Połącz się z nami

NEWS Florida

Miliarderzy wspierają DeSantisa. Never Back Down zebrała 48 mln USD przez pół roku

Opublikowano

dnia

Miliarderzy zwiększają finansowe wysiłki, aby umieścić Rona DeSantisa na karcie do głosowania w wyborach prezydenckich, jak wynika z nowych danych. Organizacja super PAC Never Back Down, zebrała 48 milionów dolarów w pierwszej połowie tego roku dzięki znanym potentatom, z których wielu już wcześniej finansowało polityczną karierę gubernatora Florydy. Suma ta jest ponad dwukrotnie większa od oficjalnej kampanii DeSantisa.

Zebrane 48 milionów dolarów stanowi dodatek do 82,5 miliona dolarów przekazanych przez stanowy komitet pozyskiwania funduszy Rona DeSantisa, co daje Never Back Down około 130 milionów dolarów na pracę w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku.

Do tej pory wydano prawie 34 miliony dolarów, pozostawiając około 97 milionów dolarów w gotówce.

W poniedziałek wieczorem grupa złożyła w Federalnej Komisji Wyborczej nowe dokumenty, w których wyszczególniła swoje składki i wydatki z okresu do 30 czerwca. Znaczne fundusze super PAC prawdopodobnie będą kluczową linią ratunkową dla DeSantisa w trudnych miesiącach poprzedzających przyszłoroczne prawybory stanowe. zwłaszcza że jego kampania spotkała się z pytaniami o jej finansową rentowność.

W przeciwieństwie do oficjalnych kampanii super PAC mogą zgodnie z prawem przyjmować nieograniczone darowizny, co czyni je preferowanym sposobem przekazywania funduszy przez megadarczyńców.

Super PAC nie mogą koordynować kampanii, chociaż te rozróżnienia są często niejasne. Never Back Down podjął się obowiązków typowych dla kampanii, takich jak koordynacja masowego pukania do drzwi wyborców przez płatnych akwizytorów, a nie wolontariuszy.

Według oficjalnego konta kampanii Rona DeSantisa tylko 15% wszystkich zebranych środków pochodziło z drobnych datków wysokości do 200 dolarów – co oznacza, że cała operacja polityczna wspierająca gubernatora pozostaje w dużym stopniu uzależniona od zamożnych osób.

Zdecydowanie największym zwolennikiem prezydenckich ambicji Rona DeSantisa jest Robert Bigelow – magnat nieruchomości i przemysłu lotniczego z Las Vegas, znany z zainteresowania UFO i życiem pozagrobowym – który w marcu wypisał czek na ponad 20 milionów dolarów dla Never Back Down.

Potentaci transportu Richard i Elizabeth Uihlein, wieloletni zwolennicy DeSantisa, wspólnie przekazali 2 miliony dolarów. Taką samą kwotę podarował kalifornijski inwestor venture capital Douglas LeoneStefan Brodie, założyciel firmy chemicznej z Pensylwanii, który obecnie mieszka na bardzo bogatej Fisher Island w pobliżu Miami Beach.

Inni znani współpracownicy to Orlando Magic, który w czerwcu przekazał 50 000 dolarów. Dan DeVos, szwagier byłej amerykańskiej sekretarz edukacji Betsy DeVos, jest przewodniczącym drużyny koszykówki.

Edward DeBartolo Jr. – były właściciel San Francisco 49ers, który został ułaskawiony przez byłego prezydenta Donalda Trumpa po tym, jak przyznał się do niezgłoszenia przestępstwa w sprawie korupcyjnej w Luizjanie – również przekazał DeSantisowi 250 000 dolarów. DeBartolo mieszka w Tampie i jest teściem szeryfa powiatu Hillsborough, Chada Chronistera.

Cztery firmy Daytona Beach prowadzone przez budowniczego domów Mori Hosseini wypisały czek 1 czerwca na łączną kwotę 1 miliona dolarów. Hosseini i jego firmy przekazały już ponad 100 000 dolarów stanowemu komitetowi politycznemu DeSantisa, zanim gubernator ponownie mianował go członkiem Rady Powierniczej Uniwersytetu Florydy w 2021 r.

Założona pod koniec lutego super PAC wydawała średnio 1,8 miliona dolarów tygodniowo.

Oficjalna kampania Rona DeSantisa przez pierwsze półtora miesiąca wydawała 1,5 miliona dolarów tygodniowo, mimo że na koncie miała miliony mniej na start. Kampania zwolniła w zeszłym miesiącu ponad jedną trzecią personelu w ramach ograniczania wydatków.

Niektórzy zwolennicy gubernatora w przeszłości nie są jednak obecni w aktach super PAC.

Należy do nich Ken Griffin, właściciel Citadel, który przeniósł się z Chicago do Miami. Wcześniej przekazał DeSantisowi ponad 10 milionów dolarów w czasie dwóch startów na gubernatora – co uczyniło go największym indywidualnym darczyńcą dla DeSantisa.

Nieobecni byli również Ike i Laura Perlmutter, którzy łącznie przekazali ponad 2,5 miliona dolarów na wybory DeSantisa na gubernatora i pozwolili mu korzystać z ich prywatnego samolotu w 2018 t. Według CNBC Perlmutterowie wspierają Trumpa.

Paul Tudor Jones II, miliarder zarządzający funduszem hedgingowym, który mieszka w Palm Beach i przekazał czeki DeSantisowi o wartości ponad 1 miliona dolarów na swoje kampanie na Florydzie, również nie znalazł się na liście.

130 milionów dolarów Never Back Down przyćmiewa zewnętrzne pieniądze wspierające innych republikańskich pretendentów do fotelu prezydenta.

Super PAC Trumpa Make America Great Again Inc. zebrał zaledwie 13 milionów dolarów w 2023 roku, a około 54 miliony dolarów wpłynęło za pośrednictwem wspólnego komitetu pozyskiwania funduszy.

O tym których kandydatów wspierają finansiści z Wall Street pisaliśmy 17 lipca.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Mieszkaniec Riverview winny zamordowania córki. Rozczłonkowane ciało 13-latki znaleziono w 2017 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę uznano Nahshona Shannona za winnego zabicia swojej 13-letniej córki Janessy w 2017 roku. Ława przysięgłych z Hillsborough stwierdziła, że mężczyzna jest winny morderstwa trzeciego stopnia i zarzutów znęcania się nad dzieckiem, po około 14 godzinach narad w ciągu dwóch dni w procesie, który rozpoczął się 18 września.

Nahshon Shannon został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i kwalifikowane znęcanie się nad dziećmi. Gdy odczytywano werdykt ławy przysięgłych 44-letni mężczyzna siedział spokojnie i z kamienną twarzą patrzył przed siebie.

Wyrok kończy śledztwo, które rozpoczęło się sześć lat temu po tym, jak Nahshon Shannon zgłosił zaginięcie swojej córki dzień po tym, jak zniknęła z jego domu Cocoa Beach Drive w Riverview 3 lipca 2017 r.

1 lipca 2017 r. Nahshon Shannon odebrał Janessę z domu jej matki, Michelle Mosley, w Bradenton. Mosley wysłała SMS-a do Nahshona Shannona, który sprawował główną opiekę nad córką, aby odebrał Janessę po tym, jak wymknęła się z jego domu poprzedniego wieczoru.

Rozczłonkowane ciało Janessy Shannon znaleziono dziewięć dni później, 12 lipca, w czarnym plastikowym worku na śmieci w odosobnionym obszarze rezerwatu przyrody Triple Creek przy Balm Boyette Road w Riverview.

Władze aresztowały Nahshona Shannona trzy miesiące później pod zarzutem śmierci jego córki. Minęły lata, a mężczyzna przebywał w więzieniu Falkenburg Road bez możliwości wyjścia za kaucją.

W zeszłym tygodniu matka dziewczynki zeznała w sądzie, że Nahshon Shannon wyglądał na wściekłego, gdy przyjechał po Janessę czarnym Jeepem Cherokee i że córka wydawała się przestraszona.

Kiedy Nahshon Shannon opuścił dom Mosley, wysłał SMS-a do swojej dziewczyny: „Muszę pojechać do siebie, muszę załatwić sprawę z Nessą”.

W swojej mowie końcowej prokurator stwierdziła, że luki w czasie reakcji Nahshona Shannona na SMS-y swojej dziewczyny tamtej nocy dały mu czas na zabicie Janessy i pochowanie jej ciała w płytkim grobie w odizolowanym rezerwacie przyrody w południowo-wschodnim powiecie Hillsborough.

Następnego dnia mężczyzna wysłał SMS-a do swojej dziewczyny, mówiąc, że sprawdził pokój Janessy i jej tam nie było.

Lekarz sądowy z Hillsborough znalazł liczne obszary krwawienia z tyłu głowy Janessy i mięśni szyi, co wskazywało, że nastolatka odniosła obrażenia „przypominające uduszenie”. Śmierć uznano za zabójstwo w wyniku urazu tępym narzędziem.

Badania toksykologiczne wykazały, że dziewczynka miała w organizmie alkohol i kokainę, które zostały spożyte w ciągu sześciu godzin przed śmiercią.

Adwokat argumentował, że stan nie udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że Nahshon Shannon zabił swoją córkę. Mężczyzna pozostanie w więzieniu do czasu ogłoszenia wyroku, wyznaczonego na 9 listopada. Grozi mu do 20 lat więzienia.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Police Department
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kobieta ukradła aligatora do urodzinowej sesji zdjęciowej. Trzymała gada w hotelowej wannie

Opublikowano

dnia

Autor:

Według Florida Fish and Wildlife Conservation Commission kobieta rzekomo „pożyczyła” sobie aligatora ze swojej wcześniejszej pracy na urodzinową sesję zdjęciową i trzymała go w hotelowej wannie. Były pracodawca nie wniósł oskarżenia.

Funkcjonariusz FWC został wysłany do Grove Resort and Water Park w Winter Garden 4 września po tym, jak biuro szeryfa powiatu Orange poprosiło o pomoc w postępowaniu z młodym aligatorem, którego kobieta, zidentyfikowana jako Madison Stephan, trzymała w hotelowej łazience.

Kobieta powiedziała urzędnikom, że pracowała wcześniej w Croc Encounters w Tampie. Z raportu wynika, że „pożyczyła” sobie aligatora bez pozwolenia i zabrała go do hotelu w celu zrobienia sobie z nim zdjęć na urodziny.

Urzędnicy przekazali, że Stephan poszła do placówki dla dzikich zwierząt, zanim została otwarty, i użyła kluczy, które wciąż miała, aby złapać aligatora. Następnie zawiozła aligatora z powrotem do hotelu i włożyła go do wanny.

Croc Encounters w Tampie i Grove Resort and Water Park są oddalone od siebie o ponad godzinę jazdy samochodem.

Urzędnicy FWC stwierdzili, że aligator był wychłodzony od przebywania w zimnej wodzie w wannie.

Przedstawiciele Croc Encounters potwierdzili, że Madison Stephan tam pracowała, ale nie jest już pracownikiem. Powiedzieli, że kobieta nie miała pozwolenia na przebywanie na terenie posesji ani na zabranie aligatora, ale odmówili wniesienia oskarżenia o kradzież lub wtargnięcie.

Aligator wrócił do swojego domu w Croc Encounters tego samego popołudnia. Stephan otrzymała wezwanie do stawienia się w sądzie związku z posiadaniem aligatora.

Źródło: fox35
Foto: FWC, istock/Juliana Kawasaki/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Zwycięzca z Florydy zgłosił się po 1,6 mld USD wygrane w Mega Millions

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę urzędnicy ogłosili, że oczekiwany zwycięzca sierpniowego jackpota Mega Millions o wartości 1,6 miliarda dolarów, zgłosił się po nagrodę. Zwycięski los został sprzedany w supermarkecie Publix w Neptune Beach, miasteczku na wybrzeżu, niedaleko Jacksonville o szczęście dopisało mieszkańcowi Florydy 8 sierpnia.

Zgodnie z nowym prawem stanu Floryda nazwisko zwycięzcy pozostaje anonimowe przez 90 dni od daty odebrania nagrody, czyli od 25 września, jak poinformowali urzędnicy loterii. Loteria nie potwierdziła, czy zwycięzca otrzyma wypłatę w postaci ryczałtu czy płatności ratalnych, ani nie podała szacunkowej kwoty ryczałtu.

Na Florydzie zwycięzcy muszą odebrać kwotę ryczałtową w ciągu 60 dni od losowania. Jeśli zdecydują się na rentę, która jest wypłacana w 30 rocznych ratach, mają na to aż 180 dni. Jackpot podlega również podatkom federalnym. Na Florydzie nie ma stanowego podatku dochodowego.

Zwycięskie liczby trafione 8 sierpnia to 13, 19, 20, 32, 33, i Mega Ball – 14.

Największą wygraną w historii amerykańskiej loterii był los Powerball zakupiony w Kalifornii, który przyniósł wygraną o wartości aż 2,04 miliarda dolarów w losowaniu z 8 listopada 2022 r.

Kolejną co do wielkości była nagroda Powerball wysokości 1,586 miliarda dolarów, którą zdobyto 13 stycznia 2016 r. Nagroda ta została podzielona pomiędzy trzy zwycięskie bilety sprzedane w Kalifornii, na Florydzie i Tennessee.

Na trzecim miejscu znajduje się jackpot Florida Mega Millions z 8 sierpnia tego roku.

Czwarta, piąta i szósta co do wielkości wygrana to także nagrody Mega Millions, które wyniosły: 1,537 miliarda dolarów wygrane w Południowej Karolinie, 23 października 2018 r.; 1,35 miliarda dolarów trafione w Maine, 13 stycznia 2023 r.; i 1,337 miliarda dolarów zdobyte w Illinois 29 lipca 2022 r.

Zwycięzca jackpota Mega Millions o wartości 1,35 miliarda dolarów z Maine odebrał nagrodę w lutym i postanowił pozostać anonimowy. Zwycięzca odebrał opcję gotówkową za pośrednictwem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością LaKoma Island Investments LLC, jak podali urzędnicy Maine State Lottery.

Według Multi-State Lottery Association, większość zdobywców nagród głównych decydowała się na otrzymanie nagrody w formie jednorazowej płatności ryczałtowej.

Czasami zwycięzcy decydują się na płatności ratalne, w tym zwycięzca jackpota z Wirginii z losowania z 4 marca 2023 r, którego nazwisko pozostaje anonimowe zgodnie z prawem stanu Wirginia. Wygrał on 156,7 miliona dolarów.

Wcześniej ostatnim przypadkiem gdy zwycięzca jackpota zdecydował się na rentę, był gracz Powerball w 2014 roku.

Na odbiór czeka jeszcze nagroda o wartości 1,08 miliarda dolarów, która padła 19 lipca tego roku. Kalifornijska loteria jak dotąd nie zidentyfikowała nikogo jako zwycięzcy. Zwycięski kupon Powerball sprzedał Las Palmitas Mini Market z siedzibą w Los Angeles.

Obecnie rośnie główna wygrana loterii Powerball. Po wczorajszym losowaniu, w którym nikomu nie dopisało szczęście, w sobotę, 30 września, jackpot wyniesie 925 milionów dolarów, co daje ryczałtową wygraną w wysokości 432,4 miliona.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, istock/Deagreez/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu