Połącz się z nami

News Chicago

Granty od Illinois American Water pomogą chronić środowisko wodne w stanie

Opublikowano

dnia

Illinois American Water w Woodridge przyznało siedem dotacji środowiskowych w 2023 r., które finansują innowacyjne, społecznościowe projekty koncentrujące się na poprawie, odbudowie i wzmocnieniu lokalnych działów wodnych.

Od 2009 roku Illinois American Water przekazało ponad 300 000 USD na ponad 90 projektów w całym Illinois poświęconych ochronie źródeł wody i środowiska.

Program grantów wspiera różnorodne inicjatywy, w tym oczyszczanie zlewni, ponowne zalesianie, bioróżnorodność, przywracanie buforów strumieniowych, zbieranie odpadów niebezpiecznych, edukację w zakresie zlewni i inne.

Beneficjenci Grantów Ekologicznych 2023:

Friends of the Forest Preserves otrzymają dotację w wysokości 2000 USD na zakup środków ochrony indywidualnej dla wolontariuszy uczestniczących w dniach roboczych i imprezach społecznych. Organizacja Friends of the Forest Preserves, zlokalizowana w rejonie Chicago, angażuje 2000 osób w dni pracy wolontariuszy i w czasie imprez społecznościowych w różnych rezerwatach wzdłuż North Branch of Chicago River i Little Calumet River.

Illinois Enactus, organizacja studencka na Uniwersytecie Illinois Urbana-Champaign, otrzyma dotację w wysokości 3100 USD na zakup drukarki 3D i filamentu do drukowania w celu wsparcia trwającego projektu hydrologicznego. Celem projektu jest wykorzystanie technologii wodomierzy do zwrócenia uwagi i podjęcia działań na rzecz ochrony wody na terenie kampusu Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign.

Dystrykt Ochrony Gleby i Wody Powiatu Kendall otrzyma dotację w wysokości 5000 USD na sfinansowanie wdrożenia usługi zbiórki zużytych opon, która będzie prowadzona w połączeniu z istniejącym używanym starym napędem oferowanym bezpłatnie członkom społeczności. Program pomoże w wysiłkach na rzecz utrzymania w czystości pobliskich dróg wodnych, lasów i gruntów prywatnych oraz wolnych od szkodliwych zanieczyszczeń spowodowanych niewłaściwą utylizacją zużytych opon. Okręg Ochrony Gleby i Wody Powiatu Kendall współpracuje z Liberty Tyre Recycling, Illinois Recovery oraz miastem Yorkville.

Nature at the Confluence, zlokalizowane w South Beloit, otrzyma dotację w wysokości 1050 USD na zakup Plinko Interactive Activity, Spink the Wheel Interactive Activity, wystawy Creatures of our Creeks do nowej interaktywnej wystawy działu wodnego „Follow the Drop”. Dzięki tej nowej wystawie i działaniom angażującym społeczeństwo więcej uczniów i mieszkańców pozna etykę zarządzania i zyska większe poczucie miejsca i osobistego związku z ich działem wodnym. Nature at the Confluence współpracuje z City of South Beloit i Rock River Trail. Firma Nature at the Confluence otrzymała dotację środowiskową na rok 2022 na zakup modelu Enviroscape.

Narodowe Centrum Badań i Edukacji Great Rivers, zlokalizowane w pobliżu Alton, otrzyma grant w wysokości 3080 USD na zakup 40 zestawów do testowania chlorków w ramach programu Schoolyard Scientists. Program będzie szkolił i wspierał 40 edukatorów z całego regionu w dwóch społecznych programach naukowych: Winter Chloride Watchers i Mississippi River Plastic Pollution Initiative.

Dystrykt City of Peoria Park otrzyma dotację w wysokości 610 USD na wsparcie inicjatywy oczyszczania rzeki Illinois River Sweep: Peoria Chapter. Illinois River Sweep to prowadzona przez wolontariuszy akcja sprzątania śmieci wzdłuż brzegów rzeki Illinois.

Live Well Streator otrzyma dotację w wysokości 3000 USD na projekt ulepszenia Spring Lake Park. Środki zostaną przeznaczone na wymianę jednej fontanny na stację do napełniania butelek. Nowa fontanna będzie dwupoziomowa i będzie zawierała stację do napełniania butelek oraz stację do nawadniania zwierząt.

Illinois American Water, spółka zależna American Water, jest największym zakładem wodociągowym należącym do inwestorów w stanie, świadczącym wysokiej jakości i niezawodne usługi wodno-kanalizacyjne dla około 1,3 miliona ludzi. American Water prowadzi również kontrolę jakości i laboratorium badawcze w Belleville.

American Water jest największym regulowanym przedsiębiorstwem wodociągowym i kanalizacyjnym w Stanach Zjednoczonych. Z historią sięgającą 1886 roku, zapewnia bezpieczne, czyste, niezawodne i niedrogie usługi w zakresie wody pitnej i ścieków dla ponad 14 milionów ludzi w 14 regulowanych jurysdykcjach i 18 obiektach wojskowych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź amwater.com.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Illinois American Water, istock/Zbynek Pospisil

News Chicago

1 na 5 mieszkańców Illinois pada ofiarą oszustwa związanego z opieką zdrowotną

Opublikowano

dnia

Autor:

Według Centrów Usług Medicare i Medicaid rząd wydał w 2022 r. prawie 950 miliardów dolarów na finansowanie Medicare, ale oszuści zgarnęli w tym roku 6% tych środków, co według Departamentu Sprawiedliwości oznacza około 60 miliardów dolarów strat w wyniku oszustw. Jak się przed nimi ustrzec?

Mniej więcej co piąty mieszkaniec Illinois korzysta z Medicare. Według Kaiser Family Foundation najnowsze dane zebrane w 2020 r. pokazują, że stan Illinois zajmuje 7. miejsce pod względem liczby beneficjentów Medicare w Stanach Zjednoczonych.

Oszustwo związane z Medicare ma formę nieznanych opłat na koncie Medicare danej osoby, za produkty, których nie otrzymała lub których nie przepisał jej lekarz.

Takie oszustwo spotkało emerytowaną pielęgniarkę Linda Hennis, która znalazła na początku tego roku w podsumowaniu swojego konta Medicare, 10 odrębnych opłat za cewniki moczowe warte 15 000 dolarów, których nie potrzebowała ani nie zamawiała.

Rachunki pochodziły od firmy „Pretty in Pink Boutique” z El Paso w Teksasie. Kiedy Hennis weszła na jej stronę internetową, spotkała się z komunikatem firmy, który idealnie pasował do jej przypadku.

«Jeśli dzwonisz w sprawie cewników moczowych, być może padłeś ofiarą oszustwa związanego z Medicare»

Najwyraźniej zdarzało się to już wiele razy. Zgodnie z oświadczeniem, butik otrzymał już dziesiątki telefonów od osób takich jak Hennis, ale ta firma nie wystawia rachunków Medicare za produkty, które znaleźli oni w swoich podsumowaniach. W ofercie tego sklepu nie ma nawet cewników.

Prawdziwymi winowajcami są fałszywe firmy zarejestrowane w Medicare, które noszą nazwę „Pretty in Pink Boutique”. Według opublikowanego komunikatu, jest ich co najmniej pięć.

Według Travisa Trumitcha z organizacji non-profit AgeOptions, oszustwo zazwyczaj przebiega w ten sposób: zagraniczne call center pobiera nielegalnie zdobyte informacje o ubezpieczeniu danej osoby, dzwoni do beneficjenta w celu ich potwierdzenia, a następnie sprzedaje je firmie produkującej trwały sprzęt medyczny.

W oszustwach związanych z Medicare często wykorzystuje się rachunki za inne urządzenia, takie jak ortezy kolan lub pleców. Ale cewniki moczowe pojawiają się najczęściej.

Jak można uniknąć oszustw związanych z Medicare:

  • Uważaj na telefony z prośbą o potwierdzenie Twoich danych medycznych. Medicare nie zadzwoni do Ciebie z prośbą o te informacje.
  • Prowadź dokładną dokumentację faktycznie otrzymanych usług medycznych.
  • Monitoruj swoje podsumowania Medicare, nawet jeśli masz prywatne ubezpieczenie i otrzymujesz wyjaśnienia swoich kosztów. Powiadomienia te mogą pokazać, czy informacje o Twoim ubezpieczeniu dostały się w ręce oszusta.
  • Zgłoś oszustwo związane z Medicare tutaj: https://oig.hhs.gov/fraud/report-fraud/

 

Źródło: nbc
Foto: istock/demaerre/AntonioGuillem/
Czytaj dalej

News Chicago

Mężczyzna, który spowodował pożar i śmierć kobiety w Bridgeport, jest oskarżony o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcowi Chicago postawiono zarzuty morderstwa po tym, jak w sobotę wrzucił koktajl Mołotowa do domu w Bridgeport należącego do matki jego dziewczyny. Spowodował w ten sposób pożar, w wyniku którego zginęła kobieta, a 12-letnia dziewczynka została ranna gdy wyskoczyła z okna na drugim piętrze by się ratować.

37-letni Cordale Nichols, pozostanie w areszcie do czasu procesu, po aresztowaniu pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia, usiłowania morderstwa oraz podpalenia, które miało miejsce 15 czerwca. W pożarze domu w Bridgeport zginęła Charnette Walker.

Według prokuratorów powiatu Cook, Nichols spotykał się z córką ofiary i w piątek rano para pokłóciła się o rachunek za motel, w którym się zatrzymała. Ta kłótnia trwała przez cały dzień za pośrednictwem rozmów głosowych i wideo na Facebooku, podczas których Nichols groził, że skrzywdzi swoją dziewczynę.

Wieczorem kobieta postanowiła spróbować pogodzić się z Nicholsem, ale nie była w stanie go zlokalizować. Prokuratorzy powiedzieli, że jego karta Ventra była używana zarówno na liniach kolejowych, jak i autobusowych jadących w stronę kompleksu mieszkaniowego Chicago Housing Authority przy ulicach 31st i Green, gdzie mieszkała Walker.

Na nagraniu z monitoringu z godziny 2:18AM w sobotę, widać Cordale’a Nicholsa, jak podpalił przedmiot, zidentyfikowany później jako butelka 7UP, a następnie wrzucił go przez okno salonu domu Charnette Walker pod adresem 3100 South Green Street.

Charnette Walker spała w swojej sypialni bezpośrednio nad pokojem rodzinnym, kiedy Nichols wrzucił do domu płonący przedmiot – opisany przez prokuratorów jako improwizowane urządzenie zapalające.

Kobiecie nie udało się uciec i zginęła w płomieniach.

Druga ofiara w domu – 12-letnia córka dziewczyny Nicholsa – również spała na drugim piętrze. Według prokuratorów pobliscy mieszkańcy, którzy widzieli rozprzestrzeniający się ogień, pomogli dziewczynce umieszczając materac pod oknem, aby mogła bezpiecznie wyskoczyć.

12-latka trafiła do lokalnego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy z powodu oparzeń.

Według prokuratorów, śledczy znaleźli poza domem ubrania, które Cordale Nichols miał na sobie wcześniej, a jego dziewczyna zidentyfikowała go na nagraniu z monitoringu, który zarejestrował jego drogę do domu przy Green Street.

Nichols został aresztowany w ciągu godziny od pożaru. Stanął na poniedziałkowej rozprawie sądowej, a sędzia nakazał umieszczenie go w areszcie na czas jego sprawy.

 

Źródło: wttw
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Rozpoczęła się budowa wieżowców w Streeterville. Znika słynna dziura po Chicago Spire

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego była ostatnią okazją by zobaczyć głęboki na 75 stóp dół w dawnym miejscu Chicago Spire – symbol niewykorzystanego potencjału i ostatnią niezagospodarowaną działkę wzdłuż rzeki i jeziora Michigan. W poniedziałek rozpoczęła się budowa nowego projektu przy 400 Lake Shore Dr.

Inwestycja o wartości 500 milionów dolarów obejmie dwa mieszkalne wieżowce i kilka akrów otwartej przestrzeni zielonej. Najpierw zostanie wybudowany wyższy budynek, mający 72 piętra, w północnej części terenu.

Wieżowce zostały zaprojektowane jako brama i hołd dla dawnego miejsca osiedlenia się założyciela Chicago, Jeana-Baptiste’a Point DuSable.

Pierwotne plany budowy, o których informowaliśmy tutaj, wyznaczyły datę jej rozpoczęcia na 1 grudnia 2023 roku.

Spółka Related Midwest nabyła dawną siedzibę Spire w 2014 r. w drodze postępowania upadłościowego. Działka była pusta, ale poprzedni deweloperzy, Garrett Kelleher i Steve Ivankovich pozostawili po sobie duży krater, który miał być częścią wysokiego na 2000 stóp wieżowca mieszkalnego. Budynek miał być najwyższym na półkuli zachodniej.

Od tego czasu firma Related spędziła 7 lat wyłącznie na projektowaniu. Plan wieżowców powstał w wyniku znalezienia równowagi między projektem, który zdaniem jej przedstawicieli jest wykonalny, a wykorzystaniem fundamentów, które są już w ziemi.

Wieże zostały zaprojektowane przez chicagowskie biuro Skidmore, Owings & Merrill i architekta Davida Childsa, który stał za One World Trade Center. Wnętrza zaprojektowała nowojorska firma MAWD.

Budynki będą ustawione pod takim kątem, aby naśladować „gest powitania” i zachować widoki dla mieszkańców. Takie umiejscowienie pomaga również złagodzić niesforne warunki wiatrowe nad jeziorem.

Budowa będzie projektem trzyletnim. Pierwsze mieszkania zostaną dostarczone wiosną 2027 r. BOWA Construction i należąca do Related Midwest, LR Contracting Co., zajmie się najpierw parkingiem podziemnym, a następnie rozpocznie prace nad wieżą północną.

Pierwszy wieżowiec będzie się składał z 635 mieszkań, z czego 20% zostanie przeznaczonych dla najemców o niskich dochodach. Wśród mieszkań będą apartamenty typu studio, a także lokale z jedną, dwiema i trzema sypialniami. Budynek będzie miał ponad milion stóp kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy podziemne garaże.

Projekt 400 Lake Shore Dr. spełni także długo oczekiwaną obietnicę — założenie DuSable Park. Teren parku został podarowany dzielnicy Chicago Park District przez byłego burmistrza Harolda Washingtona w 1987 roku. Park o powierzchni 3,3 akra, który będzie kosztował 10 milionów dolarów, jest w fazie projektowania.

W związku z jego powstaniem przedłużona zostanie Chicago Riverwalk.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Related Midwest

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu