Połącz się z nami

News USA

Lotniska Ameryki Północnej – gdzie załatwisz swój lot szybko, a gdzie czeka się najdłużej?

Opublikowano

dnia

W sierpniowym badaniu Casago, firma zarządzająca kompleksowymi usługami wynajmu nieruchomości, przeanalizowała opinie pasażerów umieszczane na stronie internetowej quality.com. Oceniła w ten sposób lotniska Ameryki Północnej pod względem czasu oczekiwania na sprawy takie jak odprawa, nadanie bagażu, odbiór bagażu, odprawa celna i inne w skali od jednego do pięć gwiazdek. Najlepszym okazało się Southwest Florida International (RSW), najgorszym – Sangster International (MBJ) na Jamajce.

Poszczególne lotniska i lokalizacje zostały uszeregowane w celu określenia, które z nich ma najwyższy odsetek pozytywnych recenzji.

Według pasażerów wszystkie z najlepszych lotnisk w Ameryce Północnej pod względem czasu oczekiwania  znajdują się w USA.  Międzynarodowy port lotniczy Southwest Florida – RSW, zajął pierwsze miejsce na liście. Miał 66,67% recenzji zawierających od czterech do pięciu gwiazdek. Największe linie lotnicze, które wylatują z RSW, to American, Delta, JetBlue, Southwest i United.

Według poprzedniego raportu Travel Lens, lotnisko to zajęło najlepsze miejsce w Stanach Zjednoczonych pod względem czasu oczekiwania, zadowolenia pasażerów i ocen w Google — z wynikiem 8,06/10. Lotnisko znajduje się w rejonie South Fort Myers i ma ocenę w Google 4,5/5.

Lotnisko Southwest Florida International nie jest największe na Florydzie, ale według Travel Lens jest obecnie drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem z jednym pasem startowym w Ameryce. Port obejmuje 13 555 akrów, co czyni go trzecim co do wielkości lotniskiem w USA pod względem powierzchni, zgodnie z raportem Casago.

Portland International w Oregonie PDX było drugim najlepszym lotniskiem w Ameryce Północnej pod względem czasu oczekiwania. Według Centrum Lotnictwa jest to największe lotnisko w stanie i odpowiada za 90% pasażerskich podróży lotniczych w tym stanie.

JD Power and Associates uznał PDX za jedno z najlepszych dla dużych lotnisk pasażerskich w latach 2015, 2016 i 2019 na podstawie ogólnego zadowolenia pasażerów. Lotnisko oferuje pasażerom połączenie koleją miejską z centrum miasta, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i zakupy bezcłowe.

10 najlepszych lotnisk w Ameryce Północnej na podstawie czasu oczekiwania:

 1. Southwest Florida International (RSW)
 2. International Portland (PDX)
 3. Metro w Detroit (DTW)
 4. Tampa International (TPA)
 5. Cincinnati/Northern Kentucky International (CVG)
 6. Raleigh-Durham International (RDU)
 7. Ronald Reagan Washington National (DCA)
 8. Nashville International (BNA)
 9. Orlando Sanford International (SFB)
 10. Chicago Midway International (MDW)

Najgorsze lotnisko w Ameryce Północnej pod względem czasu oczekiwania to Międzynarodowe Lotnisko Sangster na Jamajce MBJ, znajdujące się trzy mile na wschód od Montego Bay na Jamajce. Obsługuje 45 miejsc docelowych i ma 25 linii lotniczych. Według strony internetowej lotniska, Sangster International obsłużył 4,4 miliona pasażerów w 2022 roku.

Jest to największe z trzech międzynarodowych lotnisk na Jamajce, a 72% odwiedzających kraj używa go jako głównego lotniska, według Urzędu Lotnictwa Cywilnego Jamajki. Lotnisko aktualnie przechodzi dużą rozbudowę, w tym modernizację pasa startowego, która kosztowała 34 miliony dolarów, co umożliwi lotnisku przyjmowanie większych samolotów.

Punta Cana International na Dominikanie PUJ, zajęła drugie miejsce na liście najgorszych lotnisk w Ameryce Północnej pod względem czasu oczekiwania. Lotnisko miało tylko 6,98% ocen od czterech do pięciu gwiazdek.

Międzynarodowe lotnisko w Punta Cana jest najbardziej ruchliwym portem lotniczym w kraju i drugim na Karaibach. W 2022 roku przez port lotniczy Dominikany przewinęło się ponad 8,3 miliona pasażerów, a w 2023 roku stanowiło to 60% wszystkich przylotów lotniczych w kraju.

10 najgorszych lotnisk w Ameryce Północnej na podstawie czasu oczekiwania:

 1. Sangster International (MBJ)
 2. International Punta Cana (PUJ)
 3. Newark International (EWR)
 4. Daniel K. Inouye International (HNL)
 5. Seattle-Tacoma International (SEA)
 6. Toronto Pearson International (YYZ)
 7. Salt Lake City International (SLC)
 8. Tocumen International (PTY)
 9. International Miami (MIA)
 10. International Mexico (MEX)

 

Źródło: cnbc
Foto: YouTube, istock/Tatsiana Volkava/

News Chicago

Uczcij Narodowy Dzień Kawy korzystając z promocyjnych ofert w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Mała czarna czy duża z mlekiem? Zdobądź dzienną dawkę kofeiny za darmo, gdy sprzedawcy detaliczni w całym Chicago świętują Narodowy Dzień Kawy, oferując szereg gratisów i promocji.

Kawa jest obecnie jedną z najpopularniejszych używek na świecie i głównym źródłem kofeiny. Napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca,  pochodzi z Etiopii, a w Europie pojawił się około XVI wieku.

Amerykański Narodowy Dzień Kawy przypada na piątek, 29 września.

W ten dzień, a także w dni z nim sąsiadujące wiele kawiarni w całym Chicago oferuje rozszerzone zniżki i oferty członkowskie z okazji święta. Oto kilka miejsc, w których możesz zdobyć filiżankę czarnej energii w swojej okolicy:

Starbucks

Z okazji Narodowego Dnia Kawy w wybranych sklepach Starbucks odbędą się bezpłatne degustacje kawy prowadzone przez doświadczonych baristów.

Niektóre degustacje będą prowadzone przez certyfikowanego Mistrza Kawy Starbucks, pracownika posiadającego specjalistyczną wiedzę kawową i przeszkolenie w Akademii Kawy Starbucks. Klienci mogą uzyskać więcej informacji w lokalnym sklepie.

Roastery Starbucks Reserve, zlokalizowana pod adresem 646 N. Michigan Ave., będzie również prezentować wyselekcjonowaną mieszankę z Chicago, dostępną wyłącznie w palarni. Jak twierdzi firma, została ona stworzona przez doświadczonych twórców kawy i dobrana tak, aby odzwierciedlała esencję miasta.

Klienci mogą także uczcić pierwszy Światowy Tydzień Kawy Starbucks, który rozpoczął się w poniedziałek i zakończy 1 października, Międzynarodowym Dniem Kawy.

Peet’s Coffee and Tea

Peet’s wprowadza program „Peet’s Disloyalty” dostępny tylko od 29 września. Klienci muszą utworzyć konto Peetnik Rewards, a następnie przesłać zrzut ekranu z aplikacji lojalnościowej innej kawiarni do czwartku. Dzięki temu użytkownik otrzyma jeden bezpłatny kupon na pojedynczy napój w dowolnym rozmiarze, z wyjątkiem napojów butelkowanych.

Duck Donuts

Do każdego zakupu klienci mogą otrzymać bezpłatną, średnio gorącą kawę lub zimny napar. Osoby zamawiające online mogą skorzystać z kodu „COFFEEDAY23”, aby skorzystać z oferty.

Potbelly

Od piątku do niedzieli Potbelly będzie oferować członkom Perks podwójne punkty za każdy zakup obejmujący koktajl Cold Brew. Aby skorzystać z oferty, członkowie muszą złożyć zamówienie za pośrednictwem witryny Potbelly.com, aplikacji lub skanując aplikację w sklepie.

Paris Baguette

Piekarnia i kawiarnia Paris Baguette będzie oferować bezpłatną, średnio gorącą lub mrożoną kawę do każdego zakupu od piątku do niedzieli.

Fairgrounds Craft and Coffee Tea

Od 29 września klienci będą mogli cieszyć się połową ceny na wszystkie kawy przez cały dzień. Osoby planujące zakup kawy online mogą skorzystać z kodu „COFFEE LOVER”, aby uzyskać dostęp do oferty.

Dunkin Donuts

Członkowie programu Rewards mogą otrzymać bezpłatną średnią gorącą lub mrożoną kawę przy zakupie tego dnia.

Krispy Kreme

W ten piątek sieć sklepów z pączkami oferuje bezpłatną, średnią gorącą lub mrożoną kawę, bez konieczności zakupu.

Circle K

Dzięki aplikacji Circle K klienci mogą otrzymać jedną bezpłatną filiżankę kawy w dowolnej wielkości od 26 września do 2 października

Stan’s Donuts & Coffee

Kultowa marka pączków i kawy zaoferuje dwie oferty z okazji Narodowego Dnia Kawy w 16 lokalizacjach na terenie miasta. 29 września każdy gość będzie mógł otrzymać darmowe 16 uncji gorącej lub mrożonej kawa do dowolnego zakupu w sklepie.

Osobom spoza Chicago Stan’s oferuje 50% zniżki na wszystkie zamówienia na kawę w pierwszym miesiącu z kodem DrinkMoreCoffee, dostępnym tylko 29 września.

Big Shoulders Coffee

29 września firma Big Shoulders oferuje na swojej stronie internetowej 15% zniżki na kawy podstawowe w kawiarniach.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Weedezign/
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Water Taxi ponownie kursuje po rzece Chicago. Wskakujcie na pokład

Opublikowano

dnia

Autor:

Niepowtarzalny żółty kolor Chicago Water Taxi powrócił na rzekę Chicago po zamknięciu usług na początku pandemii a właściciele firmy nadal pracują nad przywróceniem dawnego poziomu przewozów pasażerów. Jeśli chcesz się dostać z Michigan Avenue na Madison Street, lub odwrotnie, wsiadaj na pokład.

Osoby pracujące w centrum miasta mogą dostać się do biura na wiele sposobów – pieszo, samochodem, pociągiem, autobusem lub statkiem.

Jeśli zdecydujesz się na taksówkę wodną w Chicago, istnieje duża szansa, że Twoim kapitanem będzie Doug Chyna. Jest kapitanem drużyny Chicago River od ponad 20 lat.

Pandemia zamknęła firmę na kilka lat a żółte, charakterystyczne łodzie wróciły na wodę dopiero w tym miesiącu. Jednak Chicago Water Taxi obsługuje obecnie tylko część swoich pierwotnych usług.

„Przed pandemią Covid-19 byliśmy bardzo zajęci. Kursowaliśmy do Michigan Avenue, Madison Street, Clark i LaSalle, Riverwalk i Chinatown” – wspomina Chyna.

Aktualnie, dopóki nie zwiększy się liczba pasażerów, można korzystać wyłącznie z taksówki wodnej pomiędzy Michigan Avenue i Madison Street. Pasażerami są głównie osoby dojeżdżające do pracy lub chcące wyjść z biura na lunch lub przerwę.

Doug Chyna zauważa, że każdego dnia chętnych na kurs przybywa. Wg kapitana przepłynięcie łodzią jest relaksujące i odstresowuje osoby pracujące w biurach.

Chicago Water Taxi kursuje we wtorki, środy i czwartki w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie chicagowatertaxi.com.

Źródło: cbs
Foto: YouTube, istock/Manakin/
Czytaj dalej

News USA

Ponad 100 tys. dodatkowych pracowników UPS będzie dostarczać paczki w okresie świątecznym

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma kurierska UPS ogłosiła we wtorek, że jest gotowa zatrudnić ponad 100 000 pracowników w okresie świątecznym. Poszukuje osób na stanowiska sezonowe w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na terenie całego kraju i potrzebuje przede wszystkim kierowców sezonowych, kierowców z zawodowym prawem jazdy oraz osób zajmujących się obsługą paczek.

UPS, dla którego okres świąteczny jest najbardziej pracowity, stwierdził, że oferuje „konkurencyjne wynagrodzenia i pracę na wiele zmian w setkach lokalizacji w całym kraju”. W niektórych lokalizacjach dostępne są także do obsadzenia stanowiska stałe.

Firma podała również, że w przypadku większości kandydatów cyfrowy proces aplikowania zajmuje mniej niż 20 minut, a prawie 80% stanowisk sezonowych nie wymaga rozmowy kwalifikacyjnej.

Inicjatywa dotycząca zatrudnienia pojawia się w czasie, gdy firma boryka się z konsekwencjami finansowymi spornych negocjacji pracowniczych, które zostały rozstrzygnięte w lipcu i ostatecznie zakończone w zeszłym miesiącu. Negocjacje były konsekwencją strajku, jaki zorganizował związek Teamster.

Przychody spółki spadły w drugim kwartale wraz ze spadkiem liczby paczek, w związku ze strajkiem i prowadzonymi rozmowami pracowniczymi.

Firma obniżyła także swoje prognozy dotyczące skonsolidowanych przychodów za cały rok, aby „odzwierciedlić wpływ negocjacji w sprawie warunków pracy i koszty związane z osiągniętym wstępnym porozumieniem” – podała spółka w swoim kwartalnym raporcie o zyskach opublikowanym w sierpniu.

Jednak dyrektor generalna UPS, Carol Tomé, stwierdziła w oświadczeniu dołączonym do raportu, że firma jest „silniejsza niż kiedykolwiek” i że będzie w dalszym ciągu „kontynuować strategię mającą na celu uchwycenie wzrostu w najbardziej atrakcyjnych częściach rynku i uczynienie naszej globalnej zintegrowanej sieci jeszcze bardziej wydajną”.

O tym, że na sezon świąteczny zatrudnia Amazon pisaliśmy 21 września. 100 tys nowych osób chce także przyjąć na ten czas Target.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube istock/lcva2/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu