Połącz się z nami

News Chicago

Migranci z Teksasu zamieszkają w Wright College w Dunning. Społeczność ma sprzeczne odczucia

Opublikowano

dnia

Miasto próbuje uporać się z problemem tysięcy migrantów przybywających z granicy Meksyku z Teksasem. We wtorek wieczorem na spotkaniu społeczności omówiono plan miasta dotyczący wykorzystania części Wright College na północno-zachodniej stronie Chicago jako tymczasowego miejsca schronienia dla przybywających osób.

Gospodarzem spotkania był Radny Nicholas Sposato (38 Okręg), który niedawno dowiedział się o planach miasta. Do sali gimnastycznej Wright College, przybył tłum chętnych. Debata na temat pieniędzy, empatii i powiązanych problemów, miała miejsce zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz spotkania.

W budynkach Wright College, znajdującego przy 4300 N. Narraganset Ave. w dzielnicy Portage Park, ma zostać umieszczonych 400 osób ubiegających się o azyl w okresie od 1 czerwca do 1 sierpnia.

Obiekt zapewni im miejsce do odpoczynku, wzięcia prysznica i otrzymania ciepłego posiłku, podczas gdy miasto będzie starać się znaleźć dla nich lepsze schronienie.

Radny Sposato powiedział, że chciałby wiedzieć więcej o planach władz miejskich, zanim osoby ubiegające się o azyl zostaną przeniesione do szkoły. Jest to przesłanie, które powtórzyło wielu liderów społeczności w całym Chicago, gdy miasto stara się znaleźć trwałe rozwiązania dla napływu migrantów.

Radny sprzeciwił się planom władz miasta zanim nie zostanie zorganizowane spotkanie społeczności o charakterze informacyjnym.

We wtorek rano na podłogach posterunków policji w całym mieście spało 784 osób ubiegających się o azyl.

Od miesięcy władze miasta zamieniają budynki, parki i hotele w tymczasowe schronienia i są to decyzje, co do których wiele społeczności ma mieszane uczucia.

„To nie są przestępcy; to ludzie, którzy chcą pracować i zapewnić sobie i swoim rodzinom lepsze życie”, mówi Radny Nicholas Sposato, podkreślając problem długotrwałego oczekiwania, zanim migranci dostaną pozwolenia na pracę.

Radny uważa, że skoro miasto wpuszcza te osoby, powinno jak najszybciej umożliwić im podjęcie pracy.

Studenci i pracownicy wrócą do Wright College w sierpniu. 9 maja była burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, ogłosiła stan wyjątkowy w mieście w związku z napływem migrantów, o czym pisaliśmy 10 maja.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube

News Chicago

Weź tatę na rejs z kolacją po jeziorze Michigan by świętować Dzień Ojca

Opublikowano

dnia

Autor:

Spędź Dzień Ojca w wyjątkowy sposób – rodzinne wspomnienia pozostaną na zawsze dzięki rejsowi z kolacją z okazji tego święta po jeziorze Michigan. Weź udział w Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise 18 czerwca.

W Chicago możesz spędzić Dzień Ojca dzień na wodzie, delektując się przygotowaną przez szefa kuchni kolacją w formie bufetu, klasycznymi koktajlami i niesamowitymi widokami na Wietrzne Miasto.

Goście świętują przy posiłku i muzyce na żywo granej przez DJ-a, w klimatyzowanych wnętrzach lub rozkoszują się malowniczym tłem korzystając z zewnętrznych pokładów na świeżym powietrzu.

Pasażerowie statku podziwiają słynne zabytki miasta, takie jak Willis Tower i Adler Planetarium.

Wydarzenie obejmuje:

  • 2,5-godzinny rejs z kolacją po jeziorze Michigan
  • Pyszny bufet obiadowy ze świeżo przygotowanymi przystawkami, sałatkami i deserami
  • Spektakularne widoki na panoramę miasta i lokalne atrakcje
  • Gwarantowany stół dla wielkości imprezy
  • Rozrywka DJ-a na żywo
  • Nielimitowana kawa, gorąca herbata i mrożona herbata

Goście muszą przybyć na Navy Pier o 5:30pm. Rejs trwa w godzinach 6:00pm – 8:30pm.

Szczegóły Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise, łącznie z serwowanym menu, dostępne są tutaj. Na stronie wydarzenia kupisz także bilety w cenie od 99 dolarów.

Oferowane są również rejsy połączone z brnchem.

Źródło: cityexperiences
Foto: cityexperiences

 

Czytaj dalej

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu