Połącz się z nami

News Chicago

Szukasz taniego domu? Kupuj w Illinois. Wg danych z 2022 r. są najtańsze w całym USA

Opublikowano

dnia

Według danych zebranych przez biuro nieruchomości Studio City przy użyciu liczb z portalu Zillow, domy w stanie Illinois miały średnią cenę sprzedaży 133 750 USD w 2022 r., czyli o ponad 15 000 USD taniej niż drugie na liście najtańszych miejsc – Ohio.

Stanowy stosunek dochodu gospodarstwa domowego do ceny sprzedaży wyniósł 1,69 i był również najlepszy w Stanach Zjednoczonych, a średni dochód gospodarstwa domowego w Illinois wyniósł 79 253 USD. Ohio, Oklahoma, Michigan i Missouri zamykają pierwszą piątkę, według analizy.

Indiana znalazła się na szóstym miejscu, z medianą ceny sprzedaży na poziomie 188 713 USD i stosunkiem dochodu do ceny sprzedaży na poziomie 3,72.

Badanie przeprowadzili agenci nieruchomości ze Studio City, którzy przeanalizowali dane z Zillow dotyczące mediany cen sprzedaży domów w każdym stanie USA w 2022 roku. Według US Census Bureau, „mediana dochodu gospodarstwa domowego” mierzy dochód właściciela gospodarstwa domowego i wszystkich osób w wieku 15 lat i starszych w gospodarstwie domowym.

Wg serwisu Proptiger pojęcie stosunku ceny do dochodu służy do pomiaru przystępności cenowej domów na określonym obszarze. Kiedy banki i instytucje finansowe udzielają kredytów mieszkaniowych, biorą pod uwagę stosunek ceny do dochodu, aby ocenić, jak przystępne jest to dla osoby ubiegającej się o kredyt mieszkaniowy.

Jest szczególnie używany do pomiaru długoterminowej przystępności cenowej domów w regionie.

Wskaźnik ten jest również dobrym parametrem do oceny zmian przystępności cenowej domów w regionie. Jeśli stosunek ceny do dochodu rośnie, oznacza to, że domy stają się coraz mniej dostępne. Jeśli stosunek ceny do dochodu spada, oznacza to, że domy stają się coraz bardziej przystępne cenowo.

Chicago było najdroższym miastem Illinois do kupna domu, ze średnią ceną sprzedaży na poziomie 282 750 dolarów. Według rankingu najtańsze było Galesburg, ze średnią ceną sprzedaży domu w 2022 roku na poziomie 90 000 USD.

 

Źródło: nbc, proptiger
Foto: YouTube, istock/Drazen Zigic

News Chicago

LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

16 lipca LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness – 9 lokalizacji w Chicago przechodzi dzisiaj pod inny zarząd. Członkowie XSport otrzymali tę wiadomość pod koniec zeszłego tygodnia w postaci maila od Capital Fitness Inc., spółki-matki XSport.

Jak wynika z przesłanych wiadomości, LA Fitness będzie honorować członkostwo w XSport i pobierać składki „w tej samej kwocie co poprzednio”. Członkostwo z dostępem do jednego klubu pozostanie niezmienione, natomiast członkowie z dostępem do wielu klubów będą mogli również korzystać z dowolnego klubu LA Fitness w całym kraju.

W ogłoszeniu nie określono, czy którekolwiek siłownie zostaną zamknięte. XSport prowadzi 9 siłowni w Chicago, a LA Fitness 10.

Niektórzy członkowie XSport obawiają się, że przejęcie może skutkować skróceniem godzin pracy. Lokalizacje XSport w Chicago działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy lokalne siłownie LA Fitness są zamykane między 9:00PM a 11:00PM w dni powszednie i wcześniej w weekendy.

Przejęcie klubu w Chicago oznacza, że ​​LA Fitness kontynuuje swoją ekspansję w branży fitness.

W ramach transakcji o wartości 153 milionów dolarów w 2011 roku firma nabyła 171 klubów, w tym 27 w Illinois, od Bally Total Fitness z siedzibą w Chicago. W następnym roku LA Fitness nabyła dwa mniejsze kluby, Urban Active i Lifestyle Family Fitness Clubs.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: XSport Fitness
Czytaj dalej

News USA

Target już myśli o szkole. Specjalne oferty przygotował dla nauczycieli, rodziców i studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Choć może się to wydawać wcześnie, bo wakacje trwają w najlepsze, ale Target już ogłosił kilka promocji z okazji jesiennego powrotu do szkoły. Nauczycielom, rodzicom uczniów oraz studentom proponuje korzystne oferty.

Promocja Circle 360

Na początku tego roku firma Target wprowadziła nowy program Target Circle, obejmujący bezpłatny program Target Circle i płatną subskrypcję Target Circle 360. Subskrypcja Target Circle 360 ​​zapewnia nieograniczoną dostawę tego samego dnia w przypadku zamówień powyżej 35 USD, dostęp do rynku Shipt i nie tylko.

Członkostwo jest dostępne co roku i kosztuje 99 dolarów, ale Target oferuje specjalną ofertę letnią dla nauczycieli i studentów.

Zweryfikowani studenci mogą uzyskać specjalną nową miesięczną cenę subskrypcji za 4,99 USD miesięcznie, począwszy od 14 lipca. Koszt wynosi 10,99 USD dla wszystkich pozostałych kupujących.

Przez ograniczony czas nauczyciele mogą wykupić roczną subskrypcję za jedyne 49 USD za pierwszy rok. Oferta ta obowiązuje od 14 lipca do 24 sierpnia.

Kupon rabatowy 20%

Od 14 lipca dla zweryfikowanych studentów i nauczycieli będących członkami Target Circle dostępna jest jednorazowa zniżka w wysokości 20%.

Nauczyciele mogą korzystać ze zniżki do 24 sierpnia. W przypadku studentów zniżka ta zostaje przedłużona do 28 września, co zapewnia dodatkowy miesiąc oszczędności w porównaniu z rokiem ubiegłym.

20 przyborów szkolnych za 20 dolarów

Po raz pierwszy Target przedstawia także listę 20 niezbędnych przyborów szkolnych, których łączna wartość wynosi niecałe 20 dolarów.

Na liście znajduje się 20 popularnych materiałów eksploatacyjnych, takich jak 12-pak kredek Mondo Llama, płynny klej up&up, notesy oraz wiele innych, w które rodzice powinni zaopatrzyć swoje dzieci gdy te rozpoczną nowy rok szkolny.

 

Źródło: fox32
Foto: Target, istock
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago jest jednym z najdroższych miejsc do wynajęcia samochodu w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Według badania przeprowadzonego przez portal poświęcony kredytom konsumenckim, NerdWallet, Chicago wyróżnia się najdroższą średnią ceną wynajmu samochodu spośród wszystkich dużych miast z lotniskiem.

Badanie wykazało, że średnio tygodniowy wynajem samochodu w Chicago kosztuje 624,71 dolarów, czyli o włos mniej niż w obrębie obszaru metropolitalnego Seattle-Tacoma.

Średnia cena wynajmu samochodu w Chicago jest o 65,7% wyższa niż w Miami, które w serwisie internetowym jest uważane za najtańsze miejsce do wynajęcia samochodu, a koszt ten wynosi tu 377,07 USD tygodniowo.

Jak podaje portal, w badaniu przeanalizowano prawie 500 cen wynajmu samochodów w ośmiu różnych firmach, obliczając średnią tygodniową cenę wynajmu najtańszego samochodu w miastach, w których znajduje się 15 największych lotnisk w USA.

Na cenę wynajmu samochodów na obszarze Chicago duży wpływ mają stawki podatkowe nakładane na te pojazdy. Według Departamentu Skarbowego stanu Illinois, na wszystkie wypożyczenia samochodów nakładana jest stawka podatku w wysokości 5%.

Według stanowych baz danych władze Metropolitan Pier and Exposition Authority nakładają również 6% podatek akcyzowy na wynajmowane samochody, a miasto Chicago pobiera podatek od transakcji najmu.

Regionalny Zarząd Transportu, który pomaga w obsłudze transportu publicznego na obszarze Chicago, także może naliczyć podatek od wynajmu samochodu, ale według urzędników stanowych, obecnie tego nie robi.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/djedzura/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu