Połącz się z nami

NEWS Florida

Wakacje podatkowe na Florydzie – będzie taniej między innymi latem

Opublikowano

dnia

Ron DeSantis podpisał w czwartek pakiet ulg podatkowych o wartości prawie 1,3 miliarda dolarów, który ustawodawcy jednogłośnie przyjęli 5 maja. Obejmuje on serię wakacji podatkowych, obniżenie podatku od najmu komercyjnego oraz zapewnienie stałych zwolnień z podatku od sprzedaży takich rzeczy, jak pieluchy i oraz artykuły dla niemowląt i małych dzieci.

Ron DeSantis nie zorganizował publicznego wydarzenia w celu podpisania ustawy (HB 7053), ale wydał oświadczenie, w którym zapowiada, że sukces gospodarczy stanu zostanie przekazany ludziom, którzy go umożliwili.

Gubernator obiecał też nadal forsować inteligentną politykę fiskalną, która pozwoli rodzinom z Florydy zatrzymać więcej ciężko zarobionych pieniędzy w kieszeniach.

DeSantis podpisał ustawę dwa dni przed startem okresu przygotowań do sezonu huraganów, 27 maja. Czas huraganów rozpoczyna się na Florydzie 1 czerwca. Ulga pozwoli kupującym uniknąć płacenia podatków od różnych artykułów związanych z zabezpieczeniem przed burzami i artykuły gospodarstwa domowego. Wakacje od tego podatku potrwają do 9 czerwca.

Ponadto trzymiesięczny okres nazwany „Latem Wolności”, rozpocznie się w poniedziałek 29 maja i potrwa do 4 września.

Dzięki niemu kupujący unikną płacenia podatków nabywając takie rzeczy, jak bilety do kina, bilety na musicale na żywo i imprezy sportowe, wstęp do parków stanowych, sprzęt sportowy dla dzieci i materiały do pływania łódką, biwakowania i wędkowania.

Należy również zauważyć, że istnieją również nowe zwolnienia z podatku od sprzedaży. Ulgi podatkowe na produkty dla niemowląt i małych dzieci, takie jak odzież, buty, pieluchy i chusteczki, są teraz stałe, podobnie jak zwolnienia z zakupu łóżeczek i wózków dziecięcych.

Stałe zwolnienia z podatku rozpoczynają się 1 lipca 2023 r., jednak do 30 czerwca 2023 r. obowiązuje zwolnienie z podatku od sprzedaży odzieży dla niemowląt i małych dzieci oraz pieluch.

Inne stałe zwolnienia z podatku od sprzedaży obejmują ulgi podatkowe na produkty higieniczne, takie jak szczoteczki do zębów, pasty do zębów i płyny do płukania ust.

Wakacje podatkowe na Florydzie w 2023 r. według Departamentu Skarbowego Florydy:

  • Wakacje podatkowe związane z gotowością na klęski żywiołowe: 27 maja – 9 czerwca i 26 sierpnia – 8 września 2023 r.
  • Wakacje podatkowe Freedom Summer: 29 maja – 4 września 2023 r
  • Wakacje podatkowe związane z powrotem do szkoły: 24 lipca – 6 sierpnia 2023 r. i 1–14 stycznia 2024 r.
  • Czas na narzędzia: 2-8 września 2023 r
  • Urządzenia Energy Star: 1 lipca 2023 r. – 30 czerwca 2024 r.
  • Home Hardening: 1 lipca 2022 – 30 czerwca 2024 

Prawie 1,3 miliarda dolarów łącznie obejmują obniżki podatków, które będą kontynuowane w przyszłych latach, zgodnie z analizą pracowników Izby.

 

Źródło: fox32, tampabayparenting
Foto: istock/ Viktor_Gladkov/ NataliShuvalova/

NEWS Florida

Dzieci na Florydzie dostaną darmowe lekcje pływania by były bezpieczne w wodzie

Opublikowano

dnia

Autor:

1 lipca na Florydzie wchodzi w życie nowe prawo: ogólnostanowy program mający na celu pomoc rodzinom, które mieszczą się w 200% federalnej granicy ubóstwa, w uzyskaniu dostępu na naukę pływania dla dzieci do lat 4. Jego szczegóły wciąż nie są jednak znane.

Program będzie zarządzany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z lokalnymi organizacjami non-profit lub organizatorami lekcji pływania w celu zaoferowania voucherów na lekcje pływania. Z obszaru metropolitalnego Tampy w programie weźmie udział Young Men’s Christian Association YMCA.

Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę pływania, tym szybciej robi w niej postępy i jest bezpieczniejsze w wodzie.

Nadal nie wiadomo jednak w jaki sposób Departament Zdrowia faktycznie zamierza zapewnić bony rodzinom i jak będzie przebiegał proces ich kwalifikacji. Nie jest również jasne, ile lekcji pływania obejmą vouchery zapewniane przez program.

Lekcje grupowe dla członków YMCA kosztują obecnie 70 dolarów za sesję, a dla osób niebędących członkami – 120 dolarów.

YMCA z obszaru metropolitalnego Tampa zaczęła zbierać informacje od zainteresowanych rodzin znajdujących się na liście oczekujących. Zainteresowani udziałem w programie mogą zadzwonić na główny numer organizacji lub wysłać e-mail na adres drowningprevention@tampaymca.org.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/Wavebreakmedia/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ponad milion klientów na Florydzie czeka kolejna podwyżka stawek polis ubezpieczeniowych

Opublikowano

dnia

Autor:

Citizens Insurance Board of Governors wydała pierwszą aprobatę dla proponowanej podwyżki stawek polis ubezpieczeniowych, stwierdzając, że należy ją wprowadzić w życie. Podwyżka podniesie koszt ubezpieczenia majątku osobistego średnio o 14%.

Będzie to największa średnia podwyżka stawek i dopiero druga dwucyfrowa podwyżka w historii spółki. Eksperci ubezpieczeniowi twierdzą także, że prawdopodobnie nie jest to ostatnia podwyżka, jaką przeprowadzi firma, ponieważ ma ona na celu zmniejszenie bazy klientów.

Od października ubiegłego roku Citizen przekazała innym prywatnym ubezpieczycielom ponad 400 000 polis. Firma może faktycznie odnotować spadek liczby polis poniżej miliona, w niedługim czasie. Prowadzone przez stan przedsiębiorstwo Citizens Insurance jest znane jako „ubezpieczyciel ostatniej instancji”, ale jest także największym ubezpieczycielem na Florydzie. Firma obejmuje 1,2 miliona polis.

Zgodnie z prawem stanowym proponowana podwyżka stawek o 14% stanowi górny limit podwyżek, ale według Citizens Insurance podwyżka stawek wyniosłaby 38%, gdyby nie obowiązywało to ograniczenie.

Pierwotnie polisy Citizen były przeznaczone dla właścicieli domów, którzy nie mogli znaleźć ubezpieczenia na rynku prywatnym. Ponieważ jednak prywatni ubezpieczyciele z biegiem lat anulowali polisy i podnosili stawki, ubezpieczenie Citizen stało się tańszym wyborem.

Jeśli stawki Citizens Insurance będą w tym roku średnio wyższe niż na rynku prywatnym, będzie to dla konsumentów kolejna zachęta do wybierania prywatnych ubezpieczycieli. Oczekuje się, że tysiące nowych klientów będzie zgłaszać się po polisę w sezonie huraganów.

Biuro Regulacji Ubezpieczeń na Florydzie będzie musiało zatwierdzić proponowaną podwyżkę. Urząd może odesłać kwestię stawek z powrotem do zarządu Citizens, co wiązałoby się z koniecznością wprowadzenia poprawek do wniosku i złożenia go ponownie.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/eternalcreative/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Małżeństwo z Pensylwanii, spędzające wakacje na Florydzie z szóstką dzieci, utonęło porwane przez prądy rozrywające

Opublikowano

dnia

Autor:

Biuro Szeryfa Powiatu Martin poinformowało, że 51-letni Brian Warter i 48-letnia Erica Wishard z Pensylwanii byli na wyspie Hutchinson, niedaleko Port St. Lucie, z sześciorgiem, w większości nastoletnich dzieci. Rodzina spędzała dzień na plaży, kiedy parę i dwójkę ich dzieci porwał prąd rozrywający. Małżeństwo utonęło.

Biuro szeryfa poinformowało, że nastoletnim dzieciom pary udało się przełamać prąd i próbowały pomóc swoim rodzicom, ale sytuacja zrobiła się zbyt niebezpieczna i zawróciły na brzeg. Załogi Martin County Ocean Rescue odnalazły ofiary i rozpoczęły reanimację na lądzie. Niestety pary nie dało się uratować.

Zastępca Zespołu Interwencji Kryzysowej Szeryfa Powiatu Martin pomagał dzieciom pary przez cały dzień i do wieczora, gdy oczekiwały one na innych członków rodziny przybywających na Florydę, aby się nimi zaopiekować.

Prądy rozrywające zwane także prądami porywającymi, strugowymi lub wciągającymi (ang. rip current) – to często silne prądy w strefie przybrzeżnej, w kierunku otwartego morza, związane z załamującymi się falami w strefie przyboju oraz ze zmienną charakterystyką strefy brzegowej.

Jak uciec przed prądem rozrywającym?

Mocny prąd rozrywający może wyciągnąć nawet najsilniejszego pływaka na morze. Oto zalecenia dotyczące prądów zrywających:

  • Nie panikuj. Nie zostaniesz wessany pod wodę. Krzycz do ludzi na brzegu i machaj rękami, aby zasygnalizować, że potrzebujesz pomocy.
  • Nie próbuj płynąć bezpośrednio z powrotem do brzegu. Nawet najsilniejsi pływacy nie są w stanie pokonać prądu. Pływanie pod prąd doprowadzi do zmęczenia i utonięcia.
  • Ucieknij przed prądem, pływając równolegle do plaży.

Jeśli nie możesz uciec przed prądem staraj się utrzymać na powierzchni. Prąd rozrywający w końcu się skończy i cię uwolni. Trzymaj się i pozwól profesjonalistom cię uratować.

Jeśli jesteś świadkiem, jak ktoś wpadł w prąd rozrywający: skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Zadzwoń pod numer 911 i spróbuj znaleźć przeszkolonego ratownika lub ratownika. Niestety, prądy często pochłaniają życie wielu osób, gdy niewyszkoleni rodzice lub inni świadkowie niebezpiecznej sytuacji próbują ratować tonącego.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Martin County Sheriff’s Office
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu