Połącz się z nami

News Chicago

Nastolatki znów szalały w Chicago. Przez nich odwołano rodzinną imprezę w Tinley Park

Opublikowano

dnia

Filmy z telefonu komórkowego nagrane przez mieszkańców Tinley Park pokazują nastolatków skaczących na samochody, biegających po parkingach, walczących i wywołujących chaos wzdłuż 80th Avenue w sobotnią noc. Zamieszki spowodowały odwołanie charytatywnego Karnawału Sił Zbrojnych, Armed Forces Carnival, w niedzielę.

Policja twierdzi, że 400 nastolatków odpowiedziało na wezwanie w mediach społecznościowych, by zebrać się na karnawale i utworzyć tzw. „flash mob”. Zgromadzenie rozpoczęło się o godzinie 8:00PM i trwało kilka godzin.

Rodziny z okolicy, które chciały cieszyć się karnawałem, starały się odnaleźć w tłumie swoich bliskich i jak najszybciej wrócić bezpiecznie do domu.

Anthony Cortese, partner w Union Bar and Grill, powiedział, że starali się zapewnić dzieciom bezpieczne schronienie podczas chaosu wywołanego przez młodych chuliganów w sobotni wieczór.

Policja poinformowała, że podczas próby przerwania bójki został ranny funkcjonariusz. Podała także, że większość zatrzymanych w czasie zamieszek nastolatków została zwolniona z powrotem pod opiekę rodziców. Pięć osób otrzymało mandaty za publiczne bójki.

Podczas zdarzenia nie padły żadne strzały.

Trzeci dzień karnawału, który miał trwać od 1:00PM do 8:00PM w niedzielę na stacji kolejowej 80th Avenue, został odwołany ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa – poinformowali miejscowi urzędnicy.

Policja podjęła decyzję o odwołaniu ostatniego dnia rodzinnej imprezy po tym, jak odkryła, że za pomocą mediów społecznościowych planowane jest kolejne spotkanie w Tinley Park w niedzielę.

W ciągu dnia funkcjonariusze spędziła wiele godzin, informując społeczność, że Armed Forces Carnival został odwołany.

Podczas imprezy zbierano pieniądze dla lokalnych organizacji charytatywnych – teraz tysiące dolarów przepadło.

Izba Handlowa Tinley Park zaplanowała trzydniowy, doroczny karnawał z okazji Weekendu Sił Zbrojnych. Przyciąga on setki rodzin, które uczestniczą w przejażdżkach i grach.

Do podobnych zamieszek w Millenium Park wywołanych przez nastoletnich chuliganów doszło w weekend 15-16 kwietnia, o czym pisaliśmy 17 kwietnia.

Setki nastolatków szturmowało wtedy ulice centrum Chicago, wybijając szyby w samochodach, atakując przechodniów i strasząc spanikowanych turystów, uciekających przed odgłosami wystrzałów. W związku z zamieszkami aresztowano 15 osób. Dwoje nieletnich: 6-latek i 14-latek zostali ranni z broni palnej.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube

News Chicago

„Nie damy się uciszyć”. Kolejny protest propalestyński w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę setki protestujących zebrało się w centrum Chicago, aby zademonstrować swoje poparcie dla praw Palestyny i potępić niedawne aresztowania lokalnych działaczy palestyńskich.

Protest zorganizowany przez lokalne grupy popierające prawa Palestyńczyków rozpoczął się w południe i przemaszerował ulicami miasta, zwracając uwagę na trwające walki, z którymi borykają się Palestyńczycy.

W ubiegły poniedziałek  działacze i aktywiści palestyńscy zostali aresztowani przez policję w Chicago, co wywołało oburzenie i niepokój wśród społeczności.

Trzymając transparenty i skandując hasła, demonstranci przemaszerowali ulicą Michigan Avenue potępiając izraelską okupację i łamanie praw człowieka.  Prelegenci przemawiali do tłumu, dzieląc się osobistymi historiami i wzywając do solidarności z narodem palestyńskim.

„Stoimy tu dzisiaj, aby powiedzieć, że nie damy się uciszyć” – powiedział jeden z protestujących.  „Nie damy się zastraszyć. Będziemy nadal walczyć o sprawiedliwość i wolność dla Palestyńczyków”.

Protest miał spokojny przebieg, a policja utrzymywała bezpieczną odległość od tłumu.  Organizatorzy podkreślili znaczenie pokojowego oporu i zachęcali uczestników do nawiązania dialogu.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Ile kosztują domy na przedmieściach Chicago? Niestety coraz więcej

Opublikowano

dnia

Autor:

W marcu 2024 r. ceny domów jednorodzinnych na przedmieściach Chicago wzrosły o 9,3% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, kontynuując stabilny wzrost i bez oznak spowolnienia tego trendu.

Średnia cena domu jednorodzinnego na przedmieściach Chicago wyniosła 338 450 dolarów w marcu 2023 r. i wzrosła do 370 000 dolarów w zeszłym miesiącu.

Podczas gdy ogólna liczba domów jednorodzinnych sprzedanych w zeszłym miesiącu była niższa niż w marcu 2023 r., prawdopodobnie z powodu niskich zapasów, czas ich obecności na rynku również się skrócił.

W zeszłym miesiącu sprzedano 2118 domów jednorodzinnych, co oznacza spadek o 13,8% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Średni czas przebywania na rynku skrócił się z 63 dni w zeszłym roku, do zaledwie 49 dni w tym roku.

W swoim najnowszym raporcie dotyczącym trendów pokoleniowych wśród nabywców i sprzedawców domów, Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami stwierdziło, że milenialsi odzyskali swoją pozycję największej grupy nabywców domów.

W zeszłym roku wyprzedzili ich przedstawiciele pokolenia wyżu demograficznego, ale najnowszy raport wskazuje, że milenialsi stanowią obecnie 38% kupujących domy, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 28% w roku ubiegłym.

W zeszłym miesiącu sprzedaż domów w zabudowie szeregowej spadła o 7,3%, z 1172 w marcu 2023 r. do 1087 w zeszłym miesiącu. Średni czas przebywania na rynku tych nieruchomości spadł do 31 dni, czyli o 10 dni w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

Średnia cena domu w zabudowie szeregowej wzrosła o 15,3% z 225 500 dolarów w marcu ubiegłego roku do 260 000 dolarów w zeszłym miesiącu.

Downers Grove

W okresie od marca 2023 r. do marca 2024 r. ceny domów na przedmieściach odnotowały następujący wzrost: Antioch (10,5%); Arlington Heights (21,4%); Aurora (15,2%); Burbank (15,5%); Chicago Heights (14,3%); Des Plaines (8,2%); Downers Grove (31,6%); Glen Ellyn (11,3%); Hoffman Estates (10,2%); La Grange (40,4%); Lisle (38,1%); Maywood (81,2%); Palatine (16,7%); Park City — Waukegan (10,7%); Park Ridge (19,1%); Schaumburg (18,7%); St. Charles (27,4%); Streamwood (10,6%); Tinley Park (17,8%); Westmont (18,5%); i Wheaton (26,0%).

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/Nuttawan Jayawan/Jacob Boomsma/
Czytaj dalej

News Chicago

Nie będzie cudownie kwitnących wiśni w tym roku w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiśnie w Chicago nie zakwitną tej wiosny z powodu niesprzyjającej pogody. Władze Chicago Park District podały, że kwietniowa zimna i mokra aura uniemożliwiła otwarcie kwiatowych pąków 190 drzew wiśni w Jackson Park przy 6401 S. Stony Island Ave. już drugi rok z rzędu.

Niektóre pąki otworzyły się w cieplejsze dni na początku tego miesiąca, ale pogoda szybko się zmieniła, a po nim nastąpił silny wiatr i śnieg, które spowodowały opadanie płatków z drzew – twierdzą urzędnicy parku.

W parku znajduje się gaj 190 różowo-białych drzew kwitnących wiśni. W 2023 r. drzewa nie osiągnęły tu także pełnego rozkwitu, z powodu niestabilnej wiosennej pogody. W tej chwili wiśnie w Jackson Park robią zielone, mimo że drzewa nie kwitły, wypuściły już liście.

Według Spencera Campbella, kierownika kliniki roślin w Morton Arboretum, na pojawienie się kwiatów wiśni wpływają warunki środowiskowe, takie jak temperatura, opady i wiatr. Gwałtowne wahania temperatury są niekorzystne dla roślin, które mają wtedy trudności z dostosowaniem swojego zachowania.

Władze parku poinformowały, że w ciągu najbliższych trzech lat w Jackson Park posadzonych zostanie 60 nowych drzew kwitnących wiśni, aby uczcić 60. rocznicę powstania Japońskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu