Połącz się z nami

NEWS Florida

Osoby poniżej 65 roku życia nie powinny się szczepić na Covid-19. Ladapo i DeSantis są zgodni

Opublikowano

dnia

Administracja gubernatora Rona DeSantisa zaleciła w środę, aby osoby poniżej 65. roku życia nie decydowały się na otrzymanie nowo zatwierdzonych zastrzyków przypominających przeciwko Covid-19. Generalny chirurg stanowy Joseph Ladapo wydał wytyczne, które radykalnie różnią się od zaleceń federalnych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, opublikowanych we wtorek, 12 września.

Zalecenie Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom CDC mówi, że osoby w wieku 6 miesięcy i starsze powinny otrzymać zaktualizowane szczepionki przeciwko Covid-19.

Pojawiło się ono dzień po zatwierdzeniu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA stosowania szczepionek, które według niej „stworzono tak, aby w większym stopniu zwalczać obecnie krążące warianty”.

Wytyczne Departamentu Zdrowia Florydy mówią jednak, że „najnowsza dawka przypominająca została zatwierdzona w przypadku braku jakichkolwiek znaczących danych z badań klinicznych przeprowadzonych na ludziach”. Stwierdzają również, że „rząd federalny nie dostarczył wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek przeciwko Covid-19”.

„W oparciu o wysoki wskaźnik globalnej odporności i obecnie dostępne dane, Naczelny Chirurg Stanowy odradza podawanie dawki przypominającej Covid-19 osobom poniżej 65. roku życia” – czytamy w wytycznych. „Osoby w wieku 65 lat i starsze powinny omówić te informacje ze swoim lekarzem, uwzględniając potencjalne wątpliwości przedstawione w niniejszych wytycznych”.

Joseph Ladapo, który pojawił się w środę z DeSantisem, aby omówić tę kwestię, stał się wybitnym w całym kraju sceptykiem szczepionek przeciwko Covid-19 i polityki federalnej dotyczącej pandemii.

Kandydując na prezydenta, Ron DeSantis podksreśla swoja politykę wobec pandemii. Jego sprzeciw wobec takich środków, jak wymogi dotyczące maseczek, przymusowe szczepienia i zamykanie gospodarki, są ważną kwestią polityczną.

7 września gubernator zapewnił mieszkańców Florydy, że nigdy nie wprowadzi wymogu noszenia maseczek, o czym pisaliśmy tutaj.

Zaktualizowane szczepionki na Covid19 firm Pfizer-BioNTech i Moderna, które miały być dostępne w zeszłym tygodniu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube

NEWS Florida

Zderzenie z hulajnogą na chodniku w St. Pete zakończyło się tragicznie dla 81-letniej staruszki

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak podała policja, 81-letnia kobieta zmarła w sobotę rano w wyniku obrażeń, których doznała na początku tygodnia, gdy na chodniku w centrum Petersburga wjechała w nią hulajnoga elektryczna.

Według Departamentu Policji w St. Petersburgu koło 7:30PM w poniedziałek, 11 września, Silvia Henao wraz z innym pieszym szła chodnikiem wzdłuż ulicy Central w dzielnicy Edge w St. Pete, kiedy z przeciwka nadjechała hulajnoga Veo z dwiema kobietami.

Kierująca hulajnogą „nie zatrzymała się ani nie podjęła żadnych działań” by uniknąć zderzenia – podała policja w komunikacie prasowym. Uderzenie przewróciło 81-latkę na ziemię.

W wyniku kolizji Silvia Henao doznała obrażeń zagrażających życiu. Zabrano ją do szpitala Bayfront Health w St. Petersburgu, gdzie zmarła w sobotę rano.

Policja poinformowała, że kobieta, która kierowała hulajnogą pozostała na miejscu po wypadku i współpracuje w dochodzeniu. Nie ogłoszono żadnych aresztowań w tej sprawie a śledztwo jest w toku.

Veo, usługa udostępniania hulajnog, umożliwia użytkownikom wypożyczanie tych elektrycznych pojazdów do podróżowania po centrum Petersburga i jego okolicach. Firma ma lokalizacje w kilkudziesięciu miastach i na kampusach uniwersyteckich w całym kraju, w tym w czterech na Florydzie.

W ostatnich latach odnotowano już kilka lokalnych śmiertelnych wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych.

W zeszłym roku kierowca hulajnogi zginął potrącony przez samochód na 34th Street North; policja nie podała wówczas, czy hulajnoga była wypożyczona, czy należała do kierowcy, ale znajdowała się poza obszarem geograficznym dostępnym dla użytkowników Veo.

W 2021 r. aresztowano mieszkańca St. Pete po tym, jak na swojej prywatnej hulajnodze zderzył się z 77-letnią rowerzystką, która zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Prokuratura odmówiła postawienia mężczyźnie zarzutów w tej sprawie.

W obu tych przypadkach hulajnogi znajdowały się na jezdni, a nie na chodniku, gdzie jazda na hulajnogach elektrycznych jest zabroniona.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, istock/Animaflora/
Czytaj dalej

NEWS Florida

DeSantis kusi policjantów z Illinois do przeprowadzki na Florydę czekiem na sumę 5 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Ron DeSantis ogłosił program oferujący premię za podpisanie umowy w wysokości 5000 dolarów funkcjonariuszom policji spoza stanu, którzy przeniosą się na Florydę. W rejonie Chicago informują o tym billboardy próbujące rekrutować policjantów stanu Illinois do pracy w Sunshine State.

Chociaż program, podpisany przez gubernatora Florydy jeszcze w 2022 roku, dotyczy wszystkich funkcjonariuszy policji spoza stanu, Ron DeSantis w swoim komunikacie prasowym wyróżnił właśnie stan Illinois, stawiając go w kontraście do Florydy.

Jako powód podjęcia swoich wysiłków gubernator Florydy wspomniał utrzymaną w mocy ustawę SAFE-T, która znosi kaucję pieniężną w Illinois oraz ustawę House Bill 3751, pozwalającą osobom niebędącym obywatelami Stanów Zjednoczonych ale uprawnionym do pracy w USA i noszenia broni palnej, na zostanie funkcjonariuszami policji.

Do 14 września ponad 2700 funkcjonariuszy organów ścigania dołączyło do policji na Florydzie , w tym 750 z 48 stanów i dwóch terytoriów USA. Było to m.in. ponad 230 rekrutów z Kalifornii, Nowego Jorku i Pensylwanii oraz 37 z Illinois.

Każdy z ponad 2300 funkcjonariuszy organów ścigania otrzymał premię w wysokości 5000 dolarów po opodatkowaniu, co daje dotychczasową łączną kwotę przyznaną w ramach programu wynoszącą ponad 15 milionów dolarów.

„Inne stany delegują osoby niebędące obywatelami, wprowadzają politykę faworyzującą przestępców nad ofiarami i pracują nad jawnym lub ukrytym finansowaniem policji, ale nie na Florydzie. Nie mogę się doczekać powitania mężczyzn i kobiet ubranych na niebiesko z Illinois w stanie prawa i porządku” – stwierdził Ron DeSantis w swoim oświadczeniu.

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker stwierdził, że nie jest zaskoczony programem, argumentując, że obowiązujące na Florydzie przepisy dotyczące broni sprawiają, że Sunshine State jest bardziej niebezpiecznym miejscem dla funkcjonariusza policji.

Pritzker powiedział także, że przeprowadzka na Florydę zagwarantuje jedynie niższą średnią płacę funkcjonariuszom policji w porównaniu z Illinois.

„Jednorazowa premia za podpisanie kontraktu dla nowych funkcjonariuszy na Florydzie nie wymazuje niebezpieczeństw, z jakimi borykają się kobiety, imigranci, osoby kolorowe i członkowie społeczności LGBTQ+, którzy po przeprowadzce do tego stanu znajdą się na celowniku wojen kulturowych Rona DeSantisa.” – stwierdził Pritzker w swoim oświadczeniu.

DeSantisa skrytykował ustawę SAFE-T, nazywając ją przykładem „katastrofalnej polityki reformy kaucji”, ale gubernator Illinois broni ustawodawstwa.

„W tej chwili na ulicach Florydy żyją domniemani mordercy, przestępcy seksualni wobec dzieci i sprawcy przemocy, ponieważ mają dość pieniędzy, aby wykupić sobie wyjście z więzienia. (…) w Illinois ci przestępcy nie będą mieli możliwości wykupienia się” – powiedział J.B Pritzker.

Jeśli chodzi o same billboardy, Pritzker skomentował: „Mieszkańcy stanu Illinois doskonale widzą tę kiepską próbę zdobycia pierwszych stron gazet, ale jeśli Ron będzie chciał wydać pieniądze z podatków Florydy na billboardy w Illinois, chętnie przyjmiemy jego pieniądze”.

 

Źródło: nbc
Foto: Biuro Gubernatora Florydy, YouTube, istock/csfotoimages/
Czytaj dalej

BIZNES

Latamy na Florydzie. Ruch na lotnisku w Tampie wciąż rośnie a Spirit Airlines dodaje nowe trasy

Opublikowano

dnia

Autor:

Międzynarodowy Port Lotniczy w Tampie spodziewa się, że duży popyt na podróże utrzyma się w przyszłym roku. Władze oczekują większej liczby pasażerów i wyższych przychodów dzięki wzrostowi gospodarczemu Tampa Bay. W czwartek członkowie zarządu Urzędu Lotnictwa zagłosowali za przyjęciem budżetu na 2024 rok. Ten rok rozpoczyna się w październiku.

Lotnisko prognozuje, że między październikiem 2023 r. a wrześniem 2024 r. obsłuży rekordową liczbę 25,2 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 8,5% w porównaniu z 2023 r.

Oczekuje się, że przychody wzrosną o 29,1 mln dolarów w porównaniu z rokiem finansowym 2023 do 408,6 mln dolarów. Większy popyt na podróże ma także zwiększyć zyski z parkowania i wynajmu samochodów. Czynsze w nowym biurowcu SkyCenter One również przynoszą zysk lotnisku. Według rocznego budżetu budynek ma wygenerować 7,3 miliona dolarów w 2024 roku.

W 2023 r. liczba pasażerów przekroczyła już poziom sprzed pandemii. Obecnie lotnisko przewiduje co roku jeszcze większy rozwój i realizuje kilka długoterminowych projektów, aby zaspokoić rosnący popyt.

Budowa nowego Airside D, opóźniona z powodu pandemii, ma rozpocząć się w przyszłym roku. Lotnisko rozważa także dodanie kolejnego terminalu, który w ciągu najbliższych dwudziestu lat obsłuży prawie 40 milionów pasażerów rocznie.

Ale koszty dla Tampa International również rosną. Lotnisko przewiduje, że w 2024 r. wyda o 17,7 mln dolarów więcej. Według budżetu koszty operacyjne wyniosą 198,9 mln dolarów, czyli będą o 9,8% wyższe niż w 2023 r.

Według budżetu, wysoka inflacja będzie nadal wpływać na większość wydatków lotniska. Tampa International planuje zatrudnić więcej osób, aby zaspokoić większe zapotrzebowanie na podróże, a także wydać ponad 95 milionów dolarów na modernizację infrastruktury w 2024 roku.

Projekty te obejmują wymianę samochodów wahadłowych Airside E, naprawę jednego z pasów startowych i kilku dróg kołowania, wymianę sprzętu parkingowego i modernizację systemu kontroli bagażu.

Port lotniczy oczekuje jednak, że większe przychody zrekompensują rosnące koszty.

A po roku 2023, który według władz lotniczych zakończy się przychodami o 10,5% wyższymi niż planowano, urzędnicy stwierdzili, że lotnisko ma „najsilniejszą pozycję finansową w historii”.

W środę linie Spirit Airlines ogłosiły, że zaoferują jesienią więcej lotów na Międzynarodowym Lotnisku w Tampie.

Jak wynika z komunikatu prasowego, niskobudżetowy przewoźnik wznawia siedem tras sezonowych i dodaje cztery nowe połączenia do Charlotte w Karolinie Północnej i Charleston w Karolinie Południowej, a także do Norfolk i Richmond w Wirginii.

Loty bez przesiadek między Tampą a Charlotte rozpoczną się 5 października i będą obsługiwane codziennie. Połączenia rozpoczynające się 15 listopada do Charleston, Norfolk i Richmond będą oferowane cztery razy w tygodniu.

Powracające trasy Spirit Airlines połączą Tampę z Bostonem, Dallas i Indianapolis od 5 października, natomiast loty do Houston, Filadelfii, Pittsburgha i Columbus w stanie Ohio zostaną ponownie uruchomione 15 listopada.

Jak podało lotnisko, kiedy wszystkie loty będą już realizowane, Spirit Airlines staną się drugim co do wielkości przewoźnikiem w Tampa International, obsługującym łącznie 21 tras. Największym jest Southwest Airlines z 38 trasami.

 

Źródło: Tampabay
Foto: YouTube, Spirit Airlines, istock/6381380/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu