Połącz się z nami

News Chicago

Zdjęcie z Bidenem za 25 tys. USD. Prezydent szuka pieniędzy na kampanię w Chicago

Opublikowano

dnia

Prezydent Joe Biden przylatuje do Chicago w środę w celu pozyskania pieniędzy na kampanię wyborczą. W mieście odbędą się dwa wydarzenia związane ze zbieraniem funduszy. Jedno z nich organizuje gubernator JB Pritzkera i jego żona MK.

Jednodniowa wycieczka Joe Bidena do miasta z zasobnymi darczyńcami Demokratów ma miejsce tuż przed końcem drugiego kwartału w piątek. Zespół prezydenta chce pokazać swoją moc, gdy w lipcu zostaną opublikowane dane dotyczące pozyskiwania funduszy.

Zbiórka odbędzie się w J.W. Hotel Marriott w Loop. Wcześniej Biden wygłosi ważne przemówienie na temat „Bidenomiki”, zachwalając osiągnięcia gospodarcze swojej administracji, kilka przecznic dalej, w Old Post Office.

Pritzkerowie organizują lunch, podczas którego minimalna darowizna ma wynosić 3300 dolarów; spodziewanych jest do 200 gości. Na tej imprezie więksi darczyńcy – na poziomie 25 000 dolarów – będą kwalifikować się do zdjęcia z prezydentem.

Niektórzy starzy przyjaciele Bidena, a także główni współpracownicy, spędzą trochę czasu z prezydentem na małym nieformalnym spotkaniu.

Drugie wydarzenie, również w hotelu, organizuje grupa prawników: Joe Power, Robert Clifford, Kevin Conway, Larry Rogers Jr. i Pat Salvi. Spodziewanych jest około 50 osób, zachęcanych do darowizny w wysokości co najmniej 3300 dolarów.

Chociaż JB Pritzker jest miliarderem, prawo federalne ogranicza indywidualne darowizny na rzecz jednej kampanii federalnej do 3300 USD na wybory – lub w 2024 r. 6600 USD – licząc prawybory i głosowanie listopadowe jako oddzielne wybory.

Darowizny zasilają Biden Victory Fund, wspólną operację organizacji Biden for President, Demokratycznego Komitetu Narodowego DNC i 50 partii stanowych, w tym Illinois. To pierwsze w historii porozumienie obejmujące wszystkie stany oznacza, że darczyńca może przekazać do 929 000 USD na wspólną operację zbierania funduszy.

Zgodnie z informacją umieszczoną na zaproszeniu na imprezę Pritzkera, pierwsze 6600 dolarów hojnego darczyńcy zostanie przeznaczone na komitet Biden for President na prawybory i wybory powszechne; kolejne 41 300 dolarów trafia do Komitetu Narodowego Demokratów DNC; a następne 510 000 dolarów jest dzielone równo między partie Demokratów z przeznaczeniem dla kandydatów federalnych.

Dodatkowe datki zostaną ponownie przeznaczone na DNC.

We wtorkowy wieczór Joe Biden był główną gwiazdą przyjęć w Chevy Chase w stanie Maryland na przedmieściach Waszyngtonu, po wizycie w Kalifornii w zeszłym tygodniu.

W czwartek Kamala Harris będzie zbierać fundusze w Nowym Orleanie, a pierwsza dama wystąpiła w sobotę w Minnesocie i Tennessee.

Kongresmen Raja Krishnamoorthi, D-Ill. gościł we wtorek wieczorem darczyńców na rzecz Demokratycznego Komitetu Kampanii Kongresu DCCC, operacji politycznej Demokratów Izby Reprezentantów. Wydarzenie zebrało 1,5 miliona dolarów.

Jego headlinerem był przywódca Demokratów Izby Reprezentantów, Hakeem Jeffries, D-NY, z przewodniczącą DCCC, kongresmenką Suzan DelBene, D-Wash. Kolacja przyciągnęła około 80 osób do Ignite Glass Studios, przy 401 N. Armor St.

Uczestniczyli w niej m.in: JB Pritzker, Burmistrz Brandon Johnson; Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle; oraz kongresmeni Danny Davis, Jesus „Chuy” Garcia, Delia Ramirez i Jonathan Jackson.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Czy Chicago powinno pozostać miastem-sanktuarium? Mieszkańcy mają prawo głosu

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatni weekend do Chicago przyjechało 12 kolejnych autobusów w imigrantami wysłanymi z granicy Teksasu z Meksykiem. Ponieważ Wietrzne Miasto stara się uporać z rosnącą liczbą migrantów, doświadczając coraz głębszego kryzysu, część radnych chce aby wybór pozostawiono mieszkańcom.

Obecnie w schroniskach miejskich przebywa blisko 9 000 migrantów, a kolejne 2 000 wciąż czeka na miejsce, koczując w placówkach komisariatów policji, na lotniskach O’Hare i Midway.

Biorąc pod uwagę, że miasto wydaje szacunkowo 5 milionów dolarów tygodniowo na zakwaterowanie i utrzymanie migrantów, oznacza to ponad 200 milionów dolarów na cały rok kalendarzowy, chociaż niektórzy uważają, że rzeczywista kwota jest znacznie wyższa.

Dlatego niektórzy urzędnicy naciskają, aby mieszkańcy głosowali czy chcą aby Chicago pozostało miastem-sanktuarium. Dwóch radnych z nalega, aby przeprowadzić w tej sprawie referendum.

Chicagowski Radny Anthony Beale z 9. Okręgu jest jednym z dwóch radnych opowiadających się za umieszczeniem takiego referendum w pierwszej turze do głosowania w marcu 2024 r. Ankieta zadałaby bezpośrednie pytanie wyborcom: „Czy Chicago powinno pozostać miastem-sanktuarium?”

„W tej chwili mamy do czynienia z ogromną, ogromną katastrofą tutaj, w Chicago, i musimy sobie z tym poradzić. Nikt nigdy nie zapytał wyborców, ludzi, którzy faktycznie głosują i płacą podatki tutaj, w mieście Chicago, czy chcą pozostać miastem-sanktuarium” – powiedział Beale.

Obecnie Chicago objęte jest tak zwanym rozporządzeniem „Miasto powitalne”(Welcome City”), co oznacza, że urzędnicy nie pytają imigrantów o ich status, a policja nie współpracuje z władzami Urzędu Imigracyjnego ICE.

Radny Beale twierdzi, że gdyby referendum w sprawie miasta-sanktuarium zakończyło się pomyślnie i przeszło, Chicago utraciłoby status miasta przyjaznego.

O tym, że miasto planuje zbudować namiotowe obozy zimowe dla imigrantów, których koszt wyniesie 29,3 mln USD pisaliśmy 8 września, o podpisanej w tej sprawie umowie 21 września.

Do tej pory do miasta przyjechało autobusami ponad 14 000 osób i będzie ich więcej.

Ich utrzymanie będzie kosztować podatników ponad 255,7 mln dolarów do 31 grudnia i znacznie ponad 300 mln dolarów po realizacji przez burmistrza Brandona Johnsona planu utworzenia namiotowych baz.

O tym, że przewidywany niedobór budżetu miasta wyniesie 538 milionów dolarów w roku podatkowym 2024, pisaliśmy 18 września.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Biuro Sekretarza Stanu Illinois rozszerza program „Skip-the-Line”. Umów się na wizytę

Opublikowano

dnia

Autor:

Urzędnicy Illinois ogłosili, że rozszerzają stanowy program „Skip-the-Line” w wybranych lokalizacjach Biura Sekretarza Stanu. W ciągu trzech tygodni od wprowadzenia programu zarezerwowano ponad 150 000 wizyt. „Skip-the-Line” odniósł sukces.

Program „Skip-the-Line”, który rozpoczął się 1 września, wymaga umawiania spotkań w przypadku wielu zadań realizowanych w placówkach Department of Motor Vehicles DMV w Illinois, a zmiana ta miała na cale skrócenie czasu oczekiwania petentów.

Zmiana dotyczy 44 najbardziej ruchliwych placówek DMV w stanie, dla osób poszukujących określonych usług, takich jak zdanie egzaminu na prawo jazdy w samochodzie lub uzyskanie REAL ID.

W tym tygodniu biuro Alexii Giannouliasa ogłosiło nowe dodatki do tego programu, w tym otwarcie dwóch ośrodków „tylko dla seniorów” w obszarze metra Chicago. Miejsca te będą świadczyć dodatkowe usługi w zakresie prawa jazdy dla osób starszych, co ma na celu zapewnienie kierowcom w całym mieście dodatkowych godzin spotkań.

Usługi seniorom będą oferować: Evanston Civic Center, zlokalizowane pod adresem 2100 Ridge Road w Evanston, oraz Seat Geek Stadium, zlokalizowane pod adresem 7000 South Harlem Avenue w Bridgeview.

Z komunikatu wynika, że w przypadku mieszkańców w wieku 65 lat i starszych umawianie wizyt w tych placówkach nie będzie wymagane.

Zwiększy się także liczba dostępnych wizyt w innych placówkach oferujących tego typu usługi. Według urzędników Biura Sekretarza Stanu, dzięki dotychczasowemu sukcesowi programu, dostępnych będzie ponad 1300 dodatkowych spotkań w celu przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy.

Ponadto funkcje call center będą dostępne dla mieszkańców w wieku 70 lat i starszych, którzy potrzebują egzaminu drogowego. Mieszkańcy ci mogą dzwonić pod numer 800-252-8980.

Tylko jedna placówka na terenie Chicago, zlokalizowana w State and Randolph w Loop, od czasu wdrożenia programu umożliwia świadczenie usług bez wcześniejszego umówienia się.

Kierowców zachęca się również do korzystania z usług internetowych biura Sekretarza Stanu, które obejmują odnowienie prawa jazdy lub dowodu osobistego oraz naklejki z tablicą rejestracyjną bez wychodzenia z domu.

Należy jednak pamiętać, że jeśli kierowcy będą próbowali uzyskać dokument REAL ID, nie będą mogli dokończyć tego procesu online i będą musieli umówić się na spotkanie.

Aby umówić się na spotkanie, mieszkańcy mogą odwiedzić stronę ilsos.gov lub zadzwonić pod numer 844-817-4649.

Program „Skip-the-Line” wydłuża również godziny pracy wszystkich DMV. Obiekty są teraz czynne w godzinach 8:00AM – 5:30PM, od poniedziałku do piątku. 16 placówek DMV obsługuje kierowców także w soboty, w godzinach od 8:00AM do 12:30PM.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Biura Sekretarza Stanu Illinois
Czytaj dalej

News Chicago

Sztuka Lucha Teotl zamienia scenę Teatru Goodman w pełną emocji arenę wrestlingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzięki sztuce pt.”Lucha Teotl” wrestling wkracza na scenę podczas niezwykle emocjonującej i wciągającej widzów, 90-minutowej przygody – wszyscy poczują tętniącą życiem akcję na ringu. Zapaśnicza arena w Teatrze Goodman stanowi idealne tło dla dramatu i bogatej historii kulturalnej lucha libre.

Lucha libre to odmiana wrestlingu, która rozwinęła się w Meksyku. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że wrestlerzy, zwani luchadorami, chronią swoją tożsamość osobistą nosząc maski i występują pod nieprawdziwym imieniem.

Maski są kreowane na symbol tożsamości i godności wrestlera. Jej utrata, na przykład w walce typu mask vs. mask, jest odbierana jako upadek luchadora i często koniec jego kariery.

Maska może zostać przekazana, na przykład ojciec może oddać swoją maskę synowi, który też jest luchadorem. Niektórzy zawodnicy noszą maski w miejscach publicznych nawet poza wydarzeniami związanymi z wrestlingiem.

Spektakl „Lucha Teotl” został pierwotnie opracowany we współpracy z Prism Movement Theatre i wyprodukowany we współpracy z CLATA i Narodowym Muzeum Narodowej Sztuki Meksykańskiej w ramach festiwalu Destinos 2023. Scenariusz i reżyseria: Christopher Llewyn Ramirez i Jeff Colangelo.

Aktorzy i zapaśnicy luchadores w maskach reprezentujących azteckich bogów odgrywają ekscytującą historię zapaśniczą opowiadającą o rodzinie, honorze, tradycji i odkupieniu.

„Lucha Teotl” to sztuka o wrestlingu, zawierająca poziom przemocy typowy dla telewizyjnego meczu wrestlingu. W przypadku widzów poniżej 10. roku życia zalecana jest opieka rodziców.

Sztuka będzie grana w Teatrze Gooodman od 29 września do 29 października.

Bilety w cenie od 25 dolarów dostępne są tutaj.

Źródło: GoodmanTheatre
Foto: YouTube, Goodman Theatre
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu