Połącz się z nami

News USA

Praca płatna do 250 USD za godzinę oferuje zdalne możliwości, niezależność i nie wymaga dyplomu

Opublikowano

dnia

Najgorętszym zadaniem na rynku pracy dla freelancerów wcale nie jest kodowanie ani projektowanie graficzne, jak można się spodziewać — to pisanie. Tak przynajmniej wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Freelancer.com, które wykazały, że kreatywne pisanie jest najbardziej pożądaną umiejętnością, do której pracodawcy zatrudniają na swojej platformie.

Raport powstał na podstawie analizy prawie 300 000 ofert pracy ogłoszonych na stronie w okresie od kwietnia do czerwca.

Mimo, że coraz więcej firm zwraca się do sztucznej inteligencji do tworzenia treści, od początku roku wzrosło zapotrzebowanie na osoby, które redagują rękopisy, piszą posty na blogi zoptymalizowane pod kątem SEO oraz szkice scenariuszy kreatywnych projektów, mówi Matt Barrie, dyrektor generalny Freelancer.com.

„AI nie może jeszcze zastąpić kreatywności” — wg Barrie.

Podobny trend zaobserwowano w pierwszym kwartale roku – kreatywne prace projektowe kwitły pomimo zainteresowania wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Inne umiejętności związane z pisaniem, które stały się bardziej popularne na Freelancer.com, to copywriting i ghostwriting, dodaje Barrie.

Dostępna kariera z sześciocyfrowymi perspektywami

Podczas gdy niektórzy piszący odnoszą sukces z tytułem licencjata, nie jest to wymagane do zbudowania udanej kariery niezależnej. O wiele ważniejsze, według Indeed, są umiejętności: sprawdzania faktów, badań, edytowania i podstawowej wiedzy na temat SEO.

Można stworzyć portfolio online z próbkami swoich tekstów, dołączyć do grupy pisarskiej i nawiązać kontakty z innymi osobami piszącymi w interesującym obszarze, aby znaleźć możliwości zarobku.

Większość niezależnych prac polegających na pisaniu wykonywana jest zdalnie i charakteryzuje się dużą elastycznością.

Im bardziej jesteś doświadczony, tym wyższą możesz ustawić stawkę: Pisarze na Freelancer.com pobierają nawet 250 USD za godzinę.

Pracując jako niezależny pisarz w pełnym wymiarze godzin można zarobić ponad 400 000 dolarów rocznie.

Jak niezależni pisarze wykorzystują sztuczną inteligencję, aby zarobić więcej pieniędzy

Fiverr, inny rynek freelancingu, również odnotowuje stały popyt na osoby tworzące treści, pomimo wzrostu generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, który został uruchomiony w listopadzie 2022 r.

Yoav Hornung, szef z Fiverr, mówi, że platforma nadal widzi popyt na ogólne usługi pisania, takie jak redagowanie książek, ale także większe zainteresowanie zatrudnianiem freelancerów do usług pisania związanych z AI, takich jak edytowanie treści AI – te prace przyniosły wzrost o 80% w ostatnim kwartale w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 r.

Gabrielle Gerbus, niezależna copywriterka i specjalistka SEO, która dzieli swój czas między Tajlandię i Los Angeles, mówi, że na początku „trochę się bała” wpływu sztucznej inteligencji na jej perspektywy zawodowe.

Postanowiła jednak wykorzystać sztuczną inteligencję w swoim profesjonalnym pisaniu, poznając tajniki czatu GPT i innych generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, aby móc dodać edytowanie treści AI do swojego repertuaru. Za usługę pobiera 100 dolarów i więcej.

Źródło: cnbc
Foto: istock/undrey/ Moon Safari/dusanpetkovic/

News USA

Nie wszystko w sklepach drożeje wraz z inflacją. Tanieją m.in. telewizory

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny mają tendencję do wzrastania w czasie, nawet w warunkach niskiej inflacji. Idąc obecnie do sklepu widzimy je średnio 20% wyższe niż były przed pandemią. Ale nie wszystko zdrożało – jest kilka kategorii produktów, za które teraz płacimy mniej niż 5 lat temu.

Celem Rezerwy Federalnej USA była roczna inflacja na poziomie 2%. Zatem kiedy wydarzenia na całym świecie, takie jak pandemia Covid-19, powodują wzrost inflacji znacznie powyżej docelowego poziomu, może to być prawdziwy szok dla konsumentów.

Od momentu osiągnięcia poziomu 9% w czerwcu 2022 r. spowolnienie tempa inflacji do preferowanego celu Fed jest powolne.

I chociaż inflacja rzeczywiście cofnęła się w stosunku do szczytu z 2022 r. – obecnie wynosi 3%, jak wynika z najnowszego wskaźnika cen towarów i usług opublikowanego przez Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy – ceny są nadal o około 20% wyższe niż przed pandemią.

Jak wynika z przeglądu przeprowadzonego przez CNBC, który porównał ceny w czerwcu 2024 r. z cenami w czerwcu 2019 r., istnieje jednak kilka kategorii handlu detalicznego, które przełamują ten trend i są obecnie faktycznie tańsze niż przed pandemią.

Są to: sprzęt telefoniczny; telewizory; sprzęt audio; komputery; niektóre naczynia kuchenne; oraz zabawki, gry i artykuły hobbystyczne.

Ta sama cena, lepsza wartość

Nawet gdy roczna inflacja osiągnęła swój szczyt, ceny elektroniki użytkowej stale wykazywały oznaki deflacji. Częściowo ma to związek z niuansami związanymi z obliczaniem samego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych CPI.

Na przykład ceny smartfonów, podlegają specjalnym korektom w Biurze Statystyki Pracy w celu uwzględnienia szybkiego postępu technologicznego. Wskaźnik CPI rutynowo pokazuje, że ceny smartfonów spadają, ale w rzeczywistości odzwierciedla fakt, że konsumenci otrzymują lepsze, bardziej wyrafinowane produkty w tej samej cenie.

Takie „korekty hedoniczne” mają odzwierciedlać zmianę wartości, jaką otrzymuje konsument za to, za co płaci.

Dlaczego telewizory są nadal tanie

Jednak korekty hedoniczne nie są w stanie wyjaśnić wszystkiego, gdy CPI odnotowuje spadki cen. Telewizory są tego dobrym przykładem: ich ceny stale spadają, a w niektórych przypadkach producenci muszą je obniżać jeszcze bardziej, aby zachować konkurencyjność i przyciągnąć uwagę konsumentów.

Stało się to najwyraźniej w przypadku telewizorów inteligentnych gdy ​​technologia stała się dość uniwersalna i utrudnia konkurowanie na rynku. Ich cena spadła od 2019 roku o 31,8%.

Według specjalistów dzieje się tak, ponieważ inteligentne telewizory służą jako narzędzie do zdobywania danych – cena telewizora to tylko punkt wejścia dla Twojego domu. Po podłączeniu go do Internetu i korzystaniu ze wszystkich funkcji, jakie oferuje, producenci i twórcy aplikacji mogą dowiedzieć się wiele o Twoich zwyczajach związanych z rozrywką.

Dane te są wykorzystywane przez producentów i reklamodawców.

 

Źródło: cnbc
Foto: istock, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

16 lipca LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness – 9 lokalizacji w Chicago przechodzi dzisiaj pod inny zarząd. Członkowie XSport otrzymali tę wiadomość pod koniec zeszłego tygodnia w postaci maila od Capital Fitness Inc., spółki-matki XSport.

Jak wynika z przesłanych wiadomości, LA Fitness będzie honorować członkostwo w XSport i pobierać składki „w tej samej kwocie co poprzednio”. Członkostwo z dostępem do jednego klubu pozostanie niezmienione, natomiast członkowie z dostępem do wielu klubów będą mogli również korzystać z dowolnego klubu LA Fitness w całym kraju.

W ogłoszeniu nie określono, czy którekolwiek siłownie zostaną zamknięte. XSport prowadzi 9 siłowni w Chicago, a LA Fitness 10.

Niektórzy członkowie XSport obawiają się, że przejęcie może skutkować skróceniem godzin pracy. Lokalizacje XSport w Chicago działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy lokalne siłownie LA Fitness są zamykane między 9:00PM a 11:00PM w dni powszednie i wcześniej w weekendy.

Przejęcie klubu w Chicago oznacza, że ​​LA Fitness kontynuuje swoją ekspansję w branży fitness.

W ramach transakcji o wartości 153 milionów dolarów w 2011 roku firma nabyła 171 klubów, w tym 27 w Illinois, od Bally Total Fitness z siedzibą w Chicago. W następnym roku LA Fitness nabyła dwa mniejsze kluby, Urban Active i Lifestyle Family Fitness Clubs.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: XSport Fitness
Czytaj dalej

News USA

Target już myśli o szkole. Specjalne oferty przygotował dla nauczycieli, rodziców i studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Choć może się to wydawać wcześnie, bo wakacje trwają w najlepsze, ale Target już ogłosił kilka promocji z okazji jesiennego powrotu do szkoły. Nauczycielom, rodzicom uczniów oraz studentom proponuje korzystne oferty.

Promocja Circle 360

Na początku tego roku firma Target wprowadziła nowy program Target Circle, obejmujący bezpłatny program Target Circle i płatną subskrypcję Target Circle 360. Subskrypcja Target Circle 360 ​​zapewnia nieograniczoną dostawę tego samego dnia w przypadku zamówień powyżej 35 USD, dostęp do rynku Shipt i nie tylko.

Członkostwo jest dostępne co roku i kosztuje 99 dolarów, ale Target oferuje specjalną ofertę letnią dla nauczycieli i studentów.

Zweryfikowani studenci mogą uzyskać specjalną nową miesięczną cenę subskrypcji za 4,99 USD miesięcznie, począwszy od 14 lipca. Koszt wynosi 10,99 USD dla wszystkich pozostałych kupujących.

Przez ograniczony czas nauczyciele mogą wykupić roczną subskrypcję za jedyne 49 USD za pierwszy rok. Oferta ta obowiązuje od 14 lipca do 24 sierpnia.

Kupon rabatowy 20%

Od 14 lipca dla zweryfikowanych studentów i nauczycieli będących członkami Target Circle dostępna jest jednorazowa zniżka w wysokości 20%.

Nauczyciele mogą korzystać ze zniżki do 24 sierpnia. W przypadku studentów zniżka ta zostaje przedłużona do 28 września, co zapewnia dodatkowy miesiąc oszczędności w porównaniu z rokiem ubiegłym.

20 przyborów szkolnych za 20 dolarów

Po raz pierwszy Target przedstawia także listę 20 niezbędnych przyborów szkolnych, których łączna wartość wynosi niecałe 20 dolarów.

Na liście znajduje się 20 popularnych materiałów eksploatacyjnych, takich jak 12-pak kredek Mondo Llama, płynny klej up&up, notesy oraz wiele innych, w które rodzice powinni zaopatrzyć swoje dzieci gdy te rozpoczną nowy rok szkolny.

 

Źródło: fox32
Foto: Target, istock
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu