Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda – najszybciej rozwijający się stan USA, ma też najlepsze wyniki jeśli chodzi o bezrobocie

Opublikowano

dnia

Według najnowszych danych Biura Statystyki Pracy (BLS), cztery z pięciu największych obszarów metropolitalnych o najniższych stopach bezrobocia znajdują się na Florydzie. Wszystkie pięć z tych obszarów znajduje się w południowych Stanach Zjednoczonych.

Największymi obszarami metropolitalnymi agencja określa te mające co najmniej 1 milion mieszkańców według spisu powszechnego z 2010 r.

Obszar metropolitalny Miami, który obejmuje Fort Lauderdale i West Palm Beach, był liderem ze wstępną stopą bezrobocia na poziomie 2,2% w lutym. Stopę bezrobocia na poziomie 2,2% odnotował również obszar metropolitalny Birmingham i Hoover w stanie Alabama.

Oba są znacznie poniżej krajowej stopy bezrobocia, która w marcu wynosiła 3,5%.

Na trzecim miejscu ex aequo znalazły się obszar metropolitalny Jacksonville oraz obszar metropolitalny Tampa, St. Petersburg i Clearwater – z których każdy odnotował w lutym 2,5% stopy bezrobocia.

Obszar metropolitalny Orlando, Kissimmee i Sanford zajął piąte miejsce ze stopą bezrobocia na poziomie 2,6%, podobnie jak Salt Lake City w stanie Utah.

Resztę pierwszej dziesiątki uzupełniły obszary metropolitalne ze stopą bezrobocia poniżej 3% w lutym według wstępnych danych BLS, w tym:

  • Obszar metropolitalny Milwaukee, Waukesha i West Allis w stanie Wisconsin zajął 7. miejsce ze stopą bezrobocia na poziomie 2,7%.
  • Obszary metropolitalne Nashville, Davidson, Murfreesboro i Franklin w stanie Tennessee oraz St. Louis w stanie Missouri i jego przedmieścia w Illinois zajęły 8. miejsce ze stopą bezrobocia na poziomie 2,8%.
  • Cztery obszary metropolitalne uplasowały się na 10. miejscu ze stopą bezrobocia na poziomie 2,9% — w tym Kansas City w stanie Missouri; Oklahoma City, Oklahoma; Phoenix, Mesa i Scottsdale, Arizona; oraz obszar metropolitalny Waszyngtonu, Arlington i Aleksandrii, który obejmuje Dystrykt Kolumbii oraz części Maryland, Wirginii i Zachodniej Wirginii.

Wzrost gospodarczy Florydy był napędzany napływem nowych mieszkańców, którzy przenieśli się do tego stanu w ubiegłym roku.

Dane opublikowane przez Census Bureau w grudniu pokazały, że Floryda była najszybciej rozwijającym się stanem Ameryki po raz pierwszy od 1957 roku. Populacja Florydy wzrosła o 416 754 mieszkańców, czyli o 1,9%, od 2021 do 2022 roku, osiągając łącznie ponad 22,2 miliona.

Wiele zasług ma także gubernator Florydy, Rona DeSantisa, którego polityka wspierała wzrost gospodarczy i demograficzny stanu. DeSantis ucieleśnia postawę lidera w celu wspierania dobrobytu gospodarczego.

Jak zauważył gubernator, dla sukcesu gospodarczego w stanie: „nie musisz” pobierać podatku dochodowego;  musisz mieć dobre środowisko [biznesowe], być wolnym stanem i pozwolić ludziom robić swoje.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/photosvit/ Carlos Pineda/ Ultima_Gaina

News Chicago

Największy ekran kinowy w Illinois, szerokości 96 stóp, już wyświetla filmy w Batavii

Opublikowano

dnia

Autor:

Na przedmieściach Chicago otwarto nowe kino, wyposażone w największy ekran kinowy w Illinois – Super EMX. Powstało w dawnym kinie Randall 15 Imax, zlokalizowanym w Batavii, około 44 mil na zachód od Chicago. Wrażenia są niezwykle wciągające..

Nowe, „luksusowe i ekskluzywne” kino, Emagine Batavia, miało swoje uroczyste otwarcie 31 maja.

Audytorium Super EMX, mierzące ponad 96 stóp szerokości jest wyposażone w największy ekran Cinemascope w stanie. Dla porównania, typowy ekran kinowy ma szerokość od 45 do 65 stóp, a ekran IMAX ma szerokość 72 stóp.

W Emagine Batavia projekcja laserowa obrazu 4K jest połączona z wciągającym systemem dźwiękowym Dolby Atmos® z 70 kanałami dźwiękowymi, aby stworzyć najbardziej niezwykłe wrażenia kinowe na dzisiejszym rynku.

Oprócz audytorium Super EMX, teatr obejmuje 11 dodatkowych audytoriów i dwie prywatne sale projekcyjne, wszystkie wyposażone w luksusowe podgrzewane rozkładane fotele i podwójne kanapy do przytulania, wg komunikatu firmy.

Randall 15 IMAX został zakupiony przez Emagine w 2020 roku, wraz z innymi kinami na Środkowym Zachodzie, w tym lokalizacjami w Saginaw, MI, Noblesville, IN i Portage, IN. Prace montażowe w kinie rozpoczęły się w lutym.

Więcej informacji na stronie internetowej Emagine Batavia.

 

Źródło: nbc, patch
Foto: YouTube, Emagine
Czytaj dalej

News USA

Prawie jak twarzą w twarz. Połączenia wideo od Google mogą być teraz trójwymiarowe

Opublikowano

dnia

Autor:

Google stara się uczynić rozmowy wideo bardziej realistycznymi dzięki nowemu systemowi „Project Starline”. Wykorzystuje on sztuczną inteligencję (AI) do zbudowania modelu 3D osoby, z którą rozmawiasz.

Gigant technologiczny pracuje nad Project Starline od 2021 roku i w maju ujawnił swój najnowszy prototyp, który zmniejsza rozmiar systemu i upraszcza technologię potrzebną do jego działania.

Andrew Nartker, dyrektor generalny Google w Project Starline, wyjaśnił w poście na blogu, że działa on jak „magiczne okno, w którym można rozmawiać, gestykulować i nawiązywać kontakt wzrokowy z inną osobą, naturalnej wielkości i w trzech wymiarach”.

System wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję do zbudowania fotorealistycznego modelu osoby, z którą rozmawiasz, i wyświetla go na wyświetlaczu z wyjątkowym poczuciem objętości i głębi. Rezultatem jest realistyczny obraz drugiej osoby, tak jakby była ona tuż przed tobą.

Wcześniejsze wersje tej technologii były mniej więcej wielkości małego pokoju i wymagały sprzętu, który dla wielu może być trudniejszy do zdobycia, takiego jak specjalne kamery i emitery światła podczerwonego, które były używane do tworzenia transmisji na żywo.

Najnowsza iteracja Google Project Starline wymaga tylko kilku standardowych kamer do tworzenia obrazów 3D wyższej jakości i zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co telewizor z płaskim ekranem, co znacznie ułatwia jej wdrożenie.

Google dostarczył prototypy kilku firmom – w tym Salesforce, T-Mobile i WeWork – aby uzyskać rzeczywiste dane na temat tego, jak Project Starline może być używany do kontaktu z pracownikami w całym kraju i na świecie.

Wg Andy’ego White’a, starszego wiceprezesa ds. technologii biznesowych w Salesforce, Project Starline może pomóc w tworzeniu autentycznych i wciągających połączeń, które sprzyjają głębszym relacjom zarówno z  pracownikami, jak i klientami, zwiększają zaufanie i przejrzystość oraz produktywność i wydajność.

Google nie zaoferował harmonogramu, w którym Project Starline będzie dostępny komercyjnie dla firm lub przeciętnych konsumentów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Project Starline
Czytaj dalej

News Chicago

Rada Miasta Chicago głosuje: będziemy mogli jeść stale na ulicach miasta?

Opublikowano

dnia

Autor:

Restauracje, bary i kawiarnie Chicago będą mogły stale obsługiwać klientów na zewnątrz zgodnie z planem wspieranym przez burmistrza Brandona Johnsona. Zasady mające pomóc restauracjom w utrzymaniu się na powierzchni podczas pandemii COVID-19 staną się trwałą częścią sceny gastronomicznej Wietrznego Miasta. Dzisiaj głosowanie Rady Miasta w tej sprawie.

Latem 2020 r. władze miasta uruchomiły program pilotażowy, który zamknął sześć ulic wokół miasta dla ruchu i umożliwił lokalnym restauracjom rozszerzenie działalności o oferowanie miejsc siedzących na zewnątrz z zachowaniem dystansu społecznego.

W 2021 roku była burmistrz Lori Lightfoot postanowiła rozszerzyć program, oferując restauracjom koło ratunkowe, ponieważ pandemia nadal dawała o sobie znać. Ale rozszerzone zasady spożywania posiłków na świeżym powietrzu, wygasły z końcem 2022 r.

Teraz, z pozytywną opinią Komisji ds. Licencji i Ochrony Konsumentów Rady Miejskiej Chicago, propozycja poparta przez silne politycznie Stowarzyszenie Restauracji Illinois może trafić do pełnej Rady Miasta Chicago na ostateczne głosowanie w środę.

Propozycja pozwoli lokalom gastronomicznym, które mają pozwolenie na jedzenie w ich lokalu, na ubieganie się o pozwolenie na stoliki na zewnątrz – o ile restauracja ma wsparcie radnego okręgu. Tawerny i bary również mogły się ubiegać, ale tylko po nawiązaniu współpracy z restauracją w celu zaoferowania posiłku swoim klientom.

Pozwolenie na stoliki na zewnątrz może wymagać zamknięcia niektórych ulic, jeśli trzy lub więcej lokali gastronomicznych połączy swoje siły.

Jeśli zostanie uchwalony przez Radę Miasta, program będzie zarządzany przez departament biznesowy i Departament Transportu. Radny firmy będzie musiał podpisać wszelkie pozwolenia na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Przepis pozwoli również firmom, które zbudowały patio na własnej posesji, takie jak parkingi, na wznowienie usług na zewnątrz.

Posunięcie Johnsona, by dać członkom Rady Miejskiej ostatnie słowo w sprawie zezwoleń na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu jest sygnałem, że nie podejmie on bitwy, które z Radą toczyła Lightfoot.

 

Źródło: wttw, blockclubchicago
Foto: YouTube, Gibson Steakhouse
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu