Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis na prezydenta USA? Gubernator Florydy obiecał, że decyzję podejmie na dniach

Opublikowano

dnia

Republikański gubernator Florydy zapowiedział, że „stosunkowo szybko” zdecyduje, czy rozpocznie kampanię prezydencką GOP w 2024 roku. Deklaracja padła w piątek pod koniec sesji legislacyjnej w Tallahassee. Tymczasem we wtorek w Miami Ron DeSantis zatwierdził podwyżki dla nauczycieli.

W piątek Ron DeSantis, który odniósł przytłaczające, 19-punktowe zwycięstwo w reelekcji na gubernatora zeszłej jesieni, odniósł się również do powszechnych i rozpalających media spekulacji na temat swoich planów na 2024 rok.

Eksperci oczekują, że gubernator dwóch kadencji rozpocznie kampanię prezydencką jakiś czas po zakończeniu sesji legislacyjnej Florydy, która zakończyła się w zeszłym tygodniu.

Ale za kulisami DeSantis zrobił już wiele kroków w kierunku rozpoczęcia kampanii, m.in. wzmacniając personel w Tallahassee. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odbył też spotkania w Iowa, New Hampshire i Południowej Karolinie, trzech pierwszych stanach, które głosowały w kalendarzu nominacji prezydenckich GOP. DeSantis wraca do Iowa w następny weekend.

Wskazując na tegoroczne zwycięstwa konserwatywnych władz ustawodawczych, częściowo dzięki republikańskiej większości w legislaturze stanowej, gubernator pochwalił wyniki sesji legislacyjnej  w piątek.

Tempering donosi, że DeSantis rozpocznie kampanię prezydencką w nadchodzących tygodniach, ale on sam powiedział, że ogłoszenia nadejdą we właściwym czasie i nie podjął jeszcze żadnych decyzji.

DeSantis, który ledwo wygrał wybory na gubernatora w 2018 r., odnotował wzrost popularności wśród konserwatystów w całym kraju w ciągu ostatnich trzech lat dzięki silnemu sprzeciwowi wobec ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i jego agresywnym działaniom jako wojownika kultury walczącego z mediami, korporacjami i związkami nauczycieli.

Gubernator pokazał, że jego zwycięstwa jako gubernatora „przekształciły” Florydę „w wiodący czerwony stan w kraju” i że jego zwycięstwa polityczne na Florydzie mogą służyć jako mapa drogowa dla całego narodu.

W ostatnich miesiącach DeSantis podróżował po kraju, podkreślając swój „plan Florydy” i promując swoją nową książkę „Odwaga bycia wolnym”.

Większość sondaży opinii publicznej w rozrastającym się wyścigu nominacji prezydenckich GOP wskazuje, że DeSantis zajmuje drugie miejsce, wyprzedzany tylko przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, a wszyscy inni w dziedzinie rzeczywistych i potencjalnych pretendentów są jednocyfrowe.

Trump złożył swoją trzecią ofertę w Białym Domu w listopadzie. Wraz ze swoimi sojusznikami wielokrotnie atakował DeSantisa.

Tymczasem we wtorek DeSantis podpisał przełomowy pakiet legislacyjny mający na celu wsparcie i wzmocnienie pozycji nauczycieli z Florydy, panowanie nad wymykającymi się spod kontroli związkami i radami szkolnymi, usunięcie TikToka ze szkół i ochronę integralności klas.

Gubernator ogłosił również, że zatwierdzi ponad 1 miliard dolarów na wynagrodzenia nauczycieli w tegorocznym budżecie, co stanowi wzrost o 252 miliony dolarów w stosunku do obecnego rekordu.

Ogólnie Floryda zainwestowała ponad 3,3 miliarda dolarów w podwyżki i premie dla nauczycieli w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Źródło: fox13, flgov
Foto: YouTube

NEWS Florida

Urządzenia tłumiące fale ochronią most Skyway przed erozją powodowaną falami

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystające lekko z wody trójkątne piramidy, znane jako urządzenia tłumiące fale – Wave Attenuation Devices, utworzą zaporę chroniącą most Skyway przed niszczycielskim działaniem morza. Setki z nich można zobaczyć wzdłuż południowej strony I-275 w pobliżu przystani rybackiej Skyway.

Charakterystyczny kształt piramid pomaga odbijać energię fal, gdy pojawia się fala sztormowa lub jakikolwiek rodzaj fal, tłumaczy Brent Setchell, inżynier z Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Piramidy, znane również jako urządzenia tłumiące fale, są wykonane z włókien i wzmocnione betonem. Mają chronić drogę przed erozją. Obecnie 844 takie urządzenia są instalowane w dwóch różnych miejscach poza południową strefą odpoczynku i wzdłuż kanału dostępowego przy przystani rybackiej Skyway.

FDOT poinformował, że projekt o wartości 6,3 miliona dolarów przynosi także korzyści środowisku – od ochrony wzrostu trawy morskiej po przyciąganie stworzeń morskich.

Otwory w piramidach pozwalają rybom dostać się do środka i będą mieć tu bezpieczne schronienie, a skorupiaki będą mogły się przyczepić na zewnątrz, zapewniając wyjątkową strukturę siedliska, co w efekcie stworzy coś na kształt naturalnej rafy w wodzie i zwiększy bogactwo gatunków dzikich zwierząt.

Konstrukcje betonowe pozostaną widoczne z drogi i wody. Zostaną również zainstalowane znaki ostrzegające żeglarzy o ich lokalizacji. Budowa powinna zakończyć się do końca lata, w zależności od pogody.

Urządzenia tłumiące fale są ważne dla połączenia z zatoką Tampa. Skyway to kluczowy korytarz transportowy między Manatee a powiatem Pinellas.

Istnieją dwa takie projekty już zainstalowane w rejonie Tampa Bay – jeden w EG Simmons Park w Ruskin, a drugi w Sunken Island w Hillsborough Bay.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Fun Spot America świętuje swoje 25. urodziny, złap bilety ze zniżką do parków rozrywki

Opublikowano

dnia

Autor:

Aby uczcić swoje 25. urodziny, Fun Spot America będzie sprzedawać bilety jednodniowe za 25 USD w dniu 10 czerwca od północy do 2:00PM, zgodnie z informacja umieszczoną na stronie internetowej firmy. Zwykłe karnety jednodniowe zazwyczaj kosztują 60 USD.

Posiadacze karnetu Fun Spot będą mogli kupić bilety ze zniżką 24 godziny przed innymi gośćmi. Kod promocyjny z linkiem zostanie wysłany e-mailem do posiadaczy przepustek, zgodnie ze stroną internetową Fun Spot.

Podczas jednej transakcji można kupić do 10 biletów, które nie muszą być wykorzystane od razu. Ich ważność wygaśnie dopiero 9 czerwca 2024 r.

Bilety można wykorzystać we wszystkich lokalizacjach Fun Spot, w tym w Orlando i Kissimmee na Florydzie.

Parki rozrywki Fun Spot America są znane z jedynych w swoim rodzaju opatentowanych w USA torów gokartowych i jedynej drewnianej kolejki górskiej w Orlando – White Lightning.

Oferują dreszczyk emocji dla całej rodziny i dla wszystkich grup wiekowych, oraz bezpłatny parking.

Na stronie fun-spot.com można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Źródło: fox35orlado
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej

NEWS Florida

1,44 miliona Kanadyjczyków odwiedziło Florydę w pierwszym kwartale 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Podróże na Florydę z Kanady prawie wróciły do poziomu sprzed pandemii, ale według urzędników ds. turystyki kwestie wizowe nadal komplikują starania o przyciągnięcie innych zagranicznych gości. Agencja marketingu turystycznego Visit Florida poinformowała we wtorek, że stan odwiedziło około 1,44 miliona Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2023 roku.

Po zniesieniu ograniczeń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 na granicy kanadyjsko-amerykańskiej liczba odwiedzających w pierwszym kwartale wzrosła z szacunkowych 488 000 kanadyjskich odwiedzających w pierwszym kwartale 2022 r.

Stan przyciągnął 1,446 mln Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2019 r., ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19. W pierwszym kwartale 2020 r., kiedy pandemia dopiero zaczęła powodować ogromne zakłócenia w branży turystycznej, Florydę odwiedziło 1,371 miliona ludzi z Kanady.

Kanada jest tradycyjnie głównym obcym krajem, którego mieszkańcy odwiedzają Florydę, z całoroczną liczbą przekraczającą 4 miliony w 2019 roku.

Tymczasem prezes i dyrektor generalny Visit Florida, Dana Young, obwinia „absurdalny” czas oczekiwania na wizę, z którym borykają się głównie osoby ubiegające się o nią po raz pierwszy, za powstrzymywanie turystyki z kilku kluczowych rynków międzynarodowych.

Na przykład strona internetowa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA podała we wtorek, że czas oczekiwania w Bogocie w Kolumbii na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej wynosił 801 dni. W Mexico City było to 737 dni. W Rio De Janeiro było to 477 dni. Mieszkańcy Londynu musieli czekać 90 dni. W Paryżu było to 180 dni.

Zaległości przypisuje się, przynajmniej częściowo, brakom kadrowym w ambasadach.

Administracja Bidena zniosła wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla podróżujących samolotami z zagranicy 11 maja, tego samego dnia, w którym zakończył się stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID-19.

Floryda przyciągnęła szacunkowo 1,8 miliona zagranicznych gości w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi 36-procentowy wzrost w stosunku do 2022 roku, ale spadek w porównaniu z 2,276 milionami gości, którzy przybyli do stanu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Visit Florida szacuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. stan odwiedziło rekordowe 37,9 mln osób. W porównaniu z 35,528 mln w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. Odwiedzający mieszkańcy z innych stanów nadal napędzają wzrost turystyki.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/QunicaStudio/ frankpetersAlessandro Biascioli
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu