Połącz się z nami

News Chicago

Koncerty na rzecz ochrony przyrody wypełnią muzyką Brookfield Zoo w dwa lipcowe weekendy

Opublikowano

dnia

Letnia seria koncertów, Concerts for Conservation at Brookfield Zoo – zlokalizowanego przy 31st Street w Brookfield, Illinois, oferuje połączenie muzyki, natury i zabawy. Wraz z zachodem słońca w ogrodzie rozbrzmiewa muzyka, a zoo zamienia się w tętniącą życiem salę koncertową na świeżym powietrzu.

Concerts for Conservation to najważniejsze wydarzenie muzyczne w Chicago, odbywające się w Brookfield Zoo, które łączy muzykę na żywo i dziką przyrodę w wyjątkowy i zabawny sposób. Impreza odbywa sięw miesiącach letnich i jest popularną atrakcją zarówno dla rodzin, jak i miłośników muzyki.

Tegoroczny cykl koncertów odbędzie się 14 i 15 lipca oraz 21 i 22 lipca. Podczas koncertów na rzecz ochrony przyrody goście mogą nocą zwiedzać zoo ze specjalnymi eksponatami dostępnymi poza godzinami regularnego otwarcia, a także posłuchać różnorodnych występów muzycznych lokalnych zespołów i artystów.

Wydarzenie odbywa się w różnych miejscach na terenie zoo, głównie w jego pięknym parku, zapewniając uczestnikom wyjątkowe wrażenia przypominające festyn. Dodatkowo na koniec wszystkich gości czeka specjalny pokaz świateł laserowych.

Historia Concerts for Conservation sięga kilku lat wstecz, a pierwsza impreza odbyła się w 2004 roku. Od tego czasu impreza zyskała na popularności i jest stałym elementem letniego harmonogramu Brookfield Zoo.Wydarzenie zawierało do tej pory różnorodne występy, w tym jazz, blues i nie tylko.

Concerts for Conservation w Brookfield Zoo oferuje również różnorodne opcje jedzenia i picia dla uczestników. Od klasycznych potraw, takich jak hamburgery i hot dogi, po bardziej wyjątkowe oferty, takie jak ciężarówki z taco i grill.

Ponadto wydarzenie obejmuje również różnorodne opcje piwa i wina dla osób poszukujących napojów dla dorosłych. Unikalną ofertą wydarzenia jest „Conservation Cocktail,”, przygotowany przy użyciu zrównoważonych i lokalnych składników.

Oprócz muzyki na żywo oraz pysznego jedzenia i napojów, podczas imprezy Concerts for Conservation na gości czeka wiele atrakcji. Odwiedzający mogą uczestniczyć w różnych grach, tworzeniu rękodzieła i innych formach rozrywki odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych.

Dzieci mogą cieszyć się malowaniem twarzy, skręcaniem balonów i innymi zajęciami, podczas gdy dorośli mogą uczestniczyć w degustacjach wina lub uczestniczyć w spotkaniach ze zwierzętami. Są tu także liczne możliwości robienia zdjęć z przebranymi postaciami i zapadającymi w pamięć sceneriami.

Wejście do Zoo jest możliwe od 5.30PM, koncerty rozpoczynają się o 7.30PM. Po zakończeniu każdego koncertu rozpocznie się 30-minutowy pokaz świetlny i impreza taneczna.

Tegoroczny skład koncertowy to:

  • Piątek, 14 lipca: Soul Asylum (goście specjalni The Verve Pipe)
  • Sobota, 15 lipca: Macy Gray
  • Piątek, 21 lipca: Vertical Horizon
  • Sobota, 22 lipca: Pain White T’s 

Szczegóły wydarzenia oraz bilety dostępne są tutaj.

Zoo w Brookfield, znajdujące się na 31st St w Brookfield w stanie Illinois, to ekscytujące miejsce dla każdego, kto szuka osobistego kontaktu ze zwierzętami i przyrodą.

Dzięki szerokiej gamie eksponatów, w tym pokazowi delfinów Siedmiu Mórz i imponującej wolierze, odwiedzający mogą zbliżyć się do niektórych z najbardziej fascynujących stworzeń na świecie.

Ponadto zoo z dumą promuje świadomość ekologiczną i zrównoważony rozwój. Od Dnia Ziemi po działania na rzecz ochrony zwierząt, Brookfield Zoo jest zaangażowane w zachowanie naturalnego piękna naszej planety.

Członkostwo w zoo to świetny sposób na wspieranie zoo i jego misji przy jednoczesnym korzystaniu z wyjątkowych korzyści i zniżek.

 

Źródło: visitoakpark
Foto: YouTube, Brookfield Zoo

News Chicago

Kolejny film z muzyką graną na żywo przez Filharmonię Chicago to Czarna Pantera

Opublikowano

dnia

Autor:

Filharmonia Chicago zaprasza na kolejne koncerty serii Auditorium Philms, która ożywia kultowe filmy nową oprawą muzyczną. Kinowe hity są wyświetlane przy akompaniamencie partytur wykonanych podczas koncertu, przez całkowicie elektryczną, 11-osobową orkiestrę kameralną. W czerwcu muzycy zagrają do kroków Czarnej Pantery.

Nowa seria multimedialnych doświadczeń rozpoczęła się 17 lutego od północnoamerykańskiej premiery jednego z klasyków science fiction, Blade Runner, na scenie Auditorium Theatre. W kwietniu mogliśmy zobaczyć kultowego Batmana, natomiast w dniach 22-23 czerwca emitowana będzie Czarna Pantera wyprodukowana przez Marvel Studios.

Muzyka do tego filmu składa się z oryginalnej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Ludwiga Göranssona oraz piosenek wykonanych przez Kendricka Lamara.

Po przeczytaniu scenariusza filmu Göransson udał się do Afryki, aby zebrać informacje na temat tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Wykorzystał później nagrania „gadających bębnów” i tambinu łącząc te tradycyjne afrykańskie elementy z klasyczną orkiestrą, często wykorzystywaną w filmach o superbohaterach.

Filmowi towarzyszyć będzie Chicago Philharmonic pod dyrekcją Jamesa Olmsteada, co będzie doskonałą okazją do innego spojrzenia na popularny film Marvela.

Widzowie, którzy przyjdą w swoim ulubionym kostiumie superbohatera lub po prostu fantastycznym stroju mają szansę wygrać bilety na koncert Chicago Philharmonic.

Aktualny harmonogram koncertów Auditorium Philms przedstawia się następująco:

  • Black Panther Marvel Studios: koncert w sobotę, 22 czerwca o 7:30PM
  • Black Panther Marvel Studios: koncert w niedzielę 23 czerwca o 5:00PM
  • Bram Stoker’s Dracula: koncert (premiera w USA) w sobotę, 26 października o 7:30PM.
  • Love Actually: koncert w sobotę, 7 grudnia o 7:30PM

Wszystkie przedstawienia odbędą się w Auditorium Theatre pod adresem 50 East Ida B. Wells Drive Chicago, IL 60605. Więcej informacji oraz bilety można znaleźć na stronie chicagophilharmonic.org.

 

Źródło: secretchicago,
Foto: YouTube, Marvel Studios
Czytaj dalej

News Chicago

„Kite Runner”, słynna historia chłopca z Afganistanu, będzie grana w Chicago do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 23 czerwca możemy zobaczyć w Chicago nową sztukę opartą na znanej powieści Khaleda Hosseiniego, „Kite Runner” („Chłopiec z latawcem”). Adaptacja Matthew Spanglera pokazuje podróż człowieka, który musi zmierzyć się z przeszłością aby znaleźć odkupienie.

Afganistan jest podzielonym krajem, w którym zachodzą gwałtowne przemiany, a dwoje przyjaciół z dzieciństwa wkrótce zostaje rozdzielonych. Choć w Kabulu jest piękne popołudnie, a niebo jest pełne emocji i radości podczas zawodów w puszczaniu latawców, to żaden z chłopców nie może przewidzieć incydentu, który na zawsze zmieni ich życie.

Historia rozpoczyna się w latach 70-tych i rozgrywa na przestrzeni dwóch dekad i dwóch kontynentów. „Kite Runner” jest niezapomnianą podróżą przebaczenia i pokazuje nam, że możemy znowu być dobrzy.

Główne role grają Ramzi Khalaf jako Amir i Shahzeb Zahid Hussain jako Hassan.

Jonathan Shaboo gra role Rahima Khana, doktora Schneidera i Omara Faisala, co wymaga od niego aż 15 zmian kostiumów. Aktor ma głębokie powiązania z chicagowską sceną teatralną dzięki współpracy z Goodman Theatre, jako absolwent The School at Steppenwolf i jako członek-założyciel Bramble Theatre Company w Andersonville.

Firma Bramble Theatre Company została utworzona w 2019 roku i niedawno otworzyła trzyscenową salę o powierzchni 7000 stóp kwadratowych, która ma pełnić funkcję przestrzeni społecznej, w której zespoły teatralne mogą organizować przedstawienia i prowadzić zajęcia.

Książka „Kite Runner” Khaleda Hosseiniego została wydana w 2003 roku i szybko stała się bestsellerem. Przetłumaczono ją na 42 języki.

Spektakl „Kite Runner” będzie grany w CIBC Theatre do 23 czerwca 2024. Przedstawienie trwa 2 godziny 30 minut z przerwą i jest zalecane dla osób w wieku 13 lat i więcej.

Bilety są do kupienia tutaj.

 

Źródło: Broadway in Chicago, abc7, wikipedia
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Mocktails and More w Morton Arboretum. Spróbujcie ciekawych drinków bez alkoholu

Opublikowano

dnia

Autor:

Morton Arboretum zaprasza na orzeźwiający letni dzień w parku i poznanie innowacyjnych firm. Goście będą mieć możliwość spróbowania różnych gotowych koktajli, mikstur botanicznych, napojów z dodatkiem CBD i wielu innych, słuchając klasycznych rockowych coverów zespołu The Beaux.

Wydarzenie Mocktails and More przeznaczone jest dla osób powyżej 21. roku życia i odbywa się w Arbor Court, The Gerard T. Donnelly Grand Garden, Meadow Lake Path i Frost Hill, w sobotę, 22 czerwca, w godzinach od południa do 3.00PM.

Morton Arboretum powita na nim Chicago AF, organizację non-profit i społeczność, która rozpoczęła działalność jako grupa osób, których łączy wspólne pragnienie życia bez alkoholu.

Mocktail to po prostu koktajl – a raczej drink – przygotowany bez dodatku alkoholu. Obecnie mocktaile nie są już substytutem wysokoprocentowych drinków wyłącznie dla abstynentów, ale również źródłem wielu składników odżywczych, podanych w bardzo ciekawej formie.

Uczestnicy Mocktails and More mogą dowiedzieć się, jak przygotować pyszne napoje bezalkoholowe w domu. W tym celu muszą zarejestrować się na Mocktail Making z Three Spirit i Avec – godzinne, praktyczne warsztaty. Kurs nie jest uwzględniony przy zakupie biletów na festiwal Mocktails and More.

Bilety obejmują wstęp do Arboretum, pamiątkowy kieliszek degustacyjny oraz nieograniczone degustacje napojów bezalkoholowych, w tym piwa warzonego na zamówienie, wina, alkoholi mocnych i mocktaili o zawartości alkoholu poniżej 0,5%. Bilety dla gości kosztują 55 dolarów, a dla członków Arboretum, 45 dolarów.

Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu, ale muszą posiadać bilet wstępu ogólnego. Osoby dorosłe, które chcą wejść bez degustacji, muszą zakupić bilety wstępu ogólnego do Arboretum.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum dotyczącą bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa żyją razem.

Od 26 maja 2023 roku w Morton Arboretum możemy podziwiać pięć ekskluzywnych prac polsko-amerykańskiej artystki Olgi Ziemskiej. Wystawa „Of the Earth” zastąpiła dzieła Daniela Poppera i potrwa do wiosny 2025 roku.

Źródło: Morton Arboretum
Foto: YouTube, Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu