Połącz się z nami

NEWS Florida

Wakacje podatkowe na Florydzie – będzie taniej między innymi latem

Opublikowano

dnia

Ron DeSantis podpisał w czwartek pakiet ulg podatkowych o wartości prawie 1,3 miliarda dolarów, który ustawodawcy jednogłośnie przyjęli 5 maja. Obejmuje on serię wakacji podatkowych, obniżenie podatku od najmu komercyjnego oraz zapewnienie stałych zwolnień z podatku od sprzedaży takich rzeczy, jak pieluchy i oraz artykuły dla niemowląt i małych dzieci.

Ron DeSantis nie zorganizował publicznego wydarzenia w celu podpisania ustawy (HB 7053), ale wydał oświadczenie, w którym zapowiada, że sukces gospodarczy stanu zostanie przekazany ludziom, którzy go umożliwili.

Gubernator obiecał też nadal forsować inteligentną politykę fiskalną, która pozwoli rodzinom z Florydy zatrzymać więcej ciężko zarobionych pieniędzy w kieszeniach.

DeSantis podpisał ustawę dwa dni przed startem okresu przygotowań do sezonu huraganów, 27 maja. Czas huraganów rozpoczyna się na Florydzie 1 czerwca. Ulga pozwoli kupującym uniknąć płacenia podatków od różnych artykułów związanych z zabezpieczeniem przed burzami i artykuły gospodarstwa domowego. Wakacje od tego podatku potrwają do 9 czerwca.

Ponadto trzymiesięczny okres nazwany „Latem Wolności”, rozpocznie się w poniedziałek 29 maja i potrwa do 4 września.

Dzięki niemu kupujący unikną płacenia podatków nabywając takie rzeczy, jak bilety do kina, bilety na musicale na żywo i imprezy sportowe, wstęp do parków stanowych, sprzęt sportowy dla dzieci i materiały do pływania łódką, biwakowania i wędkowania.

Należy również zauważyć, że istnieją również nowe zwolnienia z podatku od sprzedaży. Ulgi podatkowe na produkty dla niemowląt i małych dzieci, takie jak odzież, buty, pieluchy i chusteczki, są teraz stałe, podobnie jak zwolnienia z zakupu łóżeczek i wózków dziecięcych.

Stałe zwolnienia z podatku rozpoczynają się 1 lipca 2023 r., jednak do 30 czerwca 2023 r. obowiązuje zwolnienie z podatku od sprzedaży odzieży dla niemowląt i małych dzieci oraz pieluch.

Inne stałe zwolnienia z podatku od sprzedaży obejmują ulgi podatkowe na produkty higieniczne, takie jak szczoteczki do zębów, pasty do zębów i płyny do płukania ust.

Wakacje podatkowe na Florydzie w 2023 r. według Departamentu Skarbowego Florydy:

  • Wakacje podatkowe związane z gotowością na klęski żywiołowe: 27 maja – 9 czerwca i 26 sierpnia – 8 września 2023 r.
  • Wakacje podatkowe Freedom Summer: 29 maja – 4 września 2023 r
  • Wakacje podatkowe związane z powrotem do szkoły: 24 lipca – 6 sierpnia 2023 r. i 1–14 stycznia 2024 r.
  • Czas na narzędzia: 2-8 września 2023 r
  • Urządzenia Energy Star: 1 lipca 2023 r. – 30 czerwca 2024 r.
  • Home Hardening: 1 lipca 2022 – 30 czerwca 2024 

Prawie 1,3 miliarda dolarów łącznie obejmują obniżki podatków, które będą kontynuowane w przyszłych latach, zgodnie z analizą pracowników Izby.

 

Źródło: fox32, tampabayparenting
Foto: istock/ Viktor_Gladkov/ NataliShuvalova/

NEWS Florida

Skorzystaj z banku żywności w Sarasocie – niech dzieci nie będą głodne latem

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Sarasota Bank Żywności All Faiths dostarcza wszystkim, którzy potrzebują pożywnych posiłków, za pośrednictwem swoich programów dystrybucji żywności. Celem programu zapobiegającego niedożywieniu dzieci będzie dostarczenie prawie 2,5 miliona pożywnych posiłków, gdy są na wakacjach.

Uczniowie powiatu Sarasota i ich rodzeństwo będą mieli dostęp do bezpłatnych posiłków latem. All Faiths Food Bank dostarcza również paczki wypełnione jedzeniem dla dzieci z okolicy, przeznaczone na weekendy.

Trzynaście szkolnych spiżarni obsługiwało w roku szkolnym prawie 7000 osób, w tym dzieci.

Programy letnie bezpłatnego jedzenia dla dzieci do 18. roku życia, rozpoczęły się 30 maja. All Faiths Food Bank dostarczenia gorące posiłki, artykuły spożywcze i torby z przekąskami dostępne w dogodnych lokalizacjach.

Rejestracja wstępna do udziału w programie nie jest wymagana, ale jeśli nie możesz zarejestrować się osobiście w dystrybucji, możesz to zrobić tutaj.

Wszystkie podane informacje są poufne. Po wypełnieniu formularza pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu dwóch dni roboczych, aby dokończyć rejestrację. Rejestracja nie jest zakończona, dopóki przedstawiciel banku żywności nie przekaże Ci numeru identyfikacyjnego.

Aby wyszukać lokalizację w Twojej okolicy, kliknij tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: All Faiths Food Bank
Czytaj dalej

News USA

Pojedź na Florydę za grosze – twoje auto pojedzie osobnym wagonem. Promocyjna oferta tylko do 8 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Amtrak ogłosił promocyjną sprzedaż na letnie połączenia z Wirginii do florydzkiego Sanford od 1 czerwca do 4 września. Podróżni mają szansę ominąć ruch na I-95 i zabrać swój pojazd na pokład pociągu samochodowego, podczas gdy oni sami cieszą się wygodami luksusowych wagonów. Bilety w niskich cenach można kupować do 8 czerwca.

Taryfy przejazdowe w jedną stronę są obniżone do 19 USD plus dodatkowy koszt przewozu pojazdu. Rodziny z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat płacą od 9,50 USD.

Podróżni mogą zabrać ze sobą kilka rodzajów pojazdów, w tym samochody osobowe, furgonetki, SUV-y i motocykle, a nawet małą łódkę czy skuter wodny.

Auta jadą specjalnymi wagonami a ich właściciele mogą cieszyć się podróżą w Auto Train Coach, gdzie będą mieć do dyspozycji rozkładane siedzenia z dużą ilością miejsca na nogi, bez środkowego siedzenia i z dużą ilością łatwo dostępnych gniazdek. Klienci mogą również zjeść bezpłatne śniadanie, podziwiając piękny widok przez duże okno.

Oprócz tych funkcji wagony są również wyposażone w nowe poduszki do siedzenia, wykładzinę, zasłony okienne i wiele innych udogodnień.

Pasażerowie mogą również zarezerwować prywatny pokój pierwszej klasy, który obejmuje pierwszeństwo wejścia na pokład, osobistego opiekuna, bezpłatne posiłki na pokładzie i inne funkcje.

Po prostu zapakuj do samochodu wszystko, czego potrzebujesz na podróż między Lorton w Wirginii (w pobliżu Waszyngtonu) a Sanford na Florydzie (w pobliżu Orlando) i zostaw jazdę za sobą, czytamy na stronie internetowej Amtrak, zachęcającej do bezstresowej podróży kolejowej.

Podróż trwa 17,5 godziny i nie ma przystanków po drodze.

Bilety można kupować od 31 maja do 8 czerwca. Daty podróży obejmują okres od 1 czerwca do 4 września.

 

Źródło: fox35orlando
Foto: YouTube, Amtrak
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pilot Marynarki Wojennej katapultował się z samolotu F-5 na Florydzie. Uratowano go z wody

Opublikowano

dnia

Autor:

Pilot Marynarki Wojennej został uratowany z wody helikopterem w środę rano po wyrzuceniu z samolotu F-5 startującego z Naval Air Station Key West na Florydzie, według urzędników stacji. Mężczyzna katapultował się około 25 mil na południe od Boca Chica Field, około 9:20 rano.

Ekipy poszukiwawczo-ratownicze w helikopterze MH-60S zlokalizowały i podjęły pilota z wody w ciągu zaledwie kilku minut, według Kenta Cumminsa, głównego urzędnika stacji lotniczej marynarki wojennej.

Władze potwierdziły, że pilot był jedyną osobą na pokładzie samolotu, kiedy doszło do incydentu.

Według Cumminsa pilot był przytomny podczas transportu do szpitala w Miami. Lokalna stacja medialna WPLG nagrała wideo, na którym pilot schodzi z helikoptera na lądowisko dla helikopterów lokalnego szpitala po przetransportowaniu go na miejsce zdarzenia po incydencie.

Pilot był członkiem Fighter Squadron Composite VFC-111, aktywnej i rezerwowej jednostki stacjonującej na stacji morskiej znanej jako „Sun Downers”.

Według WPLG obszar ten był miejscem co najmniej dwóch innych wypadków lotniczych w ostatnich latach.

Straż Przybrzeżna musiała uratować pilota w 2018 roku, który również wyskoczył z samolotu F-5N, a w tym samym roku dwóch lotników Marynarki Wojennej zginęło podczas ćwiczeń po tym, jak ich odrzutowiec rozbił się w pobliżu stacji marynarki wojennej.

Marynarka Wojenna poinformowała, że zbada przyczyny środowego zdarzenia.

 

Źródło: cnn, businessinsider
Foto: YouTube, istock/MarkSpowart
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu