięstw i 2 remisy i zajęła drugie miejsce w tabeli, awansując do play offs.

W jesiennym sezonie rozgrywek ligi UPSL Biało-Zieloni cztery razy wygrali, trzy razy przegrali i razy zremisowali. Te wyniki dały Wisłoce czwarte miejsce w tabeli Midwest Division i także awans do rundy play-off.

Zarówno wiosną jak i jesienią nasza drużyna odpadła w meczu play-off z Chicago Nation FC.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago

 

Czytaj dalej

Wisloka Chicago

Wisłoka Chicago już trenuje. Tworzy także drużynę młodzieżową

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek piłkarze Wisłoki Chicago wrócili do zajęć na obiektach Soccer City w Palatine, po krótkiej przerwie od zakończenia sezonu ligi United Premier Soccer League.

Biało Zieloni wystąpią po raz pierwszy w rozgrywkach halowych Europa League w Palatine, z nowo powstałą drużyną młodzieżową Wisłoka U23. Nowa ekipa wystąpi również na wiosnę w lokalnej lidze Premier Soccer League of Chicagoland.

Podczas treningu sztab szkoleniowy przyglądał się głównie nowym zawodnikom tworzącym drużynę młodzieżową. Zajęcia miały charakter rozruchowy z elementami prowadzenia piłki, a zakończone zostały gierką wewnętrzną.

Drużyna młodzieżowa to projekt perspektywiczny, z którym klub wiąże duże nadzieje. Celem jest inwestowanie w młodych piłkarzy – przyszłość klubu.

Wisłoka Chicago chce szkolić najlepszych młodzieżowców tak, aby w przyszłości z tego potencjału mógł czerpać korzyści pierwszy zespół występujący w lidze międzystanowej UPSL. Trening z kadrą pierwszego zespołu daje możliwość ogrywania się młodym piłkarzom.

Klub stawia przede wszystkim na ambitną młodzież, która wie czego chce. Zaprasza wszystkich chętnych do reprezentowania barw polonijnej drużyny Wisłoki Chicago.

 

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej

Wisloka Chicago

Wisłoka pokonana – kończymy rozgrywki w lidze UPSL. Biało-Zieloni dziękują za doping!

Opublikowano

dnia

Autor:

Biało-Zielonym nie udało się pokonać Chicago Nation FC w półfinale play offs ligi UPSL Midwest Central. Tym samym podopieczni Wojciecha Piotrowskiego i Sławomira Borka pożegnali się z rozgrywkami. W finale naszej dywizji o dalszą fazę zmierzą się Chicago Nation FC oraz Panathinaikos Chicago.

Niestety w sobotnim półfinale play-off rozegranym w Glen Ellyn Wisłoka Chicago przegrała z Chicago Nation FC 0:2.

W drużynie Biło-Zielonych zagrali:  1. Krystian Sroka, 76. Krystian Suski, 4. Adrian Ortiz, 5. Gio Ortiz, 6. Konrad Madej, 25. Dawid Rawicki,  24. Konrad Różański, 10. Grzegorz Czarniecki, 12. Wojciech Wójcik, 13. Parker Gawne, 17. Łukasz Sulka.

Rezerwa: 77. Dominik Pietuch, 7. Konrad Ślęczka, 8. Michał Piechota, 15. Anes Kadiric, 26. Dawid Nowicki, 27. Aaron Faynik, 28. Michael Marchiona, 29. Nathan Solarski, 30. Filip Tokarz.

Trenerzy: Wojciech Piotrowski i Sławomir Borek.

Mimo niekorzystnego wyniku, liczna grupa wspierała naszych piłkarzy do ostatniej minuty, licząc na odwrócenie losów tej konfrontacji.

Wszyscy, którzy byli na sobotnim meczu, byli również świadkami tego niezwykle efektownego dopingu ze strony sympatyków Wisłoki, którzy nie szczędzili gardeł dla swoich piłkarzy przez niemal całe spotkanie.

Szeroki repertuar przyśpiewek dał niesamowity efekt. Dało się usłyszeć nową kompozycję na meczach chicagowskiej Wisłoki:
„Hej Wisłoko kocham Cię to dla Ciebie bije serce me!!!Na trybunach doping trwa by wygrała nasza Wisłoka!!!”

Wisłoka Chicago gorąco dziękuje za całą pracę i wsparcie dla drużyny, wszystkim zawodnikom, działaczom, sponsorom sympatykom i wiernym kibicom.

W jesiennym sezonie rozgrywek ligi UPSL Wisłoka Chicago odniosła cztery wygrane: z Chicago Strikers (2:1), Sueno FC (4:0), Lake FC (4:1) i Round Lake Evolution FC (3:2), trzy porażki: z Chicago Nation FC (1:2), Panathinaikos Chicago (0:3) i Berber City FC (2:1) oraz remis z Berber City (2:2).

Te wyniki dały Biało-Zielonym czwarte miejsce w tabeli Midwest Division i awans do rundy play-off.

Statystyki zespołu w rozgrywkach ligowych tego sezonu: 4 miejsce, 13 punktów, 8 meczów, bilans bramek 17:13, najlepszy strzelec: Łukasz Sulka, asysty: Grzegorz Czarniecki.

Do zobaczenia wiosną w Bensenville w nowym sezonie ligi UPSL!

Patroni medialni: Radio DEON Chicago 1080AM – Polskie Radio i Dziennik Związkowy

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu