Połącz się z nami

News Chicago

Pary zawirują na parkiecie podczas konkursu tanecznego Dancing with the Giordano Stars

Opublikowano

dnia

W czwartek, 5 października, odbędzie się coroczne wydarzenie „Dancing with the Giordano Stars”. Wzorowany na popularnym przeboju ABC „Dancing with the Stars” konkurs taneczny łączy profesjonalnych tancerzy GDC ze znanymi osobami ze społeczności obywatelskich i biznesowych Chicago. Podczas wydarzenia zbierane są fundusze na rzecz organizacji non-profit zajmującej się tańcem i jej programów edukacyjnych.

Pary w konkursie rywalizują o tytuły „Najlepszego tancerza”, „Najlepszej tancerki” i „People’s Choice” przed panelem sędziowskim.  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 7:00PM w Park West a organizatorem jest i Giordano Dance Chicago.

W konkursie wezmą udział następujący tancerze i ich partnerzy:

 • Matt Bozzo i Sasha Lazarus
 • Joe Browna i Katie Rafferty
 • Gorman Cook i Erina Ueda
 • Susan Flynn i Adam Houston
 • Nicole Klotz i Zach Heller
 • Pat Manus i Cesar G. Salinas
 • Stacie McClane i Fernando Rodriguez
 • Tina Monaghan i Ryan Galloway
 • Sheri Passalino i Rosario Guillen
 • David Prange i Ashley Downs
 • Mario Sullivan i Amanda Hickey

Misja Giordano Dance Chicago

Misja edukacyjna Giordano Dance Chicago obejmuje autorski program integracji artystycznej Jazz Dance/Science & Health (JD/SH), który wykorzystuje taniec do nauczania anatomii i żywienia w szkołach podstawowych na lekcjach przedmiotów ścisłych.

W tym siedmiotygodniowym, bezpłatnym programie, oferowanym wiosną każdego roku od 2006 r., wzięło udział ponad 5500 uczniów szkół publicznych w Chicago w Garfield Park, East Garfield Park, Englewood, Edgewater i Auburn Gresham.

W 2023 r. w zajęciach JD/SH uczestniczyło 290 uczniów w czterech szkołach w Humboldt Park i Logan Square.

Twórcy Giordano Dance Chicago uważają, że ważne jest, aby uczniowie mieli dostęp do sztuk performatywnych. Dlatego organizacja zapewnia 800 bezpłatnych biletów na występ zespołu w Harris Theatre swoim partnerom z Chicago Public Schools i wielu innym organizacjom, w tym innym zespołom tanecznym, w całym mieście.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Giordano Dance Chicago

Kościół

„Oratorium o Bożym Miłosierdziu w życiu ludzi” wysłuchamy w Sanktuarium św. Jana Pawła II

Opublikowano

dnia

Autor:

Organizatorzy koncertu serdecznie zapraszają do wysłuchania „Oratorium o Bożym Miłosierdziu w życiu ludzi” w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, znajdującym się przy 116 Hilton Street w Willow Springs.

Program słowno-muzyczny przedstawi Chór Parafialny im. św. Jana Pawła II z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard wraz z chórem Paderewski Symphony Orchestra, orkiestrą symfoniczną, uznanymi solistami i recytatorami.

Muzykę do Oratorium skomponował Piotr Pałka, słowa napisał ks. Zygmunt Ostrowski, a rolę dyrygenta objął Zbigniew Blicharz.

Ostatnie wykonanie programu będzie miało miejsce 17 grudnia w Parafii Św. Józefa Robotnika w Wheeling.

Chór Parafialny im. św. Jana Pawła II z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard zaprasza do swojego grona wszystkich, którzy lubią śpiew, chcą doświadczyć czym jest piękno muzyki kościelnej oraz popracować nad swoim warsztatem wokalnym.

Próby Chóru odbywają się w środy o godz. 7:30pm w Centrum Pastoralnym. Osoby, które chcą zapisać się do chóru, proszone są o kontakt z p. organistą Zbigniewem Blicharzem: (773)616-9284.

Opiekę duchową nad chórem sprawuje ks. Andrzej Maślejak, proboszcz.

 

Źródło: Polish Consulate in Chicago, milosierdzie.us
Foto: milosierdzie.us
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Koncert utworów Jacka Kaczmarskiego – „barda Solidarności” w Copernicus Center

Opublikowano

dnia

Autor:

Z okazji 40. rocznicy tournée Jacka Kaczmarskiego po USA, organizatorzy zapraszają na koncert utworów i pieśni barda „Solidarności” w wykonaniu Mateusza Nagórskiego. Koncert odbędzie się w Copernicus Center w najbliższą niedzielę, 3 grudnia.

W ten sposób organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć członkom Polonii amerykańskiej w Chicago postać wielkiego Polaka, którego twórczość dodawała odwagi i otuchy w walce z reżimem komunistycznym o wolną i demokratyczną Polskę.

Jednocześnie chcą również zwrócić uwagę na idee ogromnego ruchu społecznego, jakim była „Solidarność” oraz jego rolę w dekonstrukcji bloku komunistycznego.

W wydarzeniu będzie można wziąć udział również za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie będzie prowadzona transmisja live z koncertu.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 7:00PM. Drzwi Centrum Kopernika zostaną otwarte o 6:00PM. Wydarzenie jest bezpłatne ale wymagana jest rezerwacja miejsc, której można dokonać tutaj.

Partnerami projektu są: Copernicus Foundation, Dziennik Związkowy, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Consulate General of the Republic of Poland in Chicago, Fundacja Młodzi dla Polski Trójmiasto.

Informacje na temat wydarzenia można uzyskać drogą mailową: zarzad@mdptrojmiasto.org, lub telefoniczną +48602226728.

 

Źródło: Copernicus Center
Foto: Copernicus Center, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Święta z Kevinem to w tym roku koncerty i specjalna oferta hotelu w Evanston

Opublikowano

dnia

Autor:

Jedną z ulubionych tradycji bożonarodzeniowych w rejonie Chicago są coroczne uroczystości, które otaczają dom znany z kultowej, świątecznej produkcji „Kevin sam w domu” z 1990 roku. Słynna nieruchomość znajduje się na północnych przedmieściach Winnetka w stanie Illinois.

Dom pod adresem 600 Lincoln Avenue nie jest na sprzedaż. Nie można go również wynająć, chociaż w 2021 r. oferowano go w przypadku rezerwacji na jedną noc za pośrednictwem Airbnb.

Nie powstrzymuje to jednak mieszkańców od podjeżdżania pod niego, aby zrobić zdjęcie lub odwiedzania innych słynnych miejsc, w których kręcono film „Kevin sam w domu” w Hubbard Woods.

Co roku organizowane są również różne wydarzenia i doświadczenia związane z kultową, świąteczną produkcją.

8 (7:30PM), 9 (1:30PM) i 10 grudnia (3.00PM) Chicago Symphony Orchestra wykona na żywo ścieżkę dźwiękową do filmu z partyturą Johna Williamsa.

8 grudnia dodatkowo będzie można spotkać się z aktorką Tracy Connor – sklepową sprzedawczynią z filmu. Spotkanie rozpocznie się 75 minut przed koncertem w Orchestra Hall i nie są na nie wymagane dodatkowe bilety.

Koncert trwa 2 godziny i 10 minut, a bilety kosztują od 99 do 375 dolarów. Aby dowiedzieć się więcej i kupić bilety odwiedź cso.org lub zadzwoń pod numer (312) 294-3000.

Natomiast Hotel Graduate w Evanston oferuje „King McCallister Experience”, podczas którego goście mogą zarezerwować „Home Alone Apartment” wyposażony w dodatki z filmu.

Jeśli planujesz odwiedzić lub przejechać obok domu filmowego Kevina, pamiętaj, że nie możesz wejść na posesję.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Airbnb
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu