Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski dają świadectwo i wielbią Boga muzyką. Przyjdźcie posłuchać

Opublikowano

dnia

Już od dzisiaj w kilku kościołach należących do najbardziej polskich parafii w Chicago możemy uczestniczyć w Muzycznych Wieczorach Uwielbienia. W czasie tych spotkań swoje niesamowite świadectwo związane z wiarą przedstawią Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski a muzyka posłuży chwaleniu Boga. W studiu Radia Deon ewangelizatorzy gorąco zachęcają do spotkania z nimi i Panem.

Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski specjalnie przyjechali do Chicago by pokazać drogę jaką przybyli, opowiedzieć o swoich trudnych doświadczeniach, a także rozpalić wiarę zarówno wśród osób, które są w Kościele ale często potrzebują jakiegoś ożywienia i umocnienia, jak i wśród osób, które dopiero poszukują Boga.

„Będziemy się dzielić swoim świadectwem, będziemy mówić o tym jak spotkaliśmy żywego Boga, a także będziemy grać Muzyczne Wieczory Uwielbienia” zapowiada czekające nas wydarzenia Iwona Pietrala.

Na Muzycznych Wieczorach Uwielbienia usłyszymy utwory Iwony, które powstały by chwalić Boga, z którym wokalistka, autorka tekstów i ewangelizatorka idzie przez życie od 2013 roku. Są to takie piosenki jak „Oblubienica”, „Jesteś piękna” czy „Niezwyciężony”.

„Wierzę, że Bóg będzie czynił tutaj wielkie rzeczy dla Polonii” mówi Iwona.

Grzegorz Miecznikowski przez długie lata określał siebie jako ateistę, ale w pewnym momencie życia przeszedł wewnętrzną przemianę.

„Wychowałem się w tradycyjnej rodzinie katolickiej, rodzice prowadzili mnie co tydzień do kościoła ale często nie rozumiałem dlaczego i po co” wspomina Grzegorz, podkreślając, że w tej tradycji tak naprawdę nie było „żywego Boga”.

Jako nastolatek nasz Gość zafascynował się mroczną muzyką metalową, wpadł w niebezpieczne używki i w wieku 14 lat całkiem odszedł od Kościoła, stając się gorliwym ateistą.

„Jak tylko słyszałem słowo Jezus od razu czułem nienawiść” przyznaje nasz Gość.

Potem Grzegorz przypadkiem dostał metalową płytę chrześcijańskiego zespołu „Tymoteusz”. Choć teksty piosenek o Bogu początkowo go odrzucały, z niewiadomych przyczyn sięgnął do niej po jakimś czasie.

„W jednej chwili przyszła świadomość grzechów i wiedziałem jedno: że Jezus Chrystus mnie kocha i że przebacza mi każdy mój grzech” mówi Grzegorz Miecznikowski, który spotkał miłość Jezusa słuchając metalowego zespołu „Tymoteusz”.

Ewangelizatorzy uważają, że świadectwo, które teraz głoszą jest skierowane do wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych, duchownych jak i świeckich, tych co są w Kościele i tych, którzy są poza nim..

Muzyczne Wieczory Uwielbienia odbędą się we wtorek, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę w tym tygodniu. Każde spotkanie będzie miało miejsce w innym kościele.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Tango! Barbara Bilszta zaprasza na niecodzienny koncert wielkich gwiazd muzyki

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielkie gwiazdy światowej sceny muzycznej odwiedzą już niebawem Chicago by zaśpiewać płomienne i fascynujące tanga. W tym niezwykłym koncercie będziemy mogli usłyszeć Alicję Węgorzewską i Placido Domigo Juniora, którzy połączą swój niesamowity kunszt w rytmie argentyńskiego tańca. W studiu Radia Deon Chicago niecodzienne wydarzenie dla Wietrznego Miasta, zapowiada Barbar Bilszta z Akademii Muzycznej Paso. Koniecznie przyjdźcie na „Tango!”.

Jak nie kochać tak kontrowersyjnego, a zarazem fascynującego tańca pochodzącego z biednych dzielnic Buenos Aires? Jak oprzeć się fascynacji tajemniczą siłą muzyki i witalną energią gwałtownych, nieprzewidywalnych kroków tancerzy?

W 1911 roku w Paryżu świat usłyszał o argentyńskim tańcu i mu się nie oparł, jak opowiada Barbara Bilszta.

„To był jednocześnie i skandal i wielki fajerwerk – jedni byli zachwyceni, inni byli oburzeni” mówi nasz Gość. Często się mówi, że tango obrazuje związek między kobietą i mężczyzną, dlatego bywa burzliwe, nieprzewidywalne i kipiące skrajnymi emocjami ale też harmonijne.

Tango pozostało także jedynym tańcem salonowym, który jest improwizowany, jak wyjaśnia Barbara Bilszta. A Amerykę zafascynował nim Rudolfo Valentino z dużego ekranu kina, które jeszcze było w tamtych czasach nieme.

Wielkie przeboje tanga wylansowało kino, kabarety, teatr, i do dzisiaj jest ono niewyczerpanym źródłem inspiracji dla twórców i wykonawców. Tango ma w tej chwili wiele odmian i stylów. Przeniknęło także do muzyki klasycznej.

Decyzją UNESCO z dnia 30 września 2009 r. taniec i muzyka tanga stały się częścią światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości.

„Dzisaj tango wróciło. Mówi się, że jest kolejna, złota era tanga” mówi Gość Radia Deon. Ta popularność jest w głównej mierze dziełem kompozytora i bandoneonisty, Astora Piazzoli.

Te właśnie gorące, tajemnicze a zarazem najpiękniejsze tanga sceny i ekranu usłyszymy na koncercie „Tango!”, który odbędzie się 30 września w Skokie.

Będą to słynne kompozycje Astora Piazzoli i Carlosa Gardela, ukochane piosenki Edith Piaf i Jacqeu’a Brela, oraz wielkie przeboje Broadway’u i filmu w fascynujących interpretacjach wielkich gwiazd: Alicji Węgorzewskiej i Placido Domingo Juniora.

Placido Domingo Junior to syn wielkiego Placido Domingo, który jest nie tylko utalentowanym śpiewakiem, ale i autorem, kompozytorem, aranżerem i producentem przebojów wielkich gwiazd, takich jak Michael Bolton, Sarah Brightman, Diana Ross.

Alicja Węgorzewska, mezzosopranistka, słynie z pięknego, silnego głosu i wielkiej urody. Jest artystką niezależną, intrygującą, o wielu talentach. Współpracuje z najlepszymi teatrami operowymi w Polsce i w Europie, jest częstym gościem festiwali krajowych i zagranicznych, śpiewała w słynnych salach Europy, USA i Arabii Saudyjskiej.

Jest także utalentowaną producentką, reżyserką i wieloletnią dyrektorką Warszawskiej Opery Kameralnej. W bogatym dorobku płytowym artystki szczególne miejsce zajmują: „Hymn Papieski”, „Kolędy” i „Tanga Świata ”.

Gwiazdom tego wieczoru będzie towarzyszyć Paderewski Symphony Orchestra pod mistrzowską batutą Mariusza Smolija, „niezwykle dynamicznego i interesującego artysty”, jak mówi Barbara Bilszta.

Dyrygent był związany kiedyś z Northwestern University w Chicago a następnie współpracował ze 130 najsłynniejszymi orkiestrami świata w 26 krajach.

Koncert „Tango!” jest wydarzeniem połączonym ze zbiórką pieniędzy na stypendia dla studentów Akademii Muzyki PaSO, w której uczy się teraz około 200 uczniów.

Odbędzie się 30 września, o godzinie 7.00PM w Noth Shore Center for Performing Arts, przy 9501 Skokie Blvd, Skokie, IL 60077

Bilety można kupować w biurze Akademii PaSO, przy 5400 N. Lawler Ave., Chicago. tel. 773 467 90 00. A także w księgarni D&Z, przy 5507 W. Belmont, tel. 773 282 42 22 i w placówkach POLAMER przy:4747 N. Harlem tel. 708 867 92 00 oraz 1107 Mt. Prospect Plaza, tel. 847 253 07 22.

Można także skorzystać ze strony internetowej northshorecenter.org.

„Tango ma poruszać” podkreśla Barbara Bilszta, zapraszając na ten niezwykły koncert.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, PaSO

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Małgorzata Tys i ks. Piotr Rapcia zapraszają na pierwszy katolicki Oktoberfest

Opublikowano

dnia

Autor:

To będzie niesamowity weekend z pierwszym katolickim Oktoberfest – wielkim świętem pełnym muzyki na żywo, przepysznego bawarskiego jedzenia, piwa i mnóstwa atrakcji dla całych rodzin. A wszystko organizuje parafia św. Zacharego, która ma coraz większą polską społeczność w Des Plaines. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, obiecują w studiu Radia Deon Chicago organizatorzy festynu; Małgorzata Tys i ks. Piotr Rapcia. Dochód z trzydniowej imprezy zasili potrzeby parafii.

Jeśli jeszcze nie znacie parafii św. Zacharego w Des Plaines to ten weekend będzie wspaniałą okazją by to zmienić. Na wielki festyn w stylu bawarskim zaproszeni są nie tylko tutejsi parafianie, którzy mogą potraktować Oktoberfest jako okazję do integracji, ale cała Polonia i jej sympatycy z rejonu Chicago.

„Mamy ogromną polską wspólnotę w Des Plaines i ciągle się rozwijamy” mówi ks. Piotr Rapcia, proboszcz św. Zacharego, zapraszając do przyjazdu na weekendowy Oktoberfest oraz do zapoznania się z parafią i jej społecznością.

Polonia stanowi tutaj około połowy całej parafii, czyli około tysiąca osób, które regularnie odwiedzają kościół.

To będzie pierwszy wielki katolicki Oktoberfest – zapowiada wydarzenie, które potrwa od piątku do niedzieli, Małgorzata Tys.

Muzykę na żywo zapewnią najbardziej utalentowane zespoły regionu, bawarskie, polskie i góralskie – Hey Ta, Tha Bash, Skalar Us i Marcus Band, a gościem specjalnym będzie Pan Bałkanica, czyli Adam Asanov, wokalista zespołu Piersi.

Na Oktoberfest oczywiście nie zabraknie przepysznego jedzenia i okazji by spróbować autentycznych przysmaków bawarskich – od wykwintnych kiełbasek i soczystych golonek do tradycyjnych precli i strucli jabłkowej. Nie obejdzie się także bez szerokiej gamy piwa, zarówno gatunków klasycznych jak i craftowych.

Dla dzieci przygotowana jest oferta kreatywnych i atrakcyjnych zajęć – od malowania twarzy do tworzenia własnych rękodzieł, najmłodsi będą mieli okazję do wspaniałej zabawy.

Ale to nie wszystko – dla gości przygotowane są super atrakcyjne nagrody, zdradza Małgorzata Tys. Pierwsza to 5 tys. dolarów, a druga to voucher biura podróży Rek Travel. Jest także wielki telewizor a także wiele innych atrakcji, nagród i niespodzianek.

„Będzie można dobrze się pobawić i dobrze zjeść” zapewnia ks. Piotr Rapcia, dodając, że uzyskany dochód pomoże parafii.

Oktoberfest będzie miał miejsce od 22 do 24 września na terenie parafii św. Zacharego, przy 567 W Algonquin Rd, Des Plaines, IL 60016. Miejsce zapewnia duży i wygodny parking.

Bilety będą sprzedawane przy wejściu, w cenie 10 USD za jeden dzień lub 15 USD za wszystkie trzy dni festynu. Wstęp dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Godziny wydarzenia to: piątek 5.00PM – 11.00PM, sobota 2.00PM – 1.00PM, niedziela 2.00PM – 8.00PM.

Przybądźcie cała rodziną w piątek, sobotę lub niedzielę – albo we wszystkie te dni!

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, parafia św. Zacharego

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jolanta Waśko i Aleksandra Hejnar zapraszają nie tylko młodych na chicagowską Lednicę

Opublikowano

dnia

Autor:

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży z Polski i zagranicy, zapoczątkowane przez Dominikanina Ojca Górę w 1997 roku. Ta inicjatywa rozwinęła się także w Chicago. Na wspólną modlitwę i czuwanie w czasie XVIII Lednickich Spotkań Młodych zapraszają w studiu Radia Deon jego koordynatorki, Jolanta Waśko i Aleksandra Hejnar.

Już w najbliższą sobotę, 23 września, parafia Św. Rozalii w Harwood Heights będzie miejscem modlitewnego spotkania nie tylko ludzi młodych, które odbędzie się pod hasłem „Idź z Barankiem”.

Jolanta Waśko, która od lat krzewi tu ideę lednickich spotkań, miała szczęście uczestniczyć w Lednicy w Polsce w 2009 roku. W tym roku na lednickie spotkanie w Chicago, przybył kardynał Józef Glemp. W tamtym czasie po raz pierwszy spotkanie w Chicago odbyło się wcześniej, przed wydarzeniem w Polsce.

„Jestem wychowanką Ojca Jana Góry, wyszłam z jego duszpasterstwa akademickiego jak jeszcze nie było Lednicy” tłumaczy Jola Waśko. 

Ojciec Jan bardzo kochał Jana Pawła II i Lednica powstała jako odpowiedź na dokument papieża Jana Pawła II, który chciał przygotować Kościół katolicki do przejścia w III Tysiąclecie” wyjaśnia Jolanta Waśko.

W dokumencie tym zawarł obraz ryby i poprosił Ojca Jana Górę o przełożenie swoich słów na wizję.

Spotkania lednickie cieszą się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych ludzi. Towarzyszy im radość, śpiew i taniec.

„Będziemy ze sobą rozmawiać, będziemy się poznawać” mówi Jolanta Waśko, by doświadczyć nie tylko miłości samego Jezusa ale również „miłości poprzez drugiego człowieka”.

W czasie spotkania ważne będą trzy gesty: gest zwołania, dzielenia się chlebem i nawiązanie relacji z panem Jezusem.

Po Mszy Św. odbędzie się wspólna modlitwa z symbolicznym łamaniem pieczęci naszego zniewolenia, zapowiada Gość Radia Deon Chicago. Tej modlitwie będzie towarzyszył taniec.

Aleksandra Hejnar wprawdzie nie miała okazji być na Lednicy w Polsce, ale planuje taki wyjazd w przyszłości. Natomiast w chicagowskiej Lednicy uczestniczyła już ponad 10 razy.

Celem tegorocznego lednickiego spotkania w Chicago będzie wybranie Chrystusa, który będzie przedstawiany jako Baranek. Dlatego uczestnicy są proszeni o przyniesienie ze sobą flag z Barankiem oraz dzwoneczków, które zostaną wykorzystane w kilku momentach spotkania.

XVIII Lednickie Spotkania Młodych odbędą się w sobotę, 23 września, w parafii św. Rozalii w Harwood Heights, przy 6750 W. Montrose Avenue. Spotkaniu będzie przewodniczył ks. Marek Smółka a Gościem Specjalnym będzie Ojciec Tomasz Albrecht OP.

Początek spotkania – godzina 5.30PM.

Serdecznie Zapraszamy!

Pomysłodawca i pierwszy duszpasterz lednickich spotkań w Polsce, Dominikanin Jan W. Góra OP, zmarł w 2015 roku. Obecnym duszpasterzem i opiekunem spotkań jest Ojciec Jan Nowak OP.

Miejscem spotkania są Pola Lednickie, miejscowość leżąca nad jeziorem Lednica, nieopodal trasy z Poznania do Gniezna. Miejsce to wybrano, ponieważ według części przekazów historycznych, na wyspie Ostrów Lednicki miał miejsce chrzest Polski.

Spotkania odbywają się regularnie od 1997 roku; początkowo w wigilię Zesłania Ducha Świętego, a od 2005 roku – w pierwszą sobotę czerwca. Każde z nich ma swoje hasło, które wyznacza punkty programu.

Na Polach Lednickich znajdują się: Brama Ryba, zwana Bramą Trzeciego Tysiąclecia, oraz Dom Świętego Jana Pawła II (gdzie znajduje się Muzeum św. Jana Pawła II).

 

Źródło: informacja własna, wikipedia
Foto: YouTube, LEDNICA 200 Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu