Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis przeciwko ograniczeniom Covid-19. Floryda stanem Wolności Medycznej

Opublikowano

dnia

W czwartek gubernator Ron DeSantis podpisał ustawę, która obejmuje takie kwestie, jak zakazanie firmom i agencjom rządowym wymagania od ludzi szczepień na COVID-19, poddania się testom na obecność wirusa lub noszenia maseczek. Za złamanie tego prawa ustalono grzywnę 5 000 dolarów.

Ron DeSantis zorganizował uroczystość podpisania ustawy w Destin tego samego dnia, w którym miał się zakończyć stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z COVID-19.

Gubernator wskazał jednak na potrzebę zajęcia się potencjalnymi przyszłymi ograniczeniami, które mogą być nałożone przez rząd z powodu koronawirusa.

Polityka DeSantisa od początku ogłoszonej pandemii ostro sprzeciwiała się ograniczeniom związanym z COVID-19, takim jak zamykanie obiektów publicznych, nakazy szczepień czy testów. Gubernator zachwala swoje podejście do pandemii, przygotowując się do powszechnie oczekiwanego startu w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów i Senat przyjęły ustawę (SB 252) podczas sesji legislacyjnej, która zakończyła się w zeszłym tygodniu.

Ustawodawcy przyjęli również podobny przepis podczas specjalnej sesji w 2021 r., ale kluczowe części tego prawa wygasną 1 czerwca – tego samego dnia w życie wejdzie znaczna część nowej ustawy.

Po tym, jak szkoły na Florydzie i duże części gospodarki zostały początkowo zamknięte w 2020 r. z powodu pandemii, DeSantis poruszył głośną kwestię przywrócenia uczniów do sal lekcyjnych, ponownego otwarcia firm i wyeliminowania ograniczeń.

„Kiedy świat oszalał, kiedy zdrowy rozsądek nagle stał się cnotą niezwykłą, stan Floryda stał się ostoją zdrowego rozsądku, cytadelą wolności”

– powiedział podczas czwartkowego wydarzenia.

Nowa ustawa dotyczy firm, agencji rządowych, szkół i placówek służby zdrowia. Między innymi:

  • Zakazuje firmom, agencjom rządowym i szkołom wymagania od osób przedstawienia dokumentacji wykazującej, że zostały zaszczepione lub przetestowane na obecność COVID-19, aby uzyskać dostęp do obiektów.
  • Zakazuje firmom, agencjom rządowym i szkołom wymagania od ludzi szczepień lub testów na obecność COVID-19 jako warunku zatrudnienia.
  • Zakazuje firmom, agencjom rządowym i szkołom wymagania od ludzi noszenia maseczek w celu uzyskania dostępu. Ustawa wymaga również, aby Departament Zdrowia Florydy i Agencja Administracji Opieki Zdrowotnej opracowały standardy „właściwego używania osłon twarzy w celu kontroli infekcji” w placówkach opieki zdrowotnej.
  • Pozwala prokuraturze generalnej i Departamentowi Zdrowia na nakładanie grzywien w wysokości do 5000 USD za każde naruszenie zakazów mandatu.
  • Zakazuje szpitalom ingerowania w możliwość wyboru przez pacjentów „alternatywnych metod leczenia COVID-19” zgodnie z zaleceniami lekarzy lub innych usługodawców posiadających przywileje w szpitalach.

Oprócz ustawy związanej z pandemią, DeSantis podpisał również przepis (SB 1580), który da świadczeniodawcom prawo do rezygnacji z niektórych usług na podstawie „sprzeciwu sumienia”. Ustawa nie ma zastosowania na przykład do służb ratunkowych wymaganych przez prawo stanowe lub federalne.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Ron DeSantis

NEWS Florida

Mały samolot ścigany przez F-16 rozbił się w Wirginii. Należał do firmy z Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Niereagujący na wezwania służb lądowych samolot, przeleciał nad obszarem Waszyngtonu w niedzielne popołudnie, zmuszając wojskowe odrzutowce do próby przechwycenia go. Maszyna, która ostatecznie się rozbiła, została zarejestrowana na firmę z Florydy, zgodnie z raportami i zapisami online.

Media poinformowały w niedzielę, że samolot został zarejestrowany na firmę Encore Motors z Melbourne na Florydzie.

Według FOX News myśliwiec F-16 został dopuszczony do lotu naddźwiękowego, aby odpowiedzieć na nieznaną Cessnę, ignorującą zapytania radiowe. Samolot leciał na „dziwnej trasie lotu” ponad stolicą kraju, twierdzą urzędnicy.

NORAD, North American Aerospace Defense Command, poinformował, że cywilny samolot został przechwycony około 3:20PM czasu wschodniego. Pilot nie odpowiadał, a następnie Cessna rozbiła się w pobliżu George Washington National Forest w Wirginii.

NORAD próbował nawiązać kontakt z pilotem, do momentu aż samolot się rozbił. Cztery godziny później ratownicy dotarli na miejsce katastrofy lotniczej pieszo w wiejskiej części doliny Shenandoah i że nie znaleziono nikogo, kto przeżył, jak poinformowała policja z Wirginii.

Federalna Administracja Lotnictwa twierdzi, że Cessna Citation wystartowała w niedzielę z Elizabethtown w stanie Tennessee i leciała na lotnisko MacArthur na Long Island. W niewytłumaczalny sposób samolot zawrócił jednak nad Long Island w Nowym Jorku i przeleciał prostą ścieżką nad DC, zanim rozbił się nad górzystym terenem w pobliżu Montebello w Wirginii około 3:30PM.

Nie wyjaśniono jeszcze, dlaczego pilot nie reagował, ani dlaczego się rozbił.

Samolot przeleciał bezpośrednio nad stolicą  – przez jedną z najbardziej strzeżonych przestrzeni powietrznych w kraju.

Witryny śledzenia lotów wykazały, że samolot gwałtownie spadał po spirali, opadając w pewnym momencie z prędkością ponad 30 000 stóp na minutę, zanim rozbił się w St. Mary’s Wilderness.

Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Kosmicznej przekazało później w oświadczeniu, że F-16 został upoważniony do lotu z prędkością ponaddźwiękową, co spowodowało dźwiękowy boom, który był słyszalny w Waszyngtonie oraz w niektórych częściach Wirginii i Maryland.

Podczas tego zdarzenia samolot NORAD użył również flar – które mogły być widoczne dla mieszkańców – w celu odwrócenia uwagi pilota. Flary są stosowane z najwyższą troską o bezpieczeństwo przechwytywanego statku powietrznego i ludzi na ziemi. Wypalają się szybko i całkowicie, a po ich wystrzeleniu nie ma zagrożenia dla ludzi na ziemi.

John Rumpel, który prowadzi firmę Encore Motors of Melbourne Inc z siedzibą na Florydzie, powiedział The New York Times, że jego córka, 2-letnia wnuczka, jej niania i pilot byli na pokładzie samolotu. Wszyscy wracali do swojego domu w East Hampton na Long Island po wizycie w jego domu w Północnej Karolinie.

Prezydent Joe Biden grał w golfa w Joint Base Andrews w czasie, gdy myśliwiec F-16 wystartował.

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi przekazał, że incydent nie miał wpływu na harmonogram zajęć prezydenta w niedzielę. Po południu Biden grał w golfa w bazie wojskowej Maryland ze swoim bratem.

Źródło: fox35orlando, The Hill
Foto: YouTube, istock/Robert Buchel
Czytaj dalej

NEWS Florida

11-miesiączne niemowlę umarło w gorącym aucie gdy matka odprawiała nabożeństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek matka z Florydy została oskarżona o śmierć swojego 11-miesięcznego dziecka, które zostało pozostawione w nagrzanym samochodzie przez 3 godziny podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w Palm Bay, poinformowała policja. To kolejny tragiczny przypadek spowodowany nieodpowiedzialnością i roztargnieniem rodzica.

Bulaine Molme, lat 38, została aresztowana w czwartek po tym, jak dziecko było w samochodzie przez trzy godziny, podczas gdy jej rodzina uczestniczyła w nabożeństwie przy 6100 Babcock St.

W dniu 28 maja, Palm Bay Fire Rescue przybył do kościoła w odpowiedzi na niereagujące dziecko. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon.

Matka powiedziała, że spóźniła się do kościoła na nabożeństwo, które odprawiała i wierzyła, że jej córka została wniesiona do środka przez członka kościoła, powiedzieli funkcjonariusze. Po nabożeństwie zauważyła, że jej dziecka nie ma w środku ani z żadnym członkiem kościoła. Poszła do swojego auta, gdzie znalazła nieprzytomne dziecko.

Po zakończeniu śledztwa prokuratura oskarżyła Molme o jeden zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W maju zmarła 2-letnia dziewczynka z Florydy, która zasnęła w foteliku samochodowym i celowo została pozostawiona przez rodziców w nagrzanym aucie. O tej tragedii pisaliśmy 22 maja.

Od 1990 roku w gorących samochodach zginęło ponad tysiąc dzieci. Floryda jest drugim po Teksasie stanem pod względem liczby zgonów.

Neurobiolog David Diamond z Uniwersytetu Południowej Florydy, badający przypadki śmierci dzieci w nagrzanych samochodach, daje wskazówki jak nie zapomnieć o dziecku. O jego badaniach pisaliśmy 18 lipca.

Źródło: fox35
Foto: istock/Halfpoint
Czytaj dalej

NEWS Florida

Piasek już nie jest przeszkodą dla osób na wózkach by korzystać z plaży w powiatach Pinellas i Pasco

Opublikowano

dnia

Autor:

Floryda ma jedne z najpiękniejszych plaż w USA, ale niektóre osoby mają trudności z poruszaniem się po piasku. Teraz ta sytuacja się zmienia dzięki prywatnej fundacji o nazwie Forward, zapewniającej bezpłatne maty Mobi społecznościom plażowym.

Jedną z osób, które skorzystały z udogodnienia jest Melissa Caulfield, dla której jedną z ulubionych rzeczy jest chodzenie na plażę z rodziną. Kobieta ma trudności z dostaniem się do wody. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim.

Nie można zabrać wózka inwalidzkiego na plażę, tłumaczy Terry Boatner, jej matka. Ale dzięki Fundacji Forward dotarcie na plażę stało się dla Melissy dużo łatwiejsze.

Dla niepełnosprawnych osób poruszających się na wózkach to oznacza niezależność i wolność, jakiej nigdy wcześniej nie miały.

Maty Mobi to antypoślizgowe maty przeznaczone do poruszania się wózkiem inwalidzkim, które tworzą ścieżki dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim mogą dostać się na plażę.

Fundacja zainstalowała dziesięć mat w powiatach Pinellas i Pasco, trzy kolejne są w trakcie prac, a dwa następne projekty przechodzą teraz przez proces uzyskiwania pozwoleń na Honeymoon Island.

Ashley Morales pracująca dla Help Us Gather, znanej również jako HUG, mówi, że 1 na 4 dorosłych ma jakąś formę niepełnosprawności. Organizacja łączy osoby niepełnosprawne z wydarzeniami i działaniami społecznymi.

Najnowsza i najdłuższa mata znajduje się w Sand Key Park i kosztowała około 23 000 dolarów. Aby dowiedzieć się więcej o matach Mobi kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu