Połącz się z nami

NEWS Florida

Moda na winyle powraca a sklep Bananas Records w S. Pete oferuje ok. 3 mln. czarnych płyt

Opublikowano

dnia

Od kilku lat młodsze pokolenie odkrywa muzykę na winylu a czarne płyty stają się coraz bardzie popularne. Ich sprzedaż w Banana Records w St. Petersburgu przy 22nd Avenue North, wzrosła o ponad 50% w ciągu ostatnich czterech lat.

Na płytach winylowych można znaleźć nie tylko muzykę dawnych zespołów, takich jak Beatlesi, Beach Boys i albumy Pink Floyd. Współcześni artyści, tacy jak Lady Gaga, Taylor Swift i wielu innych, także wydają swoje płyty na winylu.

Bananas Records przy 22nd Avenue North w St. Petersburgu to jeden z największych sklepów z płytami na świecie, ma w ofercie około 3 miliony płyt – starych i nowych.

Są to płyty z wszelkiego rodzaju muzyką, w tym płyty jazzowe z lat 50-tych. Niektóre z nich mają dużą wartość, która zależy od tego, jak rzadkie są i w jakim są stanie. Ceny płyt winylowych wynoszą od 20 USD do 1000 USD, mówi John Allen, którego rodzina jest właścicielem Bananas Records.

Fabryki tłoczą nowe płyty winylowe tak szybko, jak tylko mogą. Według stowarzyszenia branżowego, w zeszłym roku po raz pierwszy od 1987 roku sprzedaż winyli przewyższyła sprzedaż płyt CD.

W latach 90-tych i na początku XXI wieku prawie wszyscy obstawiali płyty CD, ale nie ojciec Johna, Doug Allen, który wciąż kupował więcej płyt winylowych.

Stale rozwijał sklep, który rósł jeszcze szybciej, gdy ludzie próbowali uporać się z pandemią COVID-19 – kupowali wtedy dużo gramofonów.

Usługi przesyłania strumieniowego nadal odpowiadają za zdecydowaną większość przychodów z muzyki w USA (ponad 80%), ale zawsze są tacy, którzy twierdzili, że winyle brzmią po prostu lepiej.

Powrót winylu pokazuje niesamowitą odporność płyty, o której wielu myślało, że stanie się przeszłością.

 

Źródło: fox13
Foto: fox13 screenshot

News USA

Replika Białego Domu na sprzedaż. Poczujesz się tu jak Prezydent lub Pierwsza Dama

Opublikowano

dnia

Autor:

Aukcja kalifornijskiej rezydencji przypominającej Biały Dom została odwołana, ale potencjalni nabywcy nadal mogą ją kupić. Czterokondygnacyjna rezydencja na Hillsborough pozostaje dostępna na rynku w tradycyjnej sprzedaży po tym, jak właściciel w środę odwołał licytację.

Nieruchomość miała trafić do wirtualnego bloku aukcyjnego Concierge Auctions, ale sprzedający skorzystał z prawa do anulowania aukcji. Właściciel, wykazany w rejestrach własności publicznej jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wystawił replikę Białego Domu na tradycyjnym rynku nieruchomości za 36,9 miliona dolarów.

Luksusowy dom został zbudowany na działce o powierzchni 2,9 akra i według jego wykazu ma ponad 24 300 stóp kwadratowych powierzchni wewnętrznej.

W ogłoszeniu napisano, że jest wyposażony ponadczasowe akcenty, takie jak misterne listwy, wspaniałe drewniane podłogi i olśniewające żyrandole, które płynnie łączą się ze współczesnymi elementami i eleganckimi liniami w całym domu.

Rezydencja Hillsborough jest wyposażona w 11 sypialni i 9 pełnych łazienek. Ma duży basen, a w garażu znajduje się miejsce na 8 samochodów. Całkowicie biała fasada zewnętrzna szczególnie przywodzi na myśl Biały Dom w stolicy kraju z podobnymi kolumnami i portykiem. Taki wygląd nadała mu znana architekt, Julia Morgan, w 1930 roku.

Dla porównania, według Stowarzyszenia Historycznego Białego Domu, Biały Dom zajmuje powierzchnię około 55 000 stóp kwadratowych na parterze, piętrze i obszarach mieszkalnych. Ma ponad dwa wieki.

Według doniesień projekt zlecił Julii Morgan ówczesny właściciel, George R. Hearst.

Podążając za politycznymi zapędami swojego ojca, Williama Randolpha, aspirował do bycia kandydatem na prezydenta i planował przekazać nieruchomość rządowi USA, aby służyła jako rezydencja prezydencka na zachodnim wybrzeżu, uzupełniając jej odpowiednik na wschodnim wybrzeżu. Choć tak się nie stało, rozgłos posiadłości stale rósł.

W lutym „Forbes” oszacował majątek rodziny Hearst, znanej ze swojej obecności i sukcesów w sektorze medialnym na przestrzeni lat, na około 22,4 miliarda dolarów.

Nieruchomość w Kalifornii, czasami nazywana „zachodnim białym domem” i od dłuższego czasu nie należąca już do rodziny Hearst, pojawiła się na rynku w czerwcu 2023 r., a jej cena wynosiła 38,9 mln dolarów. Jego historia obejmuje wiele wcześniejszych sprzedaży.

Podmiot powiązany z inwestorem na rynku nieruchomości, Mehrdadem Elie i jego żoną Nedą Elie, kupił go za 15 milionów dolarów, jak wynika z publicznych rejestrów nieruchomości. Właściciele odświeżyli wnętrza, dodając nowe elementy wyposażenia, aby zachować oryginalne detale architektoniczne, wprowadzając jednocześnie dom w XXI wiek. 

Dom w Kalifornii nie jest jedyną repliką Białego Domu w kraju – inne można znaleźć w Atlancie, Dallas i McLean w Wirginii.

Według Redfin, średnia krajowa cena wywoławcza domu wyniosła 392 200 dolarów w okresie czterech tygodni kończących się 2 czerwca.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: BRIAN KITTS VISUALS FOR CONCIERGE AUCTIONS
Czytaj dalej

News Chicago

Eric Lewandowski kompleksowo zajmie się Twoim psem w Mount Prospect

Opublikowano

dnia

Autor:

Eric Lewandowski, nowy właściciel Dog Play Day Care w centrum Mount Prospect, pracuje nad przekształceniem tego obiektu w punkt kompleksowej obsługi dla właścicieli psów. Może w nim przebywać do 80 psów, które mają wystarczająco dużo miejsca na placach zabaw ośrodka.

Dog Play Day Care zajmuje się wszystkim; od opieki dziennej nad psami, przez zakwaterowanie dla psów w czasie wyjazdów właścicieli, aż po pielęgnację domowych ulubieńców. Firma oferuje również smakołyki piekarnicze i produkty detaliczne zaspokajające potrzeby psów, od piłek tenisowych, przez szampony, po środki czyszczące.

Firmę znajdującą się przy 301 W. Central Road, Eric Lewandowski kupił w marcu, a wśród swoich usług ma także dojazdy do domu klienta.

„Możemy tak naprawdę pojechać do domu (klienta), wypuścić psa, a następnie pobawić się z nim, nakarmić go czymkolwiek potrzebuje” – powiedział Lewandowski. Motto firmy brzmi: „Z miłości do psów”.

Lewandowski przez dziesięciolecia doradzał firmom zoologicznym w Chicago i Michigan, a przed przejściem na własność pracował w placówkach opieki dziennej i internatach dla psów. Sam jest właścicielem labradora.

Długoletni klienci prawdopodobnie zauważą pewne zmiany w Dog Play Day Care. Hol został odmalowany i udekorowany nowymi szyldami, a w pomieszczeniach opieki dziennej i internacie położono nową podłogę. Zewnętrzna część została odnowiona z cegły w stylu Chicago.

Obiekt jest w stanie pomieścić 80 psów, a zwierzęta mają tu wystarczająco dużo miejsca na placach zabaw, gdzie mogą przebywać i bawić się z psami o tym samym typie osobowości. Według nowego właściciela Dog Play Day Care jest obecnie jedną z największych, jeśli nie największą placówką opieki dziennej i hotelu dla psów w okolicy.

Przed przyjęciem nowego psa firma przeprowadza ocenę behawioralną. Pracownicy muszą go poznać i zobaczyć jak wchodzi w interakcję z innymi czworonogami.

Godziny pracy ośrodka to 6:30AM do 6:30PM, od poniedziałku do soboty. Niedziela jest dniem przyjmowania do centrum, z odbiorem/dowozem w godzinach od 7:00AM do 8:00AM i 4:00PM do 5:00PM.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Dog Play Day Care, istock/sanjagrujic
Czytaj dalej

News Chicago

Sześć restauracji w Chicago zostało dodanych do przewodnika Michelin na rok 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

Według przewodnika Michelin, sześć nowych miejsc w Chicago znalazło się w kategorii „Wybrane restauracje”, dołączając do ponad 80 innych. Łącznie więc, w chicagowskim Michelin Guide na rok 2024 znajdują się ponad 152 restauracji, w tym 45 lokali „Bib Gourmand”. 21 restauracji zostało odznaczonych co najmniej jedną prestiżową gwiazdką.

Jeden z nowych lokali w przewodniku – restauracja Warlord w dzielnicy Old Irving Park w Chicago – została niedawno uznana przez dziennik The New York Times za jedną z 25 najlepszych restauracji w Wietrznym Mieście. Zdobyła także miejsce na liście „Najlepszych nowych restauracji w Ameryce” magazynu Esquire w roku 2023.

Natomiast niedawno restauracja „Bib Gourmand” Lula Cafe w dzielnicy Logan Square w Chicago, odebrała medal za „Wyjątkową gościnność” podczas ceremonii wręczenia nagród Fundacji Jamesa Bearda 2024.

Pełną listę restauracji Michelin Guide i miejsc „Bib Gourmand” w Chicago można znaleźć tutaj.

Nowe chicagowskie restauracje w Przewodniku Michelin:

  • Cariño, 4662 Broadway Ave., Uptown. Kuchnia meksykańska
  • John’s Food and Wine, 2114 N. Halsted St., Lincoln Park. Nowoczesna kuchnia amerykańska
  • Maxwell’s Trading, 1516 W. Carroll Ave., West Loop. Nowoczesna kuchnia amerykańska
  • Sifr, 660 N. Orleans St., River North. Kuchnia bliskowschodnia
  • Taqueria Chingón, 2234 Western Ave., Bucktown. Kuchnia meksykańska
  • Warlord, 3198 N. Milwaukee Ave., Old Irving Park. Nowoczesna kuchnia amerykańska

 

Źródło: nbc
Foto: Warlord
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu