Połącz się z nami

NEWS Florida

Właściciel rozbitej w niedzielę Cessny, biznesmen z Florydy, stracił adoptowaną córkę i wnuczkę

Opublikowano

dnia

Wszystkie cztery osoby na pokładzie prywatnego samolotu, który uderzył w nierówny teren Wirginii, zginęły. Wśród nich była adoptowana córka i wnuczka milionera z Florydy. Eksperci lotniczy podejrzewają, że wszyscy na pokładzie mogli stracić przytomność z powodu braku tlenu, a maszyna leciała dotąd, aż skończyło się paliwo.

Cessna, ścigana przez wojskowe odrzutowce, zanim rozbiła się w niedzielę, wystartowała z Elizabethton w stanie Tennessee o 1:13. ET . Kontrolerzy ruchu lotniczego nadali radiowy komunikat o godzinie 1:28 prosząc go o zaprzestanie wznoszenia się na wysokości 33 000 stóp.

Samolot, kierujący się na północny wschód w kierunku Long Island w stanie Nowy Jork, zawrócił w pobliżu Nowego Jorku i skierował się z powrotem na południe, kiedy myśliwce z Joint Base Andrews w stanie Maryland zostały wysłane w celu zbadania sprawy i zauważyły leżącego pilota, powiedział urzędnik.

W samolocie zabrakło paliwa i maszyna rozbiła się w pobliżu Montebello w Wirginii o 3:32PM. Pilot milczał i nie komunikował się z kontrolerami ruchu lotniczego w ciągu ostatnich dwóch godzin lotu.

W poniedziałek John Rumpel, którego korporacja jest zarejestrowanym właścicielem samolotu, zidentyfikował trzy osoby na pokładzie: 49-letnią Adinę Azarian; jej córkę Arię, 2 lata; i pilota Jeffa Hefnera.

Rumpel nie był do końca pewien, jak nazywa się czwarta osoba, która pracowała jako niania opiekująca się 2-latką. Adina Azarian była jego byłą pracownicą, którą on i jego żona Barbara adoptowali jako córkę, gdy miała 40 lat. Małżeństwo jest załamane tą tragedią.

Stracili własną córkę w 1994, w wypadku w czasie nurkowania, gdy miała 19 lat.

Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Powietrznej i Kosmicznej, NORAD, poinformowało, że myśliwiec F-16 przechwycił samolot po tym, jak widziano go, jak zboczył z kursu nad obszarem stołecznym USA. Wielokrotnie próbowano nawiązać kontakt z pilotem za pomocą flar, aż tuż przed rozbiciem się samolotu.

Miejsce katastrofy w Wirginii znajduje się w gęsto zalesionym, odległym, górzystym obszarze powiatu Augusta, w pobliżu linii powiatu Nelson, ponad milę od Blue Ridge Parkway.

Może minąć kilka dni, zanim śledczy z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu NTSB zbadają bardzo rozdrobnione pole szczątków.

Piloci z Capital Guardians, jednostki 113 Skrzydła Gwardii Narodowej DC, stwierdzili, że pilot mógł być nieprzytomny. Nie jest jednak jasne, co mogło obezwładnić pilota.

Obrót o 180 stopni wokół Nowego Jorku, a następnie przelot bezpośrednio nad Waszyngtonem, jest bardzo dziwny, stwierdził Jeff Guzzetti, analityk lotniczy NBC News.

Niedzielny wypadek natychmiast przypomniał mu wypadek Learjeta z 1999 roku, w którym zginął zawodowy golfista Payne Stewart. Wszyscy na statku stracili przytomność z powodu braku tlenu. Do takiej sytuacji może doprowadzić mechaniczna usterka związana z ciśnieniem powietrza w samolocie.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, fb

NEWS Florida

Kiedy wybory samorządowe w Tampie? Radny Louis Viera chciał je przesunąć

Opublikowano

dnia

Autor:

Członek Rady Miasta Tampa, Luis Viera, chciał zwiększyć frekwencję wyborczą, przesuwając datę samorządowych z wiosny w latach nieparzystych na listopad w latach parzystych. Takie posunięcie pozwoliłoby, aby wybory miejskie odbywały się równolegle z wyborami powszechnymi do urzędów stanowych i federalnych. Inni Radni wyrazili sprzeciw.

Podczas czwartkowego spotkania Rady Miasta Tampa, Radny Louis Viera był jedynym zdecydowanym zwolennikiem przeniesienia wyborów

„Zasadą, zgodnie z którą kieruję się, jest to, że chcemy, aby więcej osób głosowało” – powiedział Viera.

W drugiej turze wyborów do Rady Miejskiej, która odbyła się 25 kwietnia, wzięło udział niecałe 26 000 wyborców, co stanowi 10,76% z ponad 240 000 zarejestrowanych wyborców w mieście.

Marcowe prawybory, podczas których odbyło się wiele głośnych wyścigów do Rady Miejskiej, również nie wywołały większych emocji. Frekwencja wyniosła 13,65%, czyli udział mniej niż 33 000 wyborców.

Frekwencja w całym powiecie Hillsborough w wyborach prezydenckich w listopadzie 2020 r. wyniosła prawie 77%, a w wyborach gubernatorskich w listopadzie 2022 r. wyniosła 52,4%.

Radny Viera stwierdził, że spadek frekwencji w wyborach lokalnych jest najbardziej zauważalny w okręgach mniejszościowych.

Koszt poniesiony przez miasto w wysokości 543 000 dolarów w związku z wyborami w 2023 r. oznacza 9 dolarów za każdy głos.

„Dosłownie taniej byłoby kupić każdemu wyborcy kanapkę w dniu wyborów, niż zorganizować wybory” – powiedział prawnik z Tampy Matt Newton, także zwolennik zmiany daty wyborów.

Wyborcy w St. Petersburgu zatwierdzili zmianę terminu wyborów samorządowych w referendum przeprowadzonym w 2022 r.

Wybory w listopadzie 2021 r., podczas których wyborcy wybrali Kena Welcha na burmistrza, przyciągnęły do urny wyborczej nieco ponad 67 000 osób, co stanowi frekwencję na poziomie 36%.

Rok później ponad 100 000 osób głosowało za zmianą statutu, a 70% wyborców opowiedziało się za przesunięciem wyborów miejskich na lata parzyste.

Mimo to koledzy Viery nie podzielili jego entuzjazmu. Pomysłowi sprzeciwili się Radny Bill Carlson z 4.Okręgu, Radny Alan Clendemin, Radny Charlie Miranda i Przewodniczący Rady Guido Maniscalco.

W związku z tym Viera wycofał się ze swojego pierwotnego stanowiska, aby dokładniej zbadać zmianę dnia wyborów.

Na koniec poprosił o zorganizowanie przyszłych warsztatów w celu omówienia wszystkich pomysłów dotyczących zwiększenia udziału wyborców w wyborach samorządowych. Rada głosowała 7-0 za przeprowadzeniem tej dyskusji w kwietniu 2024 r. 

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/JillianCain/JillianCain/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rodzice, szykujcie długopisy. Szkoły będą wymagać podpisywania zgód m.in. na zajęcia pozalekcyjne

Opublikowano

dnia

Autor:

Rodzice na Florydzie będą teraz musieli podpisywać wiele pisemnych zgód swoim dzieciom. Szkoły powiatu Pinellas będą wymagać pozwoleń na dostęp do niektórych książek bibliotecznych oraz na uczestnictwo w zajęciach i wydarzeniach pozaszkolnych, w tym meczach. Natomiast szkoły powiatu Hillsborough poinformowały uczniów, że muszą mieć taką zgodę, aby uczestniczyć w klubach.

W ubiegłych latach szkoły informowały rodziny, że mogą zrezygnować, jeśli nie chcą, aby ich dzieci czytały określone materiały, brały udział w określonych zajęciach lub otrzymywały dostępne usługi. Brak odpowiedzi uznano za bierną zgodę.

W miarę jak przywódcy Partii Republikańskiej nalegają, aby zapewnić rodzicom większą kontrolę nad szkołami publicznymi, te warunki się zmieniają.

Urzędnicy zmierzają w tym kierunku na polecenie konserwatywnych organizacji, takich jak Parents Defending Freedom i Florida Citizens Alliance, które zgłosiły różne obawy. Wśród nich niepokój budzą np. ankiety szkolne, które mogą naruszać prywatność uczniów i niepowiadamianie rodzin, zanim w klasie poruszone zostaną kontrowersyjne tematy.

Skargi na Gay-Straight Alliance i podobnych organizacji również skłoniły grupy w kilku społecznościach do zażądania pozwoleń na prowadzenie klubów szkolnych.

Zasada ustanowiona latem przez Stanową Radę ds. Edukacji, mówi, że szkoły muszą „w pełni informować” rodziców o szczegółach wszystkich wydarzeń, zajęć i programów, a także „wymagać podpisanych formularzy zgód rodziców lub opiekunów”.

Nie wskazano w niej, czy podpisane formularze muszą dotyczyć wyrażenia zgody, czy rezygnacji, po prostu stwierdzono, że okręgi muszą posiadać procedury, które je uwzględniają.

Jednak lokalni przywódcy, którzy w przeszłości musieli stawić czoła takim debatom, mówią, że martwią się o rodziców, którzy nie mogą, nie reagują lub nie chcą odpowiedzieć z jakiegokolwiek powodu.

Bezczynność tych rodziców może spowodować, że uczniowie zostaną wykluczeni z zajęć szkolnych i nie będą mogli korzystać z usług takich jak korepetycje.

Na przykład w okręgu szkolnym powiatu Pinellas wskaźnik odpowiedzi na formularz wskazujący poziom dostępu dzieci do bibliotek szkolnych wynosił około 46%.

 

Źródło: tampabay
Foto: istock/JackF/Radist/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Na Florydzie znów będzie można mieć pitbulla lub psa innej, potencjalnie niebezpiecznej rasy

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowe prawo na Florydzie łagodzi zakazy dotyczące niektórych ras psów. Od 1 października lokalne rozporządzenia zabraniające ludziom posiadania psów, takich jak m.in. pitbulle, zostaną zniesione. Obowiązują one w powiecie Miami-Dade.

Osoby sprzeciwiające się temu prawu twierdzą, że to pitbulle są odpowiedzialne za większość ataków dokonanych przez psy. Ale jego zwolennicy zdecydowanie kwestionują te same statystyki, twierdząc, że każdy pies jest inny.

Tymczasem jeszcze inni uważają, że należy skupić większą uwagę na pociąganiu właścicieli do odpowiedzialności.

Obecnie powiat Miami-Dade jest jedynym powiatem w stanie, w którym posiadanie psa zasadniczo przypominającego rasę pitbull jest nielegalne. Prawo to obowiązuje od 1989 roku. Stany takie jak Iowa, Missouri, Michigan, Maryland i Tennessee mają podobne zakazy.

Organizacje takie jak DogsBite.org, NPBVA i National Pit Bull Victim Awareness Organisation zdecydowanie sprzeciwiają się nowemu prawu znoszącemu zakaz na Florydzie i wspierają ustawodawstwo dotyczące poszczególnych ras.

Według World Animal Foundation w latach 2010–2021 pitbulle były odpowiedzialne za 65% śmiertelnych i oszpecających ataków na ludzi.

Inni, jak Amerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt ASPCA, kwestionują te liczby i twierdzą, że nie są one oparte na nauce.

Według strony internetowej Science Direct 75% psów jest błędnie oznaczanych jako pitbulle.

Niezależnie od liczb, badanie opublikowane w zeszłym roku w recenzowanym czasopiśmie Science udowadnia, że rasa psa „nie pozwala przewidzieć jego zachowania”. Ważne jest odpowiednie wychowanie i ułożenie psa, oraz prowadzenie przez odpowiedzialną osobę.

Chociaż nowe prawo zabrania samorządom lokalnym wydawania rozporządzeń zakazujących hodowli określonych ras psów, nie będzie miało zastosowania do prywatnych właścicieli nieruchomości, stowarzyszeń właścicieli domów ani firm ubezpieczeniowych.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/IURII KRASILNIKOV/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu