Połącz się z nami

NEWS Florida

Przyjdź na Marsz dla Niemowląt w Lakeland i wesprzyj walkę o ratowanie wcześniaków

Opublikowano

dnia

W sobotę w powiecie Polk odbędzie się Marsz dla Niemowląt, najstarszy marsz charytatywny w kraju organizowany przez March of Dimes. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na ratowanie nowonarodzonych dzieci. Tydzień temu podobne wydarzenie w Tampie zebrało 200 tys dolarów na ten cel.

Rodzina Bodine z powiatu Polk jest jedną z wielu, które uzyskały pomoc dzięki organizacji, która wsparła ich po urodzeniu wcześniaka.

Ciąża Fabiane Bodine z synem Loganem miała trudny początek i mogła się zakończyć śmiercią chłopca. Rodzina dopiero co przeprowadziła się tutaj ze Wschodniego Wybrzeża i podczas jednej z pierwszych wizyt u lekarza otrzymała druzgocące wieści.

U Fabiene stwierdzono stan przedrzucawkowy i kobieta musiała iść do szpitala. Logan urodził się ponad miesiąc później, w 33. tygodniu ciąży. Chłopczyk ważył 3 funty i 7 uncji i spędził ponad trzy miesiące na oddziale intensywnej terapii noworodków walcząc o życie.

Jak wspomina Brandon Bodine, ich sytuacja była tragiczna ale przedstawiciele March of Dimes spotkali się z nimi by wesprzeć i przekazać informacje o tym co ich czeka.

Teraz chcą spłacić swój dług, będąc Ambasadorami Rodziny Marszu dla Niemowląt w powiecie Polk. Założony cel zbiórki to 100 000 USD a małżeństwo jest już blisko jego osiągnięcia. Mają nadzieję, że te pieniądze zrobią wiele dobrego dla zdrowia wcześniaków.

Logan ma teraz 11 lat a jego trudne narodziny nie zostawiły śladu na jego zdrowiu.

Marsz dla Niemowląt w powiecie Polk odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 kwietnia, pod First Presbyterian Church, przy 175 Lake Hollingsworth Drive w Lakeland. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

March of Dimes to amerykańska organizacja non-profit, która działa na rzecz poprawy zdrowia matek i dzieci. Została założona przez prezydenta Franklina D. Roosevelta w 1938 roku jako Narodowa Fundacja Paraliżu Dziecięcego w celu zwalczania polio.

Nazwa „March of Dimes” została wymyślona przez Eddiego Cantora. Po sfinansowaniu szczepionki przeciwko polio Jonasa Salka organizacja rozszerzyła swoją działalność na zapobieganie wadom wrodzonym i śmiertelności niemowląt.

W 2005 r., gdy poród przedwczesny stał się główną przyczyną śmierci dzieci na całym świecie, badania i zapobieganie przedwczesnemu porodowi stały się głównym celem organizacji.

March of Dimes ogłosił program Marsz dla Niemowląt 2023 w lutym.

53. doroczne doświadczenie odbywa się w społecznościach w całym kraju i wirtualnie, dając rodzinom możliwość spotkania się, aby wspierać się nawzajem podczas rodzicielskiej podróży, jednocześnie gromadząc krytyczne fundusze, aby pomóc March of Dimes w zapewnieniu badań, programów, edukacji i rzecznictwa, tak mamy i dzieci mają najlepszy możliwy start.

Marsz dla Niemowląt to największa zbiórka pieniędzy organizacji i najstarszy marsz charytatywny w kraju.

 

Źródło: fox13, wikipedia
Foto: Bodine family, YouTube, March of Dimes

NEWS Florida

Rodzice dzielący się opieką nad dziećmi mogą teraz korzystać z bezpiecznych stref ich przekazania na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od poniedziałku w biurach szeryfa w całym stanie pojawiły się fioletowe tablice. Oznaczają specjalne miejsca, w których rodzice mogą w każdej chwili się spotkać, przy włączonych kamerach i obecności funkcjonariuszy, aby przekazać sobie dzieci, nad którymi dzielą się opieką.

Nowa ustawa HB-385, która weszła w życie 1 lipca, ma na celu pomóc rodzinom z grup ryzyka. Dotyczy ona par przekazujących sobie dziecko w ramach planu opieki rodzicielskiej.

Każdy wyznaczony parking jest oznaczony fioletowym światłem lub znakiem wskazującym miejsce przekazania. Fioletowy kolor w miejscu wymiany symbolizuje świadomość przemocy domowej. Dostęp do parkingu musi być całodobowy, a miejsce musi mieć dobre oświetlenie i monitoring wideo, który nagrywa w sposób ciągły.

Legislatura Florydy przyjęła to rozwiązanie niemal jednomyślnie i poza podziałami partyjnymi.

Nowe prawo zostało nazwane na cześć Cassie Carli, mamy z północno-zachodniej Florydy, która zniknęła w 2022 roku, po spotkaniu z ojcem swojego dziecka na parkingu restauracji podczas przekazania mu dziecka. Śledczy znaleźli ciało Cassie 6 tygodni później w Alabamie.

Prawo przyznaje sądom uprawnienia do nakazania rodzicom korzystania z takich miejsc, jeśli istnieją dowody na to, że któreś z nich może być zagrożone.

O innych przepisach, które weszły w życie na Florydzie 1 lipca informowaliśmy 28 czerwca.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Bandyta odjechał skradzionym autem w Oakland Park. Po drodze wysadził dziecko

Opublikowano

dnia

Autor:

Detektywi z Jednostki Specjalnej ds. Ofiar Szeryfa Broward aresztowali podejrzanego, który zabrał auto kobiecie i odjechał z dzieckiem na tylnym siedzeniu. Złodziej wysadził dziecko na chodniku, którym zaopiekowali się świadkowej tej sceny.

Urzędnicy podali, że Broward County Regional Communications otrzymała zgłoszenie o skradzionym pojeździe w Oakland Park na Florydzie wkrótce po godzinie 8:28AM w środę, 26 czerwca. Anonimowa wskazówka pozwoliła zidentyfikować podejrzanego, jako 35-letniego Willio Petiomę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​ofiary – matka i jej trzyletnia córka – brały udział w stłuczce, w której uczestniczył inny pojazd.

Kiedy matka wysiadła z samochodu, aby wymienić informacje z drugim kierowcą, podejrzany wszedł do jej pojazdu po stronie kierowcy i zaczął odjeżdżać z dzieckiem w środku.

Kobieta chwyciła się przednich drzwi pasażera swojego pojazdu i krzyknęła, że ​​w samochodzie znajduje się jej dziecko. Była ciągnięta przez pojazd, po czym upadła na ziemię, gdy złodziej odjechał.

Następnie kamera uchwyciła jak przestępca wysiada z dzieckiem w foteliku i zostawia je na chodniku.

W niedzielę 30 czerwca Willio Petioma został zatrzymany. Grożą mu zarzuty obejmujące porwanie, kradzież samochodu, ingerencję w opiekę nad nieletnim i nielegalne użycie karty kredytowej.

Został także aresztowany na podstawie nakazu powiatu Palm Beach za posiadanie kokainy i stawianie oporu funkcjonariuszom.

 

Źródło; fox32
Foto: Biuro Szeryfa Powiatu Broward, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Przechodzący przez Karaiby Beryl stał się huraganem 4. kategorii wyjątkowo wcześnie w tym roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Tuż przed południem w niedzielę huragan Beryl stał się najwcześniejszym dotychczas huraganem, który w roku kalendarzowym osiągnął intensywność 4. kategorii. Huragan z wiatrem o prędkości 130 mph przewyższył siłą huragan Dennis z 2005 roku.

Huragan Dennis osiągnął intensywność 4. kategorii 7 lipca z wiatrem o prędkości 135 mph – w tym czasie burza znajdowała się na Morzu Karaibskim, pomiędzy Kubą a Jamajką.

Wyjątkowe jest, że Bery – huragan kategorii 4. utworzył się tak wcześnie na początku sezonu.

Niezwykłe jest także położenie huraganu Beryl kilkaset mil na południowy wschód od Windward Islands. Gwałtowny wzrost prędkości wiatru i spadek ciśnienia zbiegają się z idealnymi warunkami atmosferycznymi, zwykle zarezerwowanymi na szczyt sezonu, około września.

Wyjątkowo wysokie temperatury powierzchni morza i niewielkie lub żadne warunki wietrzne pozwoliły aby Beryl przeszedł od burzy tropikalnej w sobotnie popołudnie do potężnego huraganu w niedzielę. Krajowe Centrum ds. Huraganów przewidziało i prognozowało to szybkie nasilenie się.

Ostrzeżenia przed huraganami nadal obowiązują na Windward Islands, od Grenady po Saint Lucia, w tym na Barbadosie. Mieszkańcy tych wysp byli zachęcani do przygotowania się na potencjalnie katastrofalne skutki od nocy z niedzieli na poniedziałek, do późnego wieczoru w poniedziałek.

W poniedziałek rano intensywność Beryla spadła do 120 mph, co oznacza, że ​​w miarę zbliżania się do Karaibów i stała się burzą kategorii 3.

Mimo to Beryl niesie ze sobą „zagrażające życiu wiatry i fale sztormowe” o wysokości od 6 do 9 stóp i od 3 do 6 cali deszczu na Barbadosie i Windward Islands, we wczesnych godzinach poniedziałkowych, jak podaje National Hurricane Center.

Beryl nie stanowi zagrożenia dla południowej Florydy, ale oczekuje się, że utrzyma się jako huragan, przemieszczając się pod koniec tygodnia przez środkowe i zachodnie Karaiby.

O 2 w nocy w poniedziałek huragan Beryl znajdował się 110 mil na południowy wschód od Barbadosu i 160 mil na południowy wschód od Grenady, poruszając się na zachód z prędkością 20 mil na godzinę. 

Tymczasem burza tropikalna Chris znajdowała się 75 mil na południowy wschód od Tuxpan w Meksyku w poniedziałek o godzinie 2 w nocy i zaczynała przemieszczać się w głąb lądu.

Prognozy twierdzą również, że fala tropikalna na wschodnim Atlantyku u wybrzeży Afryki może w połowie tygodnia przekształcić się w tropikalną depresję, przemieszczając się w kierunku wschodnich i środkowych Karaibów.

Źródło: nbc, sun-sentinel
Foto: National Hurricane Center, NOAA
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu