Połącz się z nami

News USA

Kierunek Południe: Amerykanie uciekają z niebieskich stanów do czerwonych

Opublikowano

dnia

Więcej Amerykanów uciekło z powiatów obejmujących metro Los Angeles, Chicago i Nowego Jorku, niż gdziekolwiek indziej w USA w zeszłym roku. Tym czasem powiaty w Arizonie, Teksasie i na Florydzie odnotowały największy wzrost liczby ludności, wynika z nowych danych. Eksperci jako przyczynę podają wysokie podatki w obszarach rządzonych przez Demokratów oraz długie ograniczenia związane z pandemią COVID-19.

US Census Bureau poinformowało, że kalifornijski powiat Los Angeles znalazł się na szczycie listy powiatów, w których liczba ludności spadła w 2022 r. Ponad 90 000 mieszkańców uciekło uciekło stąd w tym roku, 180 000 osób rok wcześniej.

Powiat Cook w Illinois stracił drugą co do wielkości liczbę mieszkańców po tym, jak w zeszłym roku spakowało się i wyniosło ponad 68 000 osób z obszaru Chicago, podczas gdy powiat Queens w stanie Nowy Jork zajęło trzecie miejsce na liście z około 50 000 osób, które się wyprowadziły.

Dodatkowo populacje powiatów Kings i Bronx w Nowym Jorku spadły o ponad 40 000, co plasuje je odpowiednio na czwartym i piątym miejscu na liście upadających obszarów metropolitalnych.

Tymczasem 10 najlepszych powiatów, które przyciągnęły najwięcej mieszkańców w zeszłym roku, znajdowało się w Arizonie, Teksasie i na Florydzie.

Powiat Maricopa w Arizonie zdobył koronę za największy wzrost liczby ludności – zyskał 56 000 nowych mieszkańców w 2022 r.

Powiaty Teksasu zajęły kolejne trzy miejsca na liście pod względem najwyższego wzrostu liczbowego: Harris i Collin zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce, a każde z nich powitało około 45 000 mieszkańców. Do powiatu Denton wprowadziło się ponad 33 000 osób.

Powiat Polk w środkowej Florydzie zajął 5. miejsce pod względem wzrostu z 32 000 nowych mieszkańców.

Dane ze spisu pokazują, że wszystkie 10 najszybciej rozwijających się powiatów w USA w zeszłym roku znajdowało się w południowych stanach, z czego połowa w Teksasie, a pozostałe na Florydzie, w Georgii lub Północnej Karolinie.

Raport ze spisu ludności powiatów wydaje się być zgodny z danymi opublikowanymi przez National Association of Realtors (NAR) na początku tego roku, które wykazały, że rosnąca liczba Amerykanów migrowała z przeważnie niebieskich stanów z wysokimi podatkami, takimi jak Kalifornia i Nowy Jork, do czerwonych stanów z niższymi podatkami, jak np. Floryda i Teksas w 2022 roku.

NAR zauważył w swoim raporcie, że migracja była związana także z pandemią COVID-19 i zamknięciem gospodarki w USA.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Vasyl Dolmatov

 

News USA

Od dzisiaj i przez cały rok w piątki Wendy’s rozdaje darmowe frytki

Opublikowano

dnia

Autor:

Sieć fast foodów, Wendy’s ,ogłosiła, że w tym tygodniu zadebiutuje z piątkową promocją, która zapewni klientom bezpłatne zamówienie frytek.

Dzięki aplikacji i kontu Wendy’s klienci będą mieli dostęp do oferty bezpłatnych frytek w piątki, gdy kupią coś innego. Kwalifikują się tu wszystkie rozmiary porcji frytek Wendy’s. Promocja będzie trwała przez cały rok.

Z oferty można skorzystać podczas składania zamówienia mobilnego lub w restauracji, doładowując ofertę na kartę przed zeskanowaniem w kasie, w uczestniczących lokalizacjach w Ameryce – podała sieć fast foodów.

Firma z siedzibą w Ohio pracuje nad rozszerzeniem cyfrowej strony swojej działalności. Pod koniec 2023 r. w całych Stanach Zjednoczonych działalność prowadziło ponad 6000 lokalizacji Wendy’s.

W październiku zeszłego roku konkurencyjny McDonald’s rozpoczął podobną transakcję dla swoich klientów. W swojej aplikacji mobilnej oferował bezpłatne średnie frytki za 1 dolara klientom, którzy podjęli określone kroki w 2023 r.

Ze strony internetowej wynika, że firma przedłużyła tę ofertę do 2024 roku.

Źródło: foxbusiness
Foto: Wendy’s, istock/M. Suhail/
Czytaj dalej

News Chicago

Wielkie gastronomiczne targi w Chicago. Nie przegapcie wydarzenia w dniach 18-21 maja

Opublikowano

dnia

Autor:

National Restaurants Association Show czyli gastronomiczne targi organizowane corocznie w McCormick Place w Chicago, to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów z branży gastronomicznej na całym świecie. W maju 2024 r. targi po raz kolejny zgromadzą liderów branży, innowatorów i entuzjastów podczas czterech dni eksploracji, edukacji i nawiązywania kontaktów.

Ponad 1300 wystawców zaprezentuje najnowsze produkty, usługi i technologie. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć nowe trendy i innowacje w branży. Od żywności rzemieślniczej po najnowocześniejszy sprzęt – wystawa oferuje szeroką gamę eksponatów odpowiadających różnorodnym zainteresowaniom i potrzebom.

Poza wystawą targi oferują kompleksowy program edukacyjny, obejmujący pokazy kulinarne, warsztaty i seminaria prowadzone przez uznanych szefów kuchni oraz ekspertów. Tematyka sięga od opracowywania menu i odżywiania po marketing i zrównoważony rozwój, zapewniając uczestnikom cenne spostrzeżenia i praktyczną wiedzę.

Expo oferuje także platformę do nawiązywania kontaktów, umożliwiającą nawiązanie kontaktu z rówieśnikami, mentorami i ikonami branży. Niezależnie od tego, czy chodzi o formalne wydarzenia, czy o swobodne rozmowy, uczestnicy mogą budować znaczące relacje i poszerzać swoje sieci zawodowe.

Oprócz wystaw i zajęć edukacyjnych na wystawie odbywają się specjalne wydarzenia i pokazy sztuki kulinarnej. Na przykład Międzynarodowy Konkurs Hors d’Oeuvre prezentuje kreatywność i umiejętności szefów kuchni z całego świata.

Jako największe zgromadzenie profesjonalistów z branży gastronomicznej na świecie, wystawa National Restaurant Association Expo w McCormick Place w Chicago w 2024 roku zapowiada się na niezapomniane przeżycie.

Dzięki różnorodnym wystawom, ofercie edukacyjnej i możliwościom nawiązywania kontaktów targi są wydarzeniem obowiązkowym dla każdego pasjonata branży gastronomicznej.

Więcej informacji na stronie https://www.nationalrestaurantshow.com

Autor: Daniel Boczarski
Zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz pomysł na własny biznes? Postaraj się o 5 tys. USD i wsparcie profesjonalistów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcy okolic Chicago, którzy chcą uzyskać dotacje na przekształcenie swoich pomysłów biznesowych w rzeczywistość, mogą już składać wnioski. Heartland Forward, Builders + Backers i Ford Motor Company Fund wspólnie ogłosiły tę inicjatywę 9 kwietnia. Do aplikowania zachęcają zwłaszcza osoby zainteresowane innowacyjnymi rozwiązaniami wyzwań stojących przed społecznością.

Program Builders + Backers Accelerator Program, obsługiwany przez Heartland Forward, ma na celu ułatwienie eksperymentowania w zakresie przedsiębiorczości. Wnioskodawcy nie są zobowiązani do przedstawienia biznesplanu ani prezentacji.

Inicjatywa ta skierowana jest do grupy 10 osób w Chicago w ramach zobowiązania Heartland Forward do wsparcia ponad 1000 osób w całym Heartland do końca 2024 r. Priorytetowo będą traktowani mieszkańcy południowej części miasta.

Wnioski można składać tutaj. Termin składania wniosków upływa 12 maja 2024 r. Wybrani kandydaci z obiecującymi pomysłami wezmą udział w 90-dniowym programie wirtualnym rozpoczynającym się 3 czerwca 2024 r.

Sercem programu Builders + Backers są cztery filary:

Akcelerator pomysłów: ten program obejmuje 45-dniowy obóz Builder Bootcamp, podczas którego uczestnicy uczą się, jak wdrażać pomysły w życie, po którym następuje 45 dni aktywnego wdrażania pomysłów w ramach jednego eksperymentu.

Fundusz Pebble: wszystkie osoby otrzymują wsparcie Pebble Grant o wartości 5000 dolarów na testowanie swoich pomysłów. Uczestnicy są pod opieką Builders in Residence przez cały czas trwania programu.

Opowiadanie historii: kompleksowy program medialny, który gromadzi i rozpowszechnia historie dotyczące Buildership™, zarówno w ramach programów, jak i wśród społeczności na całym świecie. Poprzez filmy, historie pisane, media społecznościowe i partnerstwa medialne program inspiruje ludzi do działania.

• Warsztaty Buildership™: warsztaty i inne wydarzenia wprowadzają ludzi w idee Buildership™ i pokazują, że każdy może generować kreatywne rozwiązania poprzez przedsiębiorcze eksperymenty, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju społeczności.

Program pilotażowy po raz pierwszy przeprowadzono w Tulsa w stanie Oklahoma i Oksfordzie w stanie Mississippi latem 2021 r. Od tego czasu w 13 społecznościach w sercu kraju w programie wzięło udział ponad 864 osób. Aby dowiedzieć się więcej o Builders, odwiedź stronę internetową.

 

Źródło: chicagocrusaders
Foto: YouTube, istock/Rawpixel/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu