Połącz się z nami

News Chicago

4 czerwca Ojcowie Salwatorianie zapraszają do Merrillville polskich kierowców ciężarówek

Opublikowano

dnia

Szósta doroczna Pielgrzymka Polskich Kierowców Ciężarówek odbędzie się w tym roku niedzielę 4 czerwca. Ojcowie Salwatorianie i Stanisław Czosnyka zapraszają na wspólny piknik i błogosławieństwo w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, w stanie Indiana.

Msza Święta w języku polskim będzie odprawiona o godzinie 12:00 w południe, po niej nastąpi specjalne błogosławieństwo i poświęcenie ciężarówek i kamperów oraz ich kierowców a także tradycyjna parada pojazdów.

Następnie organizatorzy; Ojcowie Salwatorianie oraz Stanisław Czosnyka z Merriville – właściciel firmy Lava Transport, serdecznie zapraszają kierowców i ich rodziny na wspaniały piknik na terenie sanktuarium z mnóstwem atrakcji i pysznego jadła, w tym prawdziwym polskim obiadem.

Piknik w pięknym parku będzie okazją do pobycia razem kierowców ze sobą i ze swoimi rodzinami.

Wśród zabaw piknikowych będzie miał miejsce konkurs na najładniejszą ciężarówkę, około godziny 11.30 przed południem, a najlepszym uczestnikom przyznane zostaną trofea.

Ci, którzy nie będą uczestniczyć we Mszy św., ale chcieliby pobłogosławić swoją ciężarówkę lub kampera, powinni zaplanować przybycie do sanktuarium przed godziną 1:00 p.m. Nawet jeśli np. jadą kamperem na wyprawę, mogą po prostu zjechać z drogi i na chwilę się zatrzymać.

 

Ze względu na ograniczenia miejsca i parkowania kierowcy ciężarówek proszeni są o przyjechanie do poświęcenia wyłącznie ciągnikami; bez naczep.

Sklep z pamiątkami przy Sanktuarium będzie otwarty od 11:00 a.m. do 2:00 p.m.

 

Niedziela – 4 czerwca 2023, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, przy 5755 Pennsylvania St. – Merrillville, IN, tel. kontaktowy 219-884-0714

Zapraszamy. Wszyscy są mile widziani!

 

Źródło: informacja własna
Foto: salwatorianie, istock/ phaisarn2517

News USA

Dwóch starszych mężczyzn modliło się o życie nienarodzonych dzieci. Zostali brutalnie pobici

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Baltimore poszukuje mężczyzny, który jest oskarżony o atak i pobicie dwóch starszych działaczy pro-life, którzy modlili się przed kliniką aborcyjną Planned Parenthood w Baltimore 26 maja. O dramatycznym zdarzeniu pokazującym wciąż wielkie emocje związane z aborcją wśród Amerykanów, mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.

Według świadków cytowanych w policyjnym raporcie, niezidentyfikowany podejrzany zaatakował 73-letniego i 80-letniego mężczyznę po wdaniu się w dyskusję z jednym z działaczy pro-life na temat aborcji.

W raporcie, powołując się na nagranie wideo z napaści, stwierdzono, że podejrzany rozmawiał z 80-letnim mężczyzną, odwrócił się od niego, a następnie odwrócił się i zaatakował go przewracając na dużą donicę.

Z raportu wynika, że drugi starszy działacz pro-life podbiegł, by pomóc ofierze.

W tym momencie podejrzany popchnął go na ziemię i uderzył go w twarz zaciśniętą pięścią, gdy mężczyzna leżał plecami na ziemi. Raport dodaje, że podejrzany wstał i kopnął drugiego mężczyznę w twarz „z ogromną siłą”, a następnie odszedł z miejsca zdarzenia.

Prezydent Baltimore County Right to Life, Jay Walton, zidentyfikował drugiego mężczyznę jako 73-letniego Marka Crosby’ego.

Z raportu policyjnego wynika, że zdiagnozowano u niego dużego krwiaka, krwawienie w komorze oka oraz ból głowy i szyi, ale jego stan jest stabilny.

Walton założył zbiórkę GoFundMe na pokrycie kosztów leczenia Crosby’ego z powodu poważnych obrażeń, jakich doznał.

Od wtorku od godziny 5.00PM GoFundMe zebrało ponad 40 000 $ z deklarowanego celu 10 000 $.

Z raportu policyjnego wynika, że podejrzany to biały mężczyzna, który w czasie rzekomej napaści miał na sobie szary T-shirt, niebieskie dżinsy i brązowe buty. Z raportu wynika, że mężczyzna miał brązowe włosy i pełną brodę.

 

Źródło: cna
Foto: GoFundMe, istock/TheaDesign/
Czytaj dalej

News Chicago

Weekend pod znakiem rodzinnych relacji z autorem książek, Jackiem Pulikowskim, w Lombard

Opublikowano

dnia

Autor:

Parafia Miłosierdzia Bożego w Lombard zaprasza na spotkania z dr. Jackiem Pulikowskim, pisarzem, wykładowcą katolickim i autorem wielu publikacji o tematyce rodzinnej. Spotkania odbędą się już w ten weekend, w dniach 2-4 czerwca.

Dr. inż. Jacek Pulikowski jest od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Wraz z żoną jest założycielem i był wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej.

Przez dwie kadencje był świeckim konsultorem Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski (KEP), obecnie wraz z żoną są w Komisji Duszpasterstwa KEP. Oboje byli też audytorami na Synodzie Biskupów o Rodzinie w Rzymie w 2015 roku.

Jacek Pulikowski jest znany jako autor poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo).

Wszystkie jego książki wznawiano w wielotysięcznych nakładach, a niektóre przetłumaczono na języki obce (angielski, niemiecki, rosyjski, łotewski, litewski, białoruski, ukraiński).

Dr inż. Jacek Pulikowski przez całe życie zawodowe był nauczycielem akademickim na uczelni technicznej – Politechnice Poznańskiej. Ponadto prowadził zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Za swoją działalność dydaktyczną oraz na rzecz rodzin nagrodzony:

 • Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2006);
 • Złotym Krzyżem Zasługi (2010);
 • medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis;
 • wyróżnieniem Amicus Matrimoniorum A.D. MMXIV, Świdnica (wraz z żoną);
 • Nagrodą im. Jerzego Ciesielskiego, Redakcja Źródła (2015);
 • medalem Fides et Ratio (wraz z żoną, 2015);

Spotkania z dr. Jackiem Pulikowskim, odbędą się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard, przy 21W411 W Sunset Avenue, Lombard, IL 60148.

Harmonogram spotkań:

Piątek, 2 czerwca, 8.00PM

 1. Jak chronić dzieci przed zagrożeniami ze świata?
 2. Komunikacja w małżeństwie

Sobota, 3 czerwca, 10.30AM Spotkanie dla Młodzieży  –

 1. Przystanek Lizbona
 2. Zakochanie i co dalej?
 3. Czystość jedyną drogą do szczęścia

Sobota, 3 czerwca, 7.00PM Spotkanie dla Dorosłych i Młodzieży studiującej –

 1. O większe szczęście małżeńskie i rodzinne
 2. Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci?

Niedziela, 4 czerwca, na każdej Mszy Św. o godzinie: 7.00AM, 9.00AM, 11.00AM, 1.00PM, 3.30PM, 7.00PM.

 1. Jak uchronić dzieci przed zagrożeniami ze świata

Niedziela, 4 czerwca, 8.00PM Spotkanie dla Młodzieży

 

Źródło: Parafia Miłosierdzia Bożego w Lombard
Foto: YouTube, asd Poznań

 

Czytaj dalej

News USA

Los Angeles Dodgers popierają antykatolicką grupę i planują chrześcijańskie wydarzenie równocześnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Los Angeles Dodgers ogłosili, że będą gospodarzami „Dnia Wiary Chrześcijańskiej i Rodziny” 30 lipca, mimo, że zespół uhonoruje antykatolicką grupę drag queen 16 czerwca. Wybitni katolicy a także miotacz MLB Trevor Williams, wezwali do bojkotu drużyny. O kontrowersyjnej decyzji Dodgersów mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

W piątkowym tweecie zespół Dodgers zaprosili chrześcijan, aby zostali po meczu, aby świętować i uczestniczyć w dniu uwielbienia.

Miotacz Dodgers, Clayton Kershaw, również zaprosił chrześcijan do udziału, mówiąc: „Jesteśmy wdzięczni za możliwość rozmowy o Jezusie”. Obiecał, że „Dzień Wiary Chrześcijańskiej i Rodziny” (“Christian Faith & Family Day”) będzie większy i wspanialszy w porównaniu do tego jaki był przed czasem pandemii.

Ostatnie takie chrześcijańskie wydarzenie zorganizowane przez Dodgersów miało miejsce w 2019 roku.

Ale decyzja zespołu o jego przywróceniu zapadła pomimo, że klub poparł grupę „Sisters of Perpetual Indulgence”, co jest równoznaczne z poparciem dla antykatolicyzmu i antychrześcijańskiej nienawiści.

Wybitni katolicy w całym kraju, w tym miotacz Major League Baseball Trevor Williams, zganili Dodgersów za honorowanie grupy, która kpi z Jezusa, Najświętszej Maryi Panny i katolicyzmu.

Kontrowersje wybuchły w zeszłym tygodniu po tym, jak zespół Dodgers ogłosił, że uhonorują „Sisters of Perpetual Indulgence”, grupę znaną z kpienia z katolicyzmu, podczas imprezy „Pride Night at Dodger Stadium” 16 czerwca. Mają jej wręczyć nagrodę „Community Hero Award” przed meczem z San Francisco Giants.

Narodowa grupa drag queen wykorzystuje katolickie obrazy i motywy religijne w protestach i przedstawieniach o charakterze seksualnym, aby zwiększyć świadomość i zbierać pieniądze na cele LGBTQ +.

Wykonawcy nazywają siebie zakonnicami i regularnie wykorzystują wizerunki Jezusa, Matki Boskiej i zakonnic.

Arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone, potępił decyzję Dodgersów o przyznaniu grupie nagrody.

Po początkowej reakcji na ogłoszenie, Dodgers wyprosili grupę z zapowiedzianej uroczystości, tylko po to, by ponownie je zaprosić – tym razem z przeprosinami – kilka dni później.

W odpowiedzi biskup Robert Barron z diecezji Winona-Rochester wezwał do bojkotu Dodgersów.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym 24 maja Archidiecezja Los Angeles potępiła decyzję Dodgersów o „uhonorowaniu grupy, która wyraźnie kpi z wiary katolickiej i lekceważy szczere i święte powołania naszych zakonnic, które są integralną częścią naszego Kościoła”.

CatholicVote ogłosiło w piątek, że wyda 1 milion dolarów na telewizję, telewizję cyfrową i billboardy na kampanię reklamową mającą na celu zachęcenie mieszkańców Los Angeles do bojkotu Dodgersów.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu