Połącz się z nami

News Chicago

XVII Pielgrzymka Motocyklowa do Amerykańskiej Częstochowy: zapisy do 17 czerwca

Opublikowano

dnia

Jeśli masz dwukołowego rumaka i potrzebę zaniesienia swoich intencji do Matki Bożej Częstochowskiej dołącz do XVII Pielgrzymki Motocyklowej do Sanktuarium w Doylestown, w Pensylwanii. 800 mil  przemierzą polscy motocykliści by pomodlić się w Amerykańskiej Częstochowie. O kolejnej Pielgrzymce Motocyklowej w Radiu Deon Chicago opowiadała jej pomysłodawczyni i organizatorka, Daria Łyskawa.

Od 2007 roku kilkudziesięciu polskich motocyklistów z rejonu Chicago co roku tradycyjnie wyrusza z Klasztoru Karmelitów Bosych w Munster w Indianie i jedzie pomodlić się do Amerykańskiej Częstochowy w Pensylwanii.

Tegoroczna, XVII Pielgrzymka Motocyklowa będzie miała miejsce w dniach 14-17 lipca, zapowiada Daria Łyskawa.

„Pandemia motocyklistów nie zatrzymała” mówi nasz Gość. Pielgrzymka Motocyklowa odbyła się także w latach 2020 i 2021 i uczestniczyło w niej wiele osób, które zwłaszcza wtedy chciały wyrwać się z domu w czasie pandemicznych ograniczeń. Było także dużo intencji w związku z COVID-19.

W 2020 roku uczestniczyło najwięcej osób, bo aż 93 motocykle wzięły udział w pielgrzymce. W 2022 było ich 68. Wiele osób czeka na przekroczenie magicznej liczby 100, ale tak naprawdę nie ma znaczenia jak dużo motorów wyruszy, mówi Daria Łyskawa – ważne jest żeby jechać.

„Pielgrzymka Motocyklowa to jedyna pielgrzymka, w której większość stanowią mężczyźni” mówi Gość Radia Deon Chicago. Zdarza się, że niektórzy z nich jadą tylko po to by wyrwać się z domu. Ich żony zdecydowanie chętniej się godzą na taką wyprawę niż jakąkolwiek inną, tłumaczy Daria Łyskawa.

Ostatecznie jednak nikt nie wybiera się tylko po to by się przejechać. Przez lata przewinęło się wiele osób, każdy z uczestników niósł swoją historię, swoje prośby i podziękowania dla Matki Bożej Częstochowskiej.

Do Amerykańskiej Częstochowy przybywają także polscy motocykliści z ościennych stanów wschodniego wybrzeża.

XVII Pielgrzymka Motocyklowa startuje w piątek, 14 lipca, o godzinie 6.30 rano z Klasztoru Karmelitów Bosych w Munster w Indianie. Pierwszy etap to 500 mil, a następnie nocleg w hotelu już w Pensylwanii.

Następny przystanek to Centrum Ojca Pio (National Centre for Padre Pio) w Barto a kolejny to już Amerykańska Częstochowa w Doleystown, nocleg w domu rekolekcyjnym i poranna msza św. o godzinie 9.30AM.

Po lunchu grupa wraca, bo nie wszyscy mają wolny poniedziałek i przynajmniej w nocy dotrą z powrotem do Chicago, wyjaśnia Daria Łyskawa.

Zapisywać się na Pielgrzymkę Motocyklową można do 17 czerwca poprzez stronę na Facebooku lub bezpośrednio kontaktując się z Darią pod nr telefonu 773-447-2621, wieczorami i w weekendy.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Motocyklowa Pielgrzymka

Kościół

Msza dziękczynna zamknie diecezjalny etap procesu kanonizacyjnego Męczenników z La Florida

Opublikowano

dnia

Autor:

Biskup Gregory Parkes będzie koncelebrował z biskupem Williamem A. Wackiem, CSC, z diecezji Pensacola-Tallahassee, aby odprawić Mszę dziękczynną i ceremonię zamknięcia diecezjalnego etapu procesu kanonizacyjnego Antonia Iniji i jego 56 Towarzyszy 12 października 2023 r. Wydarzenie zapowiada Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Msza św. na świeżym powietrzu rozpocznie się o godz. 11:00AM czasu wschodniego w miejscu, w którym znajdować się będzie przyszłe Sanktuarium Maryi Królowej Męczenników, 1759 Chaires Cross Road, przy Tallahassee, FL 32317.

Po niej nastąpi ceremonia zamknięcia, podczas której zebrane dokumenty zostaną przekazane Komisji Historycznej a następnie wysłane do Dykasterii ds. Kanonizacji w Rzymie. Uroczystość zakończy się obiadem.

W dniu 12 października 2015 roku oficjalnie otwarto proces beatyfikacyjny tzw. Męczenników z La Florida, co umożliwiło powołanej Komisji Historycznej formalne rozpoczęcie szeroko zakrojonych badań nad licznymi postaciami z XVI, XVII i XVIII wieku, o których mówi się, że umarły za wiarę na ziemi, która była niegdyś znany jako La Florida.

Dochodzenia te zaprowadziły członków Komisji Historycznej do archiwów na Florydzie, w Georgii, Missouri i Luizjanie, a także na Kubie, w Meksyku, Hiszpanii, Londynie i Rzymie. Zgodnie z ostrożnymi wymogami Kościoła Komisja Historyczna szczegółowo zbadała każdy raport o męczeństwie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat misji Męczenników z La Florida lub zgłosić udział w Mszy św. i celebracji, odwiedź stronę https://www.martyrsoflafloridamissions.org

Martyrs of la Florida Missions to organizacja 501c3, włączona do Oficjalnego Katalogu Katolickiego, której misją jest honorowanie i szerzenie kultu męczenników poprzez promowanie ich kanonizacji, zakładanie sanktuarium i angażowanie społeczności regionalnych, krajowych i międzynarodowych w celu uznania

 

Źródło: gulfcoastcatholic
Foto: YouTube, Martyrs of la Florida Missions
Czytaj dalej

Kościół

Tylko do dzisiaj można się zapisywać na jesienne rekolekcje w Camp Vista w Wisconsin

Opublikowano

dnia

Autor:

Do dzisiaj przyjmowane są zgłoszenia na jesienne rekolekcje w Camp Vista w Wisconsin. Tegoroczne spotkania odbędą się w dniach od 29 września do 1 października a ich temat to „Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek”. Rekolekcje organizuje Wspólnota Życia Chrześcijańskiego

W studiu Radia Deon Ojciec Jerzy Brzóska SJ z Ośrodka Milenijnego w Chicago zapraszał na wspólną modlitwę i rozważania skoncentrowane wokół zagadnienia „czy to wiara czy już magia”.

„W tym roku obchodzimy 15-lecie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego i te rekolekcje praktycznie od samego początku się rozpoczęły” zaznacza Ojciec Jerzy Brzóska. 

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 29 września, wieczorem, wspólną Eucharystią i posiłkiem. Główne konferencje i spotkania mają miejsce w sobotę, po porannej modlitwie medytacyjnej.

Temat: „Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek” ma zachęcić uczestników do zastanowienia się nad obecnością magicznych elementów w naszym codziennym życiu, a także w podejściu do wiary, wyjaśnia nasz Gość.

„To są rekolekcje, które organizuje Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, ale one są otwarte dla wszystkich” podkreśla Ojciec Jerzy Brzóska. Celem spotkań jest pogłębienie wiary i bardziej dojrzałe spojrzenie na to co przeżywamy w swojej codzienności.

Aby wziąć w nich udział trzeba tylko spełniać wymóg związany z wiekiem, tzn. mieć ukończone 21 lat.

Na rekolekcje można się zapisywać do 24 września, a koszt to 170 dolarów.

Zapisów można dokonywać osobiście lub telefonicznie w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Numer tel. to 773 777 70 00.

Formularz zgłoszeniowy można ściągnąć ze strony Jezuitów lub Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Można także skorzystać z kodu QR umieszczonego na plakatach zapowiadających rekolekcje.

Serdecznie Zapraszamy!

Prawie 5 lat temu tak dobrze znany chicagowskiej Polonii chrześcijański ośrodek edukacyjno-rekreacyjny w Wisconsin stracił w pożarze kaplicę.

Została ona odbudowana dzięki datkom i zaangażowaniu wielu ludzi, także naszych niezawodnych słuchaczy. Podczas specjalnego radiotonu na naszej antenie zebraliśmy ponad 80 tysięcy dolarów i mnóstwo ciepłych słów wsparcia i życzliwości.

Nowa kaplica została poświęcona podczas uroczystości, która odbyła się 4 czerwca 2022 r.

 

Źródło: informacja własna
Foto: CampVista, WŻCh

 

Czytaj dalej

News USA

Prokurator Generalny Garland zaprzeczył twierdzeniu, że tradycyjni katolicy są ekstremistami

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas środowego przesłuchania przed Komisją Sądownictwa Izby Reprezentantów Prokurator Generalny Merrick Garland zdecydowanie sprzeciwił się oskarżeniom, jakoby Departament Sprawiedliwości dyskryminował amerykańskich katolików. O przesłuchaniu mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.

Merrick Garland nazwała sugestię antykatolickich uprzedzeń „skandaliczną” i „absurdalną”, gdy zapytano go o notatkę sporządzoną przez Federalne Biuro Śledcze w Richmond.

Notatka datowana na 23 stycznia, która wyciekła do mediów w lutym, ujawniła śledztwo FBI w Richmond dotyczące „radykalnych tradycjonalistycznych” katolików i ich możliwych powiązań z „skrajnie prawicowym ruchem białych nacjonalistów”. Zasugerowano w niej także podjęcie działań w społecznościach Mszy Łacińskiej w celu ograniczenia ryzyka.

Notatka jest zatytułowana „Zainteresowanie brutalnych ekstremistów motywowanych rasowo lub etnicznie radykalno-tradycjonalistyczną ideologią katolicką prawie na pewno przedstawia nowe możliwości łagodzenia skutków”. O tym dokumencie pisaliśmy 10 lutego.

FBI szybko wycofało notatkę wkrótce po jej upublicznieniu. Zarówno Garland, jak i dyrektor FBI Christopher Wray potępili ją.

Podczas środowego przesłuchania Republikanin Jeff Van Drew rozmawiał z Garlandem w sprawie notatki, co doprowadziło do napiętej wymiany zdań.

Merrick Garland, który jest Żydem, opowiadał o swojej rodzinie uciekającej przed prześladowaniami w Europie.

W kwietniowym przemówieniu powiedział, że jego babcia jest jednym z pięciorga dzieci. Powiedział, że uniknęła prześladowań religijnych przed I Wojną Światową, ale dwójka jej rodzeństwa pozostała w Europie i ostatecznie zginęła podczas Holokaustu.

Gdy Van Drew dalej naciskał na Garlanda, ten oświadczył, że jest „przerażony tą notatką” i powiedział, że „katolicy nie są ekstremistami”. Prokurator Generalny powiedział jednak, że nie wie, czy ktoś został zwolniony za sporządzenie lub rozpowszechnienie notatki.

 

Źródło: cna
Foto: FBI, YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu