Połącz się z nami

News Chicago

W październiku zwiedzisz za darmo chicagowskie muzea. Sprawdź kiedy oferują bezpłatny wstęp

Opublikowano

dnia

W październiku mieszkańców Illinois czekają bezpłatne dni wstępu do kilka muzeów, w tym w Shedd Aquarium, Field Museum i Muzeum Nauki i Techniki. Aby skorzystać z tej oferty, trzeba okazać dowód zamieszkania w stanie a także zarezerwować bilet online.

Dni darmowego wstępu w październiku organizują:

Akwarium Shedd

wtorki, środy i czwartki przez cały październik

Za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości lub dowodu zamieszkania, mieszkańcy stanu otrzymują darmowy wstęp ogólny, który obejmuje dostęp do wszystkich wystaw, a także do kilku codziennych pokazów zwierząt, przedstawiających na przemian naturalne zachowania delfinów białobocznych z Pacyfiku, bieługi, pingwiny czy kalifornijskie uchatki.

W te dni goście mogą nadal odkrywać wodny świat dzięki specjalnym, dodatkowym rozrywkom, takim jak 4-D Experiences, w tym nowy film Penguin 4D lub Virtual Reality Experiences.

Bezpłatne bilety należy zarezerwować online przed wizytą w akwarium, aby skrócić czas oczekiwania i upewnić się, że terminy nie są wyprzedane. Darmowy wstęp otrzymają wyłącznie goście posiadający zarezerwowane bezpłatne bilety.

Godziny poszczególnych terminów są dostępne online. Aby zarezerwować bilety, odwiedź https://www.sheddaquarium.org/plan-a-visit.

Field Museum

3, 9, 10, 17, 24, 31 października

Bilety na dni bezpłatne są dostępne wyłącznie na miejscu i nie można ich rezerwować z wyprzedzeniem. Bezpłatne bilety obejmują wszystkie wystawy wstępu ogólnego, takie jak Evolving Planet, The Ancient Americas i Inside Ancient Egypt.

Nauczyciele w Illinois (klasy od przedszkola do 12) i czynny personel wojskowy mają zapewniony bezpłatny wstęp do muzeum przez cały rok.

Muzeum Nauki i Techniki

5, 6 i 9 października

Muzeum jest zawsze bezpłatne dla personelu wojskowego Stanów Zjednoczonych i weteranów, jeńców wojennych stanu Illinois, strażaków z Chicago, funkcjonariuszy policji z Chicago i nauczycieli stanu Illinois (klasy od przedszkola do 12).

Otwartą w tym roku tymczasową wystawę prezentującą zagładę starożytnych Pompejów, która miała zakończyć się 4 września, przedłużono do 15 stycznia 2024 roku.

Poza tym darmowy wstęp w niektóre dni oferują:

 • Adler Planetarium: środy 4.00PM – 10.00PM
 • The DuSable Black History Museum and Education Center: środy
 • Museum of Conterporary Art Illinois: wtorki
 • Illinois Holocaust Museum: każdy ostatni piątek miesiąca
 • Swedish American Museum: każdy drugi wtorek miesiąca

Zawsze za darmo można zwiedzić muzea:

 • National Museum of Mexican Art
 • National Museum Of Puerto Rican Arts & Culture
 • National Veterans Art Museum
 • Chicago Cultural Center
 • Museum of Contemporary Photography
 • Smart Museum of Art
 • Ed Paschke Art Center
 • Clarke-Ford House Museum
 • City Gallery w Historic Water Tower
 • Hyde Park Art Center
 • Jane Addams Hull-House Museum
 • Loyola University Museum of Art
 • Renaissance Society at the University of Chicago

Ponadto posiadacze kart kredytowych lub debetowych Bank of America, Merrill lub Bank of America Private Bank, mogą okazać ją wraz z dowodem tożsamości ze zdjęciem, aby uzyskać bezpłatne ogólne wejście do dowolnej uczestniczącej instytucji w pierwszy pełny weekend (sobota i niedziela) każdego miesiąca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Patricia Ybarra/

News Chicago

Projekcja Charlesa Atlasa powraca na ART on THE MART. Zobaczcie „Geometry of Thought”

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 16 listopada możemy w Chicago podziwiać zimowy program zatytułowany „Season of Light” w ramach pokazów ART on THE MART. Ale w dniach 28 listopada do 5 grudnia powraca tu projekcja Charlesa Atlasa – „Geometry of Thought”, z okazji wystawy w Instytucie Sztuki w Chicago.

Od 2 grudnia do wiosny 2024 r. w stałych galeriach Instytutu Sztuki w Chicago będzie można oglądać niedawno nabyte przez muzeum dzieło Charlesa Atlasa zatytułowane The Years (2018). Sześciokanałowa instalacja wideo przedstawia przewijane fragmenty filmów artysty, odtwarzane jednocześnie.

Projekcje ART on THE MART wyświetlane są co wieczór o 7:30PM

W zimowym programie „Season of Light” ART on THE MART współpracuje ze School of the Art Institute of Chicago SAIC. W programie jest pokaz Yorgo Alexopoulosa, absolwenta SAIC znanego z wciągających prac związanych z ruchomymi obrazami, oraz nowa, wspólna praca wykonana przez obecnych studentów Instytutu.

Cyfrowa animacja Yorgo Alexopoulosa, pt. „Out of the Sea Came Eternity”, zabiera widzów w podróż przez serię odrębnych rozdziałów wizualnych, które badają nasze zbiorowe połączenie z naturą, mitami i magią.

Wspólna praca zatytułowana „Analog” wykonana jest przez studentów studiów licencjackich i magisterskich z kursów SAIC Digital Light Projections i Analog Synthesis, którzy połączyli siły, aby stworzyć 13 różnych projekcji.

Pokaz został stworzony pod kierunkiem absolwenta ART on THE MART, Jana Tichy’ego, oraz Judda Morrisseya i Austen Brown – profesorów uczelni.

Program ART on THE MART jest prezentowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych miasta Chicago (DCASE) i jest bezpłatny dla wszystkich widzów.

Projekcje najlepiej są widoczne z molo Chicago Riverwalk na Wacker Drive pomiędzy Wells Street i Franklin Street, gdzie można również usłyszeć towarzyszący im dźwięk.

Więcej informacji na temat sezonu 2023 można znaleźć na stronie artonthemart.com.

 

Źródło: choosechicago, Art on the Mart
Foto: YouTube, loopchicago
Czytaj dalej

News Chicago

Magiczny balet „Dziadek do orzechów” zabierze widzów w świąteczną krainę

Opublikowano

dnia

Autor:

Doceniony przez krytyków klasyk Joffrey Ballet w nowej odsłonie, „Dziadek do orzechów” („Nutcracker”), powraca do Lyric Opera House w 25 przedstawieniach odbywających się w dniach 2–27 grudnia. Akcja spektaklu rozgrywa się na Światowych Targach w Chicago, w 1893 roku a przedstawienie podkreśla bogate dziedzictwo kulturowe miasta.

Ponadczasowa produkcja, której autorem choreografii jest dwukrotny zdobywca nagrody Tony® Christopher Wheeldon, zawiera klasyczną partyturę Piotra Czajkowskiego. To flagowy utwór związany z tematyką i klimatem Bożego Narodzenia.

Chicagowska historia o rodzinie i przygodzie jest także hołdem złożonym miastu.

Amerykańska opowieść Wheeldona o rodzinie imigrantów dziejąca się w czasie Wystawy Światowej w Chicago w 1893 roku, rozpoczyna się w momencie, gdy młoda Marie i jej matka, rzeźbiarka tworząca kultową Statuę Republiki na Jarmarku, organizują uroczystą Wigilię. Po niespodziewanej wizycie twórcy Jarmarku, tajemniczego Wielkiego Impresario, Marie wyrusza w burzliwą przygodę z Dziadkiem do orzechów przez zjawiskowe Targi Światowe.

Balet w dwóch aktach tworzy z wielokrotnie nagradzany zespół kreatywny, w skład którego wchodzą nominowany do nagrody Tony® projektant scenografii i kostiumów Julian Crouch, autor nagrodzony medalem Caldecott Brian Selznick, zdobywca nagród Obie i Drama Desk lalkarz Basil Twist, zdobywczyni nagrody Tony® projektantka oświetlenia Natasha Katz i zdobywca nagrody Tony ® projektant projekcji Ben Pearcy/59 Productions.

Spektakl został zaadaptowany w 2021 roku przez Christophera Wheeldona na większą scenę Lyric Opera.

Muzykę do baletu wykonuje na żywo Lyric Opera Orchestra pod dyrekcją Scotta Specka, dyrektora muzycznego The Joffrey Ballet.

Balet „Dziadek do orzechów” będzie wystawiany w dniach 2–27 grudnia 2023 r w Lyric Opera House przy 20 North Upper Wacker Drive. Przedstawienie trwa 2 godziny.

Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: Joffrey Ballet, chicagostarmedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromna projekcja „The Immersive Nutcracker” zaprasza do magicznego świata baśni

Opublikowano

dnia

Autor:

„The Immersive Nutcracker” to idealna rodzinna wycieczka obejmująca 30-minutowe, wciągające doświadczenie z animowanymi postaciami oraz materiałami filmowymi przedstawiającymi profesjonalnych tancerzy baletowych. A wszystko przy akompaniamencie wspaniałej muzyki Czajkowskiego.

Od prawie 130 lat „Dziadek do orzechów” oczarowuje dzieci na całym świecie. Teraz Twoja rodzina może doświadczyć ponadczasowej świątecznej opowieści w nowym, niesamowitym wydaniu – ożywionej na ogromną skalę.

Kultowa opowieść z muzyką Piotra Czajkowskiego, jest złożona z ponad miliona klatek wideo wyświetlanych na przestrzeni 500 000 stóp sześciennych, urzekając widzów od sceny początkowej po epicki finał. Projekcja obejmuje ulubione sceny z klasycznymi partyturami, w tym „Marsz zabawek”, „Taniec cukrowej wróżki” i nie tylko.

„The Immersive Nutcracker: A Winter Miracle” to najnowsza wersja tego klasyka, wykorzystująca najnowszą technologię mapowania projekcyjnego, aby przedstawić opowieść o Marie i jej ukochanym zabawkowym Dziadku do orzechów, który ożywa, by walczyć z Królem Myszy, a następnie zabiera ją na czarującą przygodę przez Krainę Słodyczy.

Twórcami projekcji są autorzy wystawy „The Immersive Van Gogh”.

„The Immersive Nutcracker: A Winter Miracle” będzie wyświetlany do 7 stycznia 2024 r. w Lighthouse ArtSpace Chicago przy 108 W. Germania PI. Chicago, IL 60610. Bilety zaczynają się od 20 dolarów i można je kupić tutaj. Dla grup powyżej 10 osób oferowana jest 20% zniżka.

W Lighthouse ArtSpace goście mogą także skorzystać z sezonowego Baru Humbug o wystroju i tematyce świątecznej.

Źródło: loopchicago
Foto: Immersive Nutcracker
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu