Połącz się z nami

NEWS Florida

Przyjdź na Marsz dla Niemowląt w Lakeland i wesprzyj walkę o ratowanie wcześniaków

Opublikowano

dnia

W sobotę w powiecie Polk odbędzie się Marsz dla Niemowląt, najstarszy marsz charytatywny w kraju organizowany przez March of Dimes. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na ratowanie nowonarodzonych dzieci. Tydzień temu podobne wydarzenie w Tampie zebrało 200 tys dolarów na ten cel.

Rodzina Bodine z powiatu Polk jest jedną z wielu, które uzyskały pomoc dzięki organizacji, która wsparła ich po urodzeniu wcześniaka.

Ciąża Fabiane Bodine z synem Loganem miała trudny początek i mogła się zakończyć śmiercią chłopca. Rodzina dopiero co przeprowadziła się tutaj ze Wschodniego Wybrzeża i podczas jednej z pierwszych wizyt u lekarza otrzymała druzgocące wieści.

U Fabiene stwierdzono stan przedrzucawkowy i kobieta musiała iść do szpitala. Logan urodził się ponad miesiąc później, w 33. tygodniu ciąży. Chłopczyk ważył 3 funty i 7 uncji i spędził ponad trzy miesiące na oddziale intensywnej terapii noworodków walcząc o życie.

Jak wspomina Brandon Bodine, ich sytuacja była tragiczna ale przedstawiciele March of Dimes spotkali się z nimi by wesprzeć i przekazać informacje o tym co ich czeka.

Teraz chcą spłacić swój dług, będąc Ambasadorami Rodziny Marszu dla Niemowląt w powiecie Polk. Założony cel zbiórki to 100 000 USD a małżeństwo jest już blisko jego osiągnięcia. Mają nadzieję, że te pieniądze zrobią wiele dobrego dla zdrowia wcześniaków.

Logan ma teraz 11 lat a jego trudne narodziny nie zostawiły śladu na jego zdrowiu.

Marsz dla Niemowląt w powiecie Polk odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 kwietnia, pod First Presbyterian Church, przy 175 Lake Hollingsworth Drive w Lakeland. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

March of Dimes to amerykańska organizacja non-profit, która działa na rzecz poprawy zdrowia matek i dzieci. Została założona przez prezydenta Franklina D. Roosevelta w 1938 roku jako Narodowa Fundacja Paraliżu Dziecięcego w celu zwalczania polio.

Nazwa „March of Dimes” została wymyślona przez Eddiego Cantora. Po sfinansowaniu szczepionki przeciwko polio Jonasa Salka organizacja rozszerzyła swoją działalność na zapobieganie wadom wrodzonym i śmiertelności niemowląt.

W 2005 r., gdy poród przedwczesny stał się główną przyczyną śmierci dzieci na całym świecie, badania i zapobieganie przedwczesnemu porodowi stały się głównym celem organizacji.

March of Dimes ogłosił program Marsz dla Niemowląt 2023 w lutym.

53. doroczne doświadczenie odbywa się w społecznościach w całym kraju i wirtualnie, dając rodzinom możliwość spotkania się, aby wspierać się nawzajem podczas rodzicielskiej podróży, jednocześnie gromadząc krytyczne fundusze, aby pomóc March of Dimes w zapewnieniu badań, programów, edukacji i rzecznictwa, tak mamy i dzieci mają najlepszy możliwy start.

Marsz dla Niemowląt to największa zbiórka pieniędzy organizacji i najstarszy marsz charytatywny w kraju.

 

Źródło: fox13, wikipedia
Foto: Bodine family, YouTube, March of Dimes

NEWS Florida

Urządzenia tłumiące fale ochronią most Skyway przed erozją powodowaną falami

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystające lekko z wody trójkątne piramidy, znane jako urządzenia tłumiące fale – Wave Attenuation Devices, utworzą zaporę chroniącą most Skyway przed niszczycielskim działaniem morza. Setki z nich można zobaczyć wzdłuż południowej strony I-275 w pobliżu przystani rybackiej Skyway.

Charakterystyczny kształt piramid pomaga odbijać energię fal, gdy pojawia się fala sztormowa lub jakikolwiek rodzaj fal, tłumaczy Brent Setchell, inżynier z Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Piramidy, znane również jako urządzenia tłumiące fale, są wykonane z włókien i wzmocnione betonem. Mają chronić drogę przed erozją. Obecnie 844 takie urządzenia są instalowane w dwóch różnych miejscach poza południową strefą odpoczynku i wzdłuż kanału dostępowego przy przystani rybackiej Skyway.

FDOT poinformował, że projekt o wartości 6,3 miliona dolarów przynosi także korzyści środowisku – od ochrony wzrostu trawy morskiej po przyciąganie stworzeń morskich.

Otwory w piramidach pozwalają rybom dostać się do środka i będą mieć tu bezpieczne schronienie, a skorupiaki będą mogły się przyczepić na zewnątrz, zapewniając wyjątkową strukturę siedliska, co w efekcie stworzy coś na kształt naturalnej rafy w wodzie i zwiększy bogactwo gatunków dzikich zwierząt.

Konstrukcje betonowe pozostaną widoczne z drogi i wody. Zostaną również zainstalowane znaki ostrzegające żeglarzy o ich lokalizacji. Budowa powinna zakończyć się do końca lata, w zależności od pogody.

Urządzenia tłumiące fale są ważne dla połączenia z zatoką Tampa. Skyway to kluczowy korytarz transportowy między Manatee a powiatem Pinellas.

Istnieją dwa takie projekty już zainstalowane w rejonie Tampa Bay – jeden w EG Simmons Park w Ruskin, a drugi w Sunken Island w Hillsborough Bay.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Fun Spot America świętuje swoje 25. urodziny, złap bilety ze zniżką do parków rozrywki

Opublikowano

dnia

Autor:

Aby uczcić swoje 25. urodziny, Fun Spot America będzie sprzedawać bilety jednodniowe za 25 USD w dniu 10 czerwca od północy do 2:00PM, zgodnie z informacja umieszczoną na stronie internetowej firmy. Zwykłe karnety jednodniowe zazwyczaj kosztują 60 USD.

Posiadacze karnetu Fun Spot będą mogli kupić bilety ze zniżką 24 godziny przed innymi gośćmi. Kod promocyjny z linkiem zostanie wysłany e-mailem do posiadaczy przepustek, zgodnie ze stroną internetową Fun Spot.

Podczas jednej transakcji można kupić do 10 biletów, które nie muszą być wykorzystane od razu. Ich ważność wygaśnie dopiero 9 czerwca 2024 r.

Bilety można wykorzystać we wszystkich lokalizacjach Fun Spot, w tym w Orlando i Kissimmee na Florydzie.

Parki rozrywki Fun Spot America są znane z jedynych w swoim rodzaju opatentowanych w USA torów gokartowych i jedynej drewnianej kolejki górskiej w Orlando – White Lightning.

Oferują dreszczyk emocji dla całej rodziny i dla wszystkich grup wiekowych, oraz bezpłatny parking.

Na stronie fun-spot.com można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Źródło: fox35orlado
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej

NEWS Florida

1,44 miliona Kanadyjczyków odwiedziło Florydę w pierwszym kwartale 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Podróże na Florydę z Kanady prawie wróciły do poziomu sprzed pandemii, ale według urzędników ds. turystyki kwestie wizowe nadal komplikują starania o przyciągnięcie innych zagranicznych gości. Agencja marketingu turystycznego Visit Florida poinformowała we wtorek, że stan odwiedziło około 1,44 miliona Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2023 roku.

Po zniesieniu ograniczeń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 na granicy kanadyjsko-amerykańskiej liczba odwiedzających w pierwszym kwartale wzrosła z szacunkowych 488 000 kanadyjskich odwiedzających w pierwszym kwartale 2022 r.

Stan przyciągnął 1,446 mln Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2019 r., ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19. W pierwszym kwartale 2020 r., kiedy pandemia dopiero zaczęła powodować ogromne zakłócenia w branży turystycznej, Florydę odwiedziło 1,371 miliona ludzi z Kanady.

Kanada jest tradycyjnie głównym obcym krajem, którego mieszkańcy odwiedzają Florydę, z całoroczną liczbą przekraczającą 4 miliony w 2019 roku.

Tymczasem prezes i dyrektor generalny Visit Florida, Dana Young, obwinia „absurdalny” czas oczekiwania na wizę, z którym borykają się głównie osoby ubiegające się o nią po raz pierwszy, za powstrzymywanie turystyki z kilku kluczowych rynków międzynarodowych.

Na przykład strona internetowa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA podała we wtorek, że czas oczekiwania w Bogocie w Kolumbii na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej wynosił 801 dni. W Mexico City było to 737 dni. W Rio De Janeiro było to 477 dni. Mieszkańcy Londynu musieli czekać 90 dni. W Paryżu było to 180 dni.

Zaległości przypisuje się, przynajmniej częściowo, brakom kadrowym w ambasadach.

Administracja Bidena zniosła wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla podróżujących samolotami z zagranicy 11 maja, tego samego dnia, w którym zakończył się stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID-19.

Floryda przyciągnęła szacunkowo 1,8 miliona zagranicznych gości w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi 36-procentowy wzrost w stosunku do 2022 roku, ale spadek w porównaniu z 2,276 milionami gości, którzy przybyli do stanu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Visit Florida szacuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. stan odwiedziło rekordowe 37,9 mln osób. W porównaniu z 35,528 mln w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. Odwiedzający mieszkańcy z innych stanów nadal napędzają wzrost turystyki.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/QunicaStudio/ frankpetersAlessandro Biascioli
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu