Połącz się z nami

NEWS Florida

Dzisiaj DeSantis ma ogłosić swoją kampanię prezydencką na Twitterze w rozmowie z Muskiem

Opublikowano

dnia

Gubernator Florydy Ron DeSantis planuje ogłosić swoją kampanię prezydencką w 2024 r. na Twitterze w wydarzeniu Spaces z Elonem Muskiem w środę, według dwóch zaznajomionych z decyzją osób. Byłby to bezprecedensowy sposób ogłoszenia na żywo na wpływowej platformie jednego z najbogatszych ludzi świata.

Ron DeSantis, który od dawna jest postrzegany jako główny rywal Donalda Trumpa o nominację Republikanów, ujawni swoje plany w rozmowie audio z właścicielem Twittera, według dwóch osób, które rozmawiały z dziennikarzami AP zachowując anonimowość, ponieważ nie były upoważnione do publicznego omawiania ogłoszenia.

44-letni republikański gubernator, który wypowiedział wojnę „przebudzonej”, liberalnej polityce „woke”, wejdzie na zatłoczone republikańskie pole prezydenckie, gdy GOP zdecyduje, kogo poprzeć przeciwko demokratycznemu prezydentowi Joe Bidenowi.

DeSantis przedstawia siebie jako młodszą i bardziej „wybieralną” wersję Trumpa, czyli kandydata, którego wybór jest bardziej prawdopodobny.

Czas długo już oczekiwanego ogłoszenia DeSantisa został utajniony, a różne pogłoski na temat tych planów wyciekały w ciągu ostatnich kilku dni. Niektórzy podejrzewali, że gubernator sam dostarcza sprzecznych informacji na temat czasu i miejsca ogłoszenia. Inni uważają, że zmienił swoje przygotowania po tym, jak pojawiły się doniesienia prasowe na ich temat.

Elon Musk, przemawiając we wtorek na szczycie rady dyrektorów generalnych The Wall Street Journal w Londynie, zdawał się potwierdzać środowe wydarzenie, mówiąc, że DeSantis wyda „quite an announcement” na Twitterze następnego dnia.

Dodał, że w tej chwili nie popiera żadnego konkretnego kandydata.

Podczas gdy kampanie często publikują swoje ogłoszenia w filmach udostępnianych w mediach społecznościowych, o wiele bardziej niezwykłe – i być może bezprecedensowe – jest ogłaszanie kampanii na żywo na ich forum.

Wcześniej we wtorek gubernator Florydy nie dał żadnych wskazówek na temat swoich planów na 2024 rok podczas krótkiego spotkania gabinetu w Tallahassee, gdzie omawiał sprawy państwowe z szefami agencji.

Media nie mogły relacjonować kolejnej ceremonii podpisania ustawy.

Ron DeSantis stał się narodową gwiazdą republikańskiej polityki jako nieskruszony przywódca w kwestiach kontrowersyjnych dla Demokratów.

Głośnymi sprawami były m.in.: wysłanie imigrantów do Massachusetts, ograniczenie aborcji, rozszerzenie ustawy o prawach rodzicielskich w edukacji, łatwiejsze zasądzanie wyroku śmierci, czy podpisanie prawa do noszenia broni bez pozwolenia.

Decydując się na ogłoszenie z Elonem Muskiem, DeSantis łączy je z jednym z najbogatszych ludzi na świecie, który stał się swego rodzaju konserwatywnym kultowym bohaterem.

Odkąd kupił Twittera w październiku zeszłego roku, Musk przywrócił usunięte konta Republikanów, w tym Trumpa i kongresmenki stanu Georgia, Marjorie Taylor Greene.

Popularni konserwatywni nadawcy zgromadzili się na Twitterze, a wyrzucony z Fox News Tucker Carlson i gospodarze podcastów The Daily Wire ogłosili, że rozpoczną transmisję na platformie.

Twitter był kiedyś najważniejszym megafonem Trumpa – tym, którego używał do zdominowania swoich rywali w prawyborach w 2016 roku i poprzez którego latami kierował cyklem informacyjnym.

Trump został wykluczony z platformy po 6 stycznia 2021 r. Chociaż jego dostęp został przywrócony wkrótce po przejęciu władzy przez Muska, nie napisał jeszcze żadnego tweeta.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, flgov

NEWS Florida

Mieszkanka Orlando zostawiła w aucie dzieci by okraść sklep. Samochód się zapalił

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Florydy została oskarżona o dwa przestępstwa po tym, jak zostawiła dwójkę swoich dzieci w samochodzie, który zapalił się, gdy ona sama okradała sklep. Jedno z dzieci doznało z oparzeń pierwszego stopnia, jak wynika z akt sądowych. Do wydarzenia doszło 26 maja.

Policja aresztowała 24-letnią Alicię Moore z Orlando pod zarzutem zaniedbania dziecka po tym, jak płomienie ogarnęły jej samochód, uwięziwszy jej dzieci w środku, podczas gdy ona kradła w sklepie w Oviedo Mall, 26 maja.

Moore zostawiła swoje dzieci w Lincolnie z 2016 r. około południa tego dnia, podczas gdy ona i „nieznany mężczyzna” udali się do domu towarowego Dillarda i spędzili około godziny na kradzieży w sklepie, zgodnie z raportem z aresztowania.

Kiedy kobieta wychodziła ze sklepu, zobaczyła, że jej samochód stoi w ogniu, upuściła skradziony towar i uciekła ze sklepu, czytamy w raporcie.

Raport podaje, że samochód został całkowicie zniszczony przez płomienie. Jedno dziecko próbowało uciec z pojazdu, a osoby postronne ostatecznie pomogły je uratować. Dzieci zostały przewiezione do szpitala dziecięcego Arnolda Palmera.

Według raportu z aresztowania jedno dziecko doznało „kilku oparzeń pierwszego stopnia”, w tym twarzy i uszu. Wiek dzieci nie jest znany.

Podczas przesłuchania przez policję Alicia Moore podała tylko swoje dane i poprosiła o adwokata.

Biuro szeryfa powiatu Seminole aresztowało kobietę na podstawie niepowiązanego nakazu i oskarżyło ją o poważne zaniedbanie dziecka i podpalenie związane z incydentem z 26 maja.

Zgodnie z zapisami więzienia, grozi jej również oskarżenie o drobną kradzież, napaść i pobicie osoby powyżej 65 roku życia w powiecie Sumter, około 55 mil na zachód od Orlando.

Raport z aresztowania stwierdza, że chociaż przyczyna pożaru jest nieznana, to zaniedbanie matki przyczyniło się do obrażeń dzieci, a pożar miał miejsce podczas popełnienia przestępstwa przez Moore, stąd postawione jej zarzuty.

Kaucja Moore jest ustalona na 20 000 $, a jej postawienie w stan oskarżenia zaplanowano na 27 czerwca, wynika z akt sądowych.

W piątek kobieta nie przyznała się do winy. Nie jest jasne, ile kary więzienia może jej grozić, jeśli zostanie skazana.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, City of Orlando
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mały samolot ścigany przez F-16 rozbił się w Wirginii. Należał do firmy z Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Niereagujący na wezwania służb lądowych samolot, przeleciał nad obszarem Waszyngtonu w niedzielne popołudnie, zmuszając wojskowe odrzutowce do próby przechwycenia go. Maszyna, która ostatecznie się rozbiła, została zarejestrowana na firmę z Florydy, zgodnie z raportami i zapisami online.

Media poinformowały w niedzielę, że samolot został zarejestrowany na firmę Encore Motors z Melbourne na Florydzie.

Według FOX News myśliwiec F-16 został dopuszczony do lotu naddźwiękowego, aby odpowiedzieć na nieznaną Cessnę, ignorującą zapytania radiowe. Samolot leciał na „dziwnej trasie lotu” ponad stolicą kraju, twierdzą urzędnicy.

NORAD, North American Aerospace Defense Command, poinformował, że cywilny samolot został przechwycony około 3:20PM czasu wschodniego. Pilot nie odpowiadał, a następnie Cessna rozbiła się w pobliżu George Washington National Forest w Wirginii.

NORAD próbował nawiązać kontakt z pilotem, do momentu aż samolot się rozbił. Cztery godziny później ratownicy dotarli na miejsce katastrofy lotniczej pieszo w wiejskiej części doliny Shenandoah i że nie znaleziono nikogo, kto przeżył, jak poinformowała policja z Wirginii.

Federalna Administracja Lotnictwa twierdzi, że Cessna Citation wystartowała w niedzielę z Elizabethtown w stanie Tennessee i leciała na lotnisko MacArthur na Long Island. W niewytłumaczalny sposób samolot zawrócił jednak nad Long Island w Nowym Jorku i przeleciał prostą ścieżką nad DC, zanim rozbił się nad górzystym terenem w pobliżu Montebello w Wirginii około 3:30PM.

Nie wyjaśniono jeszcze, dlaczego pilot nie reagował, ani dlaczego się rozbił.

Samolot przeleciał bezpośrednio nad stolicą  – przez jedną z najbardziej strzeżonych przestrzeni powietrznych w kraju.

Witryny śledzenia lotów wykazały, że samolot gwałtownie spadał po spirali, opadając w pewnym momencie z prędkością ponad 30 000 stóp na minutę, zanim rozbił się w St. Mary’s Wilderness.

Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Kosmicznej przekazało później w oświadczeniu, że F-16 został upoważniony do lotu z prędkością ponaddźwiękową, co spowodowało dźwiękowy boom, który był słyszalny w Waszyngtonie oraz w niektórych częściach Wirginii i Maryland.

Podczas tego zdarzenia samolot NORAD użył również flar – które mogły być widoczne dla mieszkańców – w celu odwrócenia uwagi pilota. Flary są stosowane z najwyższą troską o bezpieczeństwo przechwytywanego statku powietrznego i ludzi na ziemi. Wypalają się szybko i całkowicie, a po ich wystrzeleniu nie ma zagrożenia dla ludzi na ziemi.

John Rumpel, który prowadzi firmę Encore Motors of Melbourne Inc z siedzibą na Florydzie, powiedział The New York Times, że jego córka, 2-letnia wnuczka, jej niania i pilot byli na pokładzie samolotu. Wszyscy wracali do swojego domu w East Hampton na Long Island po wizycie w jego domu w Północnej Karolinie.

Prezydent Joe Biden grał w golfa w Joint Base Andrews w czasie, gdy myśliwiec F-16 wystartował.

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi przekazał, że incydent nie miał wpływu na harmonogram zajęć prezydenta w niedzielę. Po południu Biden grał w golfa w bazie wojskowej Maryland ze swoim bratem.

Źródło: fox35orlando, The Hill
Foto: YouTube, istock/Robert Buchel
Czytaj dalej

NEWS Florida

11-miesiączne niemowlę umarło w gorącym aucie gdy matka odprawiała nabożeństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek matka z Florydy została oskarżona o śmierć swojego 11-miesięcznego dziecka, które zostało pozostawione w nagrzanym samochodzie przez 3 godziny podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w Palm Bay, poinformowała policja. To kolejny tragiczny przypadek spowodowany nieodpowiedzialnością i roztargnieniem rodzica.

Bulaine Molme, lat 38, została aresztowana w czwartek po tym, jak dziecko było w samochodzie przez trzy godziny, podczas gdy jej rodzina uczestniczyła w nabożeństwie przy 6100 Babcock St.

W dniu 28 maja, Palm Bay Fire Rescue przybył do kościoła w odpowiedzi na niereagujące dziecko. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon.

Matka powiedziała, że spóźniła się do kościoła na nabożeństwo, które odprawiała i wierzyła, że jej córka została wniesiona do środka przez członka kościoła, powiedzieli funkcjonariusze. Po nabożeństwie zauważyła, że jej dziecka nie ma w środku ani z żadnym członkiem kościoła. Poszła do swojego auta, gdzie znalazła nieprzytomne dziecko.

Po zakończeniu śledztwa prokuratura oskarżyła Molme o jeden zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W maju zmarła 2-letnia dziewczynka z Florydy, która zasnęła w foteliku samochodowym i celowo została pozostawiona przez rodziców w nagrzanym aucie. O tej tragedii pisaliśmy 22 maja.

Od 1990 roku w gorących samochodach zginęło ponad tysiąc dzieci. Floryda jest drugim po Teksasie stanem pod względem liczby zgonów.

Neurobiolog David Diamond z Uniwersytetu Południowej Florydy, badający przypadki śmierci dzieci w nagrzanych samochodach, daje wskazówki jak nie zapomnieć o dziecku. O jego badaniach pisaliśmy 18 lipca.

Źródło: fox35
Foto: istock/Halfpoint
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu